Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4351) liksoft válasza martin66 (#4350) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Egy partíció vagy kettő? Formázással, vagy anélkül? Használtál titkosítást vagy nem? Stb.....

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4352) martin66 válasza liksoft (#4351) üzenetére


martin66
senior tag

egy partició volt a 320gb-oson és ezen van a régi és az új win 7. Nem formáztam szal rajta van még a régi win 7 adatai ami kell nekem. Nem használtam semien titkosítást
és a 320Gb-ból amit a régi win 7-el elhasználtam 250Gb az foglalt szal csak 30-40 GB-ot látok...

[ Szerkesztve ]

(#4353) liksoft válasza martin66 (#4352) üzenetére


liksoft
Topikgazda

szal csa jogság 0

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4354) martin66 válasza liksoft (#4353) üzenetére


martin66
senior tag

"szal csa jogság 0" ezt kifejtenéd bővebben mert enm értem.
Ha azt akarod kérdezni, hogy nincs jogom akkor azt válaszolom, hogy nincs...
Mit tudok csinálni?

(#4355) liksoft válasza martin66 (#4354) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Igen, magyarul annyit tesz, hogy szerintem jogosultságod nincs az adatok hozzáféréséhez. Tudom, a szal az a szóval, de mennyivel szebben néz ki a második....

Itt olvasgass.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4356) martin66 válasza liksoft (#4355) üzenetére


martin66
senior tag

Hát sajnos nem jutottam semmire :(:(. Mit mondasz, hogy csináljam, légyszíves írd le még egyszer mert semmire se jutottam :(. Légyszíves írd le mi a teendőm, köszi

(#4357) liksoft válasza martin66 (#4356) üzenetére


liksoft
Topikgazda

A legjobb, ha másik számítógépben installálod a GDB-t, és oda teszed a mentendő drive-ot. Arra készülj fel, hogy a mentendő anyagnak legyen helye vagy a másik gép (ahol mentesz) winchesterén, vagy egy harmadik drive-ot is fel kell használnod. A GDB nem állít vissza, hanem másol másik drive-ra. De csak a legális verzió, a demo csak megmutatja mit talált.

Rendszergazdai jogosultság mellett azért jó lenne hozzáférni alapból!

Ha nem megy, kérd valakinek személyes segítségét.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4358) satee76


satee76
aktív tag

Szia !

Eddig mindig csak adatot másoltam egy másik vinyóra egy másik gépbe, és így vigyáztam a dolgaimra. Nemrég hallottam egy szektorról szektorra mentésről, mellyel a teljes op. rendszert le lehet másolni és akár egy másik vinyóra feltölteni (v. biztonsági másolatként tárolni). Tudnál -e ilyen progit ajánlani, olyan segédprogival, amelynek a segítségével egy szűz merevlemezre feltölthető a lementett rendszer.

thx
satee76

(#4359) liksoft válasza satee76 (#4358) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Itt nézz körül.

Ha nem vagyok gépközelben, hiába küldesz privit..... :B

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4360) Ba.G


Ba.G
aktív tag

Szia!

Van egy táphiba miatt évek óta használaton kívüli HTPC-m, de a winyót emlékeim szerint tudtam használni valamikor egy ilyen külső PATA/SATA-USB ketyerével. Egy ideje felpörgés közben csak baljós kattogást hallani, nem detektálja sem USB-ről, sem a belső SATA-kábelen (külső tápról) a most használatos asztali gépem. Leejtve nem volt, de egyszer eltört a SATA kábel műanyag vacka, a fémpatent esetleg összeérinthetett valamit - erre tudok gondolni okként.

A winyó egy WD4000KD-0NAB0, 2005 októberi. Két vagy háromfelé van particionálva emlékeim szerint, van rajta egy jogtiszta XP MC Edition, a másikon mindenféle letöltés, meg ami fontosabb: pár év családi képei. Erről nehezen mondanék le, de persze Kürt-szintű adatmentést most nagyon nem tudnék megfizetni. (Máskor sem, de ráér...) Nem tudom, másik elektronikával lementhető-e az adatpartíció, vagy van-e valami egyéb ötleted? (MédiaMarkt felejtős?)

