Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:51:35

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5201) okuma válasza shteer (#5199) üzenetére


okuma
csendes tag

egyébként ha tudnék jó árban x-540-et. azt vennék valószinűleg. csak ez az előre utalás nem nagyon tetszik. üdv ! :R

"-komolytalan ajánlatokkal kiméljetek -"

(#5202) Scholes9 válasza okuma (#5201) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ne is utalj előre senkinek könnyen átejthetnek, vegyél újat boltból azzal jársz a legjobban.

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#5203) .gigabyte. válasza Scholes9 (#5202) üzenetére


.gigabyte.
tag

szerintem se utalj előre.(legalábbis én biztos nem utalnék előre ki tudja kiben bizhatsz meg. mondjuk én nem vernék át senkit de nem mindenki ilyen sajnos :R én is logitech-et szeretnék majd venni ha lesz rá pénzem!

privit irj!!!! arra válaszolok

(#5204) okuma válasza .gigabyte. (#5203) üzenetére


okuma
csendes tag

ismét beléptem az x-230 -asok közé. újonnan vettem 11990-ért. szépen szól. :C

"-komolytalan ajánlatokkal kiméljetek -"

(#5205) okuma válasza okuma (#5204) üzenetére


okuma
csendes tag

szépen szól, de azt mondják hogy némi hallgatás után jobban is fog szólni. :C

"-komolytalan ajánlatokkal kiméljetek -"

(#5206) Valdez


Valdez
őstag

Sziasztok!
Szeretném lecserélni a jó öreg genius sp-hf 2.0-mat (2x7w). A szokásos kérdés, hogy mire?
A szobám kicsi, kb 15m2, és nem is gondolkodom sokpontegyben, hanem csak 2.0 illetve 2.1-ben.
Természetesen nekem is a logitech z-2300 tetszik, dehát az 200w nameg 30 nettó. Aztán itt van a creative t40 series II, ami csak 32w, de állítólag szépen szól, de ez sem olcsó, olyan 24 nettó. Aztán van még ugye a genius 2000x ami olcsó ugyan de nem tudom, hogy a t40-hez képest mennyivel rosszabb. Tehát az ár/érték arányokra lennék kiváncsi.

Zenére, filmre és játékra kellene, tehát pl film közben igenis legyen dübörgés. Elvárhat ez egy 2.0-tól?

(#5208) Valdez válasza #25798400 (#5207) üzenetére


Valdez
őstag

Hali!

x-230 ahogy látom 10 körül kapható, azért ennél tudok rá többet is áldozni... :)

(#5209) dudika10 válasza Valdez (#5206) üzenetére


dudika10
veterán

Zene/film/játék milyen arányokban?
A 2.0-k jellemzően csak zenére az igaziak.
A 2.1 ilyen köztes megoldás, mindenre kicsit, de semmire se igazán.
Creative T40 nagyon jó, de csak zenét hallgatni.

Ha filmek alatt kell a dübörgés akkor 2.1.
Logitech x230, z3, z4, z2300.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5210) Valdez válasza dudika10 (#5209) üzenetére


Valdez
őstag

Hát főleg zene és film megy, játék ritkábban.

Havernak van z4-e de valahogy nem tetszett a hangja, vagy csak rosszul volt beállítva nem tudom, de nem volt meggyőző. (igaz, alaplapi szutyokról használja)

z2300 ilyen kicsi szobába nem nyerő mi?

[ Szerkesztve ]

(#5211) carrot


carrot
tag

Sziasztok, visszaolvasva az x szériás logitech-ről jó véleménnyel vagytok, ezen genius modelje milyen hozzá képest? Igazából e két modell közül tudok választani, film/zene párosra főleg. Köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#5212) jozsikka


jozsikka
tag

Sziasztok!

Olvasgattam itt az előző hozzászólásokat és látom hogy a Logitech-et favorizáljátok legtöbben! Nos azért még én is teszek fel egy kérdést hogy bizonyos legyek majd a dolgomban mert hamarosan én is le akarom cserélni a régi SP 2.1-es hangszórómat egy újabbra mert ez már kb 7 éves :)
Leginkább zene hallgatásra használnám meg néha filmek játék az nem. De ha arányokban akarom kifejezni akkor 75% zene 25% film kb. Fontos lenne hogy jó mély legyen benne nem szeretem annyira a kis nyekergéseket :) Meg azért legyen jó a hangzása is. Árban kb olyan max 25 ezerig lehetne menni felé már nem naon :D
Ha tudtok akkor egy ilyen Top3-as listát írjatok már hogy melyek lennének erre a célra a legmegfelelőbbek!

