Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RaveForce


RaveForce
veterán

Neje neked innovacio! 😁 es meg olcso is, meg nem olyan szakadt a kinezete mint a megboldogult pebblek voltak.. ezigen! Egy holografikus red kijelzovel kernem..😀😂

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#2) VIBO


VIBO
őstag

remélem gyorsan eljut ez a tech a komolyabb okosórákig ;) :))

S21 Ultra, Buds Pro, WatchActive 2, MK7 GTI, Zenbook i7

(#3) S e t h


S e t h
nagyúr

lépésszámot, az elégetett kalória mennyiségét és az alvás minőségét képes regisztrálni

Hát hogyan is élhetnénk ezek nélkül?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#4) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Ha csak a töltés nélküliséget nézzük, évek óta vannak pl.: EcoDrive vagy Solar órák. A mechanikus órákat direkt nem vettem ide.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#5) Anulu79


Anulu79
addikt

Az értesítésekről nem esett szó, hogy azokat hogyan tudj kezelni. De amúgy pofás darab és dicsérendő a vízállóság. A katonai szabvány csak a szíjra vonatkozik vajon?

(#6) AllTheBest válasza S e t h (#3) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Kell az ilyen, el se tudom hinni, hogy keresztanyám hogy rápörgött a sok sétára amióta kapott tőlem egy mi band 2-t. Anyámmal versenyeznek folyton, hogy ki sétált többet egy nap. Vicc nélkül tudom mondani, hogy nem olyan rossz dolog ez a lépésszámlálás.

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#7) joey04


joey04
titán

Na ez jól hangzik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) slimshady


slimshady
senior tag

Nem rossz. GPS-szel és sport funkciókkal ütne nagyot.

üdv.: SlimShady

(#9) V@ns


V@ns
aktív tag

Csak bennem okozott furcsa érzést, hogy pont a Matrix Industries tálalja az emberi energiát/testhőt használó órát elénk?
:D :DDD

(#10) kromatika


kromatika
veterán

De jó lenne telóba is ilyen.

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Jo talalmany

(#12) moleculez


moleculez
veterán

És a környezeti hőmérséklet nem befolyásolja a működését? Lehet hülyeséget kérdezek, de pl -10 fokos környezetben, ha az egész tok felveszi azt mivel fémből van, hogy töltődik?

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#13) #16820480 válasza S e t h (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Miért, talán a pontos idő olyan fontos a karodon? Tele van minden órákkal, tök felesleges az is.

(#14) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Jól hangzik. Viszont gondolom a pontos időt nem tudja mutatni, mivel ha leveszi a tulaja, akkor takarékra kapcsol a cikk szerint. Esetleg még azt tudom elképzelni, hogy az okostelefonos kapcsolatra és értesítések fogadására képes legújabb verzió frissíti a pontos időt az óra levételét követő legközelebbi újracsatlakozáskor.

V@ns

Jogos! :DD

[ Szerkesztve ]

(#15) Dévacsen


Dévacsen
senior tag

Guszta.. :)

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#16) S e t h válasza #16820480 (#13) üzenetére


S e t h
nagyúr

Igen is fontos ha az életedről van szó.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#17) oriic válasza V@ns (#9) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ok, akkor nem csak nekem jutott ez az eszembe. :DDD

Annyira nem vágom a technológiát, ami mögötte van, de azért kíváncsi lennék, hogy működik-e a cucc mondjuk télen a -20 fokban.

Live-Die-Respawn

(#18) Mr.Silkó válasza oriic (#17) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

-20 fokban a tulajdonosa energiáit is elnyeli az eszköz, és mi merülünk le az óra helyett. :))

[ Szerkesztve ]

(#19) Kasya


Kasya
nagyúr

Aztan az ora mennyire pontos? Milyen gyakran kell alliani, ha leveszem?

(#20) oriic válasza Kasya (#19) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Rádióvezérelt órának kell csinálni és nem lesz gond állítgatással. :)

(#18) Mr.Silkó

Meg is van az instant zombi maker machine. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#21) Kasya válasza oriic (#20) üzenetére


Kasya
nagyúr

Annak kellene, de ketlem hogy erre energiat fektetnek.

(#22) Sunyista


Sunyista
tag

5 perc a sütőben 200 fokon és megvan Paks 2.

Néma gyereknek, anyja se látja az erdőt!

