Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:19:58

LOGOUT.hu

OpenWrt topic

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6551) woodworm válasza Keksz (#6550) üzenetére


woodworm
veterán

Ennyi alapján elég nehéz kitalálni pontosan mire váltson.

(#6552) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok!

A következőben kérném a segítségeteket.

Költözés miatt sajnos, T-home internetre kellett váltanom. Jelenleg IPTV használok, viszont szeretném az Openwrt-vel felvértezett WDR4300 routeremet tovább használni.

A problémát az jelenti, hogy mivel a Telekomtol kaptam egy Cisco routert ami feltétlenül szükséges, mivel koax net van, és össze kellene hangolni a két routert.

A cisco routert nem használnám wifi megosztásra, nekem az csak arra kell, hogy továbbítsa a netet a WDR4300 felé, majd a WDR4300 szorná a wifit. A WDR4300-on van minden Samba megosztástól kezdve a DLNA és Tranmission-ig minden, és ezeket továbbra is szeretném használni.

Megoldásként elég lehet ha a WDR4300-on kikapcsolom a DHCP-t, és engedélyezem a WDS Bridging opciót?, vagy kell ennél még több is?

Előre is köszönöm a segítséget.

Ui:. Bocsi ha pontatlanul fogalmaztam volna.

(#6553) scream


scream
veterán

Hali!

Node.js-t valahogy fel lehet rakni OpenWRT alá? Pontosabban egy WR1043ND-re szeretném, vargalex buildjére. Amit találtam (nodejs-openwrt) github-on sajnos halott, mást meg nem igen találtam...

[ Szerkesztve ]

(#6554) Headless válasza scream (#6553) üzenetére


Headless
őstag

Szia!
A te linkeden ott van az openwrt fórumnak egy linkje ott lehet ezt is találni. Részletes leírás a forgatásról nem próbáltam, ki persze, de kiindulásnak jó lehet. Ehhez ügye kell egy saját build környezetet is létrehoznod. Ehhez segítség itt van. Persze sajnos alex buildje AA valamire épül nem tudom pontosan, és ahhoz kellő build környezetet kell létrehoznod, vagy Alexet meg kell kérned, hogy csináljon egy csomagot, ha neki megvan még. Esetleg nézd meg repóban nincs-e benne.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6555) scream válasza Headless (#6554) üzenetére


scream
veterán

Nah, a forum-ra nem nyomtam rá :B Köszi.

(#6556) suste válasza sesomaru1989 (#6552) üzenetére


suste
veterán

WDS bridge az minek, ha nem használod a cisco wifijét?
vagyis ami nem egyertélmű, hogy a cisco és a tplink hogyan kapcsolódnak? kábellel?
ha igen, akkor többféleképpen is eljárhatsz:
1: cisco LAN -> tplink WAN, és minden marad a régiben, csak a cisco-ban is forwardolnod kell a tplinken szükséges portokat (és a további kliensekét is)
2/a: cisco LAN -> tplink LAN, Tplinken DHCP kikapcsol,LAN fix IP megfelelően beállít, és csak a cisco-n kell portokat nyitni
2/b: cisco LAN -> tplink LAN, Tplinken DHCP kikapcsol,LAN interfészt átállítod DHCP-re, és csak a cisco-n kell portokat nyitni

(#6557) sesomaru1989 válasza suste (#6556) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Igen, ne haragudj a leglényegesebb rész kimaradt, hogy kábel segítségével. Így valóban a WDS Bridge beállítása szükségtelen, az nem világos még, hogy a kábeles összeköttetésnél a 2 router amint az Openwrt-van ott a kábelt a WAN vagy a LAN portba tudjam. Emlékeim szerint a LAN-ba de nem vagyok benne biztos.

(#6558) suste válasza sesomaru1989 (#6557) üzenetére


suste
veterán

Az elozo hsz-ben benne van a valasz :).

(#6559) sesomaru1989 válasza suste (#6558) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Igen, már olvastam köszönöm.

Sajnos nem triviális annyira, a dolog. PL ha a DHCP letiltom az Openrt-és Tp-linken akkor a megosztások,transmission, Dlna úgyan úgy működik ahogy eddig. Sejtésem szerint igen, hisz a Cisco csak az IP cím kiosztását veszi át, semmi mást, de azért egy megerősítés megnyugtatná a lelkemet.

