Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bilux


Bilux
veterán

jövőre meg jön a CG4 aztán így tovább mindegyikre azt mondják majd, hogy szebb jobb erősebb.
Ennek ellenére karcolódik mindegyik ha nem tokban van tartva. Ha meg tokban hordom lehet sima üveg is...

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#2) Mr President


Mr President
senior tag

Azt oldják meg, hogy esés esetén ellenállóbb legyen! Ugyanis ez a legsérülékenyebb és egyik legdrágább rész a telefonnak. Karcokra ott a fólia, de törés ellen nem nagyon tudom megvédeni...

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#3) Roxbury


Roxbury
őstag

Nem lehet mobilról első hozzászólást írni. Amúgy kiváncsi leszek, mert a GG2-őm bizony karcolódott.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#4) Bilux válasza Mr President (#2) üzenetére


Bilux
veterán

Főleg úgy hogy még akkor is törik a CG2 ha zsebedben maradt a telefon és ráülsz... SGS3

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#5) giigz


giigz
veterán

Én nem értem ezeket a karcolódás meg törés dolgokat.

Volt ZTE Blade, Skate, most meg egy Galaxy S-em van... Sosem használtam fóliát, és egyik telefonom kijelzőjén sem volt egyetlen egy karc sem. Nem ejtettem el, mert ahhoz túl drágák voltak, hogy ne figyeljek rá oda... Aki elejti, annak van annyi pénze, hogy lesz@rja, és vegyen újat.

[ Szerkesztve ]

(#6) pilsner


pilsner
aktív tag

Tökmindegy minek hívják, csak tényleg ne karcolódjon. A fóliát utálom, az jobban karcolódik, és jobban is látszik rajta, valamint tapintásra sem kellemes, tapad. A SGS3 két nap után megkarcolódott úgy, hogy egymaga volt a zsebben.

www.sakertour.com - The carpathian birdwatching and hide photography company

(#7) Roxbury válasza giigz (#5) üzenetére


Roxbury
őstag

Röhögni fogsz, de a Skaten nekem sem voltak karcok. Ellenben az S3-on igen (annyira vigyáztam rá, hogy vettem neki egy külön egérpadot, hogy ne kelljen leraknom az asztalra :D és mégis...). Haver 4S-ének a hátulja is karcos. Most a Note-ra már raktam fóliát azonnal, ahogy kivettem a dobozból, tanulva a régebbi esetemből.

[ Szerkesztve ]

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#8) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Homok ezt is elintézi hiába.:D

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#9) giigz válasza Roxbury (#7) üzenetére


giigz
veterán

Érdekes... Nekem haveromnak ájfón 4 van, de annak sem karcolódik a kijelzője, pedig se fólia, se semmi... Egy másik haveromnak meg Galaxy S, mint nekem, és az övé tiszta karc, kopás, stb. Szerintem csak azon múlik, ki mennyire vigyáz rá...

[ Szerkesztve ]

(#10) gabancs


gabancs
addikt

Na majd az SGS5-ben meg kitalálják a holografikus képernyőt, azt már tapicskolni sem kell :C

(#11) kelly416 válasza giigz (#5) üzenetére


kelly416
veterán

+1 Nálam is ugyanez van. Vigyázok rá, no fólia, no karc. Mindegy, mi a neve.

Amúgy nagyon jó, hogy fejlődik a technológia, de mit jelent a 30%-kal kevesebb karc? Hogy mérik? Mit fogunk mi tapasztalni belőle? Jön az alma féle magyarázat, hogy pont nem voltam benne abban a 30-ban? Ah...

(#12) Varszegig válasza Cyberpunk (#8) üzenetére


Varszegig
veterán

Így van. Nekiesnek késsel, pisztolygolyóval, atombombával, és promózzák, hogy ezt mind kibírta. De egy apró homokszem szarrá karcolja bármelyik GG-t, mert annak csak a zafír állna ellen. (Annak meg komoly ára lenne ekkora méretekben. Ja meg súlya.)

(#13) Roxbury válasza Varszegig (#12) üzenetére


Roxbury
őstag

Igen a legnagyobb ellenség itt a homok sajnos. Az ellen meg egyendőre csak a fólia.

| Galaxy S23 | Watch5 Pro |

(#14) Steve1207 válasza Roxbury (#7) üzenetére


Steve1207
veterán

Nekem a Desire volt, ami szinte makulátlan állapotban volt, pedig használtam rendesen. Az Optimus 2x-en nem éreztem a strapabíróságot, jobban is féltettem, pedig elméletileg nem kellett volna (itt GG-n van a hangsúly, nem a műanyag burkolaton). Valahogy én visszafejlődésnek látom ezt a GG-t, sőt néhány törött fénykép alapján a szívemhez kapok, legyen az bármelyik gyártótól, pedig ott már a GG2 van.
Ennyire nem vigyáznánk már a készülékeinkre? Van akié megússza karcolás nélkül, van akinél ripityára törik, ugyanazon modellen belül is. Érdekes...

.

(#15) sanyijedi


sanyijedi
őstag

nekem feltűnt egyből a GG3 említése, meg is lepődtem.. de aztán mélyen hallgattak róla, mintha én értettem volna félre. de akkor ezek szerint nem.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#16) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Söröspohár alátétnek pont ideális. Alulról frankón bevilágítja, dísznek sem utolsó. Nézzétek meg az új Lumia telók töréstesztjeit, van ahol csak akkor sérült mikor földhözvágták nem pedig csak leejtették. Sajnos ha egy mai teló leesik nagy valószínűséggel baja lesz.

(#17) dreamdancer


dreamdancer
őstag

Minden képes megkarcolódni, ez van. De ha az ember nem rak be a telefonja mellé kulcscsomót, fémtollat, kicsit odafigyel, akkor a durvább balesetek azért elkerülhetőek. A különböző tapasztalatok szvsz egyszerűen a különböző használati szokások miatt vannak, ja, az üvegre vigyázni kell, ennyi.

Nem a lényeg a fontos.

(#18) Robertoq


Robertoq
őstag


Nem hiszem, hogy időarányos használat eredménye, de bízzunk benne, hogy tényleg ennyivel jobb.
Sapphire kijelző jobbnak tűnik amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#19) S e t h


S e t h
nagyúr

"apróbb karcok 40 százalékkal kevésbé észrevehetőek a „Native Damage Resistance” technológiának köszönhetően"
Javítsunk az érzékelhetőséget csökkentő technológián, ha nem látják, akkor nem fáj.
[link]

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#20) Kattt01


Kattt01
tag

Azota szemfenyvesztesnek tartom a gorilla glasst, miota haver motorola defyje (elv strapafon!!) egy honap utan tiszta karcos lett, ehhez kepest az omnia 7-emen ket ev hasznalat utan EGY ARVA DARAB KARC NINCS... Persze ez csak mezei muanyag boritas ami rajta van, de ugy latszik a nepnek uveg kell. Csak tessek :D

(#21) HXY


HXY
addikt

dupla

[ Szerkesztve ]

(#22) HXY


HXY
addikt

A telefonok kamerájának az optikáját is ilyen védi? Vagy valami? Vagy semmi?
Erről soha sehol se írnak, pedig engem érdekelne! :)

(#23) kelly416 válasza dreamdancer (#17) üzenetére


kelly416
veterán

"Minden képes megkarcolódni [...]" mert ember "karcolja" sík felületre is valamilyen szerszámmal, tehát ember meg is tudja karcolni hasonszőrű szerszámmal. A gyémántot is megkarcolják, akarom mondani pattintják, tehát az sem sérthetetlen. Aki vigyáz rá, annak jó esélyel tovább lesz szép kütyüje. Ennyi. (Ja? És ne tegyen homokot meg gyémántot egy zsebbe a telefonjával. :D )

(#24) dogi01


dogi01
aktív tag

S3 nekem is karcolodolott. Vigyáztam rá. Fólia kell rá. Gyártók helyébe jó minőségű fóliát adnék a csomagba legalább 3db-ot.

(#25) Retekegér válasza S e t h (#19) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Javítsunk az érzékelhetőséget csökkentő technológián, ha nem látják, akkor nem fáj.

Végülis ja, a karc leginkább esztétikai probléma. :)

<< Heimdal >>

(#26) FragMaster válasza dogi01 (#24) üzenetére


FragMaster
addikt

Vagy előre ráapplikált gyári fóliát, mint egyes sonyknál.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#27) Dondenis


Dondenis
aktív tag

Gyári fólia is csak 6-700 ft. Annál jobb nincs. Azt rá kell rakni az a biztos

[ Szerkesztve ]

(#28) kymco válasza Mr President (#2) üzenetére


kymco
veterán

Igen, és az egyre növekedő üvegfelület is növeli a leejtés során bekövetkező törés valószínűségét.

www.refujvaros.hu

(#29) Kloden


Kloden
senior tag

Minden évben egyre jobb nekünk, nem tudom miért sírunk mi egyáltalán! Orwell is megírta.

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#30) kymco válasza Kattt01 (#20) üzenetére


kymco
veterán

Az én defy-m másfél éves és szemmel láthatóan karcmentes.. pedig használom rendesen...

www.refujvaros.hu

(#31) Skynet258 válasza Steve1207 (#14) üzenetére


Skynet258
veterán

Ennyire nem vigyáznánk már a készülékeinkre? Van akié megússza karcolás nélkül, van akinél ripityára törik, ugyanazon modellen belül is. Érdekes...

Marha egyszerű pedig, van akinél leesik a betonra, van akinél meg nem. :D A régi telefonok meg persze, hogy nem törtek, 5 x 5cm-es plexi volt a kijelző. Épp tegnap anyósom ejtette el a csúszkás Samsungját, hát koppant meg csúszott a járólapon, gondoltam is reflexből, ennek annyi. Hát egy karcolás nem lett rajta nemhogy törés. :D Ezek az új csupakijelzős mobilok már attól összetörnek, ha ez ember csúnyán néz rá. :DDD

https://geekpulse.hu

(#32) saiyajin


saiyajin
senior tag

Kivancsi vagyok milyen visszajelzesek jonnek majd a GG3-rol. Anno a GG2-re is mondtak, hogy ennyivel meg annyival jobb, es vegul pont nem ez jott le.

"I don't even close my fuckin' eyes when I sneeze"

(#33) Remus389 válasza Bilux (#1) üzenetére


Remus389
veterán

na hát akkor ez nálam biztosan nem karcolodna

még a Galaxy s1-esemen sem sikerült karcot ejteni, pedig 2010 októbere óta ilyenem van, és nem mindig tartom tokban

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#34) tween válasza Skynet258 (#31) üzenetére


tween
őstag

Jobbat mondok: egyik ismerősöm telefonjának üvege szimplán az asztalon pihenve, egy halk reccsenést követően elpattant.. állítólag feszültség volt a keretben..na ez a nem semmi :D

(#35) h3lios


h3lios
addikt

Ez mind szép és jó, csak sajnos a fent említett homok ellen szart nem ér...
És sajnos az ember zsebe tele van apró por és más szemcsékkel, amelyek gyönyörűen tudják karcolni a kijelzőt. Itt gondolok a farmer anyagokra.
Mióta megvan az SGS+-om nagyon nem is hordtam nadrágban, mert hamar karcos lenne a folyamatos súrlódástól és dörzsölődéstől. :U

B-tag: H3lios#2825

(#36) Ati1979


Ati1979
veterán

Lemaradtak egyel.

S4-hez gorilla glass 4 dukál. :DDD

Így már nem is kell... :DD

(#37) HUNPablo


HUNPablo
tag

A gg2 visszalepes volt az 1-hez kepest kiveve a vekonysagot ... Várom hogy milyen ellenallo a karcok illetve a fizikai hatasok ellen .:)

(#38) trufa12


trufa12
addikt

de most ennek mi értelme -.- még az s3 1 éves sincs,???:...

hát akinek ennyire jól megy hogy ezt követni tudja...

De up biztos jó lesz :R

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#39) RaveForce válasza Kattt01 (#20) üzenetére


RaveForce
veterán

o7esen nem müanyag van :))

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#40) kchris78


kchris78
veterán

szerintem is a por a difi. valakinek nem karcolódik mert hiába érzi úgy hogy karcoló környezetben volt a telefonja (kivéve por), valaki meg vigyázott rá nagyon, de egy kis port mégis kapott ami megtette a magáét..

