Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Elkészült a Niagara (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) erdoke


erdoke
titán

Egy kérdés, mivel ehhez abszolúte láma vagyok: Az ilyen szerverprocikon futtatott alkalmazások képesek kihasználni a 32 szálas párhuzamosságot?
Máshogy feltéve a kérdést: Mennyire optimalizálják a fejlesztők a speciálisan szerverkörnyezethez szánt szoftvereket?

A legjobb aláírás a héten

(#2) rog válasza erdoke (#1) üzenetére


rog
addikt

képesek.
sőt valszeg majd a seggüket verik majd a földhöz örömükben, ha kapnak maguk alá egy ilyen procit :)

(#3) Power válasza erdoke (#1) üzenetére


Power
senior tag

Képesek, már most is, sőt az ennél komplexebb MPP illetve fürtözött rendszereket is.
Előbb-utóbb számítás igényes minden programnak képesnek kell lennie az SMT/CMP kihasználására.

A cikkhez hozzászólva: azért elég erős, hogy: ''kész'', a terv kész...de még messze van a megvalósítástól(bár ez végül is le van írva).
A tejas is ''kész'' volt. :)

Power

(#4) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Thread-eket azért kell használniuk a párhuzamosításhoz. A hírben megadott példa szerint a hálózati kapcsolatkezelő az gondolom közös lenne, de a kéréseket már külön thread-ek szolgálnák ki. És ugye 32 foku igazi párhuzamosság, mindez 1 chipen belül, már nem kisnyúl. Persze ehhez a kapcsolatkezelőt valami iszonyú jól kell megírni.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#5) Miracle válasza TheVeryGuest (#4) üzenetére


Miracle
senior tag

hidd el, hogy a SUN megírja...

értelmező késziszótár :: rekurzió --> lásd : rekurzió

(#6) TheVeryGuest válasza Miracle (#5) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Ja, annak aki megveszi az erre optimalizált Solarist, biztos. Én csak arra akartam kilyukadni, ez nem egy megvesszük a vasat, ráhúzunk linuxot vagy freeBSD-t oszt 10x nagyobb lesz a througput típusú dolog. Persze ha valamit eleve erősen szálkezelősre írtak ott ez be fog jönni.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  [Re:] Elkészült a Niagara (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.