Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-09-30 15:51:13

LOGOUT.hu

Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#614) ngabor2 válasza Jester01 (#611) üzenetére


ngabor2
nagyúr

igen, tudja. itt a mások által (máshol) említett hangelcsúszásra reagáltaqm, eggyel előreszaladtam. tehát helyesbítem magam: erősebb gépen (>1ghz) egyszerre lehet a képet a hanggal venni.

sianis: a minőségről: vhs-nél túl nagy minőséget ne várj se képben, se hangban. új tévékártyák szerintem nem érnek annyival többet, mint amennyivel többe kerülnek. persze újabbakkal is tökéletes lehet a felvétel, és ahoz gar is van. én magamból indultam ki, 1 év gar nekem nem ér meg 10k-t egy (nálam) gyorsan forgó eszköznél, inkább veszek 2500-4000ft között egy használtat, és a ''gyengébbet'' utána eladom 5k-ért :D
a minőséget a forrás határozza meg, egy zajos, kis felbontású vhs-ről hifi dvdminőséget nem fogsz kapni. az antennajelnél meg megintcsak tapasztalatból tudom mondani, egy jó antenna és egy jó antennaerősítő többet ér, mint egy hiper-szuper tévékártya.

mondjuk a képminőségnél ha bevesszük a játékba a digitális műholdas adások minőségét... akkor megintcsak új kategória van.

egy lehetséges megoldás a mencoder levlistről:
mencoder -tv
driver=v4l2:device=/dev/video0:input=0:norm=PAL:freq=591.25:width=640:height=480:fps=25.0
tv:// -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg2video:vbitrate=6000 -oac mp3lame
-lameopts cbr:br=224:mode=1 -o noname.avi


ha input=1, akkor kompozitról szedi. a többi ennek függvénye, tehát pl. freq nem is kell.


[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux - haladóknak (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.