Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:59

LOGOUT.hu

[B] Olcsó/akciós holmik Kínából, külföldről. Nem csak eBay-es forrásból. Belföldi kihagyhatatlan akciók, ajánlások a BestBuy topikokhoz tartoznak.

Cél az akciós/olcsó kínai beszerzésű "bármi" megosztása egymás közt, ezzel segítve a többieket tapasztalattal, ajánlásokkal.
Nem cél a bekötési, szerelési, érintésvédelmi, villanyászati szakkör mélyreható tanulmányozása, erre megvan a megfelelő specifikus topik.
[B] Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban olvasnivaló.
Kérünk mindenkit, hogy a reflinkek (ÁSZF III/11/17) megosztását mellőzzük a topikban (rövid link is reflink ha kinyílik, pl.: http://gearb.es/XXXXX). Saját, hozzászólás írójához köthető reflinkes blog/teszt/fb oldal is törlődni fog. Bónusz visszatérítős oldalak szintén. Ha egy mód van rá, a termékre mutató linkek a .html után ne tartalmazzanak mást (?wid= maradhat, az a raktárat jelenti), főleg nem ezt: ?lkid=
Legyetek kedvesek pénznemet írni a hozzászólásokba, nem mindegy, hogy pl. EUR, HUF vagy USD.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28853) Sianis válasza The DJ (#28851) üzenetére


Sianis
addikt

Ikea Ladda

(#37585) Avicularia válasza Imy (#37560) üzenetére


Avicularia
veterán

Ladda az :) És tölteni-t jelent svédül.

(#53858) LógaGéza válasza fukyu (#53854) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha jársz az IKEA fele, akkor a fehér LADDA elemek megegyeznek a fekete Eneloop Pro-val - fele annyiért.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#53861) KTU válasza LógaGéza (#53858) üzenetére


KTU
addikt

Jó lett volna ha ezt hamarabb tudom, múlthéten voltam.
Vannak ilyen kötelező IKEA-s darabok. :D

ASPEKT Késfenő, fekete (késélező), ami Fiskars 1.490 Ft

BEVARA Zárókapocs, 30db, vegyes színek, vegyes méretek zacskó csipesz, 495Ft

CHOSIGT sajtreszelő+tároló, kék 795 Ft

IKEA 365+ VÄRDEFULL, Konzervnyitó, fekete 1.490 Ft

HAJDEBY Vákuumzsák, átlátszó 1.790 Ft / 2 darabos Ár/darabos 895 Ft

FANTAST, Húshőmérő+időzítő, digitális fekete 1.490 Ft

LADDA Tölthető elem HR6 AA 1,2V (Eneloop Pro) 2450 mAh. 1.990 Ft / 4 darabos, Ár/darabos 498 Ft

LADDA Tölthető elem HR3 AAA 1,2V 900 mAh. 1.290 Ft / 4 darabos, Ár/darabos 322 Ft

PLATTBOJ CR2032 Lítium elem 495 Ft / 8 darabos, Ár/darabos 62 Ft

Esetleg, 2,8 $-os USB-s ceruzaakku töltő,
VINNINGE Elemtöltő 795 Ft

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#53897) LógaGéza válasza Nor- (#53884) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha megnézed az akksitöltős topikot, akkor ott tesztekkel igazolják, hogy a fehér LADDA megegyezik az Eneloop Proval, csak más szitázással. Ha egymás mellé állítasz két ilyen akksit, még a kinézete is ugyanaz, eltekintve a felirattol.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#54584) Vertigo18 válasza Imy (#54578) üzenetére


Vertigo18
addikt

Fujitsu eneloop pl. Ez egy "utódja" a Sanyo-nak.

De nagyon sokan ajánlják az előbb említett LADDA akkukat is. Állítólag még a gyártósor is azonos az eneloop-éval.

Sokan ajánlják a GP Recyco akkukat is.

Eneloopokat pedig innen érdemes vásárolni, 10k felett ingyen posta.

A te akkuiddal nem az a baj, hogy amikor megveszed, megméred, akkor nem annyi lesz a feszkója, mint amennyi rá van írva. Az a baj, ha 30 töltés után ez feleződik, vagy végleg kipurcan.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#54694) schawo válasza LógaGéza (#54693) üzenetére


schawo
titán

Kb. 1,5x fényesebb, mint alkáliról. Nekem van két ilyen Q5-öm, és egyszerre teszteltem a kettőt különböző áramforrásról.

(#54693) LógaGéza
3000-ét vettem a 4 Trustfire Protectedet, Eneloop árban, több Wh-val. (Mondjuk a LADDA valamivel olcsóbb.)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#57168) Imy válasza cikasz (#57158) üzenetére


Imy
veterán

Már nem emlékszek, de lehet. Amúgy visszautalják pontokba. Amúgy amibe kell kb elég is, főleg, hogy ingyen volt így. :B De majd megyek Bp-re, és veszek az Ideában LADDA-t.

(#58846) bul07 válasza st6969 (#58827) üzenetére


bul07
nagyúr

akkumlátorból egyértelműen Ladda
(ami elvileg Eneloop).

http://m.ikea.com/hu/hu/catalog/functional/10371/35165/

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#59502) dugesz77 válasza denko (#59499) üzenetére


dugesz77
őstag

Ha netről rendelnéd itthonról akkor talán a ITMedia oldaláról a Fujitsuk. De ha el tudsz jutni egy IKEA-ba ott a LADDA akkukat keresd. Tényleg most ez legjobb ami elérhető árban van.
Külföldről meg talán a Fasttech ajánlható. Itt fel vannak tüntetve a mért, valós kapacitások is tehát érdemes átnézni a kínálatot és nem a legolcsóbbra ráugrani.

[ Szerkesztve ]

(#59507) PainKiller13 válasza dugesz77 (#59502) üzenetére


PainKiller13
őstag

Az olcsó LADDA aksikról van valakinek tapasztalata? Az gondolom nem eneloop, minőség és a tartósság + a teljesítmény érdekelne.

(#59558) maestro87 válasza XtremLor (#59557) üzenetére


maestro87
őstag

Nincs pösti ismerős? :) Én most hozattam 2 csomag AAA LADDA-t. Ma töltőre rakom aztán egy hónap múlva megnézem mennyire merült le.

(#59788) Tomi_Sci válasza DJ. Ru$y (#59785) üzenetére


Tomi_Sci
őstag

Nekem van szürke/fekete/piros, bár most hirtelen nem találom, lehet már kidobtam. A töltését pár hét alatt teljesen elveszti, a kapacitása kb. a felirat harmada (Opus 3100-al mérve). Ezzel szemben az Aldi-s Active Energy LSD akku, tehát minimális önkisülése van, a kapacitása annyi amennyi rá van írva, és nem mellesleg ugyan annyiba kerül mint a Tronic. Meg háromszor nehezebb. Illetve még a Ladda, ami hasonló árkategória és sokkal jobb. Nem tudom ugyanarról beszélünk-e, az enyémnek mintha a vége fekete lenne.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html

(#61233) Saccco válasza 2thletme2day (#61232) üzenetére


Saccco
nagyúr

Ha IKEA képes vagy, akkor LADDA (eneloop) vagy Fujitsu Black.

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#61378) MittuDomain_ válasza cadtamas (#61375) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Javaslom a xiaomi töltőt (gb-n van most jó áron, pontozva 5usd alatt) ikea-s ladda-val.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#61417) maestro87 válasza cadtamas (#61410) üzenetére


maestro87
őstag

Messziről látszik róla, hogy kuka kategória.
Töltőből vegyél USB-s Xiaomi ZI5-öt az most akciós Gearbest-en és Everbuying-on is.

Gearbest-en XZI5DEAL kóddal 5.99$, Everbuying-on pontozva 4.88$.
Akkumulátorból meg vegyél itthon IKEA Ladda akkut. AA, AAA.
De a Xiaomi akkuk is jók lehetnek szerintem, de tapasztalat még nincs velük. Illetve teszt van róla.

