Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Évek óta működött, és hagyták? Nem hiszem hogy ekkora volumenű dolgot ennyire nehéz lekapcsolni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) kacsyx válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Egyrészt a bürokrácia miatt nem úgy van, hogy vasárnap rájönnek, itt nincs valami rendben és hétfőn már megy ki a GSG9, másrészt gondolom fel kellett deríteni minél több résztvevőt, ehhez pedig idő kell. Meg gondolom 2 éve még jelentéktelen mértékben űzték és fokozatosan nőttek nagyra, fokozatosan kerültek a hatóságok látókörébe is.

(#3) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Ezek a videók, amik a hírben vannak, nekem annyira – hogy is fogalmazzak finoman – nem valósnak tűnnek.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#4) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Na szép, most egy kiskanállal kevesebb víz van a tengerben. ;D
Azért az ügyfélszolgálat rész kemény. Ez már az a szintű operáció, hogy jobban teszik ha bitcoinban van pénzük.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) Kasya


Kasya
nagyúr

Szvsz kispalyasok a online jatekban levo botokhoz kepest, akik in-game valutat, targyakat kinalnak. Lehet, ha "keletebbrol" csinaltak volna, meg ma is mukodnenek.

Biztos sok munkajuk volt benne, szep teljesitmeny.
Kerdes, hogy a 2millio elofizeto adataival mit kezdenek?

[ Szerkesztve ]

(#7) enginev3.0 válasza Kasya (#5) üzenetére


enginev3.0
félisten

Legjobb üzlet csalni a tetves eladható skinekért...

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#8) hunluki válasza enginev3.0 (#7) üzenetére


hunluki
senior tag

Az a baj hogy erre van igény. Nekem eszem ágába nem jutna soha cosmetics cuccot venni játékban (meg úgy semmit in-game valós pénzzel), unokaöcsém összes steam kártyáját eladja és abból bejövő pénzt erre veri el annak ellenére hogy tudja hogy játékot is vehetne belőle.
Ez ilyen generációs problémának tűnik nekem. Nyilván sokkal menőbb hupilila AK47-essel darabolni cs:go-ba mint simával. Nekem ez már túl next-gen :D

(#9) Tetsuo válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Lassan már a rajtaütésekhez is időpontot kell egyeztetni a kuncsafttal.

(#10) vicze


vicze
félisten

Csak nekem szürreális, hogy a matrac alól kaparják elő az eurókat, mintha eleve tudnák, hogy úgyis ott lesz?

(#11) Ittnemaz válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

adatot és bizonyítékokat gyűjtötték.

azért engem is meglepett mekkora piac van rá, egy kábeltv elöfizetényi összegért milliónyi csatornád lehet...

(#12) hcl válasza vicze (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És nem csavarozták be a gépbe a winyót, ami veszélyes! :D

@Vicze1 : Szerintem van már gyakorlatuk ebben...

@Ittnemaz : De ki fizet ezért? Már TV-re sincs igényem, kábelesre se lenne, mert úgysem azok vannak a csomagban, amit néznék, a többire meg a halál se kíváncsi :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) enginev3.0 válasza hcl (#12) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem tudom ki tud tv-t nézni

Mikor bnőmnél alszom akkor szoktam kapcsolgatni, múltkor ment a Másnaposok 2 vagy 3. része, a második reklámnál majdnem belevágtam a távirányítót a tv-be

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#14) moleculez válasza enginev3.0 (#1) üzenetére


moleculez
veterán

Nagyon sok szinten érdekes a történet :U
Igazából ki kellett volna feheríteni, tök jól megcsinálták, kár vesznihagyni. 2 millió ügyfél azért nem semmi. Csak havi 10€-val sem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15) vicze válasza moleculez (#14) üzenetére


vicze
félisten

Azt ugye tudod, hogy Netflix 182millió előfizetővel, masszívan veszteséges?
2020 Q1 volt az első nyertséges negyedévük, és 14milliárd adósságon ülnek.
Ennyit a fehérítésről...

(#16) kacsyx válasza vicze (#15) üzenetére


kacsyx
aktív tag

És gondolom annyira veszteséges, hogy a fejeseiknek olyan luxusvilláik, autóik, jachtjaik vannak (és történjék bármi a céggel lesznek is) amelyekről halandó ember csak álmodik. Ennyi jelentősége van annak, hogy valami veszteséges-e vagy sem.

