Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Looserke


Looserke
őstag

remélem, hogy nem igaz a kamerák felbontása, mert akkor a hajukra kenhetik az 1.6-os rekeszértékű lencsét a kis pixelméret miatt...

[ Szerkesztve ]

(#2) forgonati válasza Looserke (#1) üzenetére


forgonati
őstag

Pontosan. Nem tudom mi a szarnak ennyi megapixel. Visszafelé haladnak ezek. 1.6 rekesz, és mellétesznek 23 megapixelt. A Mate 9 is elmarad kamerában a legnagyobbaktól, ha ez az infó igaz, akkor a 10 is el fog maradni.

Keelah Se'lai!

(#3) kbyte1024


kbyte1024
addikt

6.2col......wazze hova nőnek?? Lassan már tényleg tablettel fogunk rohangálni.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#4) Teal'C válasza kbyte1024 (#3) üzenetére


Teal'C
addikt

Én rohangáltam egy Tab S 8,4 gyel nem olyan rossz csak legyen elég nagy zsebed. :DD

[ Szerkesztve ]

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#5) <Lacy85> válasza kbyte1024 (#3) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nehogy azt hidd. Az S8+ is alig nagyobb, mint az S7 Edge. Pedig 5.5" vs. 6,2".

(#6) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Nekem nem tetszenek ezek a "csupakijelzős" telefonok, legyen az bármelyik gyártó terméke. :O
A lekerekített oldalak miatt már így nehéz normális tokot használni hozzá. Lassan már alul/felül sem lesz hely, hogy kitakarás nélkül rápattanjon valami védelem. :(((

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#7) atikó


atikó
őstag

nekem tetszik, várom nagyon, remélem szolg. is árulni fogja.

(#8) <Lacy85> válasza Tutu7030 (#6) üzenetére


<Lacy85>
addikt

védelem = nem kell dobálni. :D

(#9) Cadeon


Cadeon
csendes tag

Nem kell dobálni😀 ez ok de sajna nem mindenki úgy dolgozik, hogy bemegy az irodába kiteszi az asztalra majd munka végén elveszi. Nem mindenki csinál ilyen hasztalan melót. Van aki többször is zsebre rakja és munkában is ott tartja. Az olyan igazi munkásoknak akikből haszon is van bizony kell a védelem tok rá stb...

(#10) atike


atike
nagyúr

Várom. De nagyon. :)

(#11) moleculez válasza Cadeon (#9) üzenetére


moleculez
veterán

Tehát minden irodai munka hasztalan... Megnézném ha a bérszámfejtő eltűnne mennyire lennél felháborodva, hogy hol a fizud😉
Hogy programozók nélkül a buborélfólián kívül mit nyomkodnál, mert nem a telódat...

Egy nem irodai munkás.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#12) soma11444 válasza Cadeon (#9) üzenetére


soma11444
csendes tag

Szóval Pistabá' a kőműves hasznosabb munkát végez mint mondjuk egy rákkutató orvos aki egész nap irodában/laborban ül, vagy a mérnök aki nélkül Pistabá' nem tudná hova is húzza fel azt a falat ? Maradjunk annyiban hogy mindkettő egyformán hasznos és nélkülözhetetlen a haladáshoz.. :U De egyébként a tok kérdésben egyetértek, ha akarok tudjak rá normális védelmet tenni.. :K

(#13) madd dogg válasza Cadeon (#9) üzenetére


madd dogg
senior tag

Te fura egy gyerek vagy. 😀 Ezeket a telefonokat általad lesajnált hasztalan melót végző "irodisták" tervezik, míg te gondolom egyedül építed a gazdaságot. 😀 Hajrá!