Köszi a választ ;)

(#5213) dudika10 válasza Valdez (#5210) üzenetére


dudika10
veterán

Gondolom a z-4-nél a közép tartománnyal nem voltál megelégedve, az hiányzik is szinte.
A z3-nál valamivel jobb a helyzet ilyen téren.

z2300 tökéletes kisebb szobába is, csak a hangerőt lejjebb kell egy picit venni. De ennél is hiányzik a középtartomány.
Hiába, vagy a dübörgő mélyekről vagy a középtartományról kell lemondania az embernek. (legalábbis ebben az árfekvésben)

Érdemes lenne meghallgatnod ezeket a rendszereket vásárlás előtt, nehogy csalódj. Bár ha nem hallgatsz gyakran hifiket akkor nem fog feltűnni, hogy hiányos a zene, filmeknél meg kifejezetten jól teljesítenek. :)

carrot: az x230 valóban jó. Az általad linkelt x240 viszont kifejezetten visszalépés. A genius-t nem hallottam, de nem hiszem, hogy ennyi pénzért megváltaná a világot.

jozsikka: logitech x230, z3, z4. Kategóriájában mindegyik a legjobbak közt van. Ezek az örök klasszikusok.
Ha vállalkozó szellemű vagy akkor kipróbálhatnád mondjuk ezt a scythe kombót (legalul). Sajnos még csak ennél a cégnél találtam, de lassan el kellene neki terjednie a többi boltban is, és nagyon minőséginek tűnik. De ez csak vaktában lövöldözés, csak megemlítettem mint lehetőség, még nem volt hozzá szerencsém. :)

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5214) Valdez válasza dudika10 (#5213) üzenetére


Valdez
őstag

Hát köszi, nem mondom, hogy megkönnyítetted a választást :D
Te melyiket vennéd az összes gyártó terméke közül nettó 30ezer ft-ig?

(#5215) dudika10 válasza Valdez (#5214) üzenetére


dudika10
veterán

Mivel kikötötted, hogy kell az erőteljes basszus a filmekhez, ezért csak 2.1 játszik. Szerintem a z2300 nem jobb annyival a z3-nál mint amennyivel többet kérnek érte, tehát én a z-3-at venném. (Persze ez függ a szoba méretétől is) A maradék pénzből meg egy jobb hangkártyát.

Én kifejezetten zene hallgatásra használom a hangszórókat, nekem csak az a fontos, hogy zene alatt hogy teljesítenek, csak az a baj, hogy a pénztárcám meg szűk, de még1x nem vennék 2.1-et, inkább spórolnék egy jobb rendszerre. Bár kifejezetten meg vagyok elégedve a z3-al, azt kaptam a pénzemért amit vártam.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5216) jozsikka válasza dudika10 (#5213) üzenetére


jozsikka
tag

Köszi szépen a választ :) Még annyit szeretnék kérdezni hogy a Z3 és a Z4 között van valami lényeges különbség? Vagy a Z3 is tud annyit mint a kicsit drágább Z4? Köszi szépen előre is :)

(#5217) dudika10 válasza jozsikka (#5216) üzenetére


dudika10
veterán

A z3 szatelitjei valamivel jobbak, viszont "butább" a távirányítója. Más különbség csak a külalakban van.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5218) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog

Van tapasztalat orion ht550-el? Tudom hogy 5.1-es, de azt találtam ki, hogy 2.1-ben menne a TV-re, a maradék 2 menne a számítógépre. Onnan jött az ötlet, hogy a tetyóban most 15k-ért adják, a 2 külső hangszóró meg csak jobban muzsikál mint a laptopba épített.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#5219) Tulkas


Tulkas
tag

Üdvözletem!
Boldog x230 tulajdonosként szeretnék egy nagyjából ezt a hangminőséget "megütő" hangrendszert, ami legalább 200W RMS-t tudna leadni.Tudom hogy ez rögtön a z2300 lenne leírva, de a harmadik kritériumom az lenne hogy a satelit-ei 2 utasak legyenek.
Olvastam az új Altecről, és egy Klipsch Promedia típusról, de egyiket sem találtam magyarországi forgalmazónál, ráadásul a Klipsch külföldön sem gyakori, pedig nagyon-nagyon becsülik.Az Edifier rendszereket pedig egyszerűen drágának tartom.
Tudnátok nekem ezen feltételeket "betartó" bármilyen márkájú rendszert ajánlani, amit természetesen meg tudnék venni itthon.(max 40ehuf :((( )
Ha valaki az említett tipusokból (kivéve a z2300) birtokolna egyet, az írjon már egy püt, hogy milyen észrevételei vannak.(inkább csak a rosszakat)
Előre is köszönöm!! :K

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#5220) dudika10 válasza Tulkas (#5219) üzenetére


dudika10
veterán

Na akkor leírom még egyszer amit már oly sokszor leírtam.
A teljesítmény nem minden. Az érzékenység sokkal fontosabb.

Minden teljesítményduplázásra körülbelül 3dB hangerő növekedés tapasztalható.
-Az x230 96dB-s érzékenysége nagyon jó.
Ennek köszönhetően ~110dB hangos max hangerőn.
-De pl. egy 90dB érzékenységű hangfalnak ugyan ehez a hangerőhöz 128W szükséges.
-Egy 87dB érzékenységűnek 256W.

Szóval a 200W RMS semmit nem mond el az adott hangfalról.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5221) Tulkas válasza dudika10 (#5220) üzenetére


Tulkas
tag

Rendben :)) , akkor fogalmazok úgy hogy megértsd, egy kb 30-35 nm nappaliban szolidabb házibulira szeretném elsősörben használni.Úgy, hogy nem csak "hangja" de ereje is legyen, ugyhogy fontos lenne a hangnyomás.

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#5222) Tulkas válasza Tulkas (#5221) üzenetére


Tulkas
tag

megérts...(a szempontomat :DDD )

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#5223) dudika10 válasza Tulkas (#5221) üzenetére


dudika10
veterán

Így tiszta mit szeretnél, és remélem neked is, hogy nem szabad csak a teljesítményt nézni. :)

Egyébként az az én véleményem, hogy nem fogsz ennyi pénzért az elvárásaidnak megfelelőt találni, de ne legyen igazam.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5224) Tulkas válasza dudika10 (#5223) üzenetére


Tulkas
tag

:((( hát ezt sajnálattal hallom :(((
a z2300-as lesz belőle sztem, csak örülnék ha valaki megnyugtat h azért lehet hallani vmit 18KHz fele is rendesen.
Gondolkodok használt vásárlásán is, ha 1 éves múlt a rendszer, lehetnek még rejtett hibái, vagy akkorra azért már "beállt", és nem nagyon kell számítani meghibásodásra :F
Vagy vegyek inkább újonnan :F

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#5225) dudika10 válasza Tulkas (#5224) üzenetére


dudika10
veterán

18KHz meg a felette levő tartomány már nem igazán mérvadó semmilyen zenében. (Arról nem is beszélve, hogy a felnőtt korra igen sokan már csak 16KHz -ig hallanak, persze ez mindenkinél változó)

Azt, hogy újonnan vagy használtan azt már nem tudom, nem tudom mennyire szoktak ezek meghibásodni vagy ilyesmi. Én azt tartanám szem előtt, hogy egy év gari legyen azért rá.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5226) xXmartXx válasza dudika10 (#5225) üzenetére


xXmartXx
tag

én egy x-230-ast vettem elég jol szol szerintem nem rossz :R

Üdv. xXmartXx

(#5227) dudika10 válasza xXmartXx (#5226) üzenetére


dudika10
veterán

Általában mindenki elégedett vele, ennyi pénzért nem is lehet nagyon jobbat kapni.
Használd egészséggel. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5228) xXmartXx válasza dudika10 (#5227) üzenetére


xXmartXx
tag

köszi :) 12k volt 2év garival szerintem elég jó vétel és nemis szól rosszul :U legalábbis nekem egy pár négyzetméteres szobába bőven elég :R

Üdv. xXmartXx

(#5229) dalek


dalek
tag

Sziasztok!

Hangfalat tervezek venni, kérdésem az lenne, hogy Logitech Z4 vagy Z3?
Olvastam már hozzászóllásokat itt, de igazából nem értem, hogy lehetnek jobbak az olcsóbb Z3 szatelitjei mint a Z4-éi? Zenehallgatásra /progressive és tech house/ használnám, néha filmnézésre, játékra soha,kisebb szobában.
voltak X-230asaim, azok nem szóltak rosszul, de ellopták őket a koleszból :((
Z4 eseket hallottam a havernál, azok komolyan szólnak, viszont ő lecserélte őket MX5021 Altec Lansing-ekre :D.

esetleg valami más alternatíva?
notebookhoz tervezek venni valamilyen külső hangkártyát, abban tud valaki segíteni?

(#5230) dudika10 válasza dalek (#5229) üzenetére


dudika10
veterán

Ami drágább az miért lenne feltétlenül jobb? Egy Bugatti nem biztos, hogy gyorsabban végigmegy a versenypályán mint egy Corvette és mégis többször annyiba kerül (mint minden példa ez is sántít...). :)

A z-3 szatelitjei bizony jobban szólnak mint a z-4-é.

Hangkártyának én egy Asus xonar U1-et ajánlanék. Bár nem tudom mennyit szánnál rá.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5231) xXmartXx válasza dudika10 (#5230) üzenetére


xXmartXx
tag

én a z-3-at venném

Üdv. xXmartXx

(#5232) Tottu


Tottu
senior tag

Üdv!

Erről a hangszóróról hallott már vki: Logitech S120?

[ Szerkesztve ]

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#5233) dudika10 válasza Tottu (#5232) üzenetére


dudika10
veterán

Ennyi pénzért mindegyik ugyan olyan rosszul szól. :)
Ha csak csipogásra kell akkor megteszi ez is, meg akármelyik másik is, de ha használni is szeretnéd akkor minimum egy x-230-ba érdemes beruházni. :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5234) Tottu válasza dudika10 (#5233) üzenetére


Tottu
senior tag

Ennyit nem akarok rászánni... Nekem most csak az a fontos, hogy legyen vmi hang és aránylag minőségi legyen az.

"A legnagyobb hiba, amit az életben elkövethetsz, az a folyamatos rettegés attól, hogy hibázni fogsz.“ - Elbert Hubbard

(#5235) dudika10 válasza Tottu (#5234) üzenetére


dudika10
veterán

Igazából nem tudom, hogy mennyi különbség van ebben a kategóriában hangszóró és hangszóró közt, ezek mind csak csipogni tudnak szerintem, egyik se lehet sokkal jobb vagy rosszabb a másiknál. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5236) NoX


NoX
senior tag

Logitech Z-2300-ra esett a választásom. Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio hangkártya.

Zenehallgatás közben, mikor bejön egy ütősebb mély rész, akkor a magas hangok egyszerűen eltűnnek/elhalkulnak, olyan, mintha minden kraft a mélyládába menne, és mikor vége a zúzós mélyeknek, akkor visszajönnek a magasak is.
Mintha lecsökkenne a teljesítménye, vagy nem tudom...
30-40%-on, alig fél hangerőn van a mély.

Ez miért lehet? :F

[ Szerkesztve ]

(#5237) Valdez válasza dudika10 (#5215) üzenetére


Valdez
őstag

Köszi a választ, nehéz döntés...
Még alszom rá párat.
Viszonylag jó hangkártyám van azthiszem. Audigy ES (nem SE). Eddig csak kisebb driverproblémáim voltak vele de nem vészes.

(#5238) Tulkas


Tulkas
tag

Használtan veszek egy z2300-ast, és én is attól félek hogy nem lesz elég benne a magas.Már van egy x230-asom, és azon gondolkodok, hogy valami "osztott" equalizerrel meg tudnám-e oldani azt, hogy z2300as--> mély,mélyközép,közép, és a többire felfele az x230 satelitjeire bíznám. Van ilyen program amivel egy gépen belül két hangrendszert(két dugaszon keresztül) máshogy "hangosíthatok"?

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#5239) Tulkas


Tulkas
tag

Csak a magas hangok lennének feltekerve rajtuk, minden mást levennék, így elég is lenne a "csak" magas teljesítményük.Nem :F
Már megint hülyeségeket beszélek :F

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#5240) dudika10 válasza Tulkas (#5238) üzenetére


dudika10
veterán

A z2300-nak nem a magas hangokkal van problémája, hanem - mint a legtöbb 2.1-es rendszernek - a középtartománnyal. Nincs értelme összekötni két hangrendszert, nem lehet őket összehangolni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5241) Tulkas válasza dudika10 (#5240) üzenetére


Tulkas
tag

kár...valamit pedig ki kéne találni a "fogyatékossága" ellen, anélkül hogy kábelt vágjon az ember... :W

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#5242) Archer válasza Tulkas (#5241) üzenetére


Archer
őstag

Szatelitek cseréje valami normálisabb hangdobozokra. Nekem bevált...

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5243) Tulkas válasza Archer (#5242) üzenetére


Tulkas
tag

addnál egy típust, egy árat és egy webáruház nevet tartalmazó linket? :C
Remélem nem túl drágán lehet venni hozzá normálisat!

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#5244) Tulkas


Tulkas
tag

áhh magnat motion...megkeresem magamnak :K

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#5245) gizmo_80 válasza Tulkas (#5244) üzenetére


gizmo_80
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Miután sok-sok jó véleményt elolvastam a fórumon, úgy döntöttem, hogy én is belépek a Logitech X-230 tulajdonosok táborába. Volt éppen 10ezer elkölteni való pénzem, és megrendeltem a Bluechip oldalról. Tényleg igazatok van, ebben az árkategóriában 1xerűen nemigen lehet jobbat találni. Hihetetlen, hogy a "csak" 32watt RMS teljesítménye ellenére milyen szépen és tisztán szól... Főleg azok után mondom ezt, hogy én leginkább az erősítők, hi-fi-k pártján állok. De egy 20nm-es szobát szépen kitölt! Mi ki nem jön ebből a 13.3cm-es subból... Egyedüli bajom az az elfuserált hangerő szabályozás fülhallgató csatlakoztatása esetén! Ami ugye nem hat ki a fülesre, és csak szoftveresen tudod le-felhajtani. Ezt azért 2009-ben...Na mind1, kitűnő vétel volt így is, a hang mindenért kárpótol! Bátran ajánlom annak, akinek hozzám hasonlóan ennyi pénze volt!

(#5246) dudika10 válasza gizmo_80 (#5245) üzenetére


dudika10
veterán

Az a rendszer már vagy 6 éve piacon van, nem most jelent meg. ;)

Egyébként okkal van mindenki által dicsérve :K

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#5247) Archer válasza Tulkas (#5243) üzenetére


Archer
őstag

Igazából teljesen mindegy (pénztárca függő ugye), csak 8ohm-os hangfalak legyenek meg mivel a gyáriak 40 wattosak így annál nem érdemes sokkal nagyobbat venni (50W-os asszem a minimum, amit ilyen kis hangfalakból kapni lehet). Amúgy Motion-t szerintem nem kapsz sehol de Monitor 110 még van egy-két helyen, a legújabb meg a Supreme 100, de az már 20k körül van. Szerintem használtak között nézegess.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#5248) Tulkas válasza Archer (#5247) üzenetére


Tulkas
tag

Köszi, megpróbálok nézni egy párt magamnak, de ezeket nem fogja két utasként használni a logi, és simán a magason és a mélyközépen is ugyanaz fog szólni nem?Van ezekbe sávszűrő :F

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#5249) Tulkas válasza Archer (#5247) üzenetére


Tulkas
tag

SAL 2610S
Ezt találtam. Szerintem megtenné, és kinézetre sem egy förmedvény.
Szerinted :F Lényeges lenne a véleményed, mert te legalább tudod h milyen más sat.-okkal használni!
//• Pz / Pn: 85 / 60 W• Z: 8 Ohm• SPL(1W/1m): 89 dB• f: 65 - 20.000 Hz• kivitel: 2 utas, bassz-reflex hangdoboz pár
• hangsugárzók; mélyközép: 135 mm polipropilén ; magas: 0,75" fémezett mylar dómsugárzó• csíptetős kábelcsatlakozó, eltávolítható előlap, fém fali akasztó• méret: 185 x 320 x 180 mm• súly: 2,8 kg
//

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

"Nevess, és a világ veled nevet...Horkolj, és egyedül alszol..."

(#5250) Kis zöld izé válasza NoX (#5236) üzenetére


Kis zöld izé
senior tag

Első körben nézd meg, hogy a hangkártyád szoftverében nincs-e bekapcsolva az SVM (Smart Volume Management). Okozhat ilyesmit. Milyen lejátszó progival hallgatsz zenét stb... Pl. Media player esetében a túlzott SRS használat is okozhat ilyesmit. Ugye ez program függő, hogy milyen beállítások találhatóak benne.
Nem valószínű, hogy a hangfal miatt van, nálam nem produkál ilyesmit. Szoftveres gubanc lesz szerintem. Nézz körül jól a házad tájékán. Alap esetben a Foobar2000-et próbáld ki, vagy a Creative gyári lejátszóját, de SVM nélkül!

Bye!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.