Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:46:46

LOGOUT.hu

LENOVO A7000 Téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) trebór31


trebór31
csendes tag

Ugyanazt tudom mondani, mint az LG G4s tesztnél, hogy valamit csináljatok a pontozással főleg akkumulátornál szembetűnő, hogy most 7 pontot kapott a Lenovo 5-6 órára , LG G4s meg 4-5 órára 9 pontot...!?

(#2) Tomi326 válasza trebór31 (#1) üzenetére


Tomi326
csendes tag

+1

(#3) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Szinte grammra ugyanaz mint a Honor 4X, csak egy kicsit drágább.

Nem értem miért nem raknak ezekbe a középkategóriás phabletekbe 16GB tárhelyet. Gyakorlatilag eszményi telefonok lehetnének.

B.Cs.

(#4) tjb007


tjb007
nagyúr

Lenovo A7000 = Lenovo K3 Note mínusz 8GB, mínusz 200MHz/p.mag (aki esetleg nem tudná, vagy ismerős lenne a készülék valahonnan)

Azt esetleg meg tudnád nézni Rusi, hogy milyen kameramodulok vannak benne? Ha nem ugyanaz, mint a K3 Note-ban, akkor talán meg van a magyarázat arra, hogy a K3 miért csinál olyan fos képeket az A6000 rendszerével.

(#5) rsanyi18


rsanyi18
tag

Nekem tetszik a telefon, szerintem jó lett bár nekem az 5,5 már nagy, az én S580-asom a maga 5"-al tökéletes a 720p kijelzővel. A 60k simán okés, mindennapi használatra elég a vas is bőven.
Ha pár nappal ez előtt lett volna ez a teszt akkor lehet nem az S580-at veszem hanem bevállalom az 5,5-öt +a jobb vasat +20k-ért :D
Szerk.: A tokhoz még annyit hogy pofás tokokat adnak ehhez, bár műanyag, szerintem mindennapi használatra nem annyira jók. Viszont van rajtuk egy támasztó amivel a telefont fektetett álapottban letámaszthatjuk és filmezésre tökéletes. Szilikon tokokat boltokbol nehezen lehet kapni, én is netről rendeltem, mert a boltokban azt mondták nem annyira keresték "régebben", de mostmár valószínűleg lesznek ezekhez a Lenovokhoz is tokok. Gondolom a tulajnak is azért nem volt rajta tok mert nem nagyon talált.

[ Szerkesztve ]

Szeretem az energiaitalt. Az energiaital is szeret engem.

(#6) noisia


noisia
aktív tag

Mi lenne az a "Bizonyos forrásokból ..." ?

Pontosan egy ilyen készülékre áhítozom, viszont sajnos számít az a 15 papír különbség.

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#7) maggi1886076


maggi1886076
addikt

Nem is rossz :)

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#8) Kurti81 válasza noisia (#6) üzenetére


Kurti81
csendes tag

google a7000 ár, majd arukerso. :DD

(#9) noisia válasza Kurti81 (#8) üzenetére


noisia
aktív tag

Jahogy ez ennyire triviális volt ... :D

Kössz!

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#10) Vartanus válasza bollokcs80 (#3) üzenetére


Vartanus
őstag

Azért ez kicsit jobb hardveresen mint a mi 4X-ünk, de amúgy tényleg a 8Gb tárhellyel szúrják el ezeket a jó kis phableteket.4X-en én is kipakoltam amit lehetett az SD-re így most 1,9Gb szabad hely van de tegnap jött 4 frissítés ami kb 40Mb elvett,és sok régi kedvenc alkalmazásomtól búcsút intettem

Kíváncsi lennék, hogy itt jelen vannak-e az ismert Lollis bugok.

A GPS a GLONASS-t valóban nem támogatja? Elvileg a 6752-es SoC támogatná pedig.

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#11) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Külföldről ezt nem nagyon lehet rendelni, max Szlovákiából :D

Amúgy meg a K3 Note ugyanez, ahogy már tjb007 is említette.

Pár napig az egyik áruházban 45 ezerért adták... Páran vettek belőle, annyiért nagyon ajándék volt.

@Vartanus: Elírás, Glonass-képes

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#12) bollokcs80 válasza Vartanus (#10) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Mondjuk a 4X-en még híre-hamva sincs a Lollinak... :U

B.Cs.

(#13) Vartanus válasza Graphics (#11) üzenetére


Vartanus
őstag

Akkor jól sejtettem.

Lehet a Honor 4X-et lecserélem erre.

A P70-re már kész a Lolli?

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#14) Graphics válasza Vartanus (#13) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nincs, szeptemberre ígérték / csúsztatva /

Pedig nem lenne szerintem nehéz dolguk... Ha már a hasonló hardverűek megkapják

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#15) danee91


danee91
senior tag

Valóban én is 45 ezerért vettem mall.hu-ról, de azóta is csak 59900-ért kapható :D

Az MT6752 támogatja elvileg a GLONASS-t, az MT6752m-ről nincs infom...

Sajnos 2 csatornás WiFi sincs, valamint minden egyes oldal, GSMArena, Lenovo support site, akármit nézel, aszerint nem támogatja a GLONASS-t a Lenovo A7000.

A navigáció korrekt, de láttam már ilyen téren jobb készüléket...

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#16) Vartanus válasza danee91 (#15) üzenetére


Vartanus
őstag

WiFi és szolgáltatói jel erősség milyen?
A 4X-nél ezek nagyon tetszenek, hogy kert végéből is tudok wifizni, ez a Lenovo A806-tal távoli álom volt.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#17) danee91 válasza Vartanus (#16) üzenetére


danee91
senior tag

Wifi a jótól egy kicsit elmarad, olyan 10-ből 7,5-esre osztályoznám.

Ilyen téren nálam a Sony Xperia M2 volt az etalon :D

Szolgáltatói jelerősség rendben, nem szokott probléma lenni (10/8,5).

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#18) Rusi


Rusi
senior tag

Módosítottam a cikk végi ponttáblázat néhány értékén. A GLONASS-ra én se tudok tuti választ, de akár van benne, akár nincs, a GPS jól működött. A "bizonyos források"-at meg nem nevezhettem meg konkrétan, mert nem reklámozni akarom őket, másrészt a telefont a Lenovotól kaptuk, de annyit elárulok, hogy nem sufnigsm-ről van szó, hanem online webáruház, magyar webcímmel, de tudomásom szerint külföldi EU raktárból szállítanak.

tjb007:
Sajnos nem tudom, milyen kameramodul lehet benne, próbáltam én is kutakodni, de nincs infó róla, a telefon meg már nincs nálam. Én a kép minősége alapján talán Samsungra tippelnék, de bármilyen is van benne, meglepően korrektül sikerült. Egyedül a HDR lehetne jobb, mert az utolsó két képen is látszik, hogy a sötét részeket szépen kivilágosítja, viszont az égbolt nem lett sötétebb.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#19) Graphics válasza Rusi (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Biztos, hogy van Glonass: [link]

GPS Module Type
GPS/GLONASS/BeiDou module

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) danee91 válasza Graphics (#19) üzenetére


danee91
senior tag

2,4/5GHz-es WiFi is kéne, aztán mégsincs...

ANDROID SZOFTVER SERVICE, -CSERE (PM) // XIAOMI REDMI NOTE 5 AI 4GB/64GB - MIUI 12.0.3

(#21) Vartanus válasza Graphics (#19) üzenetére


Vartanus
őstag

Kissé elírták a magok számát, mert a 6752m az is a 8 magos csak 1,7Ghz helyett 1,5Ghz.

Nem nagyon értek a GPS- vételhez, de nem fordulhat elő olyan mint a hálózatoknál hogy elvileg a SoC támogatja a GLONASS-t, de nincs hozzá antenna? Ha túl hülye kérdés volt akkor elnézést :R

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#22) rdt89


rdt89
addikt

Tud ennél a Lenovo jobbat is, de a 8mp-.s kamerán meglepődtem, majdnem annyira szép képet lő mint a Huawei P6, és sok 13mp-s telefon kamera modult utasít maga mögé ez a készülék. Viszont a Lenovo-nak jár egy "nyalja ki a ..." beszólás is, mert itt az 5.0 alatt meg maradt a dupla koppos ébresztés és van egy gyors fekete kijelzős fotózás a Z2 Pro, meg a Lolira átálláskor elfelejtette ezeket, ez azért nagy hiba, főleg, hogy a másik telefon nem középkategóriába készült. :)
Gyári zenelejátszó azért nincs rajta, mert a Lenovo Music Player-t az Európai szabvány tiltja, így azt külső forrásból kell beszerezni (Ingyen lehet vele bármilyen zenét letölteni, ezért is tiltott).

[ Szerkesztve ]

(#23) Jeanne d'Arc

Meglepően jó lett. Itt az ideje Kína felé kacsintgatni

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#24) zombinyul válasza rdt89 (#22) üzenetére


zombinyul
addikt

Azert egy P6 szintjet nem nehez elerni, azt meg a regi Lumia 800-asom is csunyan lealazza (tapasztalat, paromnak a P8 elott P6 volt (meg is van), es van egy 800-asom is). Nem nagy durr az... :)

Egyebkent egesz korrekt telefon, bar en HD kijelzot nem tennek 5' fole. Onnan mar azert illene fullHD-t alkalmazni, plane ennyi zsetonert (a 85k-s arra vonatkozoan).
A gyari tokrol valamiert a 800-as Lumiak esete jut eszembe. Bar ott nagyon passzentos volt, leamortizalta a telefon hazikojat. :D

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#25) tjb007 válasza Graphics (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

Nem egészen ugyanez, mert az FHD kijelzős (ezt az előbb kifelejtettem), ez meg "csak" HD. A K3 Note-A700 esetében több minden lett butítva, mint a K3-A6000 esetében.