Ennél olcsóbban nem fogsz kijönni ha minőséget akarsz. :N

[ Szerkesztve ]

(#61466) HornedReaper válasza balazs1956 (#61461) üzenetére


HornedReaper
senior tag

Nem a fehér színű, nagyobb kapacitású LADDA akksi az átcímkézett eneloop? :)

[ Szerkesztve ]

Keress kínai shopokhoz kuponokért

(#62560) gulac12


gulac12
tag

Szeretném megkérdezni a hozzáértőket, hogy az IKEA LADDA akkuk tölthetőek-e a Xiaomi ZI5 töltővel, köszönöm, ha válaszoltok

[ Szerkesztve ]

(#63256) maestro87 válasza Ádám16 (#63247) üzenetére


maestro87
őstag

Töltő: LiitoKala Lii-500, Opus BT C3100 v2.2, Xiaomi Zi5 Gearbest-ről. De keress rá itt a topikban mert többször volt már téma és ez csak pár darab ami ajánlott.
Akku: Ikeából LADDA.

(#63269) BullZeye válasza maestro87 (#63256) üzenetére


BullZeye
veterán

LADDA jobb mint pl Eneloop?

(#63274) Lestat3 válasza BullZeye (#63269) üzenetére


Lestat3
csendes tag

Nem jobb hanem ugyan olyan :D a Ladda is Eneloop csak más a név és jobb az ár. Keress rá többször kitárgyalták már.

[ Szerkesztve ]

(#63362) DeFranco válasza havri1 (#63361) üzenetére


DeFranco
nagyúr

edc-be kellene, kb. alkalomszerű használattal, tényleg csak vész esetén, de akkor lehet valami alacsony kisülésű akku (ladda?) és adapter párost kellene keresnem.

(#64410) GZoli7 válasza woodworm (#64408) üzenetére


GZoli7
senior tag

Valóban nem rég volt. Viszont most a Lidl-ben nem LSD akku volt, hanem sima. Meg kell várni az LSD-t. Aldiban is érdemes nézelődni. Sok helyen kint van még hetekig/amíg el nem fogy, akció után is.
Viszont az akkus topic és többek szerint a Ladda az Eneloop pro, aminek nincs párja, szóval valahogy el kell intézni... :)

[ Szerkesztve ]

(#64413) Imy válasza cadtamas (#64407) üzenetére


Imy
veterán

De az IKEA LADDA= ENELOOP, azaz sokkal jobb... Pl tartóságra is, igaz drágább, de akkor is.

(#64609) Imy válasza w.miki (#64607) üzenetére


Imy
veterán

Ikea Ladda akksi

(#65849) macilaci78 válasza DeFranco (#65816) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem van egy háromszög alakú hasáb forma óra, 4 db 900 mAh Ladda AAA akkuról (bliszterből kibontva) ment kb 3 napot legkisebb fényerőn. A fényerő zavaróan nagy volt éjjel a hálóban, ezért éjszakára lekapcsoltam a kijelzőt.
Nagyon tetszett, öcsémnek is rendeltem egy kis kockát Karácsonyra. Az egy fullra feltöltött szettel (3 db) ment egy szűk hetet nonstop.

USB csatiban végződik a töltőkábel, teszel alá egy 10 Ah-s Xiaomi powerbankot és napszemüveg. Vagy csinálod, amit én: 2 szett Ladda akku és cserélgeted.

Most a hosszú hétvégén volt egy Refresh üzem az egyik szett Laddán, majd belepróbálom a nagyobbik kijelzősbe.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#66157) Xpredi01 válasza 206 cc (#66152) üzenetére


Xpredi01
tag

Szia,

nem tudom, nem értek hozzá, szerintem megpróbálom a DJ. Ru$y ( :R ) által linkelt cuccost, aztán majd beszámolok a tapasztalataimról. Van itthon néhány Ikeás Ladda AA aksi (2450 mAh) ami nincs kihasználva, gondoltam hátha "ki tudnám elégíteni" olcsón a vésztöltő iránti igényemet.

(#66620) Silent77 válasza Tomi0703 (#66618) üzenetére


Silent77
veterán

AA és AAA?
Ha van közelben ikea, akkor Ladda akku-t ajánlom.
Olyan mint az Enneloop. Árban is nagyon jó. 1399, meg 1999 ft a 4-es csomag, ha jól emlékszem.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#67090) Dluinet válasza Dzsolo (#67088) üzenetére


Dluinet
nagyúr

IKEA LADDA

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#67796) _ak_


_ak_
addikt

Nem rég volt kérdés, hogy elemmel meddig bírja ez a digitális óra elemmel. Nos a IKEA-s LADDA frissen bontva fél napig bírta úgy, hogy kettőt nem is akar tölteni a Voltcraft töltő.
Jön is a kérdés, hogy ha nincs nem okos töltőm, akkor hogyan lehetne "bebikázni" azt a kettő akkut?

