Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) negyedes


negyedes
addikt

Eretsegi lesz. ;) Egesz heten.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#2) szablya válasza negyedes (#1) üzenetére


szablya
tag

Mázli.
A felügyelőket/vizsgáztatókat a tanfelügyelőség küldi, vagy a tanárok mégis bemennek?

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#3) akom


akom
senior tag

Ha Románia béka segge alatt van akkor mi mit mondjunk ? :U

(#4) #40835072 válasza akom (#3) üzenetére


#40835072
törölt tag

:)

(#5) szablya válasza akom (#3) üzenetére


szablya
tag

Ha ezt végigviszik, akkor egy átlagos kezdő tanár (pl. két nyelv+1 osztály - első sok év) fizetése 35.000 forintnyi lesz! Derék napbarnított honfitársaink több segélyt kapnak! :Y

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#6) negyedes válasza szablya (#2) üzenetére


negyedes
addikt

A mediafax szerinte 90% bemegy. [link]

Nekem hetfon van vizsgma az egyetemen, arra is kivancsi leszek, hogy megtartjak-e.

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#7) phaet0n válasza szablya (#5) üzenetére


phaet0n
tag

Részvétem. De a durva az, hogy ez nem egyedi probléma.
Most fognak sorra kibújni a szögek a zsákból, hogy nem csak egy-két országban "kúrták el", hanem az egész Földet ellopták.

Továbbra is az a vízióm, hogy belátható időn belül felgyulladnak a háború lángjai - globálisan.

(#8) ^Clown válasza phaet0n (#7) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

"Továbbra is az a vízióm, hogy belátható időn belül felgyulladnak a háború lángjai - globálisan."

Ezt én is így látom, ráadásul ez hamarabb be fog következni, mint gondolnánk.

(#9) negyedes válasza phaet0n (#7) üzenetére


negyedes
addikt

Erdekes elgondolas, bar en nem vagyok katonakoteles. :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#10) akom válasza phaet0n (#7) üzenetére


akom
senior tag

Miféle háborúra gondolsz ?

Ki ki ellen ?

(#11) CséZé válasza phaet0n (#7) üzenetére


CséZé
őstag

benne van a pakliban, lehet erre megy ki az egész válság-játék, mivel háborúban több pénzt lehet kaszálni.

(#12) phaet0n válasza akom (#10) üzenetére


phaet0n
tag

Mint írtam, globális méretű háborúra gondolok. És nem feltétlenül országok fognak szemben állni... Társadalmi rétegek. Amolyan polgár-világháború. :)

CséZé: ez meg egy másik verzió.. A történelem azt diktálja, hogy a "válságokat csak háborúval lehet megoldani". Főleg a mostani helyzetben, ahol egy szándékosan felfújt lufi lett szándékosan kidurrantva. Néha már annyira elfog a paranoia, hogy azt gondolom, hogy minden előre el van tervezve. Aztán sorra húzzák ki a lapokat a pakliból.

[ Szerkesztve ]

(#13) z0d1AK válasza phaet0n (#12) üzenetére


z0d1AK
veterán

És a társadalmi rétegeknek mindig is alá-felé rendeltségi viszonya volt, és olyan nem lesz, hogy polgár-világháború.
Jöhetnek itt a tanárok, kisnyugdíjasok, parasztok könyvvel, bottal, kapával, mit érnek a felső réteg pénze és fegyverei ellen?
Semmit.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#14) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

meg kell ismételni 89 decemberét....

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#15) phaet0n válasza z0d1AK (#13) üzenetére


phaet0n
tag

Határtalan az én fantáziám, és az én világképembe belefér bármi.
Mindenesetre reméljük a legjobbakat. :)

(#16) z0d1AK válasza phaet0n (#15) üzenetére


z0d1AK
veterán

Az a baj, hogy a fantáziáddal nem érsz semmit.
Fejedhez nyomják a fegyvert, mit csinálsz? Feladod a fantáziálást, vagy meghalsz.
Szabadon fantáziálhatsz, hogy melyik a jobb hosszú, illetve rövid távon!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17) negyedes válasza Mr.Csizmás (#14) üzenetére


negyedes
addikt

Es utanna? Jonne a masik part akit az imf ugyan ugy megszorongat............Itt nem csak a politikusok romlotak a tarsadalom nagy resze is. Mint mindig az atlag roman/magyar sziv.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#18) phaet0n válasza z0d1AK (#16) üzenetére


phaet0n
tag

Az egészet nem úgy írtam le, hogy szeretném, ha így lenne. Hanem, mint víziót..

És nem, én nem szeretnék háborút. "Szái" (mostanában - nem tudom, milyen dialektusú emberkéktől - így hallottam a sorryt :) ), ha félreérthető voltam.

(#19) akom


akom
senior tag

Srácok !
Ha itt háború lesz akkor mi kampeca ! Az tuti..