(#14) .Szaki. válasza Cadeon (#9) üzenetére


.Szaki.
addikt

Akkor azok az emberek, akik persze egytől egyig semmittevők és haszontalan munkát végeznek, (tervezők, mérnökök, orvosok, ügyvédek, informatikusok és még sorolhatnám) csak azért, mert ülnek és az asztalon van a telefonjuk, azok megveszik a flagshipet, ott nem fog karcolódni, akik meg csak és kizárólag hasznos munkát végeznek, és építik az országot, azok vegyenek maguknak ütésálló telefont, vagy másodtelefont. Vagy ha ennyire ellenszenvesek ezek az emberek akkor javaslom a zsinóros pohártelefont. Lehet akkor talán az okostelefon nyomkodása helyett megtanulnának helyesen felszerelni egy villanykapcsolót. (Csak hogy tiszta legyen, ez pontosan olyan általánosítás volt, mint amit te írtál. Kicsit gondold át, mindenki ismer olyat a saját szakmájában, aki lusta és nem dolgozik rendesen, de mindezt kivetíteni arra, hogy csak azért végez haszontalan munkát, mert az éppen nem kétkezi meló, hanem van egy asztala esetleg és gépen dolgozik, az nagyon igazságtalan. Egyik nélkül sem működne a világ, mindkettőre szükség van.)

(#15) HüvelyMatyi


HüvelyMatyi
újonc

2 naponta jelenik meg cikk egy olyan telefonról, melyet az olvasók 99%-a nem tud megvenni, aminek az ára azért nagyon magas, mert tele van egy csomó olyan funkcióval, melyre semmi szükség, viszont kiválóan kémkedhetnek a felhasználó után a gyártók, a szoftverek, a titkosszolgálatok.

El fog belőle majd fogyni kb 5000 db egy év alatt, de az 5000 vevőből 4950 semmi olyat nem fog vele csinálni a telefon élettartama alatt, amit egy 70000 forintos telefonnal nem tudott volna megtenni.
Konzumidióták lettünk.....

(#16) <Lacy85> válasza HüvelyMatyi (#15) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"El fog belőle majd fogyni kb 5000 db egy év alatt, de az 5000 vevőből 4950 semmi olyat nem fog vele csinálni a telefon élettartama alatt, amit egy 70000 forintos telefonnal nem tudott volna megtenni."

Ez igazából bármelyik flagship-ről elmondható az elmúlt ~2-3 évből.

(#17) Matada2.3 válasza HüvelyMatyi (#15) üzenetére


Matada2.3
veterán

Igenis fontos erről cikkezni és írni, mert ezek a funkciók, amikről még senki nem tudja mit kell velük kezdeni pár hónap múlva kiforrottabban lecsurognak a közép szegmensbe és akkor már mindenki örülni fog, hogy milyen jó, hogy egy gyártó ezt meg merte lépni egy Flagship eszközben..

Finn the human

(#18) obesterion válasza HüvelyMatyi (#15) üzenetére


obesterion
csendes újonc

Nem értek egyet.

Mate 10-en debütál az EMUI 6, és így pl. a navigation dock is, és Oreón újra el lehet rejteni kis nyíllal a nav bart, majd visszahúzni, mint EMUI 4-en. Nougaton nem ment, max. roottal. Így nem kell immersive mód hozzá. Én most is gesztusvezérlést használok nav bar helyett (Edge Gestures), de ez még jobb megoldás, vagy a kettő együtt a pörfikt. Must have, és ez érkezni fog a többi frissülő EMUI-s készülékre.

[ Szerkesztve ]

(#19) HüvelyMatyi válasza Matada2.3 (#17) üzenetére


HüvelyMatyi
újonc

A hozzászólásom lényege a túlzásba vitt hype-olás.

Amikor a Mercedes kihozza a legújabb S Klasse-t, akkor a Totalcaron nincsenek róla 2 naponta cikkek, hogy hú, milyen jó a bal index-e, majd pár nap múlva, fú, a sárvédője is milyen király.

Közben alig van teszt megfizethető, használható telefonokról.Főleg nem a top 5 márkából. Pedig nekünk, mint fogyasztóknak az a hosszútávú érdekünk, hogy a verseny ne korlátozódjon néhány nagy szereplőre.