(#26) rdt89 válasza zombinyul (#24) üzenetére


rdt89
addikt

Itt is van egy P6 a családban, és egyáltalán nem értek egyet a rossz képminőséggel, sőt nagyon szép képet készít, de ez nem az a topik. :)

(#27) zombinyul válasza rdt89 (#26) üzenetére


zombinyul
addikt

Nem mondtam hogy rossz, de a jotol is messze van.
De tenyleg nem. :)

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#28) Graphics válasza tjb007 (#25) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igaz, a kijelzot elneztem :R

Az tuti, hogy 45-ert ajandek volt az A7000, sajna azota belottek az arat.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) tjb007 válasza Graphics (#28) üzenetére


tjb007
nagyúr

Annyiért én is inkább azt vettem volna.

(#30) hemaka


hemaka
nagyúr

60k-ért nem rossz. :)

(#31) Laci.M válasza Graphics (#28) üzenetére


Laci.M
senior tag

Ilyenkor látszik mekkora a haszon a készülékeken. Tuti még úgy is kerestek rajta. Tudom, nekik is meg kell élniük valamiből, de akkor is rossz vásárlóként.

Aláírás

(#32) Matada2.3


Matada2.3
veterán

60 ezer forintért teljesen korrekt! Bár ideje lenne tùllépni azon a 8gigás tárolón..

Finn the human

(#33) Kisadi55


Kisadi55
tag

Hát, nekem most egy 8 gigás telóm van, 8 gigás kártyával. Én azt mondom így, hogy szűkös. 16 gigás kártyával már elférek rendesen, de nincs akkora különbség a 16-32 gigás kártyák ára közt, így 32-est veszek, ha veszek. Szerintem azon bőven el lehet férni :D

[ Szerkesztve ]

A döglött varjú olyan mint az élő, csak meg van dögölve.

(#34) Vartanus válasza Kisadi55 (#33) üzenetére


Vartanus
őstag

Nekem is 8Gb-os a telóm az SD pedig 32Gb. Telepakoltam appokkal és most van 1,6Gb szabad tárhelyem, csak nem tudom a frissítések miatt meddig marad ez így.

16Gb-tal ez már igazán best buy teló lenne.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#35) zombinyul válasza Vartanus (#34) üzenetére


zombinyul
addikt

Nekem 32 gigas telefonom van, 32 gigas memoriakartyaval. Felhot en egyaltalan nem hasznalok, es igy van kb. 10 giga szabad helyem.
Dacara annak, hogy a tabletom 16 gigas, 8 gigas kartyaval, es azon is van sok cuccom. Pl. a jatekok zome tableton van, nem telefonon (nem vagyok egy hardcore gamer, eleg a Snapi400 az en jatekaimnak :D). Viszont a. 9 honapos Fiamrol iszonyat sok kep es video van telefonon (miota G4-em van, a fenykepezot elo se veszem), temerdek zene, film, alkalmazasok, meg 1-2 nagyobb jatek. A 8 giga belso hely mar a Lumiamba se volt eleg, pedig neki is 32-es kartyaja volt. Csak ugye eleve sok alkalmazas van amit csak belso memoriaba lehet telepiteni, meg maga a rendszer is eszik belole...

[ Szerkesztve ]

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#36) Vartanus válasza zombinyul (#35) üzenetére


Vartanus
őstag

Hát igen ez az szerintem így 2015-ben 45K fölött minden telónak alapnak kéne lenni a 16Gb tárhelynek.

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#37) zombinyul válasza Vartanus (#36) üzenetére


zombinyul
addikt

Ahogy mondod.
Ma mar annyit megeszik csak maga az Android, hogy ez a 8 giga nagyon keves. 16-tal mar egyutt lehet elni.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#38) Luck Dragon

Inkább P90-et választanám :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#39) Graphics válasza Luck Dragon (#38) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem egy árkategória... A P90 100 ezer...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) simihun válasza Luck Dragon (#38) üzenetére


simihun
aktív tag

vagy a vibe shot-ot, aminek remelhetoleg december korul lentebb viszik az arat :)

egybk. a telo nem rossz, szeretem a lenovo keszulekeket.

