Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) agent_k


agent_k
őstag

A HR-eseket nagyon utálom. Fogalmatlan p*csa az összes, akinek a szakmához (bármelyikről beszéljünk) semmi köze. Nálam akár 10 évvel fiatalabb és ő dönt a sorsomról....
A randstad-ot is utálom "mi foglalkozunk az munkavállalóval" hát hogyne...

A többivel egyetértek. Annyira megijedtek a magyar mutyi vállalkozók a válságtól, hogy kevesebb marad a zsebükben és nem tudnak elmenni 3 szor nyaralni, csak kétszer, hogy kirugtak akit lehetett, a többieket áttették 4 órába. Vagy nem tették át, de csak bankszámlára fizetés van, minimálbér. A 4 évig kapott fekete, az nincs és nem is lesz.
Diploma, tapasztalat, használható nyelvtudás (igaz német), vidék, nincs munka.

Van 1-2 tapasztalatom a közelmúltból álláskeresés ügyben...

moderalva, legkozelebb kerlek fogalmazz kulturaltabban!

[ Módosította: doc ]

(#2) Lacces


Lacces
őstag

Egyetértek a cikkel azon részével, hogy az IT-seknek ma már nem elég a diploma és a tanulás, ha nem tud 3 év tapasztalatot felmutatni akkor meg van lőve.

Én pótfelvételin megpróbálom a könyvelőit, mert állítólag oda a kezdőket is szívesen várják, és aránylag igen magas bérrel. De ennek ellenére még befejezem a programozói diplomát.

[ Szerkesztve ]

(#3) bambano


bambano
titán

it-ből kell a telefonemelgető meg a programsor-kreáló szakmunkás. a többi nem kell senkinek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) Lacces válasza bambano (#3) üzenetére


Lacces
őstag

Saját bőrömön tudom, hogy a programsor kreáló sem kell nagyon ha nincs minimum 2 év tapasztalat.

(#5) FlashPlayer válasza Lacces (#4) üzenetére


FlashPlayer
tag

Ezért kell úgy hozzá állni a dologhoz, hogy ne munkahelyet keress, hanem teremts magadnak. Sokkal többre megy az ember ha kreatív, főleg az IT iparban, van egy jó ötleted, kinyomod netre, és szerzel támogatókat, milyen jól kijössz belőle... Jó példa erre a Masat-1 :K

Persze, ha mindenki ezt csinálná nem lennének munkahelyek, illetve lennének, de alkalmazottak 0.

[ Szerkesztve ]

(#6) bambano válasza Lacces (#4) üzenetére


bambano
titán

ezt elfogadom, de erre a kettőre legalább látni álláshirdetést, a többire még az sincs.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Keresnek a cégek? Hol? Én itt vagyok! Hallo!

Ha elküldöm valahova a jelentkezésemet, vagy netalántán személyesen kopogtatok, úgy néznek rám mint az utolsó sarki kurvára. Pedig van nyelvtudásom, tapasztalatom, de ma már ki a f*sz foglalkozik üzemeltetéssel vagy akármivel. Csak a C meg C+ meg C+++++ meg java stb... megy.
Az első hsz.-el meg egyetértek. Minden háeres pitsa egy ostoba, semmihez sem értő **** aki csak a kirúgatásra jó. Személyes tapasztalat :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#8) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

"...a versenyképes fizetéssel és karrierlehetőségekkel próbálják megtartani a munkatársakat..."

Ez az a fajta bullshit, amelytől normális ember haja égnek áll.

https://www.coreinfinity.tech

(#9) anulu válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


anulu
félisten

kb kihalásos alapon lehet üzemeltetési helyre bejutni :( (nagy szerencsémre nekem sikerült.) az tényleg nagy gond, h random manager kitalálja, hogy mihez értsen a jelentkező, random HR-es meg interjúztat. sok jó nem sül ki belőle az esetek túlnyomó részében. személyes interjún is alig van jelen olyan ember, aki az adott területen dolgozik.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#10) #89874944 válasza Plazmacucci (#7) üzenetére


#89874944
törölt tag

először úgy olvastam hogy kú*ogatásra:DD személyes tapasztalat ;] egyébként ezzel ők is tisztában vannak:D a legtöbb nem is oda akart menni, csak oda vették fel...legszebb az egészben hogy ők sem értik, miért ők döntenek a felvételről:D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.