Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Luperator


Luperator
tag

Most akartam beküldeni a hírt, de gyorsabbak voltatok. :D

Hozzászólva az interjú után nehezen értelmezhető, ha mégis felbukkant a G7 a kiállításon, bár máshol olvasva ez csak egy (?!) izraeli csapatnak tűnt fel. Láma kérdés jutott eszembe a hír olvasása kapcsán: ehhez a brutál felbontáshoz nem karcsú az az akksi kicsit? Oké, az oled takarékosabb megoldás,de akkor is.

Nekem G4 van, amivel meg vagyok elégedve, kivéve az üzemidejét, bár mostanra már azt is megszoktam, hogy használat mellett merül mint a vízbe dobott kő.

(#2) kbyte1024 válasza Luperator (#1) üzenetére


kbyte1024
addikt

Jaja én is az aksi kapacitáson akadtak fenn!

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#3) minek?:S válasza kbyte1024 (#2) üzenetére


minek?:S
őstag

Az aksira én is kíváncsi leszek.

Na meg ez a notch szerintem még mindig retek ronda(1-2 kivétellel talán), idén eddig az S9 amire azt mondom, hogy szép.

Üdv.:M.

(#4) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez így szép. Erről a Notch-őrületről a 33 plusz egy vicc jutott az eszembe. Lehet ez az LG a plusz egy? Meglátjuk, hiszen még nem biztos az infó.

Szerk.: érdemes elolvasni. Ez lett volna az LG G7 Neo

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#5) g3d válasza minek?:S (#3) üzenetére


g3d
tag

Egyetértek, ez a kijelzőbe harapás bűn ronda. Nem gondoltam volna, hogy az LG is beáll az egy hülye százat csinál táborba... Remélem a Samsung, HTC tartja magát.

(#6) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Nőnek a méretek,de mintha mindent 3000-es aksira terveznenek.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#7) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Érdekes. Notch itt is? Ne már LG...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#8) batai15


batai15
félisten

Erősen hajaz valami china brand márkára..

(#9) <Lacy85> válasza HarleyCustom (#7) üzenetére


<Lacy85>
addikt

De itt mintha egész pofásan oldották volna meg.
Képek alapján olyan, mintha a kávában lenne az óra, töltöttség jelzés, stb., mert a hasznos tartalom a notch alatt kezdődik.

(#10) balgab84


balgab84
aktív tag

Ez Lg neo lett volna, amit elkaszaltak😀 pcworld ezt irja😀https://pcworld.hu/pcwlite/ez-lett-volna-az-lg-g7-neo-244630.html

[ Szerkesztve ]

(#11) akooos


akooos
veterán

Hát ha ez lesz az LG új nagy dobása, akkor RIP.

(#12) SkodaDuda


SkodaDuda
tag

"Az ujjlenyomat-olvasó a hátlapra költözött"
Honnan? Eddig is ott volt (G6) :)

(#13) #98880768 válasza batai15 (#8) üzenetére


#98880768
törölt tag

+1, nekem is pont ez jutott eszembe.. semmi karaktere nincs a telefonnak, ellenben a hátlap kifejezetten csúnya

A kamera fejlődésének örülnék, ráfér az LG telefonokra. Az előlapi 8 megapixel is ígéretesen hangzik

(#14) aelod


aelod
veterán

Hát ezen a képet pont, hogy alig kivehető a belógás. Az az akku mindenre kevés. Mindenre is. Minden évben jön a mantra, hogy az új takarékosabb SoC meg az android fogyasztást csökkentő módjai nagyobb üzemidőt ígérnek és nem tesznek a telefonokba nagyobb akkut. G2-ben is ekkora akku volt. Annak akkori mércével kiemelkedő volt az üzemideje. LG-nek kéne valamit durrantania mivel alsó, közép kategóriában gyakorlatilag nincs versenyképes modellcsaládja (K széria egy vicc), csak a felső szegmensben kaparászik valamit. De ott is annak ellenére el tud baltázni egy telefont a nem létező marketingjével és a késedelmes elérhetőségével vagy a piaci szegmensek szegregálásával.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#15) ollie válasza <Lacy85> (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Így van, végre egy értelmes megoldás.

(#13) Mr Keszi: ez csak egy koncepció telefon, nem végleges.

