Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) XuChi


XuChi
addikt

Azt hiszem megvan az új NAS alaplapom :D

(#2) Cifu válasza XuChi (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

2db SATA3-as csatival? :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) próbakocka válasza XuChi (#1) üzenetére


próbakocka
senior tag

Csak az alaplap közel annyi mint egy DS215j... ami gyári, outofbox megoldás szoftverrel, mindennel.

Ehhez kell processzor, ház (vélhetően STX), vagy külső, ram, és mondjuk valami vinyó/ssd. Kell hozzá valamilyen szoft is, amit kb. napokig, ha nem hetekig kell állítgatni. Értem, hogy a végén egy erősebb, testreszabhatóbb cucc lesz a kezedben, de kb. 3x-os áron, sokkal több idő alatt.

Nem érzem életképesnek ezt a cuccot.

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#4) Tamoo válasza próbakocka (#3) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én nem láttam árat. :U

(#5) Apollyon válasza próbakocka (#3) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Pedig netezésre, ofiszozásra, filmezésre tökéletes, skylake prockóval abszolút időtálló. Az az ár meg a barebone-é, de amúgy simán lesz egy ITX körüli ársáv.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#6) próbakocka válasza Tamoo (#4) üzenetére


próbakocka
senior tag

Haha, felületesen olvastam. Bocs. :DDD Viszont tök reálisnak gondolom hogy 120 dolláros US áron indul, mert egy még nemlétező terméksávban debültál.

Ennek önmagában kb. 70-80 dollárig van értelme.

Valaki linkelné a barbone, kész változatot?

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#7) ViSAS


ViSAS
senior tag

"Intelesebb" nem is lehetett volna a doboza. :D

(#8) Pompi válasza próbakocka (#6) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"Valaki linkelné a barbone, kész változatot?"

Benne van a hírben a link:

"Az ASRock nem is olyan rég, a Computex kiállításon mutatta be Mini-STX méretszabványú alaplapját"

Feel Good Inc.

(#9) hétalvó válasza Cifu (#2) üzenetére


hétalvó
addikt

bizony minimum 6 kell (amiből 5 egy vezérlőn van) :D
bele egy node 304-be... úgy már jó lesz :K
giga h97n-wifi pl, most h170n-wifi-t vennék inkább...

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#10) Cifu válasza hétalvó (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Izlések és pofonok, de mondjuk NAS-t nem használnék Wifi-n, ha csak nem Wifi hotspotként / routerként is szándékozod használni.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#11) XuChi válasza Cifu (#2) üzenetére


XuChi
addikt

Nekem most is 2 hdd van a nas-ban. B150i pro gamer alaplappal. Noti ramom van, xpenology kb 10 perc alatt bekonfigolható és már negy is!

Nekem a méret csökkentés a lényeg. 2db wd red 1tb noti hdd és csókolom. Tápom, ramom, hddm, szoftverem van.

Úgyhogy igen 2 sata csatival is bőven jó. ;)

(#12) XuChi válasza próbakocka (#3) üzenetére


XuChi
addikt

Köszi, de a túlárazott hulladék vasakat nem fogom megvenni. A profilom alatt láthatod a jelenlegi nasomat. 80k-ból kijött és nem csak nas-ra jó ;)

Ha valaki ért hozzá, körberöhögi az outofbox vackokat :R

(#13) Pompi válasza XuChi (#12) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Erre mondanám, hogy ha valaki ért hozzá, akkor az nem röhögi ki a Synology cuccokat, de nem akarok vitázni, majd a hosszú évek és a rutin alatt te is rájössz, hogy megvan annak is a helye. Hozzáértés ide vagy oda.

Feel Good Inc.

(#14) hétalvó válasza Cifu (#10) üzenetére


hétalvó
addikt

wifit nem hasznalom. nen nagyon van 6satas itx lap.
wifi helyere mehet meg 2 sata ha kell.

[ Szerkesztve ]

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#15) Patice


Patice
nagyúr

Remélem lesz ilyen alaplap majd jobb csatlakozó-készlettel is, mert ez így nagyon halovány.

Vagy a méretszabvány maradhat és lehet a lapra integrálva minden: proci, RAM, SSD. Nagy hűtő venti fölé, alacsony fordulaton, kis házba, oszt csókolom.

(#9) hétalvó:

Giga H97N lappal szemezek mostanság az Asus H87I Plus helyett (~ kéne a két NIC :DDD )
H170N szerintem nem lenne jó Node 304 házba a SATA csatik miatt. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#16) hétalvó válasza Patice (#15) üzenetére


hétalvó
addikt

lassan fel eve megy a h97n semmi gond vele. benne egy cerka 5db 3tb red es egy ssd.
akkor a h97n marad, erre nem is gondoltam...

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#17) AxBattler


AxBattler
félisten

Bejövős koncepció, remélem kapós lesz, és AM4/ZEN alapokkal is jön majd.