Illetve volt szó a 2,5"-ös HDD házakról. Nem rég kaptam meg ezt és ezt az Orico-t.

Alapvetően mindkettő jó, de az elsőnek jobb műanyagból van a burkolata (fogásra olyan, mintha egy kicsit gumis lenne), kompaktabb is. A másikat az USB-C csatlakozó miatt rendeltem, de méretre, majdnem hogy bumszli az előzőhöz képest: Furcsa, hogy enyhén ovális, de a probléma , hogy gyárilag nem marad a helyén a HDD, kicsúszik a foglaltból hordás következtében. Persze könnyen orvosolható egy kis kitámasztással, csak erre idő volt rájönni, mert félrevezetett a led. Akkor is kéken világit, ha nincs benne (rendesen) a vinyó.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#68177) GZoli7 válasza embe (#68175) üzenetére


GZoli7
senior tag

A bosch egy másik kategória. Olcsóbban volt hasonlóan kicsi fúró-csavarozó pénteken, két akkuval, kofferrel. Lidl, Aldi is szokott jókat árulni, olyanom is van. LSD (Ladda, Varta lsd, Eneloop) AA akkuk nem merülnek le állásban, ha az olcsóbb mellett döntesz.

(#68180) GZoli7 válasza embe (#68178) üzenetére


GZoli7
senior tag

Nagyon jók a cuccaik, de az a 13000Ft-os kategória, ez meg 2000Ft volt valamelyik hiperben. Egy csomag ladda AA +2000Ft, ha van töltőd, különben az is kell. Mondjuk kuplung az nincs benne, kis csavarokkal óvatosan kell bánni. A Lidl-ös természetesen kuplungos, Lithiumos.

(#68281) dugesz77 válasza Breki (#68276) üzenetére


dugesz77
őstag

18650 kell? Abból most a HG2 LG nagyon jó áron van. Ez jó mindenes akku. ha a hosszú üzemidő a lényeg akkor a Panasonic 3400-as ha a nagy áram (e-cigi,izmos led lámpa) Samsung INR vagy zöld Sony
AA és AAA akkukból Ikea LADDA fehér színben.

[ Szerkesztve ]

(#68618) Silent77 válasza Beni2360 (#68617) üzenetére


Silent77
veterán

Köszi, ladda akku is így került hozzám. :)
Nem szeretek megkérni senkit, de majd szétnézek a pm-ek között. :D

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#69810) maestro87 válasza v-man (#69808) üzenetére


maestro87
őstag

Ezt akkor nem értem, nem szokták levenni a pre-order-t. :U Mikor meg ilyen Alert gomb van akkor talán nem is szokott lenni előtte/utána pre-order.

(#69809) hodostamas: Ikeából a LADDA akkukat szokták ajánlani. [link] Állítólag ez egy átcímkézett Fujitsu (Eneloop).

[ Szerkesztve ]

(#69812) MADcat válasza maestro87 (#69810) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

+1 ladda. Ajánlom én is.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#69816) andrisbandi válasza hodostamas (#69815) üzenetére


andrisbandi
őstag

A lidlös "még elmegy kategória".
Az ikeás LADDA meg "nagyon korrekt" minőség.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#69823) Donki Hóte válasza Saccco (#69814) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Nekem vannak ilyen lidlis Tronic akkujaim, pont egy éve vettem őket. A múlt héten megtornásztattam őket egy IPC1 töltővel, mindnek a kapacitása 2100 és 2200 mAh között volt.

Szóval szerintem bőven megérik az árukat.