(#6560) suste válasza sesomaru1989 (#6559) üzenetére


suste
veterán

a lényeges részek ezek voltak:

LAN fix IP megfelelően beállít

és

LAN interfészt átállítod DHCP-re

ezek miatt fog jól működni továbbra is

(#6561) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok

Sajnos újabb problémába ütköztem.

Az előzőekben, kértem segítséget, hogyan tudom összekötni az Openwrt-és routert egy Cisco routerrel. Ez tökéletesen is működik. (Köszönöm a segítséget még egyszer.)

Az újabb gond az, hogy a Transmission nem működik. Kapcsolódik ugyan, de letöltés nincs.

Hibaüzenetek: Tracker: Could not connect to tracker

Port ellenőrzéskor: port Tested: http error 0: No response

A kérdés hogy mi lehet a gond?

Okozhatje az a hibát, hogy a transmission, a WAN-ról várja a kéréseket?, csak hogy a két router összekötése LAN porton keresztül történik, ergo a WAN portba semmi nincs bedugva.

Port az fixen van beállítva, port továbbítás nincs. Titkosítás bekapcsolva.

qtorrenten teszteltem maga a torrent file, és a letöltés ott működik.

(#6562) Kicsirics77 válasza sesomaru1989 (#6561) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Port az fixen van beállítva, port továbbítás nincs
szerintem elsődlegesen ez lehet a probléma,hogy a cisco-ban nincs port továbbítás beállítva a Tm-nek.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#6563) sesomaru1989 válasza Kicsirics77 (#6562) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

DMZ van beállítva a CISCO routeren. Ott állítottam be a TP-linkes routert. Minden működik, a transmission-t kivéve.

Azért nem gondolok port beállításra, mert a TP-linken ezek már megvannak, és mivel a DMZ aktív így a Ciscon nem kell állítani. Azért megpróbálom ezt is, lehet én gondolkodom rosszul.

(#6564) vargalex válasza sesomaru1989 (#6563) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha a TP-Link-et switch-ként használod, akkor nagyon rossz ötlet DMZ-be tenni! Ugyanis így nincs tűzfal, ami megfogná a kívülről érkező kéréseket (támadásokat). Azaz így a netről elérhető minden (samba, ftp, ssh, stb.).
Viszont, hogy a problémához is hozzászóljak: ha a TP-Link-en manuálisan adtad megy a LAN IP-t, akkor ott a gateway-t és a DNS-t is meg kell adni! Mindkettő a Cisco IP címe legyen. Gateway nélkül ugyanis maga a router nem lát ki a netre (azaz nem tudja, hogy merre induljon), viszont a kliensek ezeket az információkat megkapják a Cisco-tól DHCP-n. Ha a LAN-t DHCP-re állítottad, akkor ezek a TP-Link esetén is automatikusak.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6565) sesomaru1989 válasza vargalex (#6564) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Szia!

Köszönöm a segítséget.
A konfig így nézne ki.:

Ez a Tp-link LAN interfész beállítása.

A Cisco-n ez DHCP-re van állítva.

(#6566) vargalex válasza sesomaru1989 (#6565) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Mármint az akart lenni, hogy a Cisco-n ez DMZ-ben van gondolom. Ez a fentiek miatt nagyon rossz ötlet!

A Cisco IP címe 192.168.10.2? Az IPv4 Broadcast viszont semmiképpen nem 255.255.255.0. Hagyd inkább üresen, legfeljebb 192.168.10.255 legyen.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#6567) sesomaru1989 válasza vargalex (#6566) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Ha a IPv4 Broadcast 255.255.255.0 akkor a Tracker Could not connect to tracker hiba megszűnik, (de sajnos letöltés egyáltalán nincs) minden egyéb broadcast beállítás esetén fent áll a tracker hiba.

Milyen megoldást javasolnál, a DMZ-én kívül akkor?

(#6568) vargalex válasza sesomaru1989 (#6567) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Én a TP-Link-et nem DMZ-be tenném, hanem a szükséges portokat forwardolnám oda.

