Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Headless válasza dredjudge84 (#6799) üzenetére


Headless
őstag

Minek is vannak a readme-k :)

[link]

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6802) dredjudge84 válasza Headless (#6801) üzenetére


dredjudge84
őstag

Pedig mindent ugy hagytam ahogy beallitottuk. A vinyo ott van a csatolasi pontoknal de windowsba csak minidlna-t latom ugy mennek is a filmek rola.

[ Szerkesztve ]

(#6803) Headless válasza dredjudge84 (#6802) üzenetére


Headless
őstag

Azt csináld amit gghrtz kiemelt a readme-ből. Vagy én is leírtam valamelyik topicban, valamelyik nap.

Windows intézőben:
-a címsorban az "Ez a a gép" helyett beírjuk router címét így: "\\192.168.1.1", majd enter megnyomása után megjelennek a megosztott mappák.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6804) dredjudge84 válasza Headless (#6803) üzenetére


dredjudge84
őstag

Sajnos arra se jelennek meg a mappák.

(#6805) gghrtz válasza dredjudge84 (#6804) üzenetére


gghrtz
őstag

Akkor a rendszer>csatolási pontoknál a csatolási pont nevét másold ki, és a szolgáltatások, halózati megosztásoknél a felső megosztásnak az elérési utnak add meg amit kimásoltál, majd mentés és alkalmazás.

(#6806) Headless válasza gghrtz (#6805) üzenetére


Headless
őstag

Ez teljesen felesleges lépés, ugyanis ez megvan adva már.. a teljes share mappa és teljes mnt mappa megvan osztva alap beállításként... És mivel az automount csak ide csatol más nem is kell...

Rám tudsz írni skypeon dredjudge csak megnézném, további tanácsadás miatt.

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6807) Csabi000


Csabi000
csendes tag

Sziasztok,

Lenne egy olyan problémám, hogy Gigabit-es netre váltottunk (Digi) és nagyon olybá tűnik, hogy a router valamilyen formában lekorlátozza a sávszélességet (Digi sebességteszttel ~95Mbps lefele és felfele is).
Ha direktbe kötöm a gépemet a router-re, a letöltés kb 600Mbps, amivel már meg lennék elégedve (300 a garantált). Mindemellett a portforwarding sem működik pl.:Tranmission-nél azt írja hogy a bejövő port zárva van, de ez sokadrangú probléma.

A router alapvető info-ja:
Hostname: OpenWrt
Model:TP-Link TL-WDR4300 v1
Firmware Version: OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI Trunk (0.12+svn-r10530)
Kernel Version: 3.10.49

Sajnos az OpenWrt-hez, meg úgy egyáltalán a hálózatkezeléshez nem értek, Linuxul, meg pláne nem tudok.
Több kérdésem is lenne:
1) Lehet-e valamilyen módon diagnosztizálni az említett problémá(ka)t, úgy hogy csak a grafikai felületen érzem magam otthon? - ez azt jelenti, hogy nagyjából tudom melyik opció hol van, de a beállítások mögöttes tartalmáról limitáltan van elképzelésem. A putty-ot használva be tudok lépni a routerbe, de ott meg is áll a tudomány.
2) Milyen módon tudok olyan vállalkozó szellemű szakértővel kontaktusba kerülni, aki valamilyen jellegű javadalmazás ellenében meg tudná nekem bütykölni? (ez remélem nem ütközik a fórum szabályzataival)
3) Hogy lehet visszatenni az eredeti firmware-t? -ezt eddig itt: http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-wdr4300 nézegettem, de jelenlegi ismereteim sajnos ehhez is kevesek.

Tudom, parasztnak nem való a csokoládé, de jelenleg ez a helyzet. :)

Válaszokat előre is köszönöm!

/Csabi

[ Szerkesztve ]

(#6808) Headless válasza Csabi000 (#6807) üzenetére


Headless
őstag

Hát openwrt-vel nem lesz olyan nagy sebességed az biztos, ugyanis nincs hardveres NAT. És nem is lesz. A 95 Mbit/s kicsit kevés, de arra gondolva, hogy PPPoE és hogy transmission is fut a háttérben, így már reálisabb. Gyári FW-el megy ez többet is, ha neked mindenképp kell az a sebesség, akkor rakd vissza azt. nem olyan bonyolult.