(#14) aelod: akkora üzemidőt általában most is hoznak a csúcsmodellek, mint amit akkor a G2 hozott

[ Szerkesztve ]

***

(#16) #16820480


#16820480
törölt tag

Hát, az akksi elég fura lenne, ha csökkenne a G6-hoz képest. Abban a 3300-as is gyengén muzsikál (gyengébben mint az azonos méretű az OP5-ben), szóval ez nem lenne túl jó változás. Bár igaz, hogy még QC3-mal is másfél óra feltölteni, ami elég lassú :U

(#17) <Lacy85> válasza ollie (#15) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"akkora üzemidőt általában most is hoznak a csúcsmodellek, mint amit akkor a G2 hozott"

Csak lehet, hogy nem 3 ezres akksival 6"-on. :D

(#18) cezarlacrone válasza aelod (#14) üzenetére


cezarlacrone
aktív tag

+1

(#19) dajkapeter


dajkapeter
senior tag

Hát, ha tényleg ilyen lesz a G7, akkor az utolsó értelmes telefonjuk a V30 lesz... :(((

(#14) aelod

Gondolom te is fekete hátteret használsz a telefonodon...

[ Szerkesztve ]

Ha írásommal megsértettelek akkor annak valószínűleg nem én vagyok az oka....

(#20) TrueWhitee


TrueWhitee
tag

Itt jobban látszik ez a hűha, de "nagyon jó", majmolt káva. Viszont hátha nem így fog kinézni a végleges, mert ha cserélni szándékozom majd az eddig tökéletes (igaz volt nekem is egy alaplapcsere) G4-emet, lehet, hogy márka hűként inkább másfelé fogok kacsintgatni.

A másik dolog, ami kicsit off, hogy legközelebb Hong úrtól meg kellene kérdezni, hogy mikor szűnik meg az a módi, hogy az 2-3 éves telefonok frissítésére sz@rnak bele, holott még egy utolsó kínai vacakra is jönnek a frissítések szépen sorban. Na meg a nagy riválisoknál is.

(#21) aelod válasza ollie (#15) üzenetére


aelod
veterán

Mérget nem vennék rá...

(#19) dajkapeter

Ez hogy jön ide? Amúgy nem :N

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#22) dave_gahan


dave_gahan
aktív tag

F*ck! :W
Ez akkor paramétereiben egy V30 klón, aminek semmi értelme... :(
Maradjon meg a V sorozat 6 colosnak, remélem a G7 marad 5.7", maximum 5.8 ;]
Az jó lenne, ha oled-re váltana a G sorozat is, akksiban viszont ideje lenne 4000 körülire váltani... Ahogy írta vki, a G2-ben is 3000 mAh-es akksi volt...5(!) éve...
Titkon még azt is reméletem, h a hangerőszabályoztó gombokat visszateszik hátra, persze nyilvánvalóan ez egy hiú ábránd... :O

@ollie (#15): hiába lettek a procik kisebb fogyasztásúak, 3000-es akksival ma már nem lehet jó üzemidőt produkálni 6 colon, QHD+ felbontással.

[ Szerkesztve ]

(#23) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Az előlap jól néz ki, de ez a fényes hátlap nekem egyáltalán nem tetszik. Bízom benne, hogy nem ez a végleges készülék és változtatnak rajta a megjelenésig.

[ Szerkesztve ]

(#24) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem negy nagy etvasz, ahogy az S9 se, ellenben ez egy valódi telefon lesz. Nem merül le percenként.

(#25) borand


borand
aktív tag

tök jól néz ki, aztán egyszer csak notch. :N

(#26) janeszgol válasza Dr. Akula (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

350 gramm.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#27) DemonDani válasza janeszgol (#4) üzenetére


DemonDani
addikt

Ez csak butaság.

"LG said to have showcased its next-flagship in a private conference at MWC 2018 ahead of announcement in June"

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#28) aelod válasza janeszgol (#26) üzenetére


aelod
veterán

Nem bírod el? Sosem értettem miért akkora gond ez? Inkább az MTK proci, szoftver támogatás, kétes márka eredet amik miatt nem kéne. Elég nagy butaság egy ilyent egy mondatban említeni az új galaxy-val.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#29) Vikthor


Vikthor
nagyúr

3000-es akksi... RIP

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#30) Dr. Akula válasza janeszgol (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És? Leszakad a kezed? Nemrég ez volt az ultralight kategória. Azóta ennyit csökkent a következő generáció izomzata?

Viszont 16000-es aksi.

[ Szerkesztve ]

(#31) janeszgol válasza Dr. Akula (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Látom kettőtök sem érti. Nos menjetek el a boltba, vegyetek 350 gramm súlynak megfelelő power bankot és kettő évig minden nap hordjátok. Kézben, zsebben, mindenhogy. Utána visszatérünk.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) ollie válasza <Lacy85> (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De ez még mindig koncepciótelefon, és egyáltalán nem biztos, hogy tényleg ekkora akku volt benne.

***

(#33) Dr. Akula válasza aelod (#28) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Minden Kínában készül, ami nem az hamisítvány. Jelenleg S8+-om van, és hát nem igazán látom miért lenne égető S9-re váltanom. Oké hogy erősebb proci, de minek? Vagy 10 éve várom hogy rendes,, konzol minőségű 3D-s játékok legyenek telóra, ehelyett még mindig az Angry Birdsnél tartunk. Ahhoz meg nem kell kraft. Szóval mire jó hogy egyre erősebb a hardver? Amíg csak fos GPS vevőket raktak telóba, addig mindig látszott a köv. generációban az előrelépés, de most már az se. Nem igazán tudnám teljesítmény alapján megmondani hogy S6-7-8 van-e a kezemben. Mindhárom van/volt.

Viszont azt egyből észrevenném ha 1 nap helyett 1 hét múlva kéne csak töltőre rakni. Nyaralásnál pl. nem mindegy.

(#34) aelod válasza janeszgol (#31) üzenetére


aelod
veterán

Ahogy Penge Boris mondta a ravasz az agyban:

"A súly a megbízhatóság jele" ;]

Viccet félretéve valamit valamiért.

(#33) Dr. Akula

Mert el lehet adni azt is. Amúgy azért a mérges madaraknál vannak jobb és egész szép grafikájú játékok.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#35) Dr. Akula válasza janeszgol (#31) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Csak te nem érted. Mi már hordtunk ilyet. Nem szakadt le tőle a kezünk. Te még nem. A te generációd már el se tudja képzelni hogy egykor a telefon pénzbedobással működött, nem a grammokat számolgatták. Nektek már úri jó dolgotok van, csak grammokon kell finnyáskodnotok.

(#36) janeszgol válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Milyen telefon volt és mennyi idős vagy?

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#37) Dr. Akula válasza janeszgol (#36) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nokia Communicator, és idősebb mint gondolnád.

(#38) <Lacy85> válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hát én sem vagyok épp mai gyerek, de a 2000 előtti "mobilok" is nagyon ritkán mentek 200g fölé... :U

Szerk.: Oké, a communicator-t kivéve. :D

[ Szerkesztve ]

(#39) janeszgol válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

'98-as Nokia 9000-es? No igen, az majdnem 400 gramm. Örülök, hogy azt nem használtam és később csöppentem be a mobilok korába. Nem csak a súlya miatt.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) Dr. Akula válasza <Lacy85> (#38) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Lehet, de ma már nem csak a monokróm sms zabálja az áramot egy telóban, ennyi kell az üzemidőhöz. Az már részletkérdés hogy 250 vagy 350 gramm, annak aki 100 helyett 101 grammért is nyafog, már tökmindegy. Persze az igény se alakult ki a mai fiatalokban az üzemidőre, egyszerűen el se tudják képzelni hogy valamit nem kell napont töltőre dugni, nem telálkoztak már olyannal, az olyan ufótechnológia, talán igaz se volt... :D

Egy mai ultrabook, amire ha ránézel, attól letörik a sarka, az 1 kiló, és mindenki odáig van milyen könnyű. Ebbe 3 ilyen Energizer mobil belefér súlyügyileg.

Másfelől ez egy mobil eszköz. Aminek a mobilitás a lényege. Ami éppencsak kibírja hogy elszaladok egyik konnektortól a másikig, az nem mobil.