EIK!

(#4361) liksoft válasza Ba.G (#4360) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

A WD mechanikán belül nagyon nehezen menthető, tehát drága! Elektronikából sok változata van, így egy egyszerű csere a legritkább esetben tud segíteni. (Az MM hogyan jön ide?)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4362) Ba.G válasza liksoft (#4361) üzenetére


Ba.G
aktív tag

Hogy újabban a MM-ban is láttam valami adatmentési szolgáltatást. (Drágán persze, de a Kürthöz képest dömpingáron... Aztán nyilván olyan is.)

A drága az nagyságrendileg kb. mit jelent?

Égési nyomot nem látok a NYÁK külső felén, szaga sincs. A SATA csatik bármilyen kombinációban rövidre zárásával tönkre tud menni? Amit még nem próbáltam: korrekt belső tápról meghajtani, de ezzel a külső vacakkal korábban működött.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4363) liksoft válasza Ba.G (#4362) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem is hallottam róla. Megnéztem. Működő eszközről archiválás, nem a sérültről való adatmentés amit találtam.

Mechanika nettó 180e-től felfelé........

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4364) Ba.G válasza liksoft (#4363) üzenetére


Ba.G
aktív tag

A neten én is csak arciválást látok, de mintha az üzletben valami tablót láttam volna kirakva, ami az egyszerű archiválást meghaladja (árban...)

(#4365) medium84


medium84
aktív tag

Üdv!
Van egy gépem, amiben meghalt a Windows, elindul, aztán újraindul a gép, és megint elindul és...
A vinyón 2 partíció van, rendszer+egy másik. A gond az hogy a redszer partíción is vannak fontos dolgok, és itt jön a kérdés.
Hogyan tudom átmásolni ezeket a másik partícióra/pen drive-ra?
Nincs lehetőségem másik gépbe beletenni, csak 2 noti van, külső keret meg nincs.
Olyan dolog kéne, mint a régi floppy-s indítólemez, csak CD-ről. Aztán Norton Commanderrel már megoldom.
Vagy van olyan hogy CD-ről indítható Windows?

(#4366) liksoft válasza medium84 (#4365) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Esetleg Live Linux.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4367) Topa00


Topa00
tag

Üdv!

Sajnos a számítógépem valamilyen okból kifolyólag eldőlt, a benne lévő 500gb-os vinyó nem működik, bekapcsoláskor kattog, egy ismerős megnézte, valami mechanikát cserélt rajta de úgy sem történik semmi.

Nagyon fontos lenne lementeni az adatokat, tele van képpel meg sok-sok fontos anyaggal.
Ha valaki tud valamit segíteni hálás lennék!

(#4368) liksoft válasza Topa00 (#4367) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Profi adatmentőnek is kihívásos mentés. Nagy esélyed van az adatok végleges temetésére. A mechanikai sérülés folyamatosan romló állapotot szokott eredményezni, és ha a felület kritikus ponton vagy durván sérült, akkor esélytelen. Ha a lemezek elmozdultak, akkor kis eséllyel, de talán menthető (WD esetén szinte semmi esély).

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4369) Topa00 válasza liksoft (#4368) üzenetére


Topa00
tag

Hitaci márkájú a vinyó, gondolom kínai gagyi. Valaki nem tudja megnézni itt esetleg? Melyik topicba írjak? bármennyit megér nekem az a vinyó.

(#4370) liksoft válasza Topa00 (#4369) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Nem, NEM gagyi! A Hitachi az IBM után vette át a gyártást, és azon javított. Kategóriája egyik legjobbja!

Csak, hogy tudd! Egyetlen drive sem viseli el, ha a házzal eldől! Még a kisebb méretű külső házak feldőlését is ugyanígy díjazzák. Vagyis meghibásodnak. Itt egy kicsit körbe nézhetsz.

Megközelítőleg 80.000 légrés (légpárna) (fej és felület közötti távolság) fér bele 1 azaz EGY mm-be! Ha ezt összehasonlítod az esés távolságához, akkor hasonló lenne, mintha Te egy autóban a földre zuhannál a MIR űrállomásról. Sok sikert. Ja, ha nem éled túl akkor Te is gagyi vagy?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4371) diegho


diegho
nagyúr

Szia!

