Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) syler123 válasza suste (#7549) üzenetére


syler123
veterán

Port 51413 is closed on 192.168.1.1.

Ha a t-home-os ip-vel próbálom, akkor open. Tehát a 79.122.....

Mondjuk a torrent oldal most aktívnak jelez, de valami akkor sem oké.
7-ből 7 emberhez csatlakozott ennek ellenére ha ez jelent valamit, tölt is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#7552) suste válasza syler123 (#7551) üzenetére


suste
veterán

Port 51413 is closed on 192.168.1.1.
ez mi?

a külső ip-del kéne...

látom szerkesztetted..
ha kivülről a külső ip-d alapján nyitva, akkor minden rendben
a TM saját ellenőrzője nem mindig működik jól....

(#7554) syler123 válasza suste (#7552) üzenetére


syler123
veterán

Akkor rendben van, köszönöm a megerősítést!

:R

Maximum még annyi lenne hogy az aktív torrentek számát nem lehet módosítani? A /etc/config/transmissionben nem találtam ilyet. Könyebb lenne a routernek gondolom ha szépen 1-esével töltene le, seed mehetne több is.

A remote-ra remélem hogy rájövök még, mert az még nem tudom hogy működik, hol a config állománya.

[ Szerkesztve ]

(#7555) suste válasza syler123 (#7554) üzenetére


suste
veterán

tm config -> option download_queue_size '1'

(ez egyébként a normál openwrt-s luci-s felületre is ki van vezetve)

(#7557) syler123 válasza suste (#7555) üzenetére


syler123
veterán

Hálás köszönet! Figyelmetlen voltam, még új vagyok az openwrt világában, tegnap jött meg a router, aznap délután már feltettem rá az Openwrt-t. Mondjuk a későbbiekben lehet ki kellene próbálnom az újabb hivatalos openwrt-t, mert jelenleg ezt a pandorabox-ot használom.

PandoraBox | PandoraBox R2 14.09 | Load: 1.21 0.77 0.60

De van ilyen is a router-re. Ez a legfrissebb openwrt, de azt sem tudom hogy van-e webes felülete, meg nincs tapasztalatom vele, hogy miben jobb, mint amit én feltettem, azon kívül hogy újabb...

[ Szerkesztve ]

(#7558) woodworm válasza syler123 (#7557) üzenetére


woodworm
veterán

Ntfs meghajtó sebességére van összehasonlítási alapod, hogy melyik jobb gyári vs openwrt?

(#7559) syler123 válasza woodworm (#7558) üzenetére


syler123
veterán

Az nincs, a gyári csak kb 5-10 percig volt fenn. De gondolom mindegy is, lassú. Arra jó hogy leszedjem a torrentet, de arra már nem hogy a router-ről másoljam pc-re a leszedett holmit. A transmission kiszolgálja a netemet, 1,8mb/sec-el is töltött, nekem ez a max, de lekorlátoztam 1,2mb/sec-re hogy feleslegesen ne egye az erőforrásokat, különben is ráérek.

Winscp-vel olyan 3mb/sec-el tudog pc-re másolni.
Dlna-ra még kíváncsi vagyok, talán arra elég lehet a sávszélesség hogy filmet nézzek.

[ Szerkesztve ]

(#7560) woodworm válasza syler123 (#7559) üzenetére


woodworm
veterán

Ntfs vagy ext?
Azért kérdeztem, mert a gyári openwrt tuxera drivert kapott és én sem mértem annak idején.

(#7561) syler123 válasza syler123 (#7559) üzenetére


syler123
veterán

Ntfs -t próbáltam csak.

Találtam egy táblázatot, ami nem az én router-emre vonatkozik, hanem másikra, de tényleg ekkora a különbség az ntfs és az ext fájlrendszerek között? Majdhogynem 10-szeres. Ha ez igaz, akkor én is átformázom a külső hdd-t.

Táblázat

Melyiket ajánlott használni leginkább? ext2? ext3? ext4?

[ Szerkesztve ]

(#7562) syler123 válasza syler123 (#7561) üzenetére


syler123
veterán

Samba alól 11mb/sec a másolás, ez már barátibb, szintén ntfs.

Ennek ellenére kipróbálom az ext4-et, meg wifin, mert az én routeremen az a gyorsabb.

[ Szerkesztve ]

(#7563) suste válasza syler123 (#7557) üzenetére


suste
veterán

hivatalos végleges openwrt-ben az a jó, hogy a saját csomaglistájában nagyon sok dolog elérhető, így nagyon könnyen bővíthető
persze lehet hogy ennek a pandorabox-nak is van saját repoja, és ott szintén meg van minden csomag, de ezt én nem tudom (/etc/opkg.conf)

de egyébként nem midig a legújabb a legjobb mindenkinek
inkább fordítva kell nézni, hogy amire te akarod használni, arra jó-e a mostani rendszered, és van-e bajod vele
ha minden ok, akkor jobb nem piszkálni...

NTFS: mivel linux, ezért persze hogy jobban szereti a linux fájlrendszert
az ntfs-sel sok gond szokott lenni, főleg ha sok az írás.....
de ez a régi ntfs-3g csomagra igaz, valszeg az újabb már jobb...

[ Szerkesztve ]

(#7564) PeLa87


PeLa87
aktív tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy a transmission meg a külső vinyó leáll és csak restart után működik újra? :( Pár napja kezdte...

Megbízható és olcsó tárhely: https://cweb.hu/ugyfeladmin/aff.php?aff=99

(#7565) syler123 válasza suste (#7563) üzenetére


syler123
veterán

Köszi!

Viszont olyan gondom van hogy az ext4-et nem csatolja fel bármit is csinálok. Már csináltam rendszervisszaállítást is. Azt sem értem hogy miért lett dev/sda2 a lemez, előtte szerintem de/sda1 volt, így is volt felcsatolva ide, mnt/sda1. Mit kellene csinálnom? Grafikus felületen csináltam előtte is, most ntfs-el sem akar menni. Hogyan tudom ezeket a csatolási adatokat törölni?

Ilyet már csináltam:
mount_root
mtd -r erase rootfs_data
reboot -f

Nem értem a linux lelki világát, de winscp-vel megnyitva van már itt nekem sda1, sda2... mnt-n belül Üresek mondjuk. Vagy töröljem a dev mappában az sda1, sda2 stb fájlokat és akkor előröl kezdi számozni?

[ Szerkesztve ]

(#7566) suste válasza syler123 (#7565) üzenetére


suste
veterán

hol csináltad és hogy a formázást?
a képen látható csatolási beállítások inkább ntfs partyícióra hasonlítanak (sda5)
gondolom ext4-re egyben partícionáltad (vagy hány partíciót csináltál?????)

ki kéne törölni minden arról az oildalról + mentés/alkalmazás, majd reboot, és utána felvenni a mount pointsnál kézzel egy újat, kiválasztod a partíciót: sda1 (és nem a hdd-t: sda), megadod ahova csatolod (/mnt/sda1), és megadod a fájlrendszert (ext4)....

(#7567) Headless válasza suste (#7566) üzenetére


Headless
őstag

Vagy esetleg felrakni a format mentést, és automountot használni, elviekben a pandora is egy BB alapú fw. És ahogy nézem a webes felület is csak egy másik css/headerel rendelkező luci.

Vagy UUID alapján csatolni a hdd-t fstabban.

webshell menüpontban
blkid
parancs kimenetéből szűrd ki az UUID-jét a partíciónak majd az alapján csatold.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7568) syler123 válasza suste (#7566) üzenetére


syler123
veterán

MiniTool Partition Wizard Free-vel csináltam.

Csináltam egy swap logikai 512mb-osat és a maradék lett az ext 4 primary. Megpróbálom hogy törlök onnan mindent, de akkor is sda2-nek nevezi a lemezt, nem sda1-nek, nem is tűnnek el az a bajom, az mnt mappában továbbra is ott vannak a korábbi ntfs csatolások, sda1, sda2 stb...

