Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7151) theboobaq válasza Headless (#7150) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Szia,

Bocsi mobilról írok. Gyári fwről frissítettem.
A hdd egy 2,5es külső hdd keretben van. Külső tápja nincs. Formázni puttyal formáztam meg a routerrel ext4re.

Csatolok egy kèpet bár most egy pendrive lóg rajta azt sem tudtam felcsatolni. Ő is ext4re van formázva puttyon keresztűl.

Bocsi a rossz minőségért.

(#7152) Headless válasza theboobaq (#7151) üzenetére


Headless
őstag

Nah ettől féltem, törölj ki minden csatolási pontot luciban, majd huzd ki/dugd vissza a hdd-t és hagyd hogy az automount csatolja. A csatolt fájlrendszereknél fogod látni... Vagy a 9092-őn a formázóban...

Amúgy meg readme nem véletlenül van.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#7153) btz


btz
addikt

Üdv!
Suste Open WRT-t szeretnék tenni egy TPLINK 1043ND V2 routerre. Azt írják hogy fw csere előtt ellenőrizni kéne az md5 fájl segítségével hogy sértetlen-e a fájl. Én leszedtem egy dos-os md5 ellenőrző programot, de a kijött értékek a letöltött OpenWRT firmware és az MD5 fájl között nem egyeznek. Egyáltalán egyeznie kell ennek?

Erről tettem fel egy kérdést a Suste OPEN WRT topicban is.

ⓑⓣⓩ

(#7154) btz válasza btz (#7153) üzenetére


btz
addikt

Közben megoldódott! :D
Kiderült hogy ez csak egy szöveg fájl. Tehát az md5 ellenőrző összeget csak szövegesen tartalmazza, nem igazi md5 fájl.

ⓑⓣⓩ

(#7155) firewolf


firewolf
tag

Üdv kedves power userek!

TL-WR740N routerre föltettem ezt a remek firmware-t. A eszközt acess point-ként szeretném használni, 2 wifi kapcsolattal, amiből az egyik láthatja a teljes belső hálózatot, a másik csak a netet. És az eszköz nem a router szerepét töltené be, tehát az IP-t nem neki kell osztania. A hálózati alapismereteim megvannak, viszont abban szeretnék segítséget kérni, hogy ezeket hogyan tudom beállítani? Esetleg hol tudok utánaolvasni? Eddig nem nagyon találtam leírást hozzá.

Eddig annyit sikerült beállítani, hogy a wifi be van kapcsolva, jelszó nélkül, de csatlakozni nem tudok hozzá, wifin nem oszt IP-t, ha fixet állítok be, akkor se érem el az admin felületet (ha jól értem, akkor őt hívják luci-nak). Vezetékes hálózaton se oszt IP-t, viszont ha fixet állítok, akkor úgy elérem luci-t.

Köszönöm a segítséget!
Firewolf

(#7156) mezis válasza firewolf (#7155) üzenetére


mezis
nagyúr

Az IP címeket első körben próbáld meg így beállítani (rövidebben itt).

Aztán amikor már rendben működik minden kapcsolat, kezdheted "elrontani" az egyes kapcsolatokat, de azt nem tudom hogyan kell :o .

mezis

(#7157) suste válasza firewolf (#7155) üzenetére


suste
veterán

ha felteszed a 4MB-os mentésemet, akkor ott vannak egyszerűsített beállítások:
-wds-ethernet
-guest

A wds-ethernet belövi switch-ként a routert, tehát nem lesz DHCP ezen, csak a fő routeren, és a wifit pedig beállítja a fő router wifijének beállítására. Ha a fő router nem openwrt-s, akkor ezután jobb átállítani a wifit másik SSID-re és másik csatornára.

A guest pedig létrehozza a vendég wifit, ahonnan nem látnak mást csak netet kapnak.
Mivel LAN-on lesz a vendég, ezért a tűzfalat meg kell nézni majd, hogy tényleg a fő router tartományát tiltja-e, de ha mindent jól adsz meg, akkor így kell lennie.

