Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GALARDO


GALARDO
addikt

Már nagyon várom, a bejelentést. Legalább kiderül, hogy nagyjából mi lesz az i5-ben.

[ Szerkesztve ]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#2) saguaro válasza GALARDO (#1) üzenetére


saguaro
tag

iPhone 5 nem lesz, felejtsétek már el ezt a baromságot.

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#3) k.


k.
őstag

Ezt a hülyeséget.
Pont arról van szó, hogy a Steve kultuszt le kell építeni, erre még pont az ő szülinapján mutatnának be cuccot?
Hagyjukmá' :U

(#4) waccamár


waccamár
senior tag

Nem baj az, hogy ha az alapból éhbérért dolgozó kínai munkások el akarnak menni 1 évben egyszer meglátogatni a családot, maradjanak csak bent dolgozni, mert hát Ipad3 kell mindenkinek minél hamarabb! Kb. 2 hét várakozást nem engedhet meg magának egy ekkora cég, Jobs szülinapján piacon kell lenni a terméknek, különben oda az image.

(#5) Jhonny06 válasza saguaro (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

Miért, szerinted mi következik a 4 után? :U

(#6) keIdor válasza waccamár (#4) üzenetére


keIdor
titán

Kell a fogyasztóknak a fogyasztani való...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#7) (An)Dante válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


(An)Dante
őstag

Ha lesz benne LTE, akkor lehet akár iPhone 4G, aztán 4GS.. ;-)

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#8) whitezo88 válasza Jhonny06 (#5) üzenetére


whitezo88
nagyúr

a 4 után? 4S :) a következő talán 4G lehet, mivel abban szinte biztos, hogy 4G kapcsolat lesz.

hírhez: szegény copycatek beérik, erre megint meg fog lépni kicsit. ideje lenne nem a másik mellé csinálni valamit, hanem alternatívát nyújtani, ill újat alkotni. Pl a Kindle Fire.

(#9) Jhonny06 válasza whitezo88 (#8) üzenetére


Jhonny06
veterán

Attól még lesz iPhone 5.. hogy a következő lesz-e, azt nem lehet tudni. De ilyet, hogy nem lesz, baromság írni, remélem érted.

(#10) whitezo88 válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


whitezo88
nagyúr

és miért neveznék mondjuk a 6.at vagy 7.et iPhone 5-nek? mondjuk ha azt nézzük mindstorm kell még egy ilyen kis dolgohoz is :) az első iPhone is amúgy sima iPhone volt, a köznyelv nevezte el 2G-nek. a 2. az 3G mert raktak ugye bele 3G támogatást. a harmadik már hülyén nézett volna ki iPhone 3-ként, meg amúgyis csak ráncfelvarrás, a 4. lett a 4. a mostani (ötödik, 5-ös) meg a 4-es ráncfelvarrása 4S néven, és így tovább. Fogadni mernék, hogy a hatodik tényleg "4G" nevű lesz.

[ Szerkesztve ]

(#11) k. válasza waccamár (#4) üzenetére


k.
őstag

Ő cák lenni kici kinai munkász élete érni 0.

Legalábbis, a világ működése alapján.

(#12) solanthugor


solanthugor
aktív tag

Kìvàncsi vagyok milyen SoC lesz benne, gondolok itt a magok szàmàra, szerintem az Apple fricskàzàsbòl elöàll egy bivaly kètmagossal, nem követik a magtenger trendet.
Viszont szerencsètleneket hagyhatnàk ünnepelni a legfontosabb ünnepükön.

[ Szerkesztve ]

3330>k700i>k800i>k810i>t700>g900>Touch>Touch Cruise>Tattoo>Desire>Milestone(hiànyzol)>Desire>Jiayu g3>Droid4>BBZ10

(#13) #71562240 válasza k. (#11) üzenetére


#71562240
törölt tag

Erről van szó. Egyes luxusmenedzsereknek teljesen agyukra ment a jólét - persze ez nem újdonság, mindig is így volt. Most miért lenne szentírás, hogy éppen annyi darabnak kellene készen lenni éppen Jobs születésnapjára? És ha egy-két százezerrel kevesebb lesz, de a kínai munkás el tud menni holdújévezni a családjával? Az túl logikus vagy túl életszerű megoldás lenne nekik? Valahogy az ilyen szövegeket nem értem. Ne tudna debütálni az iPad-akárhány, ha csak 8,9 millió készülék van az adott időre kiszállítva??? És az újságíró mindenféle észrevétel/megjegyzés nélkül leírja az ilyen szöveget?

[ Szerkesztve ]

(#14) buktagt540


buktagt540
senior tag

Az iphone 4 és 4s nem képes 4g-s hálozathoz való csatlakozásra ugye?

(#15) whitezo88 válasza buktagt540 (#14) üzenetére


whitezo88
nagyúr

nem, előbbi 7 Mbit, utóbbi 14 Mbitre képes, de 4S-sel még a 10et sem értem el eddig mobilnettel.

(#17) buktagt540 válasza whitezo88 (#15) üzenetére


buktagt540
senior tag

Köszönm válaszod.Szerintem rengetegen tévhitben vannak és azt hiszik,hogy iphone 4/4s=4g kompatibilis telefon.

[ Szerkesztve ]

(#18) Jeanne d'Arc

Legalább megy az első generáció ára lefele...:)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#19) manchester85


manchester85
addikt

Ha az iPhone 4 arra utal, hogy a 4. készülékgeneráció, (iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS) márpedig azt jelenti, akkor elég nehéz lenne megmagyarázni, hogy miért hívnák a 6. iPhone-t (hisz az 5. