Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mad823


mad823
őstag

Szóval 13MFt / masina. Hmm... Végülis ha 1-2 ügyintézőt ki tudna váltani darabja, akkor tulajdonképpen kb. nullszaldós lenne a dolog 1 év után. Csak valamiért azt gondolom, hogy aki ezeket az amúgy ügyfélkapun intézhető ügyeket nem tudja otthonról elintézni, az pont azért fog bemenni személyesen, hogy egy nénivel beszélhessen - nem pedig ezt fogja nyomogatni.
Mindenesetre nagyon várnám az első félév tapasztalatait, azaz intézett ügyek száma / masina - bár gyanítom, hogy sosem fogjuk megtudni.

(#2) vizcsap


vizcsap
tag

Ha már természetes intelligencia nincs ezeken a helyeken, legalább valamilyen lesz... :U
De amúgy menőnek tűnik.

"To succeed in life, you need two things: ignorance and confidence."

(#3) UnA válasza mad823 (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Az eddig látott / hallott megoldások alapján én is maradok az ügyintézőnél. ;]

(#4) JoeYi válasza mad823 (#1) üzenetére


JoeYi
őstag

én is ezt számolgattam. Bruttó 500-as fizuval 200 ügyintézőt 2+ évig lehetne alkalmazni. Az lesz a vicc, ha ezek a terminálok is csak 8-tól 3ig dolgoznak majd :)

(#5) cSuwwi válasza JoeYi (#4) üzenetére


cSuwwi
aktív tag

Esélyes hogy csak munkaidőben lesz elérhető, mert az ügyféltérben vannak. Max. az ebédidő fél órája lesz amivel többet "dolgoznak"

[ Szerkesztve ]

(#6) okiteki


okiteki
tag

+ fűtést le kell kapcsolni ;] és e-miatt se fog nagyon sokat üzemellni.
Igen ha ment online akkor csakis személyesen fogom elintézni.

(#7) Tikakukac


Tikakukac
titán

Eközben a szociális dolgozók irodájában: fűtés alig-alig, 2001-es desktopok robognak XP-vel, a laptopokból, amiből van 3 konkrétan már egyiknek sincs működő billzete. De örülök neki, hogy az 1 utcával arrébb lévő atomra kikerázott kurmányablakban 27"-os grafikusoknak szánt Dell moncsik pörögnek és hamarosan érkezik a szkájnet.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) sztanozs


sztanozs
veterán

A Mesterséges Intelligencia felskálázhatta volna a képet is, amit mellékeltek a cikkhez :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9) Rodi 4.80 válasza mad823 (#1) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Ez kiválthatja a mindent jobban tudó, sorszámhúzogató biztonsági őröket is? 😄

(#10) dolon75


dolon75
aktív tag

Fura, hogy máskor olyan hozzászólások jönnek, hogy miért nincs automatizálva, stb, most, hogy itt van valami, akkor meg az a baj. És már előre el van döntve, hogy vacak az egész, drága, ja, és hogy amúgy csak hü.. khm.. buták dolgoznak ezekben az irodákban.
Mintha elvárás lenne mindent és mindenkit lenézni, és látatlanban beszólni nekik, hiszen úgysem ülnek itt, és tudnak reagálni.

Pa-kah! Pakah-pakah Pa-kah! Bokata-Bokata Pa-kah! Pakah-pakah

(#11) Tikakukac válasza dolon75 (#10) üzenetére


Tikakukac
titán

Fura, hogy máskor olyan hozzászólások jönnek, hogy miért nincs automatizálva, stb, most, hogy itt van valami, akkor meg az a baj.

Mert üvölt, hogy haver cégének kellett pénz és kitaláltak valamit, amire el lehet lőni egy végtelen keretet. Ha mondjuk az online ügyintézést oldanák meg, hogy ne kelljen 3 marék nyugtató beszedni piszlicsáré dolgok miatt is, inkább segítene. Pedig azt is túl lehet ám számlázni, van pár programozó ismerős, akik tudnak mesélni.

És már előre el van döntve, hogy vacak az egész, drága, ja, és hogy amúgy csak hü.. khm.. buták dolgoznak ezekben az irodákban.

Amihez az állam nyúl, az sz@rrá válik. Ez tény. Meg drága is. Ez is tény. Meg, hogy az ügyintézőket ha kivinnéd versenypiacra, akkor lennének kemény koppanások. Fact. Kivételnek tisztelet.
Mintha elvárás lenne mindent és mindenkit lenézni, és látatlanban beszólni nekik, hiszen úgysem ülnek itt, és tudnak reagálni.

Én ezt face2face elmondtam már kurmányablakban, polgi hivatalban, TB folyósítónál, NAV-nál stb. stb. stb. helyeken is. Nyilván ilyenkor elég bitang lesz a légkör, de ez van, sajnos nehezen bírom, mikor nekem pörög a munkából kiesett időm és Mancika 1 ujjal gépeli be az adatokat.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#12) szupermacs válasza Tikakukac (#7) üzenetére


szupermacs
veterán

Tessék szólni az alkalmazottaknak és együtt kimenni az utcára. :)

(#13) Tikakukac válasza szupermacs (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

Az alkalmazottak bégetnek. Elmondtam nekik is, hogy srácok, nem tudom miért várjátok meg, míg valakit konkrétan el kell temetni a lyukas gyomor, tűdőbaj, idegösszeroppanás miatt, de ha ennyi pénzért ezt akarjátok csinálni és azt hiszitek 45 év felett vége az életnek, csináljátok. Megérdemlitek.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#14) szupermacs válasza Tikakukac (#13) üzenetére


szupermacs
veterán

Akkor neked mi a problémád?

(#15) totron válasza Tikakukac (#13) üzenetére


totron
addikt

Miből gondolod, hogy megoldható egy váltás az életükben?

(#16) Tikakukac válasza szupermacs (#14) üzenetére


Tikakukac
titán

Hogy anyámat azért kell elraknom a föld alá idő előtt, mert kirakatszutykokra veri el állambácsi az adómat.

Elég egyenes?

totron: Mert ismerem ezen embereket elég jól, anyámat meg még jobban :B
Vidéken faluhelyen még mindig az van, hogy elmentél dolgozni az x helyre és onnan mész nyugdíjba. Me' má' csak 15 év a nyugdíjig, azt kibírom valahogy. Akkor go for it. Mondjuk nyugdíjad nem lesz és meg sem éled azt a kort, de legalább a cél be van lőve.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#17) szupermacs válasza Tikakukac (#16) üzenetére


szupermacs
veterán

Nem értem ez miért nem off.

(#18) Tikakukac válasza szupermacs (#17) üzenetére


Tikakukac
titán

Szíves elnézésedet kérem, lemoderáltatom.

Ahogy ennyi erővel a tiedet is kellene, just sayin.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#19) szupermacs válasza Tikakukac (#18) üzenetére


szupermacs
veterán

A hisztid akkor is inkább a poltopicba való.

(#20) Tikakukac válasza szupermacs (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

1. Jahj, egyem meg, kezdődik a degradálózás, és hisztinek titulálod más elég húsbavágó hozzászólását. Aranyos. Tehetsz egy szívességet :B
2. Semmilyen politikai töltet nem volt benne, idézheted ahol volt bármi megjelölés erre vagy arra az oldalra vonatkozóan.

Topik out, sok szerencsét ezzel a mentalitással, az talán megment, mert más nem fog ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#21) szupermacs válasza Tikakukac (#20) üzenetére


szupermacs
veterán

Szedd már össze magad, szevasz.

(#22) Dr. Szilikát válasza Tikakukac (#18) üzenetére


Dr. Szilikát
őstag

"lemoderáltatom" "mész" (fehér mész).

Nem kötekedésből, de szerintem a hozzászólásaid tele vannak ellenszenves megnyilvánulásokkal, angolos majomkodásokkal. Nem lehet normálisan, magyarul írni egy magyar fórumon... Gondolom, rendelni sem szoktál semmit, csakis "berendelni". (De utálom még ezt a szót is.)

Sajnálom, én így látom, még magyar irodalmon nőttem fel. Pedig az angol sem idegen tőlem, hiszen Windows 98 óta olvasom a netes témákat, nézem a feliratos filmeket, rengeteg ragadt rám azóta.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.