Egyik ismerősöm fordult hozzám adatmentéssel kapcsolatban. Történt ugyanis, hogy megkért valakit, aki majd a Win XP-jét Win 7-re frissíti, HDD-n 2 partíció volt, elsőn XP, másodikon 430giga fontos adat (fotós az ismerős). Nos win 7 telepítés után eltűnt kompletten a 2. partíció. Felügyeleti eszközökben látszott, hogy meg van partícionálva, de nem írt rá fájlrendszert, partition magic rossz-nak érzékelte az egész kiosztást. Áthoztam az én gépembe, Getdataback indít, meg is talált 2 fájl rendszert a második partíción, az egyiken az összes adat, a másikon egy fél Win7 telepítés látszott (gondolom elkezdte ide telepíteni először aztán pánik reset gomb és kezdte előröl az első partícióra...) A GDB minden fájlt látott a partíción, de hiába másoltam vele vissza bármit, azt nem tudtam megnyitni. Se képeket, se videókat, se futtatható dolgokat, egyedül a .txt kiterjesztéseket tudtam megnyitni. Valamint egy Lost files mappába bepakolt 418db képet, azokat meg lehetett nyitni. Mást nem. Van valami ötleted rá, hogy mit lehetne csinálni vele? Elég fontos képek voltak rajta. GDB minden lehetséges beállítását kipróbáltam, de nem vezetett sikerre. Utána gondoltam egyet, töröltem a rossz partíciót, kiosztottam neki újra és toltam rá egy gyorsformázást, de ezután is ugyan abba a hibába ütköztem. Mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#4372) liksoft válasza diegho (#4371) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Vidd szakemberhez, vagy RAAW recovery programokkal próbálkozhatsz.

A gond, hogy a W7 más módon ossza ki a partíciókat. Így az eleje "elcsúszott". Ezt az offsetet "kézileg" kell beállítani, amit szakember tud a legkönnyebben. Az újraparticionálásod nem segít, mert nem az eredeti pozícióba, hanem a W7 által rakottba kerül ismét.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4373) diegho válasza liksoft (#4372) üzenetére


diegho
nagyúr

Szia!

Na ezt mondtam nekik én is, hogy a W7 másképpen ossza ki, mint az XP. Ezt nem hitték el nekem, mondtam, hogy tuti el van csúszva a partíció, azért nem tudunk semmit megnyitni, de folyamatosan a nyakamra jártak, hogy ilyen meg olyan programmal is próbáljam meg. Mondasz nekem valami RAAW recovery programot? Egy utolsó próbát teszek, aztán elküldöm őket szakemberhez.

(#4374) liksoft válasza diegho (#4373) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Esetleg.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4375) diegho válasza liksoft (#4374) üzenetére


diegho
nagyúr

Köszi megpróbálom majd valamelyik nap.

(#4376) lcee79


lcee79
őstag

Hi!

Szóval akkor átjöttem erre a fórumra...

A mobilvinyómra amire kimentettem az adataimat, másolás után egyből meg is semmisítettem...vagyis pontosabban kötet törlését nyomtam.

Természetesen a másikra akartam, és már csináltam is ilyet sokszor de ez most mellément..:(

A kérdésem/kérésem az lenne, hogy van e vmi olyan ingyenes és használható partíció vsszaállító program ami megtalálja az adatokat és visszamásolhatnám egy másik vinyóra?

Egy programot találtam a DISKGENIUS-t ami megtalálta a fájlokat, de jelszót kért, ami nekem nem volt :(

Ezen kívül Easy Recovery is talált fájlokat, de sajnos nem fut végig vmiért kilép 3 óra után....(5 óra lenne a vége..)

