Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:02

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29201) aytukabozs válasza songoku1981 (#29200) üzenetére


aytukabozs
addikt

milyen rom van rajta?
ha pl. CM akkor nem lehet hogy a tárhely menüben, csak töltés-re van állítva?
(meg más romokon is biztos van ilyen lehetőség)

bár ez nem magyarázná miért nincs gombkombós download mód/recovery :F

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29202) songoku1981 válasza aytukabozs (#29201) üzenetére


songoku1981
tag

Szia gyári ICS 4.04 van rajta

(#29203) Stoykie


Stoykie
tag

Sziasztok.

Elővettem régen nagyra tartott telefonomat és gondoltam, hogy felélesztem. Működik is rendesen, de arra gondoltam, hogy felteszem a Bagyusz féle: cm-11-201408011-UNOFFICIAL-H1N1-cocktail, mert egy korábbi van fent ami 4.4.2-re épül egészen pontosan a: 11-20140601-UNOFFICAL-H1N1-cocktail. Na most a problémám az, hogy bár felvan flashelve recovery, de azzal ugye nem megy fel a leírás szerint. Ezzel még nem lenne a gondom, viszont rossz a hangerő le gombja a telefonnak így nem tudok bebootolni azzal a recoveryvel, hogy telepítsem. A kérdés, hogy ezt terminallal meg tudom csinálni telefonról?

A válaszokat előre is köszönöm.

Értem én, hogy gőzgép, de mi hajtja?

(#29204) ORCA58 válasza songoku1981 (#29202) üzenetére


ORCA58
addikt

Másik kábellel nem próbáltad? Az is lehet a hiba oka.

[ Szerkesztve ]

(#29205) songoku1981 válasza ORCA58 (#29204) üzenetére


songoku1981
tag

Szia
Igen próbáltam de nem engedi. De az oka megvan már mert aszt irja ki hogy Kód43 utána néztem és azt jelenti hogy a telefon prblémát jelez a gépnek azért nem engedi. Próbáltam rá rátölteni usb csatlakozó drivert as telefonra amihez root kell de nem találja a root-ot. Az lett valahogy elcseszve mert a superuser a telfonon van. Amiatt nem látja szerintem a csatlakozást és töltőként ismeri fel. Casak azt nem tudom hogyí lehet ematt helyre álítani mert se a downloadmódot sem sem a recoverit sem adja be még a gombok segítségével sem ha a telóra meg instal programot teszek pl zipinstaller rominstaller azokat meg nem engedi használni :(

(#29206) aytukabozs válasza songoku1981 (#29205) üzenetére


aytukabozs
addikt

terminálból rebootoltatni valamelyikbe?
(nem próbáltam, de hátha)

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29207) songoku1981 válasza aytukabozs (#29206) üzenetére


songoku1981
tag

Szia. Próbáltam de nem segítet :(

(#29208) songoku1981


songoku1981
tag

Szerintem a recoveryt cseszték el mert feltelepítettem a kingo root-ot akkor müködött a zipinstaller de mior a recovery menühöz ért csak az androidot hozta be a menüsort nem. Azt kellene valahogy helyre álítani :O

(#29209) zsoika


zsoika
addikt

Sziasztok! Érdekelne hogy power bankkal 5V 1A tölthető e a teló mert a gyárija 5V de 400mA-es.
Kösz.

(#29210) trebrona válasza zsoika (#29209) üzenetére


trebrona
nagyúr

Igen. A telefon saját elektronikája szabályozza a töltést.

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29211) zsoika válasza trebrona (#29210) üzenetére


zsoika
addikt

Thx. :R

(#29212) speederiii


speederiii
tag

Sziasztok,
Hogyan lehet megnézni, hogy sim lockos-e a telefon?
Köszi

(#29213) Atrasko


Atrasko
tag

Az S5570-es telefonomon a recovery mód (mind a gyári eredeti, mind a CWM) kikapcsolt telefonnál simán bejött egy billentyűkombinációra, nem kellett hozzá sem PC, sem TE.
Az egyik kollégám adta az OT-995-ét, rakjak már fel neki egy új ROM-ot.
Már rootoltam, most jönne a recovery. A hangerő FEL + bekapcs. gombbal "sikeresen" reseteletem a telót, bár nem ezt akartam. Az összefoglalóban valamelyik sorban csak a hangerő gomb van írva, hiányzik a LE vagy FEL a leírásból.