Így néz ki a beállító felület: WDS, Guest

[ Szerkesztve ]

(#7158) firewolf válasza suste (#7157) üzenetére


firewolf
tag

A System->Software menüben azt írja, hogy free space 480 KB. Ugyanakkor az Overview-nál a következőket írja:
Memory
Total Available
16168 kB / 28860 kB (56%)
Free
7724 kB / 28860 kB (26%)
Cached
6348 kB / 28860 kB (21%)
Buffered
2096 kB / 28860 kB (7%)

Most melyiknek kell hinnem? A 480 KB jó eséllyel kevés lesz a 4MB-os csomagnak. Amúgy pontosan honnan tudom letölteni a mentésedet?

(#7159) vargalex válasza firewolf (#7158) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A System->Software oldalon a flash-en található szabad helyet látod. Azaz ez használható alapesetben telepítésre. Az Overview-nál viszont a RAM állapotát látod. A kettő független.

Egyébként a suste által említett 4 MB-os mentést úgy kell érteni, hogy 4 MB-os Flash-al rendelkező routerekre való mentés.

Alex

(#7160) firewolf válasza vargalex (#7159) üzenetére


firewolf
tag

Oké, tehát ezt nem nekem találták ki. Az IP címek be vannak állítva, ahogy a leírásban voltak, ez eddig magamtól is ment - IP-t továbbra sem kapok senkitől.

Ez a router (TL-WR740N) tud 2 SSID-t létrehozni és a kettőt külön kezelni?

[ Szerkesztve ]

(#7161) vargalex válasza firewolf (#7160) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Attól, hogy 4 MB-os eszközre készült, te is használhatod nyugodtan. De majd suste kijavít, ha nem így lenne.

Alex

(#7162) suste válasza firewolf (#7160) üzenetére


suste
veterán

rendesen kevered a dolgokat:(

1: te a RAM-ot nézted, ami 32MB, és nem a flash-t, ami
2: a te routeredben is 4MB a flash
3: ha megnéznéd hogy pontosan miről is beszélek, akkor láthatnád, hogy ez a mentés kb 200KB, vagyis lazán el fog férni
4: szerinted ajánlok olyat ami tuti nem jó neked?
5: nem fogom leírni az egész műveletet, mert nem 2 mondat!
pont ezért készült a + felület, hogy segítsen beállítani annak aki nem ért hozzá
ha nem veszed a fáradságot hogy utánaolvass, akkor vess magadra....

(#7163) firewolf válasza suste (#7162) üzenetére


firewolf
tag

Nem kértem, hogy írd le az egészet. De felteszem a kérdésem még egyszer:

"Amúgy pontosan honnan tudom letölteni a mentésedet?"

(#7164) suste válasza firewolf (#7163) üzenetére


suste
veterán

ezzel kezdted, hogy mondja el valaki hogyan.....

az íránymutatás meg megvolt, de gyorsan visszautasítottad

de van a nevem alatt logout link, ahol teljes leírás van a BB buildről, amiben benne van 2 szerver cím is
ez az elsődleges cím
ott BB mappa, majd a routernek megfelelő mappa (te esetedben TP-LINK-TL-Wx-7xx-8xx-9xx - Backup)
itt megtalálod a mentést és a leírást hozzá

ja és van közvetlen link is a 4MB-os mentéshez a logouton....ezt el is felejtettem

[ Szerkesztve ]

(#7165) btz


btz
addikt

Ennek a leírának alapán létrehoztam egy WDS relayd összekötést két router között.

Van az 1. Router. Ez az áttjáró az internet felé. Ezen van a dhcp server 10.0.0.... ip tartományban oszt ip-t.
Van a 2. Ügyfél router, ami kliensként csatlakozik az eslő routerre, mivel az első router nem wds képes. Ezért kellett a relayd-s módszert használni.