A LADDA tényleg jobb egy kicsivel, de pont dupla árban vannak, szóval hacsak nem valami nagyon kényes eszközbe teszed őket, akkor nem éri meg az IKEA-s LADDA a többletköltséget.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#69853) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Valaki korábban linkelte ezt a 2 X AA Size 1450mAh USB Rechargeable Batteryt vagy hasonlót. A kérdés, hogy ez jó-e, valóban működik-e, használható-e? Nekem ilyen kéne, csak AAA méretben, a vezeték nélküli egérbe. Feltételeztem, hogy a normál USB nagy mérete miatt ezt így, ebben a formában nem gyártják kisebb, AAA méretben, mert nem férne el a csatlakozó. Találtam USB 2.0 Powered Battery Travel Charger for AA & AAA meg New Rechargeable NiMH Battery AA AAA High Capacity USB Charger CCt. Van bármilyen ajánlott, már megvásárolt és kipróbált hasonló töltő? Akksinak valami IKEA LADDA akksit vagyAldis/Lidls akksit használnék, csak a töltő kéne occóért.

(#69947) MonRo válasza Donki Hóte (#69823) üzenetére


MonRo
tag

Nekem meg ez a Tronic akksi nem vált be. Többféle eszközbe is beleraktam (fogkefe, játékok), hol működött, hol nem az eszköz. Rájöttem, hogy a pozitív felén a kis kiálló érintkező méretével van gond (kicsi). Nem érintkezik ez miatt rendesen. A külső méretével is gondjaim voltak, úgy kellett beleerőszakolni sokszor a helyére, ahova egy Ladda vagy Eneloop simán bement. Kidobtam az összeset mert felidegelt...

(#71821) daniel2121 válasza Breki (#71815) üzenetére


daniel2121
senior tag

Valaki már linkelte és most én is megerősítem hogy az Ikeában kapható Ladda akkuk kiválóak és jó áron vannak.

(#72022) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Akku töltőből a Liitokala Lii - 500-on túl érdemes költeni? Mondjuk egy Opus BT - C3100-re? Lassan halomban állnak az akkuk (régebbiből vegyesen, de az újabbak javarészt Ikeas Laddak). Van több töltőm is, de a legtöbbet használt egy GP PBS320. Ehhez képest gondolom már a Liitokala is előrelépés lenne, nem?

Ceruza (AA) ellátmányom van bőven, de AAA változatból kicsit kevés van. Abból milyet érdemes vásárolni?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#72144) balazs1956 válasza CactuS (#72143) üzenetére


balazs1956
senior tag

(#73795) KaiotEch válasza balazs1956 (#73792) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Aha akkor még egy kis okosítást kérek. Mit takar a védett és a nem védett ez esetben, mi ellen véd(túltöltés stb?)? Gondolom a védett biztonságosabb. Amúgy az IKEA-s Ladda akku ugyan az, mint ez? :R

2 akkut akarok összefűzni és egy ilyet rádobni, hogy nézhessem időnként a töltöttségét.

[ Szerkesztve ]

(#73796) daniel2121 válasza KaiotEch (#73790) üzenetére


daniel2121
senior tag

Az Ikeás Ladda akkuk ajánlottak,nekem van néhány.

(#74168) vgyuri válasza tboy93 (#74165) üzenetére


vgyuri
őstag

Ikea nem értem hogy miért nem halad a korral, postázhatna kisebb dolgokat, pl. Ladda akkukat is sokan vennék, de van 3k alatt KOPPLA 3 portos USB töltője is [link] - teszt róla [link].

(#74488) dugynok


dugynok
senior tag

Holnap reggel megyek IKEA-ba, ha esetleg valakinek kéne LADDA akku postázva, keressen meg priviben :)

[ Szerkesztve ]

(#74837) Czimby válasza Ádám16 (#74836) üzenetére


Czimby
addikt

NEM!

Vedd meg IKEA-ban a LADDA akkukat azok mondhatni Eneloop aksik!

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#76190) Dluinet válasza Juditta_56 (#76183) üzenetére


Dluinet
nagyúr

LADDA akkumulátor IKEA
vagy eneloop pro

vagy piacon veszel egy 5V-os adapter 1000Ft-ért, vagy a régi 5V-pos Nokia töltő végét levágod és forrasztasz rá egy csatlakozót, ami jó a vérnyomásmérőhöz

vagy usb kábellel ugyanez
de USB kábeles megfelelő csatlakozót kapsz az Ebay-en is 500-900Ft-ért

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.