(#23) SkyLine3000 válasza S e t h (#3) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem a G3 folyamatosan méri az Lg Health app segítségével a megett km-t, lépést, kalóriát. Be lehet állítani elérni kívánt célt, sokmindent. Hidd el, hasznos. Motivál, h mondjuk meglegyen a napi 10e lépés, vagy több. És vissza tudom nézni, napra, hétre, hónapra lebontva, hogy mennyit mozogtam.
Ránézek a telóra és addig megyek (futok, bringázok, stb), amíg meg nem lesz az általam beállított cél.

(#24) garrotter


garrotter
tag

Szuper!
Még egy gps és pulzusmérős változatot kérnék belőle. (Az értesítések nem is érdekelnek)

"Emberi törvény kibírni mindent, s menni mindig tovább, még akkor is, ha nem élnek már benned remények és csodák."

(#25) erer1000 válasza Mr.Silkó (#18) üzenetére


erer1000
őstag

Hőmérséklet különbség hatására feszültség különbség is keletkezhet.

Ezt használják ki itt.

A hő különbség az emberi hőmérséklet és a környezet közt értendő.

Ezért van az hogy ha leveszed akkor nem tölt mert homogén lesz a hőmérséklet.
De ha felveszed, máris van hőmérséklet különbség, és indulhat a hőelektromosság.

Az hogy -20 fok van kint, az lényegében jó is lehet, mert nagyobb hőmérséklet különbség nagyobb feszültség különbséget okoz ilyenkor, és így kvázi "gyorsabban feltolt"

#22 nem termelne úgy semmit :D

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#26) oriic válasza erer1000 (#25) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"Az hogy -20 fok van kint, az lényegében jó is lehet, mert nagyobb hőmérséklet különbség nagyobb feszültség különbséget okoz ilyenkor, és így kvázi "gyorsabban feltolt"

Köszi, ma is tanultam valamit. :R És mi a helyzet akkor a nagy melegben? Mondjuk nyáron a 35-40 fokban.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#27) nyisziati válasza V@ns (#9) üzenetére


nyisziati
veterán

"Csak bennem okozott furcsa érzést, hogy pont a Matrix Industries tálalja az emberi energiát/testhőt használó órát elénk?"
Én is elgondolkodtam ezen, de szerintem szándékos.

(#28) erer1000 válasza oriic (#26) üzenetére


erer1000
őstag

Amíg nem homogén a hő eloszlás , addig működik a töltés.

Ha kint 40 és a tested is 40, így az óra is tökéletesen 40 fok akkor semmi töltés :D

Egyik felét tedd a napra másik fele lógjon az árnyékba nyáron ;)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#29) .mf válasza fornettisuti (#4) üzenetére


.mf
veterán

Pontosan ugyanezt akartam írni. Seiko Kinetic hány évtizede is van?
Most nézem, 31 éve...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#30) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Tehát azt állítják, hogy csináltak egy órát, ami amellett, hogy számolja az időt még
- folyamatosan frissíti a kijelzőt, ami igaz e-Inknek tűnik a illusztrációk alapján, de a különböző, főleg a dinamikus számlapokkal akkor is folyamatos számításokat igényel a háttérben
- kiszámítja az elégetett kalóriát az általa érzékelt hőmérséklet változásból
- aktivitásmérője van
- "alvásminőség-mérője" (bármit is jelentsen ez) van
- folyamatosan kapcsolatban van a telefonnal, amihez minimum Bluetooth kapcsolat kell
- az X példány pedig a telefon értesítéseit is szinkronizálja és megjeleníti
mindehhez pedig elég áramot termel a csukló bőrével lazán és inkonzisztensen érintkezve mindössze ezen bőrterület által leadott hőből.

Kövezzetek meg, de én nem hiszem el, hogy ezt mind megcsinálták.

Végignézve a videót pedig még több kételyem támadt. Már rögtön az elején, ahol az egész test által termelt energiáról beszélnek, sántít az egész, a pár tucat működő prototípusukból pedig egyet nem mutatnak be.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#31) holozis_HUN válasza Rickazoid (#30) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Vegyíteni kéne az energiaforrásokat: mozgásból nyert energia (kézlengés, ugye vannak ilyen órák) akkor ez a testhő, illetve kifejeszteni olyan üveglapot, ami képes a napenergiát/fényenergiát hasznosítani.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#32) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nekem bejön a cucc. Főleg ha tényleg megbízható is lesz.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#33) RaveForce válasza SkyLine3000 (#23) üzenetére


RaveForce
veterán

Igen, ezt egy evvel elotte az S4 vezette be S-Health neven, aztan kb mindenki utana lemasolta, en is mindig törekszem a 10.000 lepesre, bar a testepito programjait nem használom, de pl vernyomasmerot is emiatt vettem. Es hetente kuld a samsung grafikonos osszehasonlithato s-health jelentest a szivveresemről, kaloria pusztitasomrol, atlagsebessegemrol, peak speedrol, aerob mozgasomrol, vérnyomásomrol es veroxigen szintemrol. Zsenialis. Vajon a google mikor adaptálja ezt a samsung otletet is az alap rendszerbe.. eddif csak lassan 5eves lemaradas van :DD

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#34) Xrx


Xrx
csendes tag

Fura hogy mindenki a hideggel jön, a víz pedig senkinek nem jut eszébe :D Az ugyanis befolyik az óra és a bőr közé ahol meg is szakad a hőátadás. Sztem.