1. lépés kábeles összeköttetés a géped és a router között..
2. Letöltöd a megfelelő verziójú vágott FW-t innen például.
3. Kitömöríted
4. LuCI /Rendszer/mentés firmware frissítés flash image résznél betallózod az előzőleg kitömörített .bin fájlt. Lesz egy ellenörzőösszeg a megjelenő oldalon. amit szintén tartalmaz a kitömörített állomány md5sum néven vagy valami hasonló sima txt fájlban. Ellenőrízd le hogy egyezik-e ha igen akkor uccu neki.
5. Ezután újraindul és már a gyári fw fog fogadni amint bebootoltál a 192.168.0.1 címen éred el, ugyanis gyári fw esetén az az alapértelmezett.
6. Ezután már frissítheted a legújabb gyári fw-vel amit letöltesz a tp link hivatalos oldaláról.

Amúgy portforward szinte biztos hogy működik, ha jól van beállítva. Transmission portjelző nem minden esetben működik, inkább online portcheckert használj. Suste verzióban köztudott, hogy nem működik a TR port jelző például, de tesztelve volt működik a töltés torrent szerver nélkül is, tehát "aktív" a transmission.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6809) Csabi000 válasza Headless (#6808) üzenetére


Csabi000
csendes tag

Köszönöm a gyors válaszod! Ez esetben megkísérlem az eredeti FW feltelepítését! :)

(#6810) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok!

Van egy TP-Link WR843ND v1.0 routerem ami wds brigde kliens ként üzemel. Ezen van T-s IPTV forgalom. Akadozott kicsit a kép és kigerült, hogy a IGMP Snooping-ot nem támogatja alapból a router. Ekkor jött az openWRT szóba. Nekem mivel nem igazán értek hozzá a dd-wrt tűnt a legszimpatikusabbnak, de az sajna nincs az én routeremre.
Azt olvastam, hogy, ha router üzemmódban használom az enyém akkor azonos a WR841 v8.x -el erre viszont van dd-wrt is. Szerintetek fel merjem ezt rakni?
Vagy maradjak az alap openWRT + LUCI -s megoldásnál aztán majd kiszenvedem. (Összefoglalóban linkelt lengyel oldalon találtam enyémhez valót)

Köszi!

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#6811) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Devolo wifi repeatert mi módon lehetne összeházasítani a routeremmel?
router: tp-link 2543nd vargalex 1.1.7 firmware.
A devolo leírása szerint repeater konnektorba bedug, rajta lévő wps gomb min 8mp-ig nyomva tart, ezután 2 percen belül routeren wps gomb megnyom. Eddig mnden jó csak innen nincs tovább semmi.
Routerben nem látok semmilyen wps gombhoz tartozó beállítást.
A szgép látja a devolo wifi kapcsolatot de nem lehet kapcsolódni, utp kábellel ha csatlakozom akkor ismeretlen hálózatot ír és nincs internet kapcsolat

erről a készülékről van szó

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#6812) involver


involver
csendes tag

Sziasztok!
OpenWRT-t szeretnék telepiteni,egy TP-link routerre.
Sajnos a routerben nem áll modomban simán frisiteni a firmware-t.
Probálgattam,ezt a TFTP-s dolgot,de nem jutok 1röl a 2re...
Bármilyen segitséget szivesen fogadok.

(#6823) krealon válasza Apaxp (#6811) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Devolo wifi repeatert mi módon lehetne összeházasítani a routeremmel?
router: tp-link 2543nd vargalex 1.1.7 firmware.
A devolo leírása szerint repeater konnektorba bedug, rajta lévő wps gomb min 8mp-ig nyomva tart, ezután 2 percen belül routeren wps gomb megnyom. Eddig mnden jó csak innen nincs tovább semmi.
"

A WPS gomb nyomkodasa az egybites felhasznalok szamara lett kitalalva.

Aki tud piktogrammokat ertelmezni, az kepes a felhasznaloi kezikonyv alapjan
elvegezni a masodik, internet bongeszos beallitasi modszert.

Bedugod a konnektorba a Devolo eszkozt, 40 masodperc mulva megjelenik a "Devolo WiFi repeater" halozat, amihez jelszo nelkul lehet csatlakozni, majd a bongeszoben megnyitva a http://devolo.wifi cimet, a megjeleno varazslo segitsegevel tudsz kapcsolodni a kiterjeszteni kivant halozathoz.