(#41) ToniSoprano válasza simihun (#40) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Szerintem nem drága ez 60-ért, nem tudom miért írja a cikkíró ezt. Én többször rendeltem a mall.hu-ról, nagyon megbízható. Az egyik legnagyobb cseh internetes áruház.

[ Szerkesztve ]

(#42) a.sebi


a.sebi
őstag

,,ennyiért pedig nem csak a Full HD kijelző, hanem a kis memória és a minőségi bakik sem elfogadhatók.,,
???

(#43) Graphics válasza ToniSoprano (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Főképp annak fényében, hogy a Honor 4X is kb ugyanennyiért van. Ugyanilyen tudással.

Az ajánlott lett... :D

57-ért megkapható Supergameren.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#44) Vartanus válasza Graphics (#43) üzenetére


Vartanus
őstag

A 4X azért ettől gyengébb hardveresen, kamerában talán picit jobb de én úgy gondolom hogy még 70K-ért is jó ajánlat, mert ha megnézzük a konkurenciát nem sűrűn kínálnak ilyen szép nagy kijelzős MT6752-es 2Gb ramos telókat.
Ha 16Gb-os belső tár lenne meg 80-85K-t is megérne szvsz.

Egyébként kérdezném is ha van itt tulaj nála mennyire elég a 8Gb, khm 3,8Gb

Lehet csak én vesszőparipám ez a 8Gb 2015ben kevés dolog de én a 4X-en már elég nehezen férek(75 app van a telón néhány nagy game, és jópár app amit nem lehet áthelyezni.

Nagyon kíváncsi leszek az új Vibe X3; Z3 (Pro) duóra.

Duliee (45):

Szerintem is egy középkategóriás ász az A7000, minden túlzás nélkül. Ha 2-3héttel hamarabb kijön biztos ezt veszem a Honor 4X helyett de így is erős a kísértés hogy váltsak.
Lehet SD-re appot telepíteni de minden app kb 10-40Mb-os andriod.com fájlt rak a telóra így lehet szűkös. Azt azért elismerem én nagyon extrém módon rakom tele a telómat.

[ Szerkesztve ]

< AMD RYZEN™ POWERS. YOU DOMINATE. >

(#45) Graphics válasza Vartanus (#44) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én nem adnék többet érte.

Főképp, hogy külső SD-re lehet telepíteni :)

Szerintem pont az árában van, és így hogy még a kamera is jó lett, szerintem simán ajánlható.

Nem vagyok elfogult, de a Lenovo ezzel hozta a középkategória ászát.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#46) Luck Dragon válasza Graphics (#39) üzenetére

Tudom hogy nem egy ár kategória, de én a márkán belül gondoltam a választható lehetőségek közül. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#47) Rusi


Rusi
senior tag

A 75 ezres árra írtam, hogy sok és annyiért már elvárható a fullhd kijelző, meg némileg jobb anyagminőség (lehet műanyagból is igényeset készíteni), és persze a 8 giga belső tár (ami valójában 3,8 GB) sem "illendő" ennyiért. A 60 ezres ár már szimpatikusabb, a 40 ezres kínai import meg baromi jól hangzik, de annak ismerjük a hátrányait is.

Mobilaréna (2010-2017)

(#48) Graphics válasza Rusi (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Én ezt nem találom 40ezres kínai rendelésesben / hol találtad? /, ez globális modell, még a K3 Note se jön ki 50-nél olcsóbban.

A Globális modelleket meg nem lehet szürkeimportból beszerezni EU-n kívülről, csak Lenovo értékesítési csatornán keresztül.

A testvérmodelleket simán. / K3 Note, vagy pl az A6000 vs. K3 Lemon

" Aki meg Kínából rendelné, az még faraghat az összegen, cserében vállalnia kell az ilyenkor megszokott nehézkes garanciáztatást."

Ezt kihúzhatjuk, nem rendelhető Kínából.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) Rusi válasza Graphics (#48) üzenetére


Rusi
senior tag

Nem néztem meg a kínai rendelést, csak példaképp mondtam, mert ilyen teszteknél mindig előjön a "ezt én 30-ért megrendelem Kínából és majd a vám meg áfa "elfelejtődik" rajta", és hasonló beírások. :)

Mobilaréna (2010-2017)

(#50) ToniSoprano válasza Rusi (#47) üzenetére


ToniSoprano
addikt

Azért ebben a 60 ezres árkategiában sincs sok hazai számlás és garanciás dualos LTE-s készülék, kb a Honorok vannak.

Írjál már nekem 75-ért full hd-s készüléket dual simmel. A kínai oldalakról való rendelés esetén jó eséllyel rájön a 27% Áfa, plusz ha gond van lehet fizetni a 6-7 ezres postaköltséget+ az 1-2 hónap várakozás, izgulás. Nem csusszannak már át könnyen, legalábbis a tableteknél ez van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.