Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atike


atike
nagyúr

"Az nem világos a jelentésből sem, hogy a főként adathalász e-mailekkel dolgozó támadók (akik pl. a Burisma alkalmazottait igyekeztek általuk létrehozott, de a vállalat honlapjait másoló oldalakra terelni) vajon milyen adatokhoz férhettek hozzá – ahogy az sem tisztázott, hogy pontosan mi volt a céljuk. Az egyelőre csak feltételezés, hogy esetleges kompromittáló adatokat akartak megszerezni Hunter Biden tevékenységével kapcsolatban."

Minek bármilyen biztonság, ha "sima" adathalász emailekkel sikerül megszerezni a jelszavakat...? Social engineering... :) Nem kell itt biztonsági rés, sem technikai tudás... Csak "sima" balf*sz userek... :U

(#2) sztanozs válasza atike (#1) üzenetére


sztanozs
veterán

Balfasz és balfasz user között is van különbség. Ha a felhasználó kap egy olyan levelet, amire számít (mégsem a megbízható küldőtől jön) simán benyeli.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#3) Soderes


Soderes
aktív tag

Azért az orosz hackerek igen jó munkát végeznek szokás szerint.

Több mint elgondolkodtató az hogy miért akar Biden elnök lenni úgy, hogy anno betolta a fiacskáját egy ukrán gázcéghez.
Úgy gondolta ez később lesz nem lesz támadási felület?
Ilyen ostoba nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#4) Pierre75 válasza Soderes (#3) üzenetére


Pierre75
senior tag

Miért akar elnök lenni? Amiért a narancshajú parazita 2. ciklust.
Az már érdekesebb hogy a megosztott demokrata pártvezetés miért nem tudott 4 év alatt egy kihívót felépíteni. Pelosi meg a Hillary-brancs bárkit inkább futtat, csak Sanders ne legyen. Így a se hús, se hal Biden lehet a befutó és jöhet a 2020-as demens elnökjelöltek cicaharca.
Ha a Twitter-huszár nyer, tolja tovább a hadiipari lobbit és a felső 4%-ot: folytatja a Kína elleni kereskedelmi háborút, elviszi a perzsákat a falig. Nehéz volt a neokonoknak Bush juniornál hülyébbet találni, de VV Donalddal, az agyhalottal ez is sikerült.

