Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Az experience miért nem ajánlja fel soha ezeknek a foltozásoknak a telepítésének a lehetőségét?

(#2) Puma K válasza antikomcsi (#1) üzenetére


Puma K
veterán

Mert arra még nem jött gyorsjavítás :N ;]

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#3) PeL


PeL
addikt

Nekem fent volt pár napig ez a driver, de 1-2 játékban kisebb nagyobb lagok jelentkeztek GTX 1660-al amik előtte nem voltak. Visszaraktam a 496.49-et ami előtte is fent volt. Az image scaling-nak úgyse nagyon veszem hasznát, inkább legyen zökkenőmentes a játék.

(#4) FLATRONW válasza antikomcsi (#1) üzenetére


FLATRONW
őstag

Ezek olyan gyorsjavítások, amelyek nem általános hibákat javítanak. Ha viszonylag sok bejelentés érkezik azonos hibáról (és az NV gyorsan megtudja oldani a gondot), akkor a javítást elérhetővé teszik ezen az oldalon, a hibát jelentő felhasználók pedig értesítést kapnak, hogy kész a javítás.
Szerintem azért nem teszik elérhetővé ezeket a javításokat a hivatalos frissítési csatornákon, mert összességében még mindig kevés felhasználót érint. És nem tudhatják előre, hogy egy ilyen driver milyen más gondokat okozhat olyan felhasználóknál, akiknél egyébként semmilyen gond nem volt.
Nagy igazság, hogyha nem szükséges, akkor ne frissítgessünk feleslegesen minden hónapban (akár többször is).

(#5) GreatL


GreatL
őstag

Alapvetően gyorstesztes a cucc, talán azért.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#6) antikomcsi válasza FLATRONW (#4) üzenetére


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Nem szükséges nekem a napi, heti, havi frissítés, régebben is megvoltam, amikor fél évente, évente feltettem egy új detonátort.

Csak gondoltam, ebben a modern világban felajánlhatná, mint lehetőség, feldobna egy ablakot, röviden leírná, ha ez és ez a hibád van esetleg, akkor frissítheted, amúgy hagyd figyelmen kívül. Nyilván ez nem neked szólna, inkább azoknak a nem PH felhasználóknak akik nem jártassak a témában.

(#7) Astroboy válasza Puma K (#2) üzenetére


Astroboy
őstag

:DDD

(#8) ughhh


ughhh
senior tag

Fos az egész, vissza kellett tenni a szeptemberi drivert, mert ezzel is fagy a doom ethernal.

(#9) Dragon3000 válasza antikomcsi (#6) üzenetére


Dragon3000
veterán

inkább azoknak a nem PH felhasználóknak akik nem jártassak a témában.

Akik semmit sem olvasnak el csak nyomnak az igenre? Több gondja lenne utána az nvidiának, mint így.

(#10) nexplo válasza ughhh (#8) üzenetére


nexplo
őstag

Több jelzés jött hogy játékok alatt nem az igazi a frissítés... Első körben én sem frissítettem, szerencsére :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#11) ughhh válasza nexplo (#10) üzenetére


ughhh
senior tag

Részemről marad hosszú időre a szeptemberi driver, kikapcsoltam a figyelmeztetést is a nv experiencben, nem kísérletezek tovább.

(#12) nexplo válasza ughhh (#11) üzenetére


nexplo
őstag

Jártam már én is így korábban hogy stréberkedtem és megjártam vele. Azóta inkább jövök ide olvasgatni és csak jóval utána frissítek ;] :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#13) Puma K


Puma K
veterán

Akik kicsit professzionálisabban szeretnék megoldani a témát és nem személyes sértésként kezelik a millió +1 hardvervariáció közepette kiadott szoftver frissítését, azok telepítés előtt betárazzák azt a driver-t amivel az idáig szerzett tapasztalataik szerint semmi probléma nincs.

Majd letöltik a frissebbet, felrakják és ha gondjuk van akkor mehet vissza a régi.

Gond egy szál sem.

Én sem szeretem frissítgetni a gépen lévő szoftvereket ha nem muszáj, de néha utánajárás nélkül meglépem a frissítést.

Mivel 2-3 hónap után szoktam csak néha frissíteni VGA driver-t, így nem szokott gondom lenni.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#14) nexplo válasza Puma K (#13) üzenetére


nexplo
őstag

Én csak a gyári NV-Experience sikítozásánál szoktam pár nap csúszással telepíteni. Amennyiben időm engedi ide is fel szoktam nézni előtte informálódni kicsit :) Ez eddig lekopogom bejött.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#15) ughhh válasza nexplo (#14) üzenetére


ughhh
senior tag

Én ha jobban belegondolok le is fogom törölni az experiencet, hullhd monitorom van RTX3060 visz kb mindent maxon.

(#16) Puma K válasza nexplo (#14) üzenetére


Puma K
veterán

Nálam nincs fent a GE így nem sipítozik semmi ;]

Utoljára a GTX 275-nél volt fent mikor először megjelent és megnéztem hogy mi is ez. Aztán akkor és most is úgy vagyok vele, hogy semmi olyan funkciót nem tud amire szükségem lenne. Még annak ellenére sem, hogy azóta bővült a tudása és több funkciót kínál.

De az tény, hogy ide feljönni a fórumra és körbenézelődni ki mit tapasztal az jó lehet.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#17) nexplo válasza Puma K (#16) üzenetére


nexplo
őstag

Én csak rányomtam, aztán már nem töröltem le. Igazából nálam sincs kb szerepe. Max a játékokat "belövi" magától optimálisra. Na ez egy Warzone esetében pl pont sz@r mert az FPS miatt vissza kell venni sok mindent :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#18) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Szerencsére nekem nem okoz problémát a játékok beállítása, de kíváncsiságból megnéztem, hogy mit ajánl a GFE pl. a Days Gone-hoz.
Az eredmény meglepett, szinte mindent minimumra állított volna, pedig max beállítások mellett is csak CPU limites helyzetekben nem volt meg a 60 fps.

(#19) nexplo válasza FLATRONW (#18) üzenetére


nexplo
őstag

Nem tudom mi alapján állítgat a progi,nálam alapvetően nincs nehéz dolga erős gép lévén, de sajnos a stabil 144Fps-hez azért picit vissza kell vennem, főleg hogy 2K-ban játszom.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#20) ughhh válasza nexplo (#19) üzenetére


ughhh
senior tag

G-sync monitorom van, jó a kép, 144hz csak régebbi címeken, de jó ez így :)

(#21) nexplo válasza ughhh (#20) üzenetére


nexplo
őstag

Arra gondolsz hogy a 144 miatt csak régebbi játékoknál van meg a megfelelő FPS-ed neked is?

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#22) ughhh válasza nexplo (#21) üzenetére


ughhh
senior tag

Igen, wot, aw, doom simán hozza a 144Hz-et, red dead 2 az kb a felét.

(#23) PeL válasza ughhh (#22) üzenetére


PeL
addikt

Freesync - G-Sync nem pont erre van kitalálva?

(#24) ughhh válasza PeL (#23) üzenetére


ughhh
senior tag

Az arra van, hogy a monitor képfrissítése pont akkora legyen mint a kiszámolt képkockák száma.
Ezért tűnik a kép szépnek mikor ugrál az fps például 62 és 78 között. 144Hz a monitorom, nv settingsben belőttem, hogy a max fps 144 legyen mert ennyit tud kitolni a monitor.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.