(#17) moleculez válasza vicze (#15) üzenetére


moleculez
veterán

A matek az egy dolog, a piac meg egy másik. Rengeteg cég ül óriási adósságon, pomt ezért nem zárhatnak be, mert akkor soha nem lesz visszafizetve egy cent sem. Ezek a srácok csináltak egy üzleti modellt, ami win-win a kecske is jól járt, a káposzta is megmaradt.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#18) vicze válasza kacsyx (#16) üzenetére


vicze
félisten

Jelentősége van, ha jó üzletnek akarod beállítani.
Rengeteg milliárdos cég bukott már be és tűnt el a semmiben, pont ugyanezért.
Az hogy a Netflixnek a növekedésre épített modellje, pont ahogy az Amazoné is volt. Majd az idő eldönti, hogy bedől-e vagy sikerül-e átlendülni.

Te pedig tőzsdei értékről beszélsz, aminek többnyire semmi köze a valós értékhez. A vezetők, meg abból az adósságokból vannak fizetve, és XY ország adófizetőitől levonva...

Mindegy ez elég bonyolult...

(#19) vicze válasza moleculez (#17) üzenetére


vicze
félisten

Az üzleti modell pedig létezik nem egy cég csinálja csöppet nagyobban, és olcsóbban mint amit te írtál.
Az lopjuk a tartalmat és nem fizetünk érte semmit nem egy működő üzleti modell, értelmetlen annak beállítani. Az audió vizuális jogok egy "csöppet" bonyolultabbak.

(#20) kacsyx válasza vicze (#18) üzenetére


kacsyx
aktív tag

Olvasd el újra amit írtam.

(#21) DjFlanker válasza vicze (#19) üzenetére


DjFlanker
aktív tag

Pontosan

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#22) #92116480


#92116480
törölt tag

én hőseim. veszélyes bünözőket buktattak meg.
szerencsére enkór müködik és kokós ricsi is jól van. éljen a jogállam.

(#23) andor80


andor80
senior tag

15 millió eurónyi jogosulatlan
Szerintem full jogosan dolgoztak is érte jobban mint az apple tv és a többi kivéve netflix

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#24) hcl válasza vicze (#15) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Valószínűleg jobban megéri így működtetni, mint nyereséggel.

"Rengeteg milliárdos cég bukott már be és tűnt el a semmiben, pont ugyanezért."
A tulajdonosok pedig mindenféle luxus üdülőhelyekre tűntek el.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) vicze válasza hcl (#24) üzenetére


vicze
félisten

Látod mégis vannak olyan hülyék akik inkább illegálisan csinálják...

(#26) waverider válasza vicze (#15) üzenetére


waverider
senior tag

azt ugye tudod, h ha felmeresi jeleggel csapatepitesre mennek felmillio euros budgettel akkor nem lehet nehez 14 milliard adossagot feltornyozni. (ui: belsos infos forrasbol)

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#27) Ittnemaz válasza hcl (#12) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

hát pedig az iptv stream megy nagyon, pl sport és huncut csatornák... de a többi pl kint magyarok néznék az itthoni csatornákat...

(#28) tungsten válasza moleculez (#14) üzenetére


tungsten
csendes tag

Nem tudod kifehéríteni több okból is:
- iszonyat pénz lenne minden csatit / tartalmat hivatalosan streamelni, több száz euro lenne a havi előfizu
- vannak érvényes, kizárólagos szerződések egyes tartalmakra
- a tévé csatornák többségét elő sem lehet fizetni, csak az adott országban / régióban

(#29) hcl válasza Ittnemaz (#27) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azok online nem mennek kint?

Mondjuk ha kijutnék innen, akkor az utolsó dolog, amit nézni akarnék, az az itthoni közszolgálati lenne...

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) kovy79 válasza hcl (#12) üzenetére


kovy79
őstag

A külföldi magyarok körében nagyon népszerűek az ilyenek (vagy konkrétan ez?).
Mindig hallom, hogy "mennyisokszáz" csatorna huszonx €-ért.
Én meguntam a meccsek miatti állandó stream keresgélést (csak azt nézem néha élőben), meg hogy jöttek-mentek, folyamatosan változtak az oldalak, így lett inkább "tányéros tv".