Alex

(#6569) sesomaru1989 válasza sesomaru1989 (#6567) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Bocsi tévedtem az IPv4 brodcasthoz nem írtam semmit, de tracker hiba így is előjön :(.

(#6570) sesomaru1989 válasza vargalex (#6568) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Az esetleg lehet megoldás, hogy a Tp-link Wan portját statikusan megadom, és a cisco LAN portját is megadom statikusan a TP link WAN és a Isco LAn is kapna fixen egy IP címet.

(#6571) vargalex válasza sesomaru1989 (#6570) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Persze, működhet úgy is, de akkor is kell port forward a Cisco-n a TP-Link-re. Illetve így dupla NAT-olás lesz. A Cisco-ra, illetve a TP-Link-re kapcsolódott eszközök nem lesznek egy hálózatban (azaz nem látják egymást).

Arra a kérdésre nem válaszoltál, hogy mi a Cisco LAN IP-je? (Azaz a felületét milyen URL-en éred el?)

Alex

(#6572) sesomaru1989 válasza vargalex (#6571) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Igen bocsi, 192.168.10.2 a cisco IP címe.

Igazából az nem baj ha a két eszköz nem látja egymást.

A lényeg h a Ciscoról működik az IPTV is annak sok köze nicns hozzá sztem, bedugom egyik lan portba és kész.
Lényegébe csak a Tp-linket szeretném használni, mindenre, a cisco nekem csak arra kell h net legyen, sajnos mivel koax net van így kell a cisco mint átjátszó. :/

[ Szerkesztve ]

(#6573) vargalex válasza sesomaru1989 (#6572) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Ha nem kell, hogy egy hálózat legyen, akkor innen az 1-es pont.

Alex

(#6574) sesomaru1989 válasza vargalex (#6573) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Ez jó megoldás lehet, a forwardal vannak problémáim, jól értem, h ha Tp-linken a forgalmi szabálynál teszem azt a transmissionél az wan, hogy

Bármely TCP,UDP bármely gép felől WAN-ba To IP192.168.10.1 at port 21234 on this devices

Akkor a Ciscon hogy állítom ezt? miről mire?

[ Szerkesztve ]

(#6575) vargalex válasza sesomaru1989 (#6574) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

A forgalmi szabályoknál semmiképpen ne adj meg cél IP címet, hiszen kívülről nem így fogják megcímezni!

A Cisco beállítás jónak tűnik.

Alex

(#6576) sesomaru1989 válasza vargalex (#6575) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Rendben köszönöm a segítséget. Remélem így már működni fog.

A transmissionél, így hogy a WAN ban lesz az UTP és a forgalmi szabályok is rendeződnek elméletben akkor minden gond nélkül működnie kell.

[ Szerkesztve ]

(#6577) sesomaru1989 válasza vargalex (#6575) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Még egy kérdés. Ha én a Ciscoból a TP-link WAN portjába dugom az UTP kábelt internet elérésem lesz, vagy ott is kell egy forwardot csinálnom, hogy az is működjön, ha igen az milyen port?

(#6578) vargalex válasza sesomaru1989 (#6577) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Internet elérésed lesz. Csak arra figyelj, hogy a TP-Link LAN IP-je más tartományban legyen, mint a Cisco IP tartománya. Azaz esetedben ne 192.168.10.x legyen. Valamint kapcsold vissza a LAN-ra a DHCP-t.

Alex

(#6579) fecus válasza suste (#6548) üzenetére


fecus
őstag

Szeretném megköszönni a linkelt leírást Neked és a másik kollégának. Egy openWRT-s routert és egy Etherneten rákötött ubuntu-s szerver WDS beállítását csináltam meg az alapján. Szuperül vált (roamingol) a telefonom.

Más: Valaki tudja, hogy a minidlna-ban ki lehet-e tiltani bizonyos videó fájltípusokat, hogy ne listázza a TV-nek? A BD-k m2ts fájlait is felhozza külön videónak.

[ Szerkesztve ]

"Szörnyek léteznek, de túl kevesen vannak ahhoz, hogy igazán veszélyesek legyenek. Sokkal veszélyesebbek az átlagemberek, a funkcionáriusok, akik készek hinni és cselekedni anélkül, hogy kérdéseket tennének fel." (fordította DeepL ) - Primo Levi

(#6580) sesomaru1989 válasza vargalex (#6578) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Köszi. Figyelek akkor erre is. Sztem a Cisco IP je lesz 192.168.10.2 A tp-linke 192.168.20.2 és akkor elméletben nem lehet baj.