(#35) nyisziati válasza Xrx (#34) üzenetére


nyisziati
veterán

Nefürgyéle!

:DDD

(#36) orbit76


orbit76
tag

EnergiavámpÍr... A technológia használ téged. A harc elkezdődött... :Y :DD

(#37) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Cikk elején még úgy éreztem, hogy lecserélem a MiBand2-őm, de mikor megláttam az árát, úgy döntöttem marad. :)
A koncepció érdekes, ára miatt nem kapkodok utána. Remélem lesz valaki PH-ról, aki vesz egyet és megosztja a tapasztalatokat.

(#38) Keil Walker


Keil Walker
aktív tag

Ez vagy kamu, vagy hatalmas szenzáció, ha tényleg működik. Én az elsőre tippelek. Valamelyik japán óragyártó már rég meglépte volna, ha használható a technológia.

(#39) atike


atike
nagyúr

Na ha ez tényleg működik.... :) Jöhet.

(#40) somogyib


somogyib
őstag

"50 méteres vízoszlop nyomásának is képes ellenállni"

Ez jól jöhet a hétköznapokban. Sose lehet tudni, hogy munkába menet milyen méretű vízoszloppal találkozik az ember.

De ha úgy vesszük 50 métert meghaladó vízoszlopokkal is találkozok minden nap, csak azok el vannak dűtve. Pl. patak, folyó...

(#41) Dévacsen válasza somogyib (#40) üzenetére


Dévacsen
senior tag

:D Valóban..

ཨོཾ་ཨཱཿཧཱུྃ་བཛྲ་གུ་རུ་པདྨ་སིདྡྷི་ཧཱུྃ

(#42) erer1000 válasza Keil Walker (#38) üzenetére


erer1000
őstag

Használható technológia.
Ebayon is kapsz ilyen elven működő "energia forrást"
És az ebay 500ft vackok nem egy high tech, szóval a cikkben lévő nyilván jobb hatásfokú, sokkal.

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#43) MerLinh


MerLinh
senior tag

hmm innen már csak egy lépés, hogy a testhővel müködtessünk egy Iron Man páncélt :DD

A wizard is never late nor is he early, he arrives precisly when he means to! - - ONE phone to rule them all! =)

(#44) nyisziati válasza MerLinh (#43) üzenetére


nyisziati
veterán

Az még igen nagy lépés... :DD

(#45) #16820480 válasza RaveForce (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az alap rendszerbe nem fogják implementálni. Minek tennék? Play alól letölthető millió egy app erre. Ott a Google Fit, abba lehet szinkronizálni, és viszlát.

(#46) bwoay válasza somogyib (#40) üzenetére


bwoay
nagyúr

megnéztem az oldalukon, de szerintem ez 50 m vízállóságot akar jelenteni, ami 50 méter vízmélységnek megfelelő statikus nyomást jelent. ugyanakkoz ez a vízoszlop mérete is egy létező mérce, vízálló ruházatnál (pl síkabátok) szokták megadni így a vízállóságot arra vonatkozóan, hogy mennyit bír maga a textil, amiből a ruha készül.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#47) somogyib válasza bwoay (#46) üzenetére


somogyib
őstag

Teljesen tisztában vagyok a víznyomás fizikai mibenlétéről, csak poénkodtam. :)

(#48) kromatika


kromatika
veterán

Végre használható és jó technológia.

(#49) Matada2.3 válasza grizlisandor (#37) üzenetére


Matada2.3
veterán

Én is így vagyok vele. Remélem lesz valaki itt, aki leteszteli a kütyüt, mert eléggé szkeptikus vagyok a töltési metódus kapcsán. + annyi funkció van és még kijelző is, hogy nem tudom hogyan fogja csak testhővel bírni. :U

Finn the human

(#50) 7Heads Drago válasza somogyib (#40) üzenetére


7Heads Drago
veterán

De már nem azért de miért nyomkod bárkit is egy vízoszlop? A legtöbb oszlop olyan békésen álldogál... ez meg kötözködik.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.