A képen láthatóak hogy milyen ip címei vannak az interfaceknek (kicsit más mint a leírás alapján, de így is működik)

A probléma az hogy a 2. Ügyfél routerre wifivel és kábelesen csatlakozva sem érem el a Luci felületet a 10.0.0.232 ip címen (amit az 1. Router osztott ki neki DHCP-vel), csak az 1. Routerre csatlakozva.
2. Ügyfél Routerre csatlakozva ha a a PC vagy Tablet ip címét a DHCP-n kiosztott 10.0.0.... helyett áttírom 192.168.1.100-ra akkor elérem a Luci felületet a 2. Router 192.168.1.1 lan interfészes címén (kábelesen, wifin is).

Hogy lehetne megoldani hogy elérjem a Luci felületet a 1. Router által kiosztott 10.0.0.232 ip címen a 2. Ügyfél routerre csatlakozva?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#7166) suste válasza btz (#7165) üzenetére


suste
veterán

szóval akkor repeater-relayd -et csináltál, és nem wds-relayd-et:)

nálam is működik egy ilyen, de nálam a 2.router vendég hálón van
ezért a fő routerben felvettem egy tűzfal szabályt, hogy a LAN felöl érkező kéréseket engedje a 2.router LAN-ja felé, és így simán be tudok lépni az 1.router lanjából 2.router lucijába a fő routertől kapott címén

a te leirasod alapján viszont eleve egy hálózatban vannak, azonos tartományban (10.0.0....), így elvileg alapból mennie kéne a bejelentkezésnek bármelyik gépről ami a főrouter által osztott címen van, bárhova is csatlakozik

esetleg próbáld ki az alap ip-kel való beállitást (pl: 192.168.1.1, 192.168.10.1), hátha ez kavar be

(#7167) btz válasza suste (#7166) üzenetére


btz
addikt

Most megcsináltam az ip címeket úgy ahogy a leírásban is szerepel.
1. Router 192.168.1.1 (Dhcp ip-t oszt)(SSID BTZ-LAN)
2. Repeater router 192.168.1.100 (wwan), 192.168.10.1 (lan) (SSID TUDAT-Lan) Ez a routet kapcsolódik az 1. Routerre.

Sajnos a helyzet ugyan az ebben az esetben is, ezekkel az ipkkel.
- Ha az 1. Routerre kapcsolódok akkor elérem a 192.168.1.100 (2. Route wwan) ip-t.
- Ha a 2. Repeater routerre kapcsolódok, akkor nem érem el, viszont az 192.168.1.1 router (1.Router) felületét viszont elérem.
- Ha a PC ip címet áttírom mondjuk 192.168.10.103-ra a 2. Routerre kapcsolódva, akkor tudom csak elérni a Lucit, de nem a 192.168.1.100 címen, hanem lan felöli 192.168.10.1-en.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#7168) btz válasza btz (#7167) üzenetére


btz
addikt

Pingre sem reagál. Minden más csatlakoztatott eszköz pingelhető, elérhető az admin felülete (Pl IPkamera 192.168.1.105 ip címen, ami az 1. Router wifijére csatlakozik), még az 1. Router adminja is csak épp a 192.168.1.100 nem.
Csak akkor ha én is az 1. Routerre kapcsolódom.

ⓑⓣⓩ

(#7169) suste válasza btz (#7167) üzenetére


suste
veterán

A 2. Router wwan dhcp-vel kap ip-t?
Hanem, akkor jol be van allitva az atjaro es a dns?
Csinalj egy traceroute-ot a meg pinget a 2.felé amikor a 2-ra vagy csatlakozva (amikor nemjon be a luci).