Hiren's Boot cd-vel próbálkoztam (több verzióval is) de eddig nem találtam olyat ami megoldotta volna (vagy csak elkerülte a figyelmem)

(A legújabbon a 11.1-esen van diskgenius is, ami nem kér kódot (1-el réégebbi verzió mint a windowson próbáltam), de vagy a windows 7 64 bit miatt vagy vmi más miatt nem működik.
Ha a mini XP-t indítom a lemezről, vmit elront a gépen és akkor a windows következő indítása már csak WIN7 telepítővel megy mert vmi történik, arra még nem jöttem rá miért van ez. De a 3. után már nem akartam többet hiren's-el indítani a gépet. )

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#4377) liksoft válasza lcee79 (#4376) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:W :W Ha kettőt visszaolvasol ahelyett, hogy ide is bemásoltad volna, akkor esetleg találsz is. :W :W

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4378) lcee79 válasza liksoft (#4377) üzenetére


lcee79
őstag

Nem másoltam, újraírtam mert van rá időm a testdisk mellett.

Visszaolvastam letöltöttem, most testdisken fut a deepsearch

Azt még nem tudom pontosan mit is fogok érni ezzel, annyira még nem látom át ezt a progit, majd keresek hozzá mindjárt hozzá vmi leírást...(amúgy ez volt a hiren's bootcd-n is, de közben meg nem volt net, aztán nem is feszegettem..)

A disgeniust jobban tudtam értelmezni magamtól is....

[ Szerkesztve ]

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#4379) liksoft válasza lcee79 (#4378) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Ja, az adatmentő programok melyek tudnak valamit, kétfélék:

1. Egyszerűek, érthetőek, ugyanakkor közepes tudásúak, és FIZETŐSEK:

2. Bonyolultabb, ismerni kell a struktúrát, ingyenes, de többet tud bizonyos esetekben.

Eszembe jutott még egy:

Adatmentéses szakember aki ötvözi magában a nagyobb tudást, átfogó mentési eljárásokat, saját fejlesztéssel rendelkezik, így a legtöbbet tudja kihozni egy mentésből. Igaz, a legdrágább is. :D

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4380) lcee79 válasza liksoft (#4377) üzenetére


lcee79
őstag

Találtam egy leírást az alapján nekem nem talál semmit, ha jól értelmezem....

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#4381) lcee79 válasza lcee79 (#4380) üzenetére


lcee79
őstag

MOst a testdisk-el próbálkoztam egy darabig, de nem csinálta meg,
Aztán visszamentem a regisztrálatlan diskgeniusra, és most máslja a fájlokat, nem kért kódot... :)
Nem tudom hogy lett ez, de most már másol, remélem nem áll meg útközben...:)
Amit átmásol az működik is ....

https://www.mixcloud.com/laszloerdelyi2/

(#4382) liksoft válasza lcee79 (#4381) üzenetére


liksoft
Topikgazda

:C

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4383) Gordiann


Gordiann
őstag

Másik topicban kérdeztem, de ide jobban illik:
Sziasztok!
Segítség kellene:
Telepítettem egy új windows 7-et. Nem látta az 1300-as partíciómat (adatokkal)
Elindítottam egy Paragon Partition Manager-t. Látta mindet, de invalid volt az 1300-as. Gondoltam kicserélem a meghajtó betűjét, elindítottam, kiírt egy error-t, hogy nem tudja x64 alatt ezt megtenni. Na azóta mind a 3 partícióm "invalid file system", "primary")
Windows betölt azért, de hibákra hivatkozik.
Csináltam egy bootoló cd verziót a paragonból. Az beboot-olás után nem látja a winchestereket egyáltalán.
Partition Magic-et próbáltam, nem indul el, #117 hiba---) meghajtó betűjele hibás.
Hardver:
Van egy 500-as és egy 1500-as winchesterem.
500-as: 1 partíció, ezen van egy windows 7x64 (NTFS)
1500-as: 2 partició, 1: 50Gb. 2: többi Ezen adatok vannak (NTFS)
Segítsetek! Nem kellene elvesztenem az adataimat!!!

(#4384) Gordiann válasza Gordiann (#4383) üzenetére


Gordiann
őstag

Bocsi a feltett kérdésért! Sikerült megjavítanom! :C

huh... ezt nem gondoltam volna.... már boot-oló partition magic-et is szereztem...az se tudott semmit csinálni.