[ Szerkesztve ]

(#41) janeszgol válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


janeszgol
félisten

De azt nem telefonként használod. Elég begyöpösödött bácsinak tűnsz.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#42) <Lacy85> válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hát igen. Akkor nem naponta töltöttem a telót, hanem (ha jól rémlik) kb. hetente. :D

(#43) ollie válasza dave_gahan (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mobiltelefon térfogatok és akkukapacitás:

LG G2: 8,7 cm3, 3000 mAh
LG G6: 8,4 cm3, 3300 mAh

Galaxy S4: 7.5 cm3, 2600 mAh
Galaxy S8: 8.1 cm3, 3000 mAh

Honor 4: 8.7 cm3, 2000 mAh
Honor 8: 7.7 cm3, 3000 mAh

OnePlus One: 10.3 cm3, 3100 mAh
OnePlus 5: 8.5 cm3 3300 mAh

Szóval az látszik, hogy volt előrelépés ez ügyben, főleg annak függvényében, hogy a mobiltelefon térfogatok többnyire csökkentek. A SoC-ok meg tényleg kevesebbet fogyasztanak, csak éppen megjelent egy rakás extra szenzor, kamera, stb. a telefonokban, melyek ugyancsak fogyasztanak, és a kijelzőméretek jelentősen nőttek, ami ugye a legnagyobb fogyasztó.
A OnePlus-oknál elég jól le lehet mérni a fogyasztásbeli változásokat, mert ott nem változott a kijelzőméret (5.5 col), mégis az OP5 vagy dupláját tudja akkuidőben mint az OPO, annak ellenére , hogy nem sokat nőtt az akku.

***

(#44) Dr. Akula válasza janeszgol (#41) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Nemrég még PDA-val telefonáltunk. És az menő volt a sok Nokia akármi között, mert az már "okos"cucc volt. Persze a fos WinCE jó hogy eltűnt, viszont a hetes üzemidő is, ami meg nem. Ha kimegyek a mezőre, ne az órát kelljen nézni mikor mehetek konnektorért. Bírjon ki használva is egy napot. De legfinkább többet, mert nyaralni is szoktam, és ne a konnektorok köré kelljen már szervezni a nyaralást.

(#45) aelod válasza janeszgol (#39) üzenetére


aelod
veterán

Egész pontosan 397g volt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#46) janeszgol válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen azt aláírom, hogy kell a hosszabb üzemidő. Minimum kétszer ekkora, mint most ami van. A nyaralást én elintézem egy power bankkal. Viszont aki kint dolgozik távol a konnektoroktól, annak valóban jól jöhet, hiszen nem emelgeti minden nap (pl kint a földeken), de bírja szuflával. Bár tölteni ott is lehet. Elismerem van az az élethelyzet, amikor az üzemidő felülírja a kialakítást. De én nem használnám telefonként. Még akkor se, ha nem nyomogatom egész nap (sőt, egy negyed napot se szoktam).

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#47) <Lacy85> válasza Dr. Akula (#44) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"és ne a konnektorok köré kelljen már szervezni a nyaralást."

Van már power bank is. Viszonylag régóta. :DDD

(#48) modulus válasza Dr. Akula (#40) üzenetére


modulus
aktív tag

Egyetértek veled.

Én magam is huszonéves vagyok, de jöhetne nyugodtan 2-300 grammos telefon, többnapos üzemidővel. De legalább egy napot bírjon ki aktív használat mellett.
Ez az 5-6 órás kijelzőidő borzalmas.

Bár legalább mostanság már egy ebédidő alatt felszívják magukat kellő energiával. Így annyira nem panaszkodom.

(#49) blagolf


blagolf
senior tag

Az S9-ben is 3000-es az akksi. Ha abban kitűnőb akkor ebben is az. :DD j

Üdv, Zoli

(#50) #16820480 válasza Dr. Akula (#35) üzenetére


#16820480
törölt tag

Van aki hordott ilyet, és nem kívánna többet téglával rohangálni... :U Ne haragudj, de inkább viszek egy töltőt, ami 10 perc alatt beletol 40%-ot a telefonba, mint cipeljek egy ilyen monstrét, ha kell ha nem. Hacsak nem valami kietlen sivatagba mész nyaralni, akkor nem lehet egyszerűen probléma esténként vagy a reggeli készülődés alatt feldugni töltőre a telefont.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.