(#7569) syler123 válasza syler123 (#7568) üzenetére


syler123
veterán

Töröltem az mnt mappából az sda1, sda2, sda3-at. Most viszont elfoglalták a gépet, ha hozzáférek megírom mire jutottam, gondolom megoldjuk, kösz srácok. Remélem visszajutok a géphez, mert meló után ehhez nem lesz idegzetem :D

(#7571) syler123


syler123
veterán

Nem csatolja, én még ilyen nem láttam. Bármit is csinálok nem csatol. És dev/sda2 a particióm, miért nem sda1??? Kitöröltem mindent már ilyen nincs...

(#7572) Headless válasza syler123 (#7571) üzenetére


Headless
őstag

Hiába törölsz bármilyen mappát, nem fog változni. A
/dev/sdXY
a particiót jelöli, pontosabban az X értéke betü, hdd azonosító, Y értéke szám pedig a partició száma. Nyilván a partition magic létrehozott valami felesleges particiókat az elejére formázásnál, ezért jobban ajánlott linux alatt formázni gparted-el például, vagy routeren keresztül (parancssoros móka).

De ez lényegtelen is. Ahogy írtam WebShell fülön add ki a
blkid
parancsot. Legjobb, ha ezt meg is osztod velünk, többet fogunk tudni segíteni. De az UUID-jét keresd ki annak a meghajtónak, amit te csatolni szeretnél. Majd csatolási pontoknál hozz létre egy újat, UUIID alapján csatolással, és azzal az elérési úttal, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7573) syler123 válasza Headless (#7572) üzenetére


syler123
veterán

Pill, ntfs-el most csináltam meg, azzal jó, lehet nem tud ez a progi rendes ext4-et csinálni. Ntfs-el rögtön jó. Visszamegyek ext4-re (most kihagyom elejéről a swapot) és megírom mit dob a blkid.

[ Szerkesztve ]

(#7574) Headless válasza syler123 (#7573) üzenetére


Headless
őstag

kmod-fs-ext4 telepítve van?

Nem tudom hogy melyik almenüben van, de valami csomagkezelő, vagy webshell
opkg list-installed

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7575) syler123 válasza Headless (#7574) üzenetére


syler123
veterán

igen igen, azt feltettem.

Kicsit lassan formáz, 2-3 perc és megírom az eredményt. Lehet a swap kavart be az elején.

Van linux mint az egyik gépemen, akkor megpróbálhatom azzal formázni, gondolom ezt a gparted progit le kell szedni, nem tartalmazza.

[ Szerkesztve ]

(#7576) suste válasza syler123 (#7575) üzenetére


suste
veterán

a minitool is teljesen jó, ha jól használod

(#7577) syler123 válasza suste (#7576) üzenetére


syler123
veterán

Úgy tűnik megvan, a progi cseszte el. Gparted-el jó lett.

/dev/sda2

/mnt/sda2

434.49 GB / 457.83 GB

Mondjuk nem értem mi ez a sok foglalt terület.

Köszönöm mind2őtöknek! :R

[ Szerkesztve ]

(#7578) suste válasza syler123 (#7577) üzenetére


suste
veterán

nem a program, hanem a user:)

a foglalást tudod csökkenteni/kikapcsolni a tune2fs csomaggal

esetleg tényleg feldobhatnád a mi webfelületünket, azzal sok ilyn dolog egyszerűsödne
elsőre ezt próbáld ki: backup-2015-12-16.tar.gz

[ Szerkesztve ]

(#7579) firewolf válasza suste (#7545) üzenetére


firewolf
tag

Igen, tudom, hogy a kérdések mellőzésére szólítottál fel, mester, de azért mielőtt nekiállok, volna egy. Ha az adott routert átkapcsoltam switch-re (tehát nem ő A router), akkor megfelelő port forwardolással lehet ő a VPN szerver?

(#7580) suste válasza firewolf (#7579) üzenetére


suste
veterán

persze
kap IP-t maga a router (vagyis switch:) ) is, így minden feladatot el tud látni, ha jól állítod be a LAN interfészen az átjárót és a DNS-t is (vagy DHCP protokolt állítasz be neki a static helyett)....