(#5) GSP


GSP
aktív tag

Jó jó, de most akkor behatolt, vagy nem? :D
Ez egy állítólagos behatolás volt.

~~~ Ha szereted az életet, ne vesztegesd az időt, mert az idő maga az élet. ~~~

(#6) nyisziati válasza sztanozs (#2) üzenetére


nyisziati
veterán

"Ha a felhasználó kap egy olyan levelet, amire számít (mégsem a megbízható küldőtől jön) simán benyeli."
Ez azért nincs teljesen így. Mindig vannak árulkodó jelek. Címsor eltérése, más tördelés, betűtípus, és nem utolsósorban kérni szokták a felhasználónév/jelszó párost.
Pl. ezért is jó Chrome-mal megjegyeztetni, mert egyrészt titkosítva van tárolva, másrészt hamisított weboldalba nem illeszti be. Ráadásul ez figyelmeztető jel is.

Úgyhogy igaza van szerintem atike-nek, a balfék júzerek a gyenge láncszem.

(#7) sztanozs válasza nyisziati (#6) üzenetére


sztanozs
veterán

Próbálj meg egy OTP jelszót megjegyeztetni...
Ráadásul nem mindig a hozzáférési jelszavak védelme a legnagyobb probléma, a különféle exploitokat kihasználó rosszindulatú oldal (vagy redirect) legalább akkora kockázat.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#8) nyisziati válasza sztanozs (#7) üzenetére


nyisziati
veterán

OTP-s vagyok, tudom, hogy nem jegyzi meg. ;)
Cserébe viszont ott a megerősítő SMS.

Exploitot nem tudom, mi, viszont a redirect (átirányítás) már eleve gyanús kell legyen, ha figyeled az oldal töltődését és szokatlant tapasztalsz. Eleve az gyanús, ha nem szokott átirányítani. ;)
Én ezért nézem, plusz a Feladatkezelőt is figyelem, látok-e szokatlan aktivitást.
Egyik előző cégemnél is én hívtam fel a figyelmet adathalász kísérletre.

Úgyhogy bocs, de továbbra is fenntartom, hogy a nem kellő odafigyelés, fogalmatlanság, a "teszek rá" mentalitás (együtt: balfékség) mind-mind hozzájárul egy támadás sikerességéhez.

[ Szerkesztve ]

(#9) sztanozs válasza nyisziati (#8) üzenetére


sztanozs
veterán

OTP, mint One Time Password :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#10) cskamacska válasza GSP (#5) üzenetére


cskamacska
addikt

Ez a klasszikus "Bent van már drágám?" pillanat lehetett. :DDD

Pierre75: Elég sok mindenki ráfázott hogy legalább egy ciklus erejéig nem egy baloldalibb elnöke lett az országnak Sanders személyében. De ez ilyen, bizonyos gazdasági/politikai körök inkább magukra gyújtanák New Yorkot, minthogy egy komenyistát engedjenek az elnöki szék közelébe. :D

nyisziati: Kritikusabb helyeken ezért van erősen korlátozva a net, még ha a júzerek nyígnak is miatta. Bár egy átlag pisilő oldalt már egy fehér listás szkript blokkoló is elkap, amit pedig mostanság már otthonra is tömegesen telepítenek, szóval még csak ITsec központnak sem kellene lenni hozzá. :(

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#11) nyisziati válasza sztanozs (#9) üzenetére


nyisziati
veterán

Oké, ez jó volt.
Hiába no, nem vagyok biztonságtechnikai szaki. :))

[ Szerkesztve ]

(#12) nyisziati válasza cskamacska (#10) üzenetére


nyisziati
veterán

Amíg banki terminálokon Windows XP fut, addig nincs mit csodálkozni.
A cégek vezetői tapasztalatom szerint nagyobb kutyaütők biztonsági szempontból, mint a legtöbb munkavállaló.

(#13) Pierre75 válasza cskamacska (#10) üzenetére


Pierre75
senior tag

Obama-t is azzal revolverezték, hogy bolsi. De ez Cheney és bandája ámokfutása után mégse számított.
Aztán persze ő volt az, aki a 2008-as gazdasági válságot okozó bankstereket futni hagyta, miközben a saját főügyésze garantálta, hogy mindet le tudják vadászni...
Tény, hogy Bernie-től sokan összesz@rták magukat.

(#14) #93187072 válasza nyisziati (#12) üzenetére


#93187072
törölt tag

A banki terminaloknak miért kellene több, mint xp? Nincsenek a netre kötve es port sincs rajtuk, amin tudnál csatlakozni

(#15) sztanozs válasza #93187072 (#14) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerinted mire vannak kötve? Mindegyik mellett van egy vpn router?

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#16) #93187072 válasza sztanozs (#15) üzenetére


#93187072
törölt tag

Szerintem, ha nem tudsz semmit a témáról, akkor ne próbálj cinikusan okoskodni...

Minden terminál egy titkosítot csatornán kommunikál a bank központi szerverével, nulla információt szednek az internetről, mindent a szervertől kapnak. A terminálok akkor is tökéletesen működnek (elvben, mert valójában ilyenkor ezeket is leállítják), ha szó szerint lekapcsolják az egész országban az internetet.

[ Szerkesztve ]

(#17) sztanozs válasza #93187072 (#16) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem lehet, hogy többet tudok az ATM-ek működéséről (és az internetről)...
Főleg annak a fényében, amit itt összehordtál.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#18) #93187072 válasza sztanozs (#17) üzenetére


#93187072
törölt tag

Ja hát biztosan többet tudsz, csak kár, hogy a ködösítésen kívül nem csináltál eddig semmit. Gyerünk írd le, hogy mégis hogyan kapcsolódik az ATM közvetlenül az internetre.

[ Szerkesztve ]

(#19) sztanozs válasza #93187072 (#18) üzenetére


sztanozs
veterán

https://www.wtiwireless.com/Solutions/Wireless_ATM.aspx

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#20) #93187072 válasza sztanozs (#19) üzenetére


#93187072
törölt tag

Annyira éreztem, hogy ezt fogod linkelni :D Egyetlen wireless ATM alatt se megy XP (amiről korábban szó volt) és igazából egyetlen bank sem használ wireless atm-et, pont azért, mert nem akarják direktbe a netre kötni.

Tudod kik használnak wireless atm-et? Azok a sufni atm automata üzemeltetők, amik a turisták lehúzására vannak kitalálva (lásd prága).

Szépen sikerült tökönrúgni magad :)

[ Szerkesztve ]

(#21) sztanozs válasza #93187072 (#20) üzenetére


sztanozs
veterán

Menj ki pl az Arénába, a Tesco elé, és ott van pl egy wireless ERSTE automata. Amúgy szinte az összes szabadon álló automata - nagyrészt Euronet, nem nevezném dzsunkának - már mobilneten megy.

Amúgy gondoltam, hogy érezni fogod, hiszen ez volt a google első találata...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#22) nyisziati


nyisziati
veterán

Egy a lényeg: itt is sokan vagyunk szakértők. :DD

(#23) atike válasza nyisziati (#22) üzenetére


atike
nagyúr

...fórumbetegség... :DDD

(#24) sztanozs válasza nyisziati (#22) üzenetére


sztanozs
veterán

:DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#25) Fred23


Fred23
nagyúr

Hmm.
Lesznek még bajok...

(#26) cskamacska válasza Fred23 (#25) üzenetére


cskamacska
addikt

A távolban egy gabor7th felnyerít. alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.