1. Ennél a telefonnál mindig kell PC vagy TE (+ Elixir2) a recoveryhez, vagy van olyan mód, ahol magától recoveryben indul? (Mint pl. a Samsungnál.)
2. Van-e olyan ROM, ami határozottan jobb a gyári 2.3.6-nál, és nincs benne zavaró bug?
Előre is köszönöm a segítséget.

(#29214) trebrona válasza Atrasko (#29213) üzenetére


trebrona
nagyúr

Eleve rootolni sem kellet volna, olvasgass: [link]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29215) Atrasko válasza trebrona (#29214) üzenetére


Atrasko
tag

Köszönöm a linkeket. Már olvasom a leírásokat.

(#29216) Atrasko válasza trebrona (#29214) üzenetére


Atrasko
tag

Trebrona!
Még egyszer köszönöm a hasznos linkeket. Köszönet a szerzőknek is!
Milestone2, Fakirr1, bagyusz :R :R :R
Már csináltam is két CWM mentést a gyári ROM-ról. Nagyon bejött nekem ez a fastboot-on keresztül elindított recovery. Tök jó, hogy így nem kell a gyári recovery-t feltétlenül felülírni. :C
A GB 2.3.6 gyári ROM-ról a CWM_5.5.0.4_machfix-2012.06.09-cel csináltam a mentést.

Kipróbálnám a Mokee 4.3_2004.03.01_CM10.2 BENETNATH féle ROM-ot. Ehhez lenne néhány kérdésem.
1. Ha jól olvastam a CM alapú ROM-okat a cwm_cocktail_cyanogenmod_20121019 recoveryvel kell feltenni, de találtam több különböző CWM 6-os verziót is. Melyik a megbízható, stabil verzió?
2. Van-e erről a Mokee 4.3 ROM-ról valakinek tapasztalata, esetleg néhány screenshot?
3. Az Alcatel One Touch 995 tudja-e az OTG-t?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#29217) ViktorHUN79 válasza Atrasko (#29216) üzenetére


ViktorHUN79
aktív tag

Azér azt jó jha tudod hogy ha lementetted a gyári 2.3 és ráteszel főzött romot utána a gyári 2.3 hiába teszed vissza nemlesz jó nemfogja kezeleni az sd karit%után 2.3 ból csak főzött rom lessz jó!
A Mokee romor nem ismerem de általában azzal a recoval kell felrakni a romokat mindíg amit a készítőja ajánl hozzá mert különben előfordulhat a hibás működése!
Úgy tudom tud otg-a telefon viszont az otg vel rácsatlakoztatott eszköznek külső energiaforrás kell mert azt nem ad neki a telefon,anélkülmeg nem megy!

(#29218) Atrasko


Atrasko
tag

A ROM-ok összehasonlító XDA táblázatában [link] :
1. A 29. sorban ez van: Scrolling bug. Tudja valaki mi ez? Mennyire zavaró?
2. Az "I" oszlopban a Mokee romnál a verzió CM10.2. Ennek ellenére a javasolt CWM 5.0/6.0. Ezek szerint ez a CM-es rom felmegy az 5-ös CWM-mel is?

(#29219) trebrona válasza ViktorHUN79 (#29217) üzenetére


trebrona
nagyúr

Régen volt már, de nem csak a hivatalos ICS frissítés után nem kezeli az SD-t a visszaállított GB? A GB bootloader olyankor marad nem? Ezért is van külön GB és ICS bootloadereshez recovery. Persze lehet, hogy az én emlékeim koptak meg. :)

(#29218) Atrasko:
A scrolling bug valószínűleg a "visszapattanó effekt"-re utal. Ha túl gyors a scroll, például a beállításokban, nem az alján, az utolsó menüpontnál áll meg, hanem visszaugrik fentebb. Jól megmondtam, remélem érthető. Hozzá lehet szokni.

[ Szerkesztve ]

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29220) Atrasko válasza trebrona (#29219) üzenetére


Atrasko
tag

Ezt olvastam Fakirr1 "OT995 Közép haladó (?)" című írásában:
" .... válasz az, hogy a hivatalosan ICS-re frissített telefonokon csak custom GB rom megy hibátlanul,a gyári nem!..."
Feltételezem, egy custom ICS telepítése után vissza lehet térni a mentett gyári GB-re. Legalábbis nagyon remélem. :DD

A scrolling bug leírásod érthető, OK.
Még esetleg arra gyanakszom, hogy nem a ROM menüjében, hanem a böngészőben történő scrollozáskor nem stimmel valami.