(#7581) Headless válasza suste (#7580) üzenetére


Headless
őstag

Azért én Alex válaszát is megvárnám, de így első blikkre ennek kéne lennie a DHCP szervernek szerintem. Ami persze megoldható. De az biztos, hogy a VPN hálózat DHCP szerverének kell lennie.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7582) firewolf


firewolf
tag

Kezdésnek rögtön ez az üzenet fogadott:
Collected errors:
* verify_pkg_installable: Only have 248kb available on filesystem /overlay, pkg libopenssl needs 713
* opkg_install_cmd: Cannot install package openvpn-openssl.
Ennyi volt, vegyek másik routert?

[ Szerkesztve ]

(#7583) suste válasza firewolf (#7582) üzenetére


suste
veterán

milyen router ez pontosan?
ha van USB rajta akkor extroot-tal ki kell bővíteni az overlay-t egy pendrive-ra vagy hdd-re...

headless:
dhcp szerver még lehet attól, hogy nem ő a fő router, nem?
a válaszom egyébként áltanános volt....mint írtam, nem vagyok nagyon képben a vpn-nel:)

(#7584) firewolf válasza suste (#7583) üzenetére


firewolf
tag

TL-WR740N. Sajnos nincs rajta usb. De akkor azt hiszem elcserélem rokonokkal egy WR940N-re, nekik úgyse kell ilyen okosság.

(#7585) suste válasza firewolf (#7584) üzenetére


suste
veterán

miért lenne jobb a 940?
ugyan akkora a flash és azon sincsen usb!
vagy nagyobb flash vagy USB-s kell....

(#7586) syler123 válasza suste (#7576) üzenetére


syler123
veterán

Hogyan lehet még használni? Azon kívül hogy létrehoztam a 2 partíciót mást nem csináltam. Mondjuk a végére teljesen meghülyült a router és este 10-kor még az újratelepítéssel szenvedtem, vissza a gyári developer firmware, ssh firmware, majd openwrt. Most talán jó lesz. Este megpróbálom újra a transmissiont beállítani, ha hazaértem.

[ Szerkesztve ]

(#7587) Headless válasza suste (#7583) üzenetére


Headless
őstag

De lehet, azért írtam, hogy megoldható.

Firewolf: 1043nd v2/3, a legajánlottabb tp-link neked. Ugyanis flash 8 mb, usb is van. Teljesítménye is nagyobb, eltűrhető sebességgel fog menni a VPN. De más, én eleinte nem bonyolítanám és router módban próbálkoznék előszor, és majd csak utána szenvednék azzal, hogy switchel is mennyen. Ugyanis a switch/guest beállítás hamar megvan, ahogy már te is rájöttél kb 2-4 kattintás.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7588) vargalex válasza Headless (#7581) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Nyilván a VPN kliensek számára ő lesz a DHCP szerver, ezzel nincs is gond. Ráadásul nálam pl. a VPN-en csatlakozott gépek teljesen más tartományból kapnak IP-t és a tűzfalon oldom meg az átjárást.

Alex

(#7589) syler123


syler123
veterán

Semmi :D

[ Szerkesztve ]

(#7590) syler123 válasza syler123 (#7589) üzenetére


syler123
veterán

Azt írja read only file system, nem is tudok rajta mappát létrehozni winscp-vel. Így a transmissiont sem tudom beüzemelni. Az mkdir parancsra ugyanezt dobja.

Rendesen fel van csatolva.

[ Szerkesztve ]

(#7591) syler123 válasza syler123 (#7590) üzenetére


syler123
veterán

Meg ilyet hogy nem tudom teljesen alap állapotba hozni, visszaflesheltem a gyári romot, majd utána vissza az openwrt és megint ott van rajta pl a hd-idle, amit eredetileg nem tartalmaz a rom, tehát megmaradt. Ez így ha nem tudom resetelni nullára már sohasem fog rendesen működni...