Mondjuk kicsit para, hogy az elülső csatik is a lapra vannak integrálva: sok egészséges rángatás nem hiszem, hogy jót tesz neki.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#18) Patice válasza hétalvó (#16) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy ha nagyon 1151-es foglalat kell akkor Giga B150N-GSM. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#19) #16939776


#16939776
törölt tag

Jó kis gurítás. A kompatibilis aftermarket hűtőkre, és az árazásra kíváncsi leszek.
Remélem nem "intel szintű" fapad-biossal jön, csak hogy a drágább/nagyobb felszereltségű H110-es lapok is gazdára tudjanak találni...

[ Szerkesztve ]

(#20) Fred23


Fred23
nagyúr

Nagyon bejövős, egyetlen apróság zavar csak: "65 wattos TDP-ig". Teszem azt várok kér évet, lemegy az i7-6700K ára, szeretnék venni a lapomba, de annak 91W a TDP-je. Apróság, de zavar.

(#21) XuChi válasza Fred23 (#20) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor vegyél egy 6700t-t az 35w ;)

(#22) HUN_Sector


HUN_Sector
senior tag

Ha a skylake integrált videovezérlője tudná hozni az a10-7870k gpu grafikus képességeit, totál jó kis mini gaming mini pc-t lehetne belőle építeni. 1680-ra a legtöbb címnél elég lenne, full hd-n meg alacsonyabb beállításokkal ugyan, de még mindig életképes volna.
(3-4 éven belül könnyen lehet, hogy már mindezen feladatokat bármely integrált gpu kielégíti)

65 watt tdp-be azért már sok nyalánkság belefér.

(#23) XuChi válasza Pompi (#13) üzenetére


XuChi
addikt

Volt syno nasom több is. Gyengél voltak és drágák :(

213j, 415play. Ezen felül asustor 5002T.

Nem lenézem, de nekem nem kellenek! Aki nem ért hozzá annak jó, mert megveszi összedugja, kattint tizet és már megy is. ;)

(#24) Apollyon válasza HUN_Sector (#22) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Intelnél elég érdekes a TDP kérdés. Kíváncsi lennék, hogy az ami itt 65W TDP-nek számít, vajon mit jelent a gyakorlatban... Nem látok a lapon külön CPU csatit, így megkérdőjelezném hogy CPU+IGP-t együtt csúcsra terhelve vajon ki tudja-e szolgálni az alaplap.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#25) Cifu válasza Apollyon (#24) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elég meglepő lenne, ha találnál CPU csatit, lévén egy 120W-os külső tápja van (legalábbis a barebone verzióhoz az jár).

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#26) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Kíváncsi leszek, hogy a VGA csatlakozó mikor fog végre kihalni. Lassan már időszerű lenne.

(#27) Apollyon válasza Cifu (#25) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Ok, de arra céloztam hogy egy i5 + igp-t nem biztos hogy elbírna a lap játékokkal a 65W TDP betartása ellenére. Vagy visszavesz, vagy akármi, de ebből szerintem nem lesz IGP gaming PC – vagy kéne több táp.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#28) Cifu


Cifu
nagyúr

@Cingáriusz:Kíváncsi leszek, hogy a VGA csatlakozó mikor fog végre kihalni. Lassan már időszerű lenne.

A mai napig a legolcsóbb monitorokban csak D-Sub bemenet van. Szóval amíg igény van rá, addig marad...

@Iscariah: Ok, de arra céloztam hogy egy i5 + igp-t nem biztos hogy elbírna a lap játékokkal a 65W TDP betartása ellenére.

A TDP az egész procira vonatkozik, IGP-t is beleértve.

Vagy visszavesz, vagy akármi, de ebből szerintem nem lesz IGP gaming PC – vagy kéne több táp.

Még egyszer, egy 120W-os táp látja el árammal az alaplapot.
A Guru3D egy i5-6600k procinál játékot IGP-n, FHD felbontással futtatva 64 wattos fogyasztást mért, a konnektorból.

Szóval, WUT? :F

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) AxBattler válasza Cifu (#28) üzenetére


AxBattler
félisten

A TDP az egész procira vonatkozik, IGP-t is beleértve.
Mármint Intelnél, mert a 95W-os AMD APU-k kajálnak bőven többet az IGP-vel.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#30) Apollyon válasza Cifu (#28) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Hmm itt elég érdekes mérést csináltak akkor, 6500T, 102W [link]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31) Cingáriusz válasza Cifu (#28) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Hát, talán már azokban is lassan nyugdíjazni kellene. Kétlem, hogy egy HDMI vagy DP csati annyit befolyásolna az árán egy monitornak.

(#32) Cingáriusz válasza Cifu (#28) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Kétlem, hogy "IGÉNY" lenne rá, csak ezt tolják le az emberek torkán, hogy "olcsót veszel, fost kapsz" :DDD

(#33) ivarg válasza próbakocka (#3) üzenetére


ivarg
tag

Jó kis cucc ez csak nem nas-nak.
Monitor hátuljára TV mögé/alá tökéletes

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#34) ivarg válasza Apollyon (#27) üzenetére


ivarg
tag

Nem sok tapasztalatod van a 6-ik generációs procikkal mi?
Ez már nem P4....

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#35) #16939776 válasza ivarg (#34) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha tudnád hogy hogyan kerül rá a 65W-os plecsni a CPU-ra, akkor nem vonnád kétségbe amit ír.