(#7170) btz válasza suste (#7169) üzenetére


btz
addikt

A 2. Router wwan Dhcp-n kapcsolódik (1. Router adja a címet a wwannak a 2. Routeren, ami DHCP ügyfélnek van beállítva), de próbáltam statikusan is.
Az áttjáró és a dns ilyenkor az 1. Router ip címe, tehát ha 192.168.1.1 az aktuális címe, akkor azt osztja ki a 2. Routernek is és a kapcsolódott eszközöknek is. (A 2. Routerre kapcsolódott eszközöknek is sikeresen kiosztja).
Ping és a tracert PC-n vagy Tableten futtatott azt írja, hogy a célállomás nem elérhető.
1. Router diagnosztikájában (adminfelületén) lefuttatva a pinget, látja a 2. Router wwan címét. (A lanosat természetesen nem)
2. Router diagnosztikájában (openwrt felületén) lefuttatva látja saját wwan ip címét, az 1. Router ip jét is. Bixet és a googlet is pingeli.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#7171) btz válasza btz (#7170) üzenetére


btz
addikt

Most ki próbáltam egy újat, hátha jutok valamire, de sajnos nem ...
Visszaraktam az 1. Routert a 10.0.0... tartományba, a wwannak beállítottam statikusan a 10.0.0.40 (Áttjáró, DNS 10.0.0.4, az 1. Router ipcíme)
Aztán a WAN interfészhez is felvettem a wwan-t és az DHCP ügyfélként kapott egy 10.0.0.233-as címet. Gondoltam hogy ezzel is megpróbálom elérni, de hiába. Csak is az 1. Routerre (10.0.0.4) csatlakozva tudom elérni a 2. Routert a 10.0.0.40 wwan interfész címén és a wanon dinamikusan kapott 10.0.0.233 címén is.

ⓑⓣⓩ

(#7172) btz válasza btz (#7171) üzenetére


btz
addikt

A 2. Routerre most kábelesen rákötötem egy Dlink accesspointot. Ez is megkapja az a maga ip címét az 1. Routertől és az erre csatlakoztatott wifis eszközök is.

Belső ping eszközével viszont ez sem látja a 10.0.0.40-es ip-t, sem a ...233-asat (amit a wan interfészre kap dhcp ügyfélként)

A 10.0.0.4-es 1. Routert, viszont igen.

Áttkötve az accesspointot az 1. Routerre kábelesen, akkor viszont mindhárom ipre (10.0.0.4, ...40, ....233) alive jelzést ad a ping result résznél. Azaz elérhető lenne az admin felület is.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#7173) vargalex válasza btz (#7172) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Static route-ot kellene beállítani, vagy a 2. router LAN IP-jét az első router tartományába kellene tenni (szerintem).

Alex

(#7174) suste válasza vargalex (#7173) üzenetére


suste
veterán

a 2. LAN nem lehet az 1. tartományában....vagyis ha az lehetséges lenne, akkor nem kéne relayd:)
tudod, "broadcom tudja, de atheros nem" dolog....
a 2. LAN tartománya valójában egy halott hálózat, ott nincsen semmi a routeren kívül, de közben a 2.router elérhető az 1. tartományából is a WWAN-on keresztül

elég x akta így a dolog
adott egy hálózat, ahol minden aktiv eszköz egy IP tartományban van, és mégis van egy eszköz ami elérhetetlen egyes kliensek számára

az még felmerült bennem, hogy minek is küzdünk ezért annyira???
beállítod egyszer a 2. routert, és utána már sosem kell ránézned, hiszen az 1. osztja az ip-ket, ott kell tűzfalazni is....
én 1 év után most néztem rá elöször a relayd-emre, csak hogy hogyan is van beállítva

esetleg még azt meg lehetne próbálni, hogy pl másik porton elérhetők-e a szolgáltatások
vagy kicselezni, és a fő routerben visszaforwardolni?

(#7175) vargalex válasza suste (#7174) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Tényleg, ez relayd...