(#41) BlackmMmDog


BlackmMmDog
aktív tag

jók a Gorilla glass-ok csak nem mindent bír még
majd a Gorilla glass 10 megoldja


Gorilla legjobb az egészben ;]

(#42) trufa12


trufa12
addikt

egyébként meg állítom tudják már itt a gorilla glass 18 at is:D
csak szépen lassan haladnak egyesével :D én kivárom 10 év aztán már 13 nál járunk az már elég jó lesz.

Az élet olyan mint a motor, ha nem megy akkor be kell rúgni..

(#43) FragMaster válasza trufa12 (#38) üzenetére


FragMaster
addikt

Április végétől lesz elérhető az első piacokon. Az S3 májustól volt tavaly. Pár hét híja.

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#44) dani3l válasza tween (#34) üzenetére


dani3l
őstag

Na azt magyarazd meg, amikor garanciaztatni akarod.. Tuti elhajtanak a francba.. :F

(#45) balazs1022


balazs1022
őstag

Es mi van a DragonGlass-al? Ugy halottam h az sokkal jobb. Miert nem azt hasznaljak?. Am a Xiaomi-n van

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#46) FragMaster válasza balazs1022 (#45) üzenetére


FragMaster
addikt

A Dragontrail-re gondolsz? Nagyon el vannak tűnve, pedig ez van a galaxy nexuson és az xperia s-en is többek közt. Ezek alapján én nem mondanám se rosszabbnak, se jobbnak. Mondjuk marketingben gyengébb az biztos :D

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

(#47) bartatamas


bartatamas
senior tag

Én sem értem, 3 éves HTC mobilomon egy darab karc sincs pedig sem fóliát, sem tokot nem használok.

(#48) balazs1022


balazs1022
őstag

Igen a dragontrailre gondolok! Nem tűnik olyan rossznak a tesztek alapján...

Nálunk volt wave 1. Tesómé volt, aztán az enyém, most meg anyu használja. Ezen nem tudni h milyen üveg van, van ahol azt írják h az de van ahol nem... Minden esetre egy pici karc van csak rajta. Szal elég jól bírta azt a 3,5 évet. Jah am alumínium házas és azon nincsen semmi kopás csak az alsó és felső műanyagrészén. Szal simán tudna a samsung olyan telót csinálni ami ami fémből van, egyetlen hátrányt éreztem a telónál: a fém miatt naon csúszik és többször kiakart esni a kezemből telefonáláskor, illetve ha a fülemhez veszem akkor olyan rossz h annyira hideg,. Most s3-am van. ez még sose akart kiesni a kezemből, kényelmeseb telefonálni vele. Hátlap karcolódik, hiába mittómén milyen platszikból meg csoda lakkal van bevonva, Kjelzőről nem tudok semmit, kezdettől fólia van rajta. Mindennap keményen takarítom ronggyal, amit simán kibír a fólia.
Faternak S2-se van. első héten. 1,5m-ről betonnal találkozott, meg azt mondta h csúszott is. A egy 1cm kis karc lett az előlapi kamera mellett. Csak hosszas vizslatás után észrevehető, mert nincs mélyen. Azóta ejtette többször is de már csak tokban, azoknak nincs nyoma.

Hátsókamera: Sztem sima üvegből van. Vagyis annak kéne lenni. Szintén fater s2-ese tiszta karc... csoda h normális fotót lehet vele lőni. Am érdekes módon körülötte a műanyag rész meg a keret az hibátlan. Az üvegnek meg elvileg még karcállóbbnak kéne lennie mint a GG-nek.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#49) Willhunting


Willhunting
aktív tag

Ha az élére ejtik, mindegy milyen GG üveg van rajta, ugyan úgy bereped. Akiknek csúszós a tenyere :) és vásárlásnál szempont a strapabíróság, az xperia z-t válasszon. Ott ezt a problémát már orvosolták.
Nekem szerencsére még egyetlen egy készülékem sem törött össze, hidegen is hagy hogy hányas gorilla védi a kijelzőmet. Tokban hordom és vigyázok rá, ez a legjobb védelem.

[ Szerkesztve ]

(#50) FragMaster válasza Willhunting (#49) üzenetére


FragMaster
addikt

No ez jól hangzik, hogyan oldották meg?

"FragMaster felhasználónak 11 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!": http://goo.gl/vYc6Ml

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.