(#6581) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

sziasztok!

Erre van vkinek ötlete miért nem tudom frissíteni, a csomaglistákat? :/

A router szerint van konfigurálva

LAN -> tplink LAN, Tplinken DHCP kikapcsol,LAN fix IP

Gyanítom, hogy nem lát ki az internet felé, bár a dns be van állítva, magán az eszközökön internet elérésem van, csak a csomag frissítésnél mintha nem találna internet elérést. :W :W

Valaki tudna esetleg segíteni?

Downloading http://users.atw.hu/vargalex/trunk/ar71xx/packages/Packages.gz.
wget: bad address 'users.atw.hu'
Collected errors:
* opkg_download: Failed to download http://users.atw.hu/vargalex/trunk/ar71xx/packages/Packages.gz, wget returned 1.

(#6582) Headless válasza sesomaru1989 (#6581) üzenetére


Headless
őstag

Szia!
Hálózati átjárót is meg kell adni. luci->hálózat/interfész/lan->ipv4 átjáró az első routered ip-címe, ha jól láttam 192.168.10.2

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6583) sesomaru1989 válasza Headless (#6582) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Így nézne ki.

Aóta volt egy router reset, szal az IP kicsit változtak most.

TP-link IP 192.168.1.1

Cisco: 192.168.1.9

Ugyérzem az agyára fogom menni mindenkinek :)

(#6584) _NCT válasza sesomaru1989 (#6581) üzenetére


_NCT
őstag

a package-ek nem jó helyre mutatnak, vagyis a package utáni http link. Ha megnyitod a vargalex-es linket, 404-es hibára fut. google-ben tudsz tallózni linkeket, honnan töltse le.

Nálam pl így néz ki a Software/config fül alatt a http link:

src/gz chaos_calmer_base http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/generic/packages/base
src/gz chaos_calmer_luci http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/generic/packages/luci
src/gz chaos_calmer_management http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/generic/packages/management
src/gz chaos_calmer_packages http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/generic/packages/packages
src/gz chaos_calmer_routing http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/generic/packages/routing
src/gz chaos_calmer_telephony http://downloads.openwrt.org/snapshots/trunk/ar71xx/generic/packages/telephony

[ Szerkesztve ]

(#6585) sesomaru1989 válasza _NCT (#6584) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

ennyi lenne csak a gond h a link hibára fut?? meg örülök :W :W :W

1 hónapja még használtam, akkor ment. :/

(#6586) _NCT válasza sesomaru1989 (#6585) üzenetére


_NCT
őstag

Jah bocs, most nézem hogy jó a link.

A Packages.gz után van egy pont, az okozta a problémát nálam.

(#6587) sesomaru1989 válasza _NCT (#6586) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Ha magán a luciban nem tudom frissíteni, de letöltöm a csomagot akkor hova kellene rakni, hogy azt a luci meg is találja?

(#6588) vargalex válasza sesomaru1989 (#6583) üzenetére


vargalex
Topikgazda

Szia!

Biztos, hogy van a Cisco-ban DNS szerver? Próbáld meg, hogy a TP-Link-en beállítod a 8.8.8.8-at.

Alex

(#6589) sesomaru1989 válasza vargalex (#6588) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Szia!

Ez volt a megoldás. Headless kolléga sokat segített, és így már működik mindent. A torrent is ez miatt nem ment. Még egyszer köszönöm!!!

Annyiban tudnál még segíteni, hogy a samba beállításainál, a

smb.conf
smb.con.template
smbpasswd

configokban hol tudom beállítani hogy a samba megosztásokhoz csak jelszóval lehessen hozzáférni?

http://tothszabi.info/blog/a-samba-biztonsagossa-tetele

Ebben a leírásban, ahogy beállítom a "valid users = root" értéket, majd a samba szervert ujrainditom, és megnézem újra a konfigot az általam beírt valid users = root eltűnik.

a smbpasswd root jelszó-parancsra meg azt mondja nem találja a root usert a smbpasswd-ben.