[ Szerkesztve ]

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#31) hcl válasza kovy79 (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nemtom, én amikor megláttam otthon a csatornakínálatot, először örültem, de... igazából alig van valami nézhető közte.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) consono válasza hcl (#31) üzenetére


consono
nagyúr

Hát ez az... Én csak azért fizetem a TV-t, mert így olcsóbb a net, szerintem hónapok óta nem néztem semmit rajta. A feleségem meg a lányom szoktak mindenféle DIY műsort nézni, de ennyi...

"In God we trust. All others must bring data"

(#33) Ittnemaz válasza hcl (#29) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

nem "azokra" kinácsiak, bár van akinek az a egyetlen.

Ezeken full filmcsatornák is vannak "vegyes" szolgáltatoktol...

(#34) Snoop-y válasza #90384640 (#6) üzenetére


Snoop-y
veterán

Allandoan ezen lovagolsz csak szolok ha nagyon el akarnak kapni akkor megszivod

Mod:
Teljes cikk itt

[ Szerkesztve ]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#35) hunluki válasza Snoop-y (#34) üzenetére


hunluki
senior tag

Hagyd a fenébe, flesi 6x10^23 regje. Mókás hogy olyan szinten gáz a csávó hogy két mondatból felismered. Majd elpattan valamelyik kommentjénél valami, kivágják, jön a következő reg és ez így megy tovább. Ne etesd, hagyd kihalni :)

(#36) Tetsuo válasza hunluki (#35) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Teljesen irreleváns, (és undorító) amit írtál. Még ha ő az, akire célzol, akkor is csak a cikkhez írt véleményt.

(#37) Tetsuo válasza Snoop-y (#34) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Számomra evidens, hogy nincs olyan platform a neten, még a "deep web" sem az, ahol ne tudnák nyomonkövetni a bűnelkövetőket adott hatóságok. Talán megnehezíteni a dolgukat meg lehet, de elbújni előlük ilyen formán nem.

(#38) azbest válasza vicze (#15) üzenetére


azbest
félisten

Kevered a fogalmakat.
A befektetők pénzét és a hiteleket nevezheted adósságnak. De egy cég sem fogja idő előtt visszafizetni, csak mert épp van sok bevétele, hanem fejlesztésre fordítja azt. Főleg a növekedési szakaszban. Sok nagy és sikeres cég végigjárta már ezt, évről évre mindent a további növekedésre fordít. Az "adósságok" törlesztését pedig szépen teljesítik, ahogyan kell.

2020 q1 volt sok éve az első negyedév, amikor már a profit meghaladta az újabb befektetések (költekezések) összegét. [link]

Viszont 2002 és 2011 között is pozitív volt a cash flow. Csak hogy a profit kilapátolása helyett masszív fejlesztésekbe és világszintű terjeszkedésbe fogtak. Igen, ebben van kockázat, mert ha mégsem sikerül a növekedés, akkor komoly bukta lehet a vége. De ezek szerint sikerült nekik.

(#39) vicze válasza azbest (#38) üzenetére


vicze
félisten

"A befektetők pénzét és a hiteleket nevezheted adósságnak."
Hát nem tudom melyik bolygó az ahol a hiteleket nem nevezik adósságnak.
A probléma, amit nem egy pénzügyi lap is fejtegetett, akik gondolom szintén keverik a fogalmakat, hogy a Netflix milyen ütemben növeli az adósságát évről évre, ami jelenleg valóban nem probléma, de ha nem változik valami, azaz nem megy át masszívan nyereségesbe, probléma lehet.
Nem 1, nem 2, hanem 10-15 évről beszélünk. Ugye ilyen távlatban már 50 milliárdos is lehet az az adósság. De ezt könnyen katalizálhatja egy nagyobb gazdasági világválság esetleg.

"pozitív volt a cash flow"
Igen a hitelek felvételével, és most már azokkal együtt se az.

Felfogom a Too Big to fail befektetői felfogást és hogy miért 200milliárd a cég értéke, de ez esetileg hónapok alatt eltűnhet, egy tőzsdei összeomlás esetén.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.