Amit tettem:

windows "Lemezkezelés" -----) kijelöltem a partíciót, és hozzárendeltem a 'Q" betűjelet. Így egyből megjelent a sajátgép-ben. Tökéletesen működik :U

(#4385) tardkk


tardkk
csendes tag

Sziasztok!

Egy samsung sp1213c 120Gb -os hddhez keresek panelt, mert sajnos megsérült.
Szeretném lementeni az adatokat.
Meg is venném, ha kell!

Köszönöm

(#4386) liksoft válasza tardkk (#4385) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Ez már nem a Quamtum lct széria, ahol egy panel volt. Itt legalább egy tucat különböző firmware közül válogathatsz ugyanahhoz a mechanikához. És csak egy párosítás a jó.

Azt mondod, megsérült. Mi történt?

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4387) tardkk válasza liksoft (#4386) üzenetére


tardkk
csendes tag

Szia!
Külső usb-s tárolóban volt, sajnos a táp kábel megtört, javítgatás közben fordított polaritású tápot kapott :((( .
Egy chip füstölt rajta.

(#4388) liksoft válasza tardkk (#4387) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Fordított táp esetén 70-75% esélyed van, hogy a fejszerelvény belső erősítője is ugrott......

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4389) tardkk válasza liksoft (#4388) üzenetére


tardkk
csendes tag

Lehet valamit tenni?
Mi a legolcsóbb megoldás ilyen esetekre?

(#4390) liksoft válasza tardkk (#4389) üzenetére


liksoft
Topikgazda

1. Olcsó, de bizonytalan, és nagyon kérdéses. Te próbálsz rá másik paneleket. (Hibás fejszerelvény a rárakott panelban okozhat kárt. Mágnesesen a felületet is felülírhatja.) Ha "sikerült rendbe tenni", akkor profi sem tud többet már....

2. Profihoz viszed. Drága, de a legtöbbet tudja kihozni belőle. (Csak fejszerelvényből 7 fajta van benne. ;) )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4391) tardkk válasza liksoft (#4390) üzenetére


tardkk
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszokat.

(#4392) Kornl23


Kornl23
tag

Sziasztok!
Windows 7-et használok és felraktam a partition magic 8-as verzióját, hogy átkonvertáljam a pendrive-mat, de kb 2 Okézható hiba üzenetet írt ki indításkor és nem indult el.
Másnap windows betöltés után tünt fel, hogy nincs meg a D meghajtóm, amiken az adatok vannak.
Megnéztem a lemez kezelésben ott ismeretlen típusú ként szerepel, de nem enged vele semmit se csinálni, csak törölni.
Elindítottam egy xp telepítést és ott OS/2 típusú particiót mutatott.
Az lenne a kérésem, hogy milyen programmal tudnám visszahozni?

(#4393) liksoft válasza Kornl23 (#4392) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

Itt nézz körül. Van benne megoldás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4394) Kornl23 válasza liksoft (#4393) üzenetére


Kornl23
tag

Szia:

Getdataback-hez kell egy másik vinyo is ha jól tudom.
Sajna nekem csak ez az egy van.

(#4395) liksoft válasza Kornl23 (#4394) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Így igaz. Kérj kölcsön havertól, vagy vegyél másikat, esetleg kicsi használtat, mert részletekben is lehet menteni. (Sőt, a rendszerpartíción is lehet a legtöbbször egy DVD-nyi helyet kialakítani. Kiírható, majd törölhető. De a DVD sem tuti, így két példányban, 4-6-szoros tempóval írva, visszaellenőrizve!) Arra nem gondoltál, hogy magától is megzakkanhat? Akkor mi lesz a fontos adatokkal? Ja, hogy családomat örömmel szponzorálod és beadod adatmentésre? ;)

Van ott másik program is, nem véletlenül írtam, hogy keress, olvass.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4396) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Szia!

Péntek hogy jártam, Mörfi járt a lakásunkban:

külső chieftec házban kattog a winyó. nosza,winyot be a gépbe,rackba másik winyó.
rossz a rack.vissza a winyokat a gépbe.2teras winyomrol a duplicate file finder letörölt véletlen 1.3terát.gdb, szépen apránként.mentés közben dolgoztam a gépen,majd kék halál.
amire mentettem, 30bad sector.1 hete még hibátlan a sentinel szerint...

kira,két heti melonak szevasz.