[ Szerkesztve ]

(#36) Lacok válasza próbakocka (#6) üzenetére


Lacok
őstag

A barebone változat ára [link]

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#37) Jim Tonic válasza XuChi (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

NAS-nak ez speciell pont nem az igazi szerintem.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#38) XuChi válasza Jim Tonic (#37) üzenetére


XuChi
addikt

Miért is nem ?? 2x2TB HDD mire nem elég ?? Legalábbis nekem elég, mert nem tárolgatok minden szart :)

(#39) sb válasza XuChi (#38) üzenetére


sb
veterán

Attól függetlenül, hogy sok mindenkinek elég 2x2-3TB még abszolút jogos a dolog.
NAS-hoz leginkább storage kell, ahhoz csati meg ezen kevés van lássuk be.

Fordítsuk meg: Pl. mit hoz egy NAS-nál (2-3 bazinagy kilós 3.5+ HDD-hez képest az a pár cm méretelőny ennél a lapnál? Mert azt írtad, hogy neked fontos, de most aláírom, hogy 10-ből 10-en - tök logikusan - a sata csatikat fogják előbb fontosabbnak megnevezni mint a pár centi mínuszt. :)

szerk: Egyébként 95W procit se nagyon erőltetnék bele épp ezért. Megoldható, de félig önellentmondás pár cm miatt még kisebb házba befűteni vele.

szerk2: Mobil Skylake-ről tudok nyilatkozni. 4 maggal 25-28W fogyival (csak a cpu-ra) nem throttlingol vissza 3.1GHz-ről. (Sw-ből néztem csak, nem mértem, de onnan állítható is a TDP, és visszavéve throttling is jött. Szóval jó lehet az sw kijelzés is, különben a szabályozás se érne sokat, megsütné magát.)
Úgyhogy 65W szvsz elég sok mindenre elég lehet, főleg némi alulfeszeléssel desktop példánynál.

[ Szerkesztve ]

(#40) XuChi válasza sb (#39) üzenetére


XuChi
addikt

Ok, akkor úgy fogalmazok, hogy nekem 2x2TB NOTI hdd-vel, egy mini házban, a mostani celeron g3900t (35w) procimmal bőven megfelelne NAS-nak. :R

(#41) Jim Tonic válasza XuChi (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ha neked elég a 2x2 TB, akkor a SATA még hagyján, de pl. egy NAS-ba 10W körüli processzorok valók, ebbe meg nem tudsz olyat tenni. Ráadásul egy integrált processzoros ITX deszka kijön ennél olcsóbban, és még a hűtőn sem kell agyalnod.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#42) sb válasza Jim Tonic (#41) üzenetére


sb
veterán

Épp ezt akartam írni. :)
NAS a storage-ről szól, esetleg fogyasztásról... de itt méreten, cpu-n, minden máson van a hangsúly.

Nem mondom, pár embernek - nekem is - elvárás, hogy gyors legyen a NAS és tudjon mindent, így erősebb x86 PC alapú is képbe jön de azt látni kell, hogy rétegigény ez így ebben a formában és a nagy többségnél tök máson van a hangsúly. Jogosan.

(#43) Lacok


Lacok
őstag

Remélem a többi gyártó is előrukkol saját STX-es lappal a közeljövőben.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#44) Vesa válasza XuChi (#40) üzenetére


Vesa
veterán

Épített NAS-ba -mivel 24h-ban megy-, sokkal fontosabb a fogyasztás. NAS-nak nem kell komolyabb számítási teljesítmény sem.
Integrált procis lapok a legjobbak erre a célra, legalább 4db SATA porttal, gigabites hálóval (esetleg duallal). De ha neked elég a 2db SATA port, akkor is jobban jársz egy integrált lappal. Az én NAS-om mindössze 18W-ot eszik és még van hely további HDD-knek, ha netán kéne.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#45) hétalvó válasza Vesa (#44) üzenetére


hétalvó
addikt

optimalis hdd felhasznalashoz 5-os tomb eri meg. plussz rendszer meghajtonak egy ssd pl. az maris 6sata. sztem. egy celeron meg kb semmit nem fogyaszt, ha nem terhelik es sokszor olcsobb mint egy integralt alaplap aminek a teljesitmenye a kozeleben sincs.

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#46) Vesa válasza hétalvó (#45) üzenetére


Vesa
veterán

Valójában ez felhasználásfüggő. Tökéletes lehet a te verziód is, de én elvből nem használok RAID-et, az SSD-t pedig feleslegesnek tartom, mivel a freeNAS pendrive-ról bootolva beteszi magát RAM-ba, és kvázi onnan fut tovább az idők végezetéig. Ide nincs értelme SSD-nek. A HDD-kről a fontos adatokat külön USB-s tárolóra mentem le, jobban bízom a szeparált backup-ban. Persze akinek folyamatosan sok adat változik a szerveren, annak kell a RAID, de nálam csak a helyet zabálná feleslegesen és duplázná a költségeket.

A tudomány a valóság költészete!

(#47) Lacok válasza Tamoo (#4) üzenetére


Lacok
őstag

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.