Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:46:46

LOGOUT.hu

LENOVO A7000 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#701) kszthly válasza vili2105 (#700) üzenetére


kszthly
senior tag

Nekem így áll, és működik rendesen.
De a "mindig" állásban is működnie kellene.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#702) vili2105 válasza kszthly (#701) üzenetére


vili2105
csendes tag

Köszönöm, megpróbálom ha hazaérek.

(#703) zsolti54321


zsolti54321
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy gyári appokat hogyan lehet törölni Droid 6.0

Meg hogy ez az új 16MB-os frissítést valaki már próbálta?

(#704) kszthly válasza zsolti54321 (#703) üzenetére


kszthly
senior tag

Én felraktam a frissítést, különösebb változást nem tapasztaltam.
Root-olt készüléken törölhető vagy fagyasztható minden gyári alkalmazás. Van erre sok app, de tudja többek között a Titanium Backup vagy az SD Maid is.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#705) zsolti54321 válasza kszthly (#704) üzenetére


zsolti54321
csendes tag

Gyári Rootolatlan készülékről lenne szó! Azon hogy kell?

(#706) kszthly válasza zsolti54321 (#705) üzenetére


kszthly
senior tag

Root nélkül gyári alkalmazást (system particióról) nem tudsz törölni.

A tévedés jogát minden körülmények között fenntartom! :)

(#707) zsolti54321 válasza kszthly (#706) üzenetére


zsolti54321
csendes tag

Hát akkor marad így, mert a garit nem akarom elveszíteni!

Köszönöm a választ!

(#708) vili2105


vili2105
csendes tag

Hát csak nem akar a telóm csatlakozni wifire.
Így jártam!
Nem is idegesítem vele tovább magam
Én tegnap lefrissítettem a 6.0-át.
Mintha kicsivel több memória maradna szabadon.

(#709) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Marshmallow rendszerre frissítés után megmarad az SD kártya elsődleges tárhely kijelölése, illetve a kártyára telepíthetőség?
Más:
Szarvas hiba; térerő, WiFi vétel, GPS gyengeség, érintő panel pontatlanság, mikrofon/hangszóró gyengesége (recsegősség, halkság) fordult elő valakinél?
A válaszokat előre is köszönöm :R

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#710) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Sziasztok!
Egy ilyen készülék vásárlásán gondolkodom de előtte lenn egy kérdésem:
A hangszórója mennyire hangos?Az egyik teszten azt írják,hogy nagyon a másikon pedig halk.
Melyik a valóság?Fontos lenne mert a fülem nem igazán jó
Mondjuk egy Lumiához vagy Samsunghoz képest.

(#711) hokins válasza klepto (#709) üzenetére


hokins
addikt

Szia. Frissítés után felajánlja a rendszer hogy hogy szeretnéd használni a kártyát (belső tárhely vagy adattároló ).

Térerő szolgáltató függő. Wifi jó, hangszórók nem recsegnek. Gyári romon néha előjött nekem érintés érzéketlenség.

zolya1973

Én úgy fogalmaznék hogy kielégítő.

[ Szerkesztve ]

(#712) IO.sys válasza zolya1973 (#710) üzenetére


IO.sys
őstag

Nekem se tökéletes a hallásom és sokszor hiányolom, hogy hangosabb legyen. Ha tényleg nem igazán jó a füled, szerintem ne ezt válaszd.
Pontosítok. Volt olyan telefonom, ami elég hangos volt akkor is, ha mások beszélgettek mellettem, na ez nem olyan. Viszont sokat segít, hogy jó a hangminőség. Ha figyelek, értem, amit mondanak.

[ Szerkesztve ]

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#713) Botondkobold


Botondkobold
csendes újonc

Hallotam hogy lesz ujjlenyomatos zár. Valaki tudja higy van e már. Ha van akkor hogy kell beállitani??

(#714) hokins válasza Botondkobold (#713) üzenetére


hokins
addikt

Az érdekes lenne... Mert tudtommal nincs ujjlenyomat olvasó a készülékben.

(#715) zolya1973 válasza IO.sys (#712) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Köszi szépen!
De én a csengetés hangerejére lettem volna kíváncsi!

(#716) IO.sys válasza zolya1973 (#715) üzenetére


IO.sys
őstag

Ja, az hangos.

凸_(ツ)_/¯ // -Valamit kiírt a gép!... -Az a dolga!...

(#717) Trk.Adam87 válasza hokins (#711) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Ezzel vitatkoznék, hogy a Wi-Fi jó.
A 20000 Ft-os Samsung Galaxy Tab 3 Lite tabletemen is gyorsabb a Wi-fi.
A Lenovo A7000en közvetlenül a router mellett produkál 15-20 mbit körüli sebességet (ezt nem speedtest alapján nézem, hanem hogy google playről milyen gyorsan szed le mondjuk egy alkalmazást)
A Galaxy Tab 3 Lite legalább dupla ilyen sebességgel működött ugyanezen a wi-fi hálózaton.
Ráadásul bizonyos alkalmazások telepítésénél belaggol a telefon és a letöltést követően csak kb 1 perc elteltével kezd el telepíteni... Arról nem is beszélve, hogy néhány játék pl: Real Racing 3 még csak működésre sem bírható.

Akkor megemlíthetném még a bootolást is, ami legalább 1 percig tart, míg az említett 4.4es androidot futtató, teljesítményben jóval gyengébb tableten 20 mp.

Ezek mellett hangerő probléma nálam is akad. A hangszóró hangerejét például maximumra kellett állítanom az MTK Engineer mode-ban, hogy használható legyen kihangosított telefonálásra is, a fülhallgató hangereje pedig gyári állapotban maximumon produkál annyit, hogy utcai használatra éppen, hogy elég. (ezt nem húztam fel MTK Engineer mode-ban, mert azzal arányosan a sistergő háttérzaj is hangosabbá válik, ami halkabb zeneik részeknél igencsak zavaró tud lenni)

Szerencsére a legutóbbi frissítés negatív véleményeiből az nem igaz, hogy a töltési idő megnőtt, nekem ugyanúgy feltölt 100%ra kb 2 és fél óra alatt, mint eddig, mindezt 5%os töltöttségről teszi, szóval ilyen téren elégedett vagyok a készülékkel.

[ Szerkesztve ]

(#718) KION3524 válasza Trk.Adam87 (#717) üzenetére


KION3524
tag

Nekem a wifivel nincs semmilyen bajom, viszonylag tartja a sebességet (pl ha torrentről töltök valamit). A google play is gyors nálam. Amikor új volt a telefon, és elkezdtem belakni, akkor ameddig beírtam a gp-re a program nevét és elindítottam a telepítést, addigra a másik programot már le is szedte (beírtam dropbox, elindítottam, beírtam messenger, addigra letöltődött a dropbox és így tovább). A real racinget is ki tudtam próbálni, mert az obb-jét a memóriakártyámra szedte, így nem volt gond a telepítéssel. Jelenleg GTA SA van rajta, és az asphalt 8, és nem nyávog a telefon a több tárhelyért. Ez 6.0-nál már nem volt így :D .

A bootolási idő borzalmas (inkább siralmas :D ). 5.0-val kaptam meg a telefont, és néztem egy nagyot, amikor 1 perc múlva is a bios-os "lenovo" feliratot láttam, aztán jött a videó-animáció. Ezt úgy próbáltak gyorsítani, hogy a logót már csak 10 másodpercig látod, cserébe a bootanimációt hosszabbították meg.

A hangszóró tényleg nem a leghangosabb, ezt az is megnehezíti, hogy a teljes hangszóró ráfekszik az asztalra, és nincs semmi ami eltartsa tőle. A fülhallgató sistergésre én is felfigyeltem, amikor az interstellar score-ját hallgattam. Érdekes, hogy a hangerő 0-40%-ig sistereg, 40-60%-ig alig hallható a sistergés, 60-100%-ig pedig már zúg.

(#719) Botondkobold válasza KION3524 (#718) üzenetére


Botondkobold
csendes újonc

Megvetted a GTA-t vagy máshonnét szedted le?

(#720) KION3524 válasza Botondkobold (#719) üzenetére


KION3524
tag

Vásárolt verzió.

[ Szerkesztve ]

(#721) Jammalan


Jammalan
tag

Nekem az 5.0 van még fent, de egy rossz szavam nincs a telefonra eddig. A wifit ha bekapcsolom rögtön csatlakozik és nem is lassú, nem úgy mint a régi sonymon aminek kellett vagy fél perc mire csatlakozott. A hangerővel sincs gondom, szerintem elég hangos a telefon és tiszta is. De az mtk szervíz menüben lehet rajta hangosítani én úgy tudom, ha valakinek esetleg nem elég hangos.

(#722) bzoley


bzoley
veterán

Lenne egy buta kérdésem:
A wifi hotspot az egy természetes dolog? Tehát ezen is simán működik, mint más típusnál?
(Lehet, hogy veszek egy ilyet, és kulcsfontosságú funkció számomra)

(#723) KION3524 válasza bzoley (#722) üzenetére


KION3524
tag

A wifi hotspot nálam tökéletesen működött andorid 5.0 alatt. Netezésre tökéletes, nem kapcsol le róla, nagyobb fájl letöltését még nem próbáltam, de 40 megás apk-kat már szedtem le hotspoton keresztül.

(#724) bzoley válasza KION3524 (#723) üzenetére


bzoley
veterán

Jellemzően csak böngészgetek a laptopon meg néha egy kis YT. 1 megás nettel nem is nagyon állnék neki nagyobb dolgokat letölteni. Viszont a jelenleg használt HOX-szel stabil a dolog, reggel telefonon bekapcsolom a megosztást, és ha nem kell mennem sehová, egész nap elvannak. Jó lenne, ha legalább ennyire üzembiztos lenne a Lenovóval is.

(#725) modeart válasza bzoley (#724) üzenetére


modeart
tag

Én gyakran használom a hotspotot, több gépre is megosztom, nálam nincs vele gond.

(#726) bzoley válasza modeart (#725) üzenetére


bzoley
veterán

Köszi az infót!

[ Szerkesztve ]

(#727) Klikk1984


Klikk1984
csendes tag

Lehet sok embernek nem ujdonság :DD Páran írogattak hogy nem tudnak sdre pakolni(nem látja a pc), ha be van álítva belső tárhelyként!!
MagicPlus a megoldás! teloról lehet telepíteni, rajta van! Ez egyböl sd kártyára másolja a dolgokat!

Üdv

(#728) Trk.Adam87


Trk.Adam87
aktív tag

6.0-án nálatok is lassú a nagyobb játékok/alkalmazások telepítése/indítása, ha a microsdt belső tárolónak formázzátok? (azt nem próbáltam még, hogy úgy is lassú-e, ha az alap belső tárolót hagyom meg belső tárhelynek)
2 Gb-os játékot letöltés után vagy 15-20 percig telepített... A játék indítása is legalább 2 percet vett igénybe, mire eltűnt a töltőképernyő.

(#729) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Tudtok valami megbízható helyet ahonnan online tudnék rendelni ilyen telót feketében kb 50ezerért? Sajnos ahol néztem már csak fehérek vannak és már nem is lesz belőle fekete.

(#730) Trk.Adam87 válasza zolya1973 (#729) üzenetére


Trk.Adam87
aktív tag

Miért akarsz Feketét? A Fehér sokkal szebb és egyáltalán nem nőies úgy, mivel elől attól még fekete, így legalább dizájnosabb kinézete van, hogy a hátlap más színű.