3 kérdésem lenne:
1. tud-e vki segiteni a chiefteck rack gariztatásában?
2. van-e olyan undelete,ahol NTFSt a file eredeti helyére visszaállit?tehát,h ne kelljen 2. winyo?
3. találtam egy proggit, HDclone.ezzel kéne egy bit-bit másolatot csinálni a bad sectorossal,majd onnan gdb?

extra info:a bad sectorosrol elkezdtem visszamenteni(win partocio kuka,a másodikrol 2 órán át mentegettem).szerinted az első particio miatt érdemes még vesződni a bit-bit másolással?tehát a bad sectoros winyo esetleg ha már képes volt menni 2 órán át,akkor menni fog még 5-t?

köszönöm előre is válaszaidat

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4397) liksoft válasza bajnokpityu (#4396) üzenetére


liksoft
Topikgazda

Szia!

1. Megkérlek, rövidítések nélkül, érthetően írj, én is ezt teszem. Köszi, így esetleg nem kell többször elolvasnom, mire kihámozok belőle valamit.

2. Ha valami meghibásodott, akkor új környezetben dolgozunk vele, nem ott ahol baja lett. Nem tudom meddig él még. Nem tudom mit szeretnél.

3. A mentés után az összes cuccod hibavizsgálatára sort kéne kerítened, mert nagy gubanc lehet ott.

4. Tuning nélkül, felesleges egységek eltávolításával végezd a mentést. (Floppy, DVD olvasó nem kell bele, mint tuner és egyéb sem. Alaplapi videóval, ha van. Ezekkel a tápot kíméled, és plusz tartalékot adsz a rendszernek. Lehet, hogy nagyon kell neki.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4398) bajnokpityu válasza liksoft (#4397) üzenetére


bajnokpityu
félisten

elnézést kérek.gdb=getdataback

650TX corsair tápom van,
a külső winyó meg teljesen független.nekem is eszembe jutott,h esetleg nem-e véletlen,de végülis megmagyarázható.

1. hiba kinai vacak chieftec
2. user error,miért töröltem...
3. bad sector,ami nem hiszem,h áramforrás.

tehát ujra megpróbálom elmondani.
letötöltem véletlen nagy mennyiségű adatot, egy 2TB méretű WD winyóról. van-e olyan undelete program,amihez nem kell külön célwinyó.

ha egy bad sectoros winyó képes elmenni 2 órát,miközben mentek róla,az el tudna menni 5 órát is,hogy ne kelljen teljes másolást késziteni?erre válaszoltál,hogy ezt csak a jó Isten tudja...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#4399) liksoft válasza bajnokpityu (#4398) üzenetére


liksoft
Topikgazda

1. Van jobb, és kevésbé jó változata. Chieftec A tápellátás nem azonos a tápegységgel. Hiába van jó tápegységed, ha a csatlakozó oxidált. Nem kap eleget.

2. Kellemetlen. Van free undelete program, csak keresni kell, a Google a barátod. Én nem használok egyet sem, így ajánlást ezen a téren ne várj, de a lehetőségét ismerem. 4GB lehet korlát, így inkább csak ennél kisebb file-ok lesznek stabilan menthetőek.

3. Sokszor a tápellátás okoz hibás működést. Mint a túlmelegedés is.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#4400) bajnokpityu válasza liksoft (#4399) üzenetére


bajnokpityu
félisten

3at kipróbáltam gugli mit dobott fel,de mind úgy működött,hogy másolni tudott,valódi visszaállitani nem.ezért kérdeztem,hátha...
ahogy elnézem,kénytelen leszek keriteni még egy winyót...

fél éves a corsair táp,nagyon szépek a csatlakozói.a számgép meg sosem fagyott,egészen a bad sectorig (P35ös giga alaplapom van).erről mi a véleményed?bad sector okozta a kék halált,vagy valami géphiba okozta a bad sectort?

és a chieftec, az jelen esetben chieftec márkájú külső házat jelöl,ócska adapterrel.tudom,hogy használ jó tápot is,nem csak hulladékot.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.