(#6824) akos86


akos86
aktív tag

Üdv Urak!

adott egy tplink 741ND router gyári szoftverrel, sikeresen megy a thome routerre való kapcsolódás wifin át ezálltal további hatótávot képezve. Viszont ugyanez openwrt alatt hogyan lehetséges? Egyszerűen nem akar összejönni.

3dfx, gone but never forgotten...

(#6825) Headless válasza akos86 (#6824) üzenetére


Headless
őstag

Szia!

Pedig nem nehéz, sustenak blogjában meg találod a részletes leírást, de van egy webes felülete is hozzá azt érdemes feltenned, sokkal egyszerűbb.

Itt vannak a mentések, amik felmennek simán LuCI/Rendszer/mentés/mentés visszatöltése. Neked a repeater, vagy esetleg a wds, ha működik. De amit gyári FW-vel csináltál, az valószínűleg sima repeater.

A beállító felületet, a router_ip:9092 címen éred el, gyári beállításokkal Így:
192.168.1.1:9092

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6826) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok!

Tegnap feltettem az OpenWrt-t a tp-link wr843nd-s routeremre. Sajnos csak olyan verziót találtam amiben nincs luci. Netet beállítottam rajta opkg update lement. Próbáltam installálni a luci-t és azt írta nincs elég hely. Van erre esetleg valami megoldás? Mivel a 841 is szinte ugyan ez gondolom megoldható mivel a hely abban is ugyan ennyi. Köszönöm a segítséget!
Végül visszatettem a gyárit így következő próbálnál 0-ról indul a buli.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#6827) suste válasza Bence01 (#6826) üzenetére


suste
veterán

CC rc3 -ban meg nincsen luci?
Vagy mit raktal fel?
Vegleges CC-ben mar biztos benne lesz...

841-Hez van stabil BB!

[ Szerkesztve ]

(#6828) Bence01 válasza suste (#6827) üzenetére


Bence01
tag

innen raktam fel elvileg BB.

A DD-WRT lenne a szimpatikusabb láttam van 841 v8-hoz. A leírás szerint az enyém ugyan az szerinted fel merjem tolni? Bár lucit szívesebben tolnám fel ez a verzió már tudom hogy nem teszi tönkre.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#6829) suste válasza Bence01 (#6828) üzenetére


suste
veterán

szerintem próbáld meg az eredeti openwrt CCrc3 repoból: [link]
a config.diff szerint már van benne luci

a 841.hez meg feljebb navigálva megtalálod a BB-s repokat is, és ott van már végleges is....

az eko-s fw-kben a config szerint tényleg nincsen luci...

[ Szerkesztve ]

(#6830) Bence01 válasza suste (#6829) üzenetére


Bence01
tag

Köszi! Hazaérek kipróbálom ezt a verziót, remélem még azért marad hely a qos és igmproxy csomagoknak, hogy az iptv-t be tudjam állítani.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#6831) yodee_


yodee_
őstag

Üdv Mindenki!

Olyan gondom lenne hogy adott egy WDR4300 és egy Tl-WR1043ND V1. Előbbi évek óta szépen teszi a dolgát, utóbbi ennek a helyét venné át költözés miatt. A kérdésem, hogy hogyan tudom puttyban úgy lekérni a telepített programok listáját, hogy utána a 1043-on egy copy-paste-el egyszerre tudjam telepíteni?

köszönöm

[ Szerkesztve ]

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#6832) Intruder2k5 válasza yodee_ (#6831) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A telepített programok listáját az opkg list_installed paranccsal tudod lekérni, de ez akkor sem így működik, mert ettől még nem fogod tudni egy copy-paste-el visszatelepíteni azokat, főként nem be is konfigurálni.

Érdemesebb lenne egy konfigurációs mentésben gondolkodni, vagy még inkább lemásolni valahova (rákötött HDD-re, pendrive-ra, és ext filerendszerre) a filerendszer tartalmát, fűként az /overlay mappára összpontosítva.

(#6833) suste válasza yodee_ (#6831) üzenetére


suste
veterán

én is a "/overlay" mentését ajánlom, ha az új eszközön is ua fw lesz
a saját "csomagjaink" között van backup felület, ahol 1 gombnyomásal mentheted a szokásos tar.gz formátumban, és ezt elvileg vissza is töltheted egyből az újba...