(#731) Hegezoo válasza zolya1973 (#729) üzenetére


Hegezoo
tag

Én is feketét szerettem voln de csak fehér volt.Nem bántam meg a fehér vásárlását! Nyugodtan vágj bele jól néz ki :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max

(#732) Hegezoo válasza Trk.Adam87 (#728) üzenetére


Hegezoo
tag

Én is hasonló problémával küzdöttem.Kiderült a memória kártya volt a gond okozója.Vettem egy új clas 10-es Kingston kártyát, és pörög szépen :))

iPhone 12 Pro Max

(#733) zolya1973 válasza Hegezoo (#731) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Köszi! Beruháztam egy fehérre.Igaz rendeltem hozzá egy fekete ipaky tokot is.Biztos ami biztos.

(#734) Jammalan válasza zolya1973 (#733) üzenetére


Jammalan
tag

Én is fekete Ipakyt vettem a fehér telóhoz, teljesen jó. A jack csati kivágásánál faragni kell rajta egy csöppet, mert kicsi.

(#735) kissjani85


kissjani85
csendes tag

Sziasztok!
Az utóbbi időben a telón a fiókkezelő energia fogyasztása jelentősen megnőtt. Szerintetek mi lehet ennek az oka?
Droid 5.0

(#736) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Akkor beléptem én is a tulajdonosok körébe egy fehér színű készülékkel.Szép és jó minden kivéve a csengetési hangerő mert az iszonyat halk.Soha nem volt ilyen halk telóm.Lehet ezen valahogy javítani??? Pedig a teszteken is azt írták,hogy milyen hangos.Az előző Lumiám kb 3x volt hangosabb.

(#737) kissjani85 válasza zolya1973 (#736) üzenetére


kissjani85
csendes tag

Csatlakozom, Lumia 520hoz kepest nagyon halk. Mind csenges mind audio lejatszas teren. :-(

(#738) LK válasza zolya1973 (#736) üzenetére


LK
addikt

Van egy olyan opció,hogy zsebben, vagy bármilyen tárolóeszközben csücsül,automatikusan felerősíti a hangerőt. Úgy felhangosítja,hogy kiugrasz a gatyádból,ha hívnak. Vannak appok,amik felhangosítják a telót.(kb. egy vagonnal találtam)
Úgyhogy a telóval semmi gond nincsen :U

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#739) zolya1973 válasza LK (#738) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Nem nagyon vagyok járatos az appok terén.Pontosan mi a neve ezeknek az appoknak?Amúgy a telefonnal tényleg nincsen bajom de ez a hangerő nagyon gáz.

(#740) férfiállat


férfiállat
tag

Szenvedek (jobb szó nincs erre a fogyatékos, nyomorult készülékre)!
Vettem bele 2 memória kártyát egyik se tetszett neki akárhogy formáztam.
nem is engedi beállítani csak külső tárhelyként olyankor hajlandó felismerni de ennyi. appot nem tudok áthelyezni, a képeket a belső tárhelyre menti amiket szintén nem tudok áthelyezni.
Garival már visszaküldtem, ők visszaküldték, hogy hibátlan semmi baja nincs.
segítsetek mert lassan ott tartok hogy falhoz szeretném csapni ezt a drága készüléket.

(#741) csampei válasza férfiállat (#740) üzenetére


csampei
senior tag

Lehet hogy hamis SD-ket sikerült venned? Nekünk még a Cl 6-al is engedi belsőre formázni,igaz a nagyobb appok döglassúak,a másik a7000-be már gyorsabb kártya van azzal meg pláne hogy nincs gond... Úgyhogy én csak a hamis kártya dologra tudok gondolni.

Privátban csak ismerkedem,és mivel hetero vagyok így hím társaim kíméljenek!Vagyis ha nem nőből vagy,és nem ismerkedni akarsz akkor FÓRUM!!!