(#20) atike válasza HüvelyMatyi (#19) üzenetére


atike
nagyúr

Nem épp annyi autó jelenik meg mint teló... És nem épp annyiba kerül egy teló, mint egy autó... Még éppen nem... :) Szóval nem jó az összehasonlítás. Főleg nem egy szakmai oldalon - miről kellene szóljanak a cikkek? Az új S Klasse-ról...? :F Alig van teszt? Épp elég olyan teszt fut, hogy csodálkozunk rajta, hogy ki az aki pénzt ad egy olyanért... :) :DDD

(#21) Tutu7030 válasza <Lacy85> (#8) üzenetére


Tutu7030
veterán

Hülyeséget én is tudtam volna írni (szoktam is, de ezt most nem annak szántam). :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#22) <Lacy85> válasza Tutu7030 (#21) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Pedig nem hülyeségnek szántam. :D

(#23) Cadeon


Cadeon
csendes tag

Na láttom egy kis élettet teremtetem a csetre😀😂🤣 lággaláb pörög egy kicsit lehet kicsit eltértem a témától bocsánat. A lényeg ha lassan minden telefon ilyen lesz akkor kitalálhatnának normális védelmét rá mert attól, hogy fizikai munkán vagyunk ne csak strapabíró vagy estleg alacsonyabb kategóriájú telefont keljen használni. Mert hát sajna egy ilyen telefonal nem igazán lehet mit kezdeni csak babusgatni mert figyelni kell rá túlságosan is.

[ Szerkesztve ]

(#24) janeszgol válasza Cadeon (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Fórumpukkasztásból kapsz egy kettest. Legközelebb ez kevés lesz. ;)

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#25) Mans20


Mans20
addikt

Itteni árakat jó lenne tudni végre.

(#26) <Lacy85> válasza Cadeon (#23) üzenetére


<Lacy85>
addikt

CNC + fűrészgépek mellett dolgozok. Mellettünk ott az öntöde.
Alumínium forgács, homok, stb. Teló végig a zsebben.

Munkahelyen egy sima kis univerzális tokot használok. Munkahelyen kívül pedig egy egyszerű clear cover-t.
Kijelzőt semmi nem védi.
Karcmentes a telefon (hajszálkarcok biztosan vannak, amiket nagyítóval kellene keresni, de használat közben semmi nem látszik).
Szóval védelem = nem kell dobálni. :D

(#27) kiezTe90


kiezTe90
senior tag

Na megvan a Mate 8 utódja remélem. Nagyon várom már! :)
EclipseGt:
Én is cnc gépek mellett dolgozom, főleg alut forgácsolunk. A Mate 8on nincs tok, csak egy kijelzővédőfólia. Soha semmi baja nem volt, vigyázok rá nagyon. Annyi hogy a zsebembe semmit nem rakok mellé. Semmi karc nincs rajta. :)

Egyre többször egyetértek Thanosal...

(#28) Juhaszatti válasza Cadeon (#23) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Fizikai munkát végzek a fémiparban, sajtológépeken stb, autóalkatrészgyártás.
Egy S7 Edge lapul a zsebemben és több mint 1 éve semmi baja nem lett ott (kopp-kopp).
Persze van rajta egy vékony fliptok.

(#29) Teal'C válasza <Lacy85> (#26) üzenetére


Teal'C
addikt

+1 Bár én nem cnc-nyomom. Egy fizikai munkás.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

(#30) SlayR


SlayR
senior tag

A brutális randa hátlapkidolgozásért továbbra is jár a f.szkorbács a tervezőknek

[ Szerkesztve ]

(#31) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Amúgy csak nekem tűnik enyhén edgenek az a kijelző? Mintha lenne benne egy finom lekerekítés.
Tudom hogy csak egy render, de a Porsche Design Huawei után nem lenne meglepő.

(#32) Szabcsizz válasza Teal'C (#29) üzenetére


Szabcsizz
őstag

Na én is jövök akkor. Rendszerüzemeltető vagyok,ami nem éppen fizikai munka,mégis van egy b*szott nagy karc a kijelzőn.😂

[ Szerkesztve ]

(#33) 7Heads Drago válasza HüvelyMatyi (#15) üzenetére


7Heads Drago
veterán

70.000-ért elég sok kompromisszumot kell kötni. 100-120.000 viszont már tényleg egész jókat lehet kapni. Amik jó eséllyel ki is bírnak 2-3 évet.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.