(#6834) yodee_ válasza suste (#6833) üzenetére


yodee_
őstag

a más hardver miatt nem lehet gond? amúgy közben megcsináltam úgy hogy néztem lucin mi van fenn a 4300on és ssh-n nyomtam egyesével a 1043-on. talán minden megvan

Honor Magic 6 Pro | Lenovo Thinkpad X280 | Lenovo Thinkcentre M800

(#6835) RockCNC


RockCNC
senior tag

Sziasztok!

Mért van az, hogy wifin keresztül 20-22Mbps nagyobb sávszéleséget nem tudok elérni?
Hálózaton jön a duplája is.
WDR4300 Tp Link a router.

(#6836) Intruder2k5 válasza RockCNC (#6835) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Esetleg g szabványos a kliens?

(#6837) RockCNC válasza Intruder2k5 (#6836) üzenetére


RockCNC
senior tag

Több készülékkel is ugyanez.
Most épen egy 80211b/g/n laptopon mértem 21Mbps-ot, ha meg bedugom a hálókábelt akkor 40Mbps

[ Szerkesztve ]

(#6838) Intruder2k5 válasza RockCNC (#6837) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tudsz esetleg mutatni egy inSSIDer képet?

(#6839) RockCNC válasza Intruder2k5 (#6838) üzenetére


RockCNC
senior tag

Azt hol találom?

(#6840) Intruder2k5 válasza RockCNC (#6839) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az egy program, ami segít a megfelelő WiFi csatorna kiválasztásában.

WiFi csatornaválasztás az inSSIDer program segítségével

(#6841) RockCNC válasza Intruder2k5 (#6840) üzenetére


RockCNC
senior tag


Erre gondoltál?
Közvetlenül a Router mellet vagyok és ott mérem a 20-at

[ Szerkesztve ]

(#6842) Intruder2k5 válasza RockCNC (#6841) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen erre! Állítsd át a routert a 11-es csatornára, és mérj egyet ott.

[ Szerkesztve ]

(#6843) RockCNC válasza Intruder2k5 (#6842) üzenetére


RockCNC
senior tag

Ugyanaz

[ Szerkesztve ]

(#6844) Intruder2k5 válasza RockCNC (#6843) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csatornaszélességet átállítva 40MHz-re?

WPA2 / AES titkosítás be van állítva?

[ Szerkesztve ]

(#6845) RockCNC


RockCNC
senior tag

Haladó beállításoknál a HT módnál van a Mhz?
WPA2 - PSK-ra van beállítva. Az nem jó?

[ Szerkesztve ]

(#6846) RockCNC válasza Intruder2k5 (#6844) üzenetére


RockCNC
senior tag

Köszi szépen a segítséget így JÓ lett, jön wifin is a 40 mbps :C

Mód: 80211g+n
Ht mód 40Mhz második csatorna alatt

Jó éjszakát!

[ Szerkesztve ]

(#6847) Intruder2k5 válasza RockCNC (#6846) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hurrá! Jóéjt neked is!

(#6848) Carryboy


Carryboy
tag

Sziasztok,

rég jártam erre.
Ezt a modellt használom OpenWrt: TP-Link TL-WR841N/ND v9 és ez a Luci van rajta: OpenWrt Barrier Breaker 14.07 / LuCI Trunk (0.12+svn-r10530)
Eddig nem volt vele különösebb gond ebben az összeállításban, de kipróbálnék egy stabil rendszert rajta, mit javasoltok?
A másik kérdésem pedig az lenne, hogy hol találom a honlap cím letiltását?

Köszönöm a válaszaitokat! Szép estét!

(#6849) Gre@T


Gre@T
tag

Üdv,

Openconnect (server ez futna openwrt alatt) / cisco anyconnect - openconnect (kliens) párossal van valakinek tapasztalata? Elvileg ben van konfigolva a kulcsok legyártva, de úgy tűnik, hogy a szerver nem indul el és egyáltalán nem is fut.

Köszi,

[ Szerkesztve ]

(#6850) Gre@T


Gre@T
tag

CC alatt a csomagok eltávolítása után nem szabadítja fel a memóriát. Ki lehet pucolni ezt valahogy? Így aztán egyszercsak elfogy a szabad hely.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.