Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Pug


Pug
veterán

Helyes-helyes, rázza csak meg magat kicsit az elaludt kék óriás! :K

(#2) cheatergs válasza Pug (#1) üzenetére


cheatergs
senior tag

Csak neh "szevasz, AMD" legyen ebből megint, mert akk lehet készíteni a pizsit a kövi 10 év dögunalmas Intel +1%/év bealvásra.

Mindig minden mindegy

(#3) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Aztán az egészre raknak mezei ragasztót a kupak alá forrasztás helyett, és onnantól kb. tökmindegy mit újítottak.

(#4) nubu015 válasza Dr. Akula (#3) üzenetére

Na és van itt valaki aki annyira képben van a fejlesztés és piacra kerülés átfutási idejével kapcsolatban hogy meg tudná mondani mikor lesz ebből valami ? 3 év 5 év ? Szerintem az intel okosai már vagy másfél éve látták hogy itt bajok lesznek, szóval vegyük azt optimistán hogy mondjuk ezt már egy éve fejlesztik.

[ Szerkesztve ]

m.

(#5) ughhh válasza nubu015 (#4) üzenetére


ughhh
senior tag

A Ryzen virágzási ideje pont mint az Athlon 64 :)
Remélem nem így lesz :)

(#6) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Hasonlít ez az infity fabrichoz?

Jevons paradox

(#7) wazzew


wazzew
kezdő

én azt matekoztam hogy minimum 32 fizikai mag,és ha netán csak egy olyan kis kockába eldugnak még 4 fizikai magot ?? :DDD kiváncsi leszek mikor jön adat a specről, de ami biztos hogy az AMD is már elkezdett agyalni valamin amifvel versenyezhet majd ( :

[ Szerkesztve ]

(#8) Sinesol válasza nubu015 (#4) üzenetére


Sinesol
veterán

Elvileg a Foveros-t használó chipek már ez év második felébe jöhetnek, szóval eléggé készen van a technológia azon része, gondolom ezt az ODI-t sem mostanában kezdték el fejleszteni, szóval ki tudja, lehet már jövőre jöhet vele chip.

(#9) nubu015 válasza Sinesol (#8) üzenetére

Hát akkor sajna nem sok ideje lesz az amd-nek hogy egy kis előnyt felépítsen. A tízszer nagyobb intel hamar be fogja érni. Pedig 3-4 év előny mostantól már talán elég lenne hogy valami egészséges 30% körüli részesedést elérjen minden fronton.

m.

(#10) DraXoN válasza Sinesol (#8) üzenetére


DraXoN
addikt

Fizikai chipet nem nagyon láttunk (terméket), csak ígéretet szép prezentációkon.. de utóbbit 10nm-ről is sokat láttunk és nem volt sehol..
Ha most jön is valami, szerintem max tapasztalatszerzésre és nem piaci termékként egyenlőre.

Azt mondanám még minimum 2 év kell ennek amíg használható termék lesz belőle, de látszólag most az AMD se alszik mint anno, legalábbis ők is tervezik már a mostani utáni újabb "ugrást", ami utóbbi cégnél is a Foveroshoz hasonló 3D tokozás lehet (kérdés csak az, hogy utóbbi cég elkészül-e a zen4ig a 3D tokozással), Hallottam infókat miszerint, hogy intel kicsit előrébb jár a 3D tokozásban, viszont core-core nagy sebességű kapcsolatban meg az AMD áll jobban... (bár elvileg AMD mostanság rengeteg pénzt költ a 3D tokozás kifejlesztésére, gyakorlatilag a zenből jöhető lehetséges profit helyett abba raknak rengeteg pénzt, ezért a kis profitszámok).

De visszatérve erre a technológiára, érdekes dolgok születhetnek még ebből, talán lesz pár "jó évünk" és újra eljön egy 95-2005-ös fejlődési időszak (fejlődési sebességben).. bár igaz akkoriban egy 2-3 éves hardver erősen elavultnak számított és "olcsón" meglehetett venni újkori árához képest.
De úgy érzem ez lesz az egyenlőre "utolsó nagy ugrás" a hardver fejlődésben a kvantumprocesszorok előtt (ha utóbbi lehetséges lesz valaha is egyáltalán).. amíg nem találunk majd újabb, más irányt (de ne rohanjunk annyira előre, ebben az irányban van egy 10-15 év simán amit hozni lehet fokozatos teljesítmény "előrelépéssel")...
a kvantum cpu-k meg 10 éve, 10 év távlatra vannak, kb. mint a nagy kapacitású nanotechnológiás akkumulátorok mindig 2-3 év múlva 10x kapacitást ígérnek (csak a 2-3 év is "fix távolságra" marad a jövőben)

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#11) arn


arn
félisten

Ez jol hangzik...csak ket problema van, egyreszt a gyartastechnologiat kellene surgosen megoldani, mert akarmilyen csodaskalazhatosagot kitalalnak, ha a mainstream procikjuk a 200 wattot nyaldossa. A masik, hogy kicsit keson jon, mert desktopon 32 mag fole skalazni sok ertelme nem lesz, az amd meg mar most 16 magnal tart. Mire ertelmesen megvalositjak, lement a kor.

A heterogen erara kell mar koncentralni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Jól hangzik ez az egymásra pakolt mindenféle, de a normális hűtést hogyan oldják meg? Egymásra van építve egy rakat melegedő alkatrész, amik szépen megfőzik egymást.
Annak idején az IBM valami heatpipe-szerű járatokkal kísérletezett, de arról sem hallottam semmit már vagy 10 éve.

(#10) DraXoN: A kvantum számítógép otthoni felhasználása még nagyon messze van. Először a szilíciumot kellene leváltani, de még azt sem tudjuk, hogy azt mivel fogják (grafén? szén nanocső? elektro-optika?), ahogy az újfajta memóriák is döcögnek.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#13) Cifu válasza Geri Bátyó (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Itt pont arról van szó, hogy nem egymásra építik az elemeket, hanem egymás mellé.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) wsanyi


wsanyi
aktív tag

És lám, megjelent a super glue. :) Most akkor hogy is van ez??? :O

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#15) Geri Bátyó válasza Cifu (#13) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az csak az EMIB. A Foveros pedig a 3D. A cikk szerint itt mindkettő játszik.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#16) Cifu válasza Geri Bátyó (#15) üzenetére


Cifu
nagyúr

Oh, akkor kevertem.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) Geri Bátyó válasza Cifu (#16) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Én is inkább újraolvastam a Foveros-ról szóló írást. Az EMIB nagyjából stimmelt.
Itt valami olyasmi lesz, mint amit az AMD csinál a Zen 2-vel, csak 3D tokozással. Lesz egy nagyobb csíkszélességen gyártott IO chip, lesznek processzormagok (akár különbözőek) és jó eséllyel IGP, miket planárisan kapcsolnak ösze EMIB-el és akár még memória is. Mindezeket a részegségeket pedig a Foveros-al egymásra rétegzik.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#18) #16939776


#16939776
törölt tag

Jól néz ki, de a régi arch-al max. a xeon-okhoz lesz jó, ahol a turbo alacsonyan van, és bármeddig fel lehet tolni a TDP-t, ha elég nagy a kupak alapterülete, így tudnak majd 1 utas szervert kínálni, sok maggal.
Desktopra ez nem lesz megoldás, oda új csoda arch kell, ami 10nm-en, jelenlegi képességével <3,5Ghz-en, annyit tud, mint most a 14nm-en az "5Ghz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.