Alex

(#7176) btz válasza suste (#7174) üzenetére


btz
addikt

Próbáltam amit Vargalex mondott. Nem működött az ugyan olyan ip sajnos.
Ez a chip miatt van? Tplink wr1043nd v2 a 2. Repeater router.
Torrent kliensnek is használnám, meg majd ftpzni is akarok vele.
Hogy lehetne beállítani a Luci felületet egy másik portszámon lehessen elérni? Én is gondoltam olyanra hogy 1. Routeren beállítok egy portforwardot a 2. Router ipjére és portjára és 1. Routeren úgy is be van állítva a ddns és azzal elérem.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#7177) btz válasza btz (#7176) üzenetére


btz
addikt

Sikerült úgy megoldani, hogy a Luci maradt helyi hálón a 80-as porton, de az 1. routerben csináltam egy kis külső/belső portáttirányítást a 80-asról az 50000-es portra, így ddnssel bárhonnan elérem, még a Router2-re csatlakozva is! Bár az X-Akta lezáratlan továbbra is, majd talán valaki egyszer kideríti. (Azért írja meg az illető privátban is :) )

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#7178) Dɨngodilɇ


Dɨngodilɇ
csendes tag

Üdv!

Abban kérném a segítségeteket, hogy szeretném elérni az ADSL modemem felületét egy Gargoyle-t használó routeren keresztül. Korábban dd-wrt esetében találtam egyszerű copy-paste megoldást, de ez esetben már nem tiszta nekem mit hogyan kéne beírni. Eddig ez alapján próbálkoztam, kevés sikerrel: [link] Ha esetleg valaki el tudná magyarázni szájbarágósan mit kellene csinálnom annak nagyon örülnék.

A modem IP: 192.168.1.1
A router IP: 192.168.2.1

(#7179) btz válasza Dɨngodilɇ (#7178) üzenetére


btz
addikt

Router ip címét áttírod 192.168.1.2-re. A modemet a router egyik lan portjára dugod, majd a routered másik lan portját visszahurkolod (viaszakötöd) a saját wan portjába.
Mindegyik arra képes eszközödnek pppoe authal saját publikus ipje lehet a hálózatodon akár wifi felett is. Hogy van e pppoe limit azt nem tudom, de nekem 2 router 1 pc 1 laptop simán ment.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#7180) Dɨngodilɇ válasza btz (#7179) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Köszönöm, így működött is a modem elérése, habár valamiért nagyon lassú lett minden weboldal betöltése, még az eszközök újraindítása után is. Viszont a nagyobbik gond az, hogy nem tudok nélkülözni 2db LAN portot a routerről, így ez nagyon kompromisszumos lenne. Esetleg valaki tud segíteni a tűzfal szerkesztős megoldásban?

(#7181) btz válasza Dɨngodilɇ (#7180) üzenetére


btz
addikt

Használtam én is így annó egy dlink modemet és egy routert ezzel a módszerrel. Annál nem tapasztaltam hasonló lassulási jelenséget, ez lehet valami véletlen egybeesés is.
Openwrtvel elvileg lanosíthatod a wan portot is, így nem esik ki semmi, talán a pppoe is működne valami virtuális interfész formájában, de ilyennel még nem próbálkoztam.

ⓑⓣⓩ

(#7182) vargalex válasza Dɨngodilɇ (#7180) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ezt próbáltad?

Alex

(#7183) Dɨngodilɇ válasza vargalex (#7182) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Egyelőre még nem. Valamit biztosan rosszul csinálok, mert addig, hogy belépek SSH kapcsolaton Puttyval a "root" és jelszó párossal addig talán jó. Ezután már kicsit ködös a dolog, mert nem igazán vagyok otthon a parancssori dolgokban. Eddig annyit sikerült elérni, hogy belépés után ha valamit bemásolok "-ash: not found" vagy "Permission denied" köszönt vissza.

(#7184) vargalex válasza Dɨngodilɇ (#7183) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ahogy a linken olvashatod, az első adag nem futtatható parancs, hanem be kell rakni a /etc/config/network file-ba. Persze, ahogy írja, az interface nevét módosítani kell a nálad érvényesre. A többit már futtatni kell.

Alex

(#7185) Dɨngodilɇ válasza vargalex (#7184) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Na igen, itt lennék elakadva, hogy azt nem tudom hogyan kell szerkeszteni vagy konkrétan hogyan jutok oda. Bocs a sok értetlenkedésemért.

(#7186) btz válasza Dɨngodilɇ (#7185) üzenetére


btz
addikt

Raksz valami Editort, gondolom mivel linux valami vi van rajta vagy lehet rátenni és azzal megszerkeszteni azt a konfig fájlt, a többi sima ssh-n kiadható parancs. Ha már be tudsz lépni ssh-val a routerbe onnantól ilyen egyszerű

ⓑⓣⓩ

(#7187) Intruder2k5 válasza Dɨngodilɇ (#7185) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Javaslom a WinSCP-t.

(#7188) Dɨngodilɇ


Dɨngodilɇ
csendes tag

Sikerült megszerkeszteni a /etc/config/network fájt, viszont még mindig nem tudom elérni a modem felületét és pingelni sem tudom.
A példa szerint így írtam be (modem IP:192.168.1.1; router IP:192.168.2.1):
config interface 'modem'
option ifname 'eth1'
option proto 'static'
option ipaddr '192.168.1.1'
option netmask '255.255.255.0'

Ahogy néztem nálam az eth1 a WAN port, gondolom az jó így. A példában a modemnek "192.168.254.254" a címe, ezért én "192.168.1.1" IP-t adtam meg. Próbáltam a modem felületének az IP címét 192.168.1.2-re változtatni, de úgy se jött be semmi. A szabály beírásnál ügyeltem, hogy legyen utána egy szabad sor, vi-vel szerkesztettem, beillesztettem a helyére, aztán "ZZ" paranccsal lementettem. Ellenőriztem és sikeresen lementette amit beírtam. Ezután nyomtam egy rebootot, de pingelni továbbra sem engedte, majd sorba beírtam a többi parancsot, viszont az "fw reload" vagy"fw restart" parancsot nem találta, ezért "reboot"-ot írtam helyette.

Az "ifstatus modem" parancsra ezt dobja vissza:
{
"up": false,
"pending": false,
"available": false,
"autostart": true,
"proto": "static",
"device": "eth1",
"data": {

}
}

(#7189) vargalex válasza Dɨngodilɇ (#7188) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mi most a /etc/config/network, illetve a /etc/config/firewall tartalma?

Alex

(#7190) btz válasza Dɨngodilɇ (#7188) üzenetére


btz
addikt

De ha a moded címe 192.168.1.1 akkor nem option ipaddr '192.168.1.2'-t kellett volna beírnod?

ⓑⓣⓩ

(#7191) vargalex válasza btz (#7190) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Elsőre én is ezt akartam írni, de írta, hogy próbálta úgy is, hogy a modemet átrakta a 192.168.1.2-re. Persze, ha ekkor a config-ban is átírta az IP-t, akkor annak is lőttek. De remélhetőleg ekkor a config-ban maradt a 192.168.1.1.

Alex

(#7192) btz válasza vargalex (#7191) üzenetére


btz
addikt

Van egy elfekvő teszt adsl modemem, majd kipróbálom, ha hazajutok egyszer. Szinte biztos vayok benne hogy menni fog. Ha jók a sejtéseim a másik interfészen (wan) a pppoe is menni fog(?).

ⓑⓣⓩ

(#7193) btz válasza btz (#7192) üzenetére


btz
addikt

Amúgy nálam ilyen az ifstatus kimenete

{
"up": true,
"pending": false,
"available": true,
"autostart": true,
"uptime": 8319,
"l3_device": "eth0",
"proto": "static",
"device": "eth0",
"updated": [
"addresses"
],
"metric": 0,
"delegation": true,
"ipv4-address": [
{
"address": "192.168.1.2",
"mask": 24
}
],
"ipv6-address": [

],
"ipv6-prefix": [

],
"ipv6-prefix-assignment": [

],
"route": [

],
"dns-server": [

],
"dns-search": [

],
"inactive": {
"ipv4-address": [

],
"ipv6-address": [

],
"route": [

],
"dns-server": [

],
"dns-search": [

]
},
"data": {

}
}

ⓑⓣⓩ

(#7194) Dɨngodilɇ


Dɨngodilɇ
csendes tag

Igen, elsődlegesen a megadott példát követtem, ezért a modem IP címét átírtam 192.168.1.2-re, a configban meg hagytam a 192.168.1.1-et, aztán jöttek az egyéb próbálkozások, még a példa szerintire is beállítottam az IP-ket.

Jelenleg így néz ki:

/etc/config/network:

config interface 'modem'
option ifname 'eth1'
option proto 'static'
option ipaddr '192.168.1.1'
option netmask '255.255.255.0'

config interface 'loopback'
option ifname 'lo'
option proto 'static'
option ipaddr '127.0.0.1'
option netmask '255.0.0.0'

config globals 'globals'
option ula_prefix 'fd91:d0dc:87fb::/48'

config interface 'lan'
option ifname 'eth0.1'
option force_link '1'
option type 'bridge'
option proto 'static'
option netmask '255.255.255.0'
option ip6assign '60'
option ipaddr '192.168.2.1'

/etc/config/firewall:

config defaults
option syn_flood '1'
option input 'ACCEPT'
option output 'ACCEPT'
option forward 'REJECT'

config zone
option name 'lan'
list network 'lan'
option input 'ACCEPT'
option output 'ACCEPT'
option forward 'ACCEPT'

config zone
option name 'wan'
option input 'REJECT'
option output 'ACCEPT'
option forward 'REJECT'
option masq '1'
option mtu_fix '1'
option network 'wan modem'

(#7195) btz válasza Dɨngodilɇ (#7194) üzenetére


btz
addikt

Nálam az eth0 a wan és eth1 a lan. Én azzal is csináltam meg a modem interfészt, de most nem otthon vagyok és így nem tudok rádugni a wanra egy próba modemet.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#7196) vargalex válasza Dɨngodilɇ (#7194) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Most ez második router switch-ként? A Modem tárcsáz? Mi a hálózati kiépítés? Milyen router egyébként?

Alex

(#7197) Dɨngodilɇ válasza vargalex (#7196) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

Most ez van beállítva:
Modem: 192.168.1.2
Router: 192.168.2.1

A router tárcsáz ami egy TL-WDR3600.

(#7198) vargalex válasza Dɨngodilɇ (#7197) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Az itt bemásolt network config-ból nagyon nem látszik, hogy a router tárcsázna (szerintem nem másoltad ide a teljes tartalmat, csak az első oldalt, ahogy a firewall config-ból is) . Ráadásul a TL-WDR3600-nak nincs eth1 interface-ja, hanem egyetlen switch van benne. Ez az eth0. VLAN TAG-eléssel jön létre az eth0.1, illetve eth0.2 interface. Ebből az eth0.1 a LAN és az eth0.2 a WAN.

Azaz nálad a modem interface-nak így kellene kinéznie:

config interface 'modem'
option ifname 'eth0.2'
option proto 'static'
option ipaddr '192.168.1.1'
option netmask '255.255.255.0'

[ Szerkesztve ]

Alex

(#7199) Dɨngodilɇ válasza vargalex (#7198) üzenetére


Dɨngodilɇ
csendes tag

El se hiszem ,de sikerült. :D Átírtam eth0.2-re a network fájlban, erre már pingelhetővé vált a modem címe. Aztán végigzongoráztam a kiadandó parancsokat, de elsőre és másodszorra is a router oldala töltött be. Majd harmadik próbálkozásra végre betöltött a modem oldala is.

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :R

(#7200) btz válasza Dɨngodilɇ (#7199) üzenetére


btz
addikt

Böngésző cache miatt van ez a jelenség, mivel előtte a router felülete volt azon a címen. Párszor már engem is áttvágott.

ⓑⓣⓩ

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.