(#7592) vargalex válasza syler123 (#7591) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Webes felületről sem tudod resetelni? Vagy ssh-n:

mtd -r erase rootfs_data

Alex

(#7593) syler123 válasza vargalex (#7592) üzenetére


syler123
veterán

Szia!

Reseteli, elvesznek a beállítások, de megmaradnak pl installált csomagok, meg az említett hiba hogy az ext4 fájlrendszert read-only-nak jelzi. Valamelyik csaomag eltűnik, pl transmission, valamelyik meg megmarad. De lehet hogy rosszul emlékszem, de szinte biztos hogy a hd idle csomagot én tettem fel.

De lehet hogy beképzelem, mert a system/software fülön a Free space: 96% (8.00 MB) , az normálisnak tűnik reset után.

Lehet más okozza ezt a read only file system problémát. Hihetetlen mondjuk hogy ntfs-el sikerült megcsinálnom, ext4-el meg nem, amit elvileg jobban kellene szeretnie egy linuxos routernek...

Még egy mappát sem tudok létrehozni a csatolt hdd-n.

[ Szerkesztve ]

(#7594) vargalex válasza syler123 (#7593) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Hogy érted azt, hogy read only? SSH-n sem tudsz írni rá semmit, vagy csak pl. samba-n keresztül? Ha ssh-n megy az írás, akkor csak a samba userednek nincs oda írásjoga. Ugye ext4 esetén van jogosultság kezelés, de ntfs-nél (legalábbis szerintem linux alatt) nincs.

Ha ssh-n sem tudsz írni, akkor megpróbálhatod, hogy a mount point-nál az optionsba beírod, hogy:

rw,noatime

Persze a defaults-al is mennie kellene.

Alex

(#7595) suste válasza syler123 (#7593) üzenetére


suste
veterán

akármit is csinálsz, ez az oda vissza flasheégetés teljesen felesleges, és fölösleges munkát okozhat (recovery)

(#7596) syler123 válasza vargalex (#7594) üzenetére


syler123
veterán

Ssh-val is ugyanazt írja ki.

Ezt az rw, noatime-ot hová kellene írnom?

[ Szerkesztve ]

(#7597) syler123 válasza syler123 (#7596) üzenetére


syler123
veterán

Beírtam az optionsba a rw, noatime-ot, így sem jó.

blkid parancsra ezt adja.

[root@PandoraBox:/mnt/sda1]#[root@PandoraBox:/mnt/sda1]#blkid
/dev/mtdblock7: TYPE="jffs2"
/dev/sda1: LABEL="Adatok" UUID="0d861ed1-22a7-4849-90d2-f9e0d4da4d93" TYPE="ext4" PARTUUID="1e288183-01"
/dev/sda2: UUID="7f306b28-9f43-4bb7-b8ee-d66570c38862" TYPE="swap" PARTUUID="1e288183-02"

suste: te hogyan állítod vissza alapértelmezettre akkor?

[ Szerkesztve ]

(#7598) Headless válasza syler123 (#7597) üzenetére


Headless
őstag

Webes felületről, vagy az alábbi parancsok eggyikével.

firstboot

Vagy amit alex is írt.

mtd-r erase rootfs_data

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7599) syler123 válasza Headless (#7598) üzenetére


syler123
veterán

Értem köszi, nem értem el a webes felületet, azért tettem vissza a gyári firmware-t pendriveról, úgy volt a legegyszerűbb. A végén az lesz hogy használom ntfs partícióval és kész... Nem tudom mit rontok el. A particiók linux alatt készültek.

Más ötletetek nincs?

[ Szerkesztve ]

(#7600) suste válasza syler123 (#7599) üzenetére


suste
veterán

még az is lehet, hogy ez a pandora tényleg csak ntfs-re van kihegyezve, mivel sok windowsos embernek csak ez kell....ki tudja mibe nyúltak bele, hogyan vannak a jogok beállítva, stbstb
utánaolvastál a forumokon az ext4-re keresve?
vagy kipróbáltál már sima openwrt-t?
ha már ennyit flashelgetsz, akkor egyszer megnézhetnéd azt is....

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.