(#742) férfiállat válasza csampei (#741) üzenetére


férfiállat
tag

Lenyugodtam!
Átolvastam az összes hsz-t aztán beállítottam külsőnek csak a képeket le kellett menteni róla és úgy beállítani hogy külsőre pakolja megoldottam. sorry a sok felesleges hsz-ért

(#743) szemmelver válasza zolya1973 (#736) üzenetére


szemmelver
aktív tag

Nekem jo hangos! :) android 5.0

(#744) bzoley


bzoley
veterán

Ezennel jelentkezem a klubba :)
A madaras teszkóban akciós lett minden telefon, így vettem egyet. Egyelőre kicsit szokatlan/kényelmetlen, hiányzik néhány megszokott funkció, de majd alkalmazkodom. Korábban leginkább csak htc telefonjaim voltak, cyanogennel. Talán csak a mérete, meg a műanyag miatt, de eleinte nem mertem erősebben megfogni, nehogy eltörjön:)
Először legjobban a Chronus hiányzott, de megoldottam, jelenleg az emelkedő hangerő, és S2W hiányával küzdök.
Nyomkodni még nem sok időm volt, mert egész este frissített.
Aztán meglátjuk meddig bírja.

(#745) LK


LK
addikt

Nem attól hangos vagy halk,hogy android 5 vagy 6. NEM HALK!!!! :N Most komolyan nem tudjátok megtalálni a Csengőhangok és a hangerő menüben a Zsebmód aktiválását? :O Hangjelzési hangerőt ki kell kapcsolni ugyanott. Ezt megfejeled: "volume boost" címszó alatt talált programmal (ebből önállóan próbálgatással lehet keresni). És ordít a telefon mint a zállat. :Y Nekem közértben szokott megszólalni, és le kellett vennem 40-50% ra a hangerőt, mert üvöltött.... mindenféle app nélkül is. Régebbi telefonomon a volume+ appot használtam, itt nem kell.

[ Szerkesztve ]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#746) bzoley válasza LK (#745) üzenetére


bzoley
veterán

Ez a kettő nekem gyárilag így van beállítva. A harmadikkal még nem találkoztam, de nincs is rá szükség. Az előbb jött az első hívásom, és ordított rendesen. Mondjuk egy túlvezérelt csengőhangot hoztam át az előző telefonról, már-már túl hangos volt. Ezért hiányzik az emelkedő hangerő, kénytelen leszek a csengőhangot fade-in-elni. Beszélgetés közben is nagyon hangos, gyárilag valahol kétharmad hangerő alatt áll. Kettőt feljebb nyomtam, de vissza kellett halkítani, mert túl hangos volt. Egyelőre szimpatikus.

(#747) LK válasza bzoley (#746) üzenetére


LK
addikt

Az a jó itt a fórumban, hogy bármi bajod lesz a telefonoddal,csak rákeresel,és anélkül hogy kérdeznél, megtalálod a választ 98%-ban. :)

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#748) KION3524 válasza zolya1973 (#739) üzenetére


KION3524
tag

Esetleg próbáld meg a Dolby atmos nevű appban, ami a telefonon van, resetelni a beállítást.
Feltolod a hangerőt maxra, és lejátszol egy számot a zenelejátszóban, majd elnavigálsz a dolby atmos-ba, és végrahejtod a következőket:

Ugyanaz a beállítás vonatkozik a csengőhangra is, nem kell külön megcsinálnod. Ha ezzel sem sikerül, akkor nincs ötletem.

[ Szerkesztve ]

(#749) zolya1973 válasza LK (#745) üzenetére


zolya1973
aktív tag

A zsebmód az aktív.A csengetési hangerőt ha leveszem akkor nincsen hang akár be van kapcsolva a zsebmód akár nincs.Kb háromnegyedig kell feltolni a hangerőt,hogy egyáltalán hallani lehessen.És ezek csak a gyári hangok nem mp3.

(#750) LK válasza zolya1973 (#749) üzenetére


LK
addikt

Gyári reset? Talán. Nem tudom. Valami appot keress a hangosításhoz. Kb. 2 ember van eddig aki a hangjára panaszkodott.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.