(#20) Mr.Csizmás válasza negyedes (#17) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

igaz :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#21) tkazmer


tkazmer
addikt

na, hát itt már ez megy 2007 óta nagyjából minden évben:)

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#22) proci985 válasza z0d1AK (#13) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

francia forradalom, orosz forradalom. mindkettőnél lement a legalsó szintig az irányítás.

az első esetben még volt menekvés (egyeseknek, a terror idejéig aki nem menekült külföldre annak már kevésbé), másodikban gyakorlatilag kiirtották a felső réteget és az új réteg teljes egészében az alsóból jött.

másik kérdés, hogy mennyi is az a pénz és mennyi is az a fegyver. 1930-39 között németeknél volt felmérés, hogy ha egyszerre kezdene randalírozni az nsdap és a kommunisták, akkor a rendőrség a hadsereggel együtt képtelen lenne mindkettőt kordában tartani (valamint a határon se maradna ember, ami nem annyira jó ötlet, még ha nincs is agresszív szándéka a szomszédoknak -csempészeknek szabad a vásár-). a románoknál reménykedek, hogy a törvények előkészítése közben a hatástanulmányok között gondoltak az ilyen eshetőségekre is (egyébként ehhez nem kell, hogy bárki is átálljon, megintcsak németeknél történt, hogy az nsdap számított segítségre a rendőröknél még a sörpuccs idején -dehát mi is meg ők is rendpártiak vagyunk gondolatkör- aztán olyan szinten lettek szétverve, mint annak a rendje). illetve bekalkulálták a jövevényes károkat (pl munkabeszültetés miatti BNPkiesés, nyugtalanság miatti visszaesés a turizmusban, rendőrök/katonák túlórapénze, megugró egészségügyi költségek).

viszont, a hozzászólás elejével teljesen egyetértek, "polgár-világháború" nem lesz. páran vizionáltak ilyet, de hogy amikor majd a munkások kezébe kerül minden gyár és vállalat, akkor majd nem lesz szükség államra, az már utópiának is erős. pár helyen lehet és lesz is botrány, ha az elvonások nagyon aránytalanok és főleg veszélyesen erősek (az éhség nagyon nagy úr, egyébként a történelmi példák alapján még nincsen annyira nagy veszély nagyobb felkelésre), de az egyes országok példáit nem lehet extrapolálni (azonban a mintát elemezni érdemes, bizonyos dologk nem változnak, a paraméterek annál inkább), túl nagyok a különbségek.

történelmen érdemes odafigyelni. Magyarországon eléggé rosszul van felépítve: a lényegi történések elemzése. Miért is olyan fontos, mi történt, pl Napóleonban se a három császár csatája meg Waterloo a lényeg szvsz, hanem a folyományok: terjedő nacionalizmus, Wiesmar és az erőegyensúly politikája, amit a második birodalom felrúg, ebből a kettőből meg egyenesen levezethető a két világháború. szóval ahelyett, hogy a tapasztalatokból okítaná a fiatalokat, hogy ugyanarra a hibára ne fussunk már rá mégegyszer és mégegyszer és mégegyszer, inkább mindenféle fölösleges évszámokra fómuszál, aminek -az okuláshoz képest- nem igazán van sok haszna. memóriafejlesztésre meg szerintem ott a matematika.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#23) szablya válasza phaet0n (#7) üzenetére


szablya
tag

Ha Kína nem akar háborúzni, akkor nem hiszem, hogy bárki más akarna... USA-Izrael illetve Izrael-Európa, EU-USA jól el vannak, az Oroszok is jól el vannak, közel keleten lehetnek konfliktusok, ugye nem mindenki komázza a szomszédot, de az akkor sem felső befolyásra fog történni.
A nagyoknak szerintem nem érdekük... de a témát inkább hanyagoljuk.

Mr.Csizmás: Nem lenne jó semmire. Demokrácia van, de nincs olyan politikai párt, akik egy fityinggel is jobbak lennének a másiknál. Még a magyar pártok is mocskosak.

Olyan politikai erő kellene, akik rendet tudnának tenni. Eszközeik vannak, rendfenntartás erős, csak nincs hozzáértés/elhatározás. Egy kellően radikális párt fel tudná számolni a korrupciót (az országnak legnagyobb kára az adócsalásokból illetve az állami cégek adósságaiból van! (pl. a CFR (vasút) ~1.800.000.000 EURO-val tartozik az államnak, és ezt 2007 óta szedte fel) és rendbe szedni a közigazgatást. Csak ugye itt ami radikális-román, az durván magyarellenes (mi nem is hagynánk magunkat, mint a délvidékiek)... Arra meg várhatunk, hogy valakinek csak úgy simán megjöjjön az esze...

[ Szerkesztve ]

Madarat tolláról, embert desktopjáról. | Inni és inni adni. | Ellopták az alisok a tankot. | Az igazi tuningos Prescott kávét iszik. - all by szablya | "Igazat az igazaknak, zárják be a hazugokat!" \m/

(#24) ^Clown válasza szablya (#23) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ezzel nem értek egyet, hogy az oroszok jól elvannak. Elég nagy a mozgolódás, pl. itt Mo.-on is, hogy ki domináljon (USA-Izrael vs. oroszok).

(#25) mmcc02


mmcc02
tag

Egyre jobb itt Romániában...Menekülnék, ha tehetném... :( :O

* Gondolkodom, tehát vagyok, ez a kérdés, válasszatok! Avagy röviden: Gondolkodom, tehát válasszatok! * Búbos páka *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.