[munka]
path = /mnt/adatok/munka
valid users = root
read only = no
guest ok = no
create mask = 0777
directory mask = 0777

Van esetleg ötleted?

(#6590) suste válasza sesomaru1989 (#6589) üzenetére


suste
veterán

az /etc/config/samba -t kihagytad
vagy azzal is próbálkoztál?

(#6591) sesomaru1989 válasza suste (#6590) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

Az kimaradt valóban. Köszönöm szépen.
Am melyik configban kell átirni a valid users-t arra amit szeretnék?

a etc/config/samba-ban
a etc/samba/samba.conf-ban
vagy a etc/samba/samba.template-ben?

Most a root van megadva mint valid users ezt szeretném megváltoztatni, csak ugye mind a 3 configban szerepel.

(#6592) _Dumber_


_Dumber_
őstag

Sziasztok!

Egy tplink-740N-re szeretném visszavarázsolni a gyári fw-t.
Találtam leírást, hogy dd-vel ki kell venni az első 257 részt... aztán meg olyat találtam, hogy ezt már a tplink kivette...

most nem tudom, hogy miként tegyem vissza az eredetit.. főleg, hogy csak 1 lövésem van :)

(#6593) Headless válasza _Dumber_ (#6592) üzenetére


Headless
őstag

Szia a gyári honlapról jobb ha nem raksz fel semmmit, amúgy a régi boot nélküliek mehetnek onnan is de az a tuti, ha készen vágottat szedsz le.
pl innen.
Ezeket csak betallózod LuCI-ban és imádkozol, hogy minden rendben legyen, persze md5-öt ellenőrízd le mindenképp miután felment...

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6594) _Dumber_ válasza Headless (#6593) üzenetére


_Dumber_
őstag

Köszönöm.. már fent is van, és működik
Ezután a gyári legújabbal már frissíthetem?

(#6595) Headless válasza _Dumber_ (#6594) üzenetére


Headless
őstag

Utána amit csak akarsz

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6596) Zoli133


Zoli133
őstag

Hali, lenne egy gyors kérdésem.
Van egy wdr 4300 as routerem suste firmware-el. A jelenlegi hálózat úgy néz ki, hogy van egy gatewayem azon lóg a router és ahhoz kapcsolódnak az eszközök.
A probléma az, hogy így az eszközökről nem érem el a gatewayen lokálisnak számító (192.168.1) címeket.
Ezt hogyan lehetne könnyen megoldani? Sajnos hálózatok témakörben elég kezdő vagyok.
Tudtommal a szebb megoldás az lenne ha a router csak bridgként operálna, de ötletem sincs azt hogy állítsam be.
Köszi :R

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#6597) gghrtz


gghrtz
őstag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy WDS-be több, mint router is összeköthető egymással? (egy WDS AP, meg pl. 2 Client, kábellel összekötve, és ugynazt a wifit "szórják") Előre is köszi, és bocs, ha már volt. :R

(#6598) Headless válasza gghrtz (#6597) üzenetére


Headless
őstag

Igen lehet :) Persze ez amit írok, az csak openwrt-re vonatkozik. !!!
Ha jól értem ezt akarod.
Fő Router -> wifi -> mellék router 1 -> kábel -> mellék router 2

Suste buildjével pillanatok alatt összedobod, vagy legalább a WDS kiegészítő mentést érdemes felrakni :) és akkor egy ilyesmi felületen beállíthatod őket.

Zoli133 Te meg pontosíts írd le teljesen a pontos felállást mit hogyan kötöttél össze ki mihez csatlakozik, milyen tartományok vannak stb.

[ Szerkesztve ]

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

(#6599) gghrtz válasza Headless (#6598) üzenetére


gghrtz
őstag

Köszi! Bocsi, rosszul fogalmaztam. Szóval lenne egy fő router, meg 2 ami kábellel csatlakozik a fő routerbe. :) Itthon kettővel így megy, de 3-mal még nem próbáltam.

(#6600) Headless válasza gghrtz (#6599) üzenetére


Headless
őstag

A lényegen nem változtat ugyanúgy működnie kell, :)

LEDE - R3G/DIR860l -> https://tinyurl.hu/Ntkb/

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  OpenWRT topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.