[ Szerkesztve ]

(#29221) hokins válasza Atrasko (#29220) üzenetére


hokins
addikt

Igen vissza. Mivel a gb bootloaderét használja a custom ics.

(#29222) #84490496 válasza Atrasko (#29218) üzenetére


#84490496
törölt tag

A CM 10.2 Bagyusz mester munkaja, a masodik pontra a valasz: a machfixes recoval siman felrakhato:)

Bocsi, hogy beleugattam :R

[ Szerkesztve ]

(#29223) Atrasko válasza #84490496 (#29222) üzenetére


Atrasko
tag

Köszi az infót.
A barátom OT-995-ös telefonjára Bagyusz mester MIUIv5 romját raktam. Nagyon király!
De azért jó tudni, hogy a CM 10.2 ezek szerint felmegy a CWM_5 machfixes recoval is.

Azonban Bagyusz oldalán ez van írva a CM 10.2-höz:
FIGYELEM: CSAK AZOKNÁL FOG NORMÁLISAN MŰKÖDNI AKIK FRISSÍTETTÉK HIVATALOS ÚTON ICS-RE A TELEFONJUKAT
Na hát akkor ezt nem érdemes felraknom (vagy mégis ???) mert nekem az eredeti rom a GB 2.3.6 volt.

(#29224) #84490496 válasza Atrasko (#29223) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ezt annyiban modositanam, hogy azoknal GARANTALT a hibatlan mukodes. ( a telohoz kepest). Nekem anno gb bootloaderen is hibatlanul ketyegett, bar a tweaked ics-t jobban szerette a telom. Sajna a gyartasi szoras miatt tenyleg csak azt tudom mondani, amit anno is mondtam: ki kell probalni.

(#29225) Atrasko válasza #84490496 (#29224) üzenetére


Atrasko
tag

Köszi!
Azt meg tudnád-e írni, hogy a tweaked ics rom konkrétan melyik rom volt?
Esetleg linked van-e hozzá?

Különben nagyon megtetszett ez a PC-ről fastboot-tal történő recovery betöltési mód.
Nagy ötlet.Vajon más telefonmárkáknál is van ilyen?

[ Szerkesztve ]

(#29226) #84490496 válasza Atrasko (#29225) üzenetére


#84490496
törölt tag

Ha lehetek nagyon szemtelen: az osszefoglaloban a romok linkjenel ott a g-driveom linkje, amin az altalam valaha hasznalt osszes mentett rom fent van...

Bocsi a pofatlansagomert :) :R

(#29227) trebrona válasza #84490496 (#29226) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ha én is lehetek szemtelen, itt én sem keresném: "Gyári romok; Recovery file-ok; Készülék belső részének fotói ; Rootoláshoz ezközök ; Gyári meghajtóprogramok" :R

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#29228) Atrasko válasza #84490496 (#29226) üzenetére


Atrasko
tag

Jól van na! Elfelejtettem megnézni az összefoglalót. :)
Fakirr1, Trebrona:
Természetesen, jó szándékkal bárki lehet még akár durván is szemtelen. Lásd Dr.House.
Egyébként meg, megtiszteltetésnek vettem, hogy a mesterek szóltak hozzám.
Köszönöm az útbaigazítást. Már le is töltöttem (tweaked_ics_gb_bootloader.zip) 2x, majd fájlösszehasonlítás, mert nem tudom az MD5 checksum-ot.
Kár, hogy a barátom már elvitte a telefonját a MIUIV5-tel.
Azért még kipróbáltam volna egy-két romot.

(#29229) #84490496 válasza Atrasko (#29228) üzenetére


#84490496
törölt tag

Tenyleg bocsi, de manapsag az atlag juzerek tamadasnak veszik, ha jelzik felejuk azt, hogy van osszefoglalo es nem veletlenul! Tisztelet a kivetelnek :R

Ellenben nem vagyunk mesterek. Csupan olyan egyenek egyre csokkeno halnaza, akik szeretnek es probalnak segiteni masoknak.

(#29230) bolyhos12 válasza Keeperv85 (#28821) üzenetére


bolyhos12
újonc

Szia tudom egy kicsit megkésve (nagyon) de valahogy meg lehet oldani ezt hogy megint tudjak hívni ?

(#29231) #84490496


#84490496
törölt tag

Közérdekű info: Mivel a gmail fiókom feltörték és törölték, ezért az összefoglalóban lévő linkek jó része sajnos már nem él! Elnézését kérem mindenkinek!!

(#29232) lajos46 válasza #84490496 (#29231) üzenetére


lajos46
újonc

Szia!
Sajnálom, mivel épp most akartam a mobilom frissíteni. Tudom, hogy a személyes adatok, stb. pótlása fontosabb, de majd feltöltöd újra a fájlokat?

(#29233) #84490496 válasza lajos46 (#29232) üzenetére


#84490496
törölt tag

Sajnos azok az adatok ( is ) csak a Gdrive-on voltak már meg, amit az illető végleg törölt. Nem tudom helyreállítani. :(

(#29234) Kolty


Kolty
aktív tag

Meg tudnátok nekem mondani, hogy a keretet, hogyan lehet leszedni a telefonról?
Oldalt le tudom pattogtatni, de az aljánál nem akar elvállni. Itt se látni tisztán:
[link]
Beázott egyszer a telefon és azóta nem működik a beszéd (első) hanszóró. Csak az ahhoz kéne valamennyire hozzáférnem, hogy hát ha csak valami kontakt hiba.
köszönöm

(#29235) #84490496 válasza Kolty (#29234) üzenetére


#84490496
törölt tag

A beszéd hangszóróhoz nem kell levenni a keretet tudomásom szerint. A beázás meg a dupla szallagkábel csatinál okozhatott inkább hibát. Szerintem.

(#29236) Keeperv85 válasza #84490496 (#29235) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Szerintem meg kifeküdt szimplán a telóban lévő felső panel. :U Már kettő volt nélam, de mindkettőn olyan volt az audio végfok, mintha erdőtűz ment volna benne végig. Komplett panelcsere, vagy durva kézimunka... :U

(#29237) #84490496 válasza Keeperv85 (#29236) üzenetére


#84490496
törölt tag

Lehet. Ez a TE szakterületed... :) ;)

(#29238) Keeperv85 válasza #84490496 (#29237) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Na persze... :U :D

(#29239) Kolty válasza Keeperv85 (#29236) üzenetére


Kolty
aktív tag

Szemmel észrevehető így a bibi?

(#29240) Keeperv85 válasza Kolty (#29239) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Túlmenően azon, hogy nekem úgy tűnik korrodált a felső IC körül pár cucc... de lehet csak a kép miatt. Olyan mintha mosóhabos lenne... "de ne aggódj" az nem az, hanem ami leválik a víztől az ónozásból... :U :Y

(#29241) Kolty válasza Keeperv85 (#29240) üzenetére


Kolty
aktív tag

Telibe fújhatom rozsdaoldóval?
:D

(#29242) Keeperv85 válasza Kolty (#29241) üzenetére


Keeperv85
nagyúr

Az biztos olyan, mint a jó magyar föld... ápol és eltakar... ezúttal örökre... :U :D

(#29243) #84490496 válasza Keeperv85 (#29242) üzenetére


#84490496
törölt tag

Csak egy kis tiszta alkohol kell rá és egy kis ideig megy még :)

(#29244) BMizutani


BMizutani
tag

Üdv . Azt szeretném kérdezni az ot-995 tel kapcsolatban normális e az hogy a telefon netezés közben váltogatja a 3g -t a hsdpa-val . Ez most rom függő vagy a telefon tulajdonsága , hibája ? Nem szolgáltató hiba mert két simmel (telenor / t-mobil )is csinálja ugyanazon helyen .

(#29245) ORCA58 válasza BMizutani (#29244) üzenetére


ORCA58
addikt

Nálam is ezt tette, míg használtam. Attól függött, hol voltam.

(#29246) Baryka007


Baryka007
őstag

Üdvözletem, szinte végig futottam már. Az összes !! OT 995 romon Link Innen amúgy nagyon sokat össze lehet halászni. Volt többek között CM 11, AOSPA 4,6 BETA+, AOKP, ICS H1N1... FX os, Miui..... stb...

De egy olyan romot keresek. Mint a 2.3.6 os GB H1N1 ... 260 mb szabad memóriám volt. Telepítés után. És iszonyat gyors volt a telefon vele. Minden instant megnyitott... Egy gondom volt vele ( ami valljuk be, elég nagy ) hogy az SD kártyát ahogy bedugom neki. Egyből le is választja ( amúgy 8GB os SD kártyáról beszélünk ) A többi ROM nem dobálja ki. Csak a 2.3.6 os...

Szóval kérdésre visszatérve. Olyan romot keresek. Amin telepített alkalmazásokkal 200mb fölötti szabad memóriám van. Lényegtelen milyen Android verzió az. Csak működjön, jó nekem a 2.3.6 is. Csak az SD kártytámat ismerje fel.

Amúgy más CWM el is próbáltam telepíteni, azzal sem ismerte fel. Szóval a romnak volt valami baja. Esetleg ha valaki tud küldeni olyan 2.3.6 ot ami jól működik azt is megköszönném. De nem muszáj, 2.3.6 nak lennie. Csak azt szeretném ha gyors lenne. De tényleg gyors ! Jah és nagyon jó akksi idővel rendelkezzen :)

Valahonnan ha tudnátok nekem ilyen linket adni. Ahol egy a leírtaknak megfelelő romot le tudok tölteni. Azt meghálálnám ! :R :R :R

(#29247) Baryka007 válasza Baryka007 (#29246) üzenetére


Baryka007
őstag

Megvan a probléma. FAT fájlrendszer...

GB H1N1v1.0 (2013.03.31) Stabil

v0.9 ----> v1.0 javítások:
-Mostantól a beállítások menüben érhető el a cpu órajel módosítás kép
-"újraindítás" és a "recovery" extra opciók elérhetőek a 'gyorsmenüben'(a recovery-t előtte fel kell flashelni, ha használni akarod ezt a menüpontot) kép
-CRT off animáció hozzáadva
-Kamera módosítások: mp4-ben való mentés, jpeg algoritmus tweak, h264 tweak
-módosított camera app kinézet kép
-JRD launcher tweak,módosított kinézet kép
-launcher a memóriában tartva
-H1N1 kép kollekció hozzáadva
-felesleges scriptek törölve, illetve módosítva
-JRD gapps és a járulékos összetevői törölve
-Google gapps hozzáadva (20110828)
-Google appok lefrissítve
-Európa NTP szerver hozzáadva a GPS-hez
-%akku
-init.d támogatás
-seeder hozzáadva

-FAT partíció felcsatolás törölve, hogy semmilyen program ne férjen hozzá az amss.mbn filehoz(teló téglázódás 99% ebből adódik)
-FOTA update és a járulékos összetevői törölve
-"Nem Play Store-ról származó alkalmazás telepítés" alapértelmezettként bekapcsolva
-Akkumulátor karakterisztika pontosítás
-+38MB RAM a rendszer számára kép
-I/O tweaks
-Deadline ütemező hozzáadva egyúttal alapértelmezettként beállítva

[ Szerkesztve ]

(#29248) ORCA58 válasza Baryka007 (#29247) üzenetére


ORCA58
addikt

Arra emlékszem, hogy ha hivatalosan lett frissítve ICS-re, akkor a telepített normál GB nem látja az SD-t. Wolt egy olyan ROM a WWENIGMA GB rom ICS bootloaderre, ami viszont ha jól rémlik igen. Nem tudom, de talán az összefoglalóból elérhető.

(#29249) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Hihetetlen ez a kis készülék!
Telefoncsere alatt vagyok, előszedtem a fiókból a jó öreg 995-öt meglepően jól teljesít a cm-rommal! :C
igaz nincs telepakolva, csak navi, viber, hangouts és a torque van fenn.
A galaxy S-ről, amit akkoriban erre cseréltem már nem is hallani! :N

(#29250) helixP válasza Joeker67 (#29249) üzenetére


helixP
nagyúr

Bizonyám! Anyukám használja teljes megelégedéssel karácsony óta, egy akksicsere és 2 és fél év állás után, talán egy Clean ICS-vel, hogy ne bonyolódjon bele a CM bugyraiba :)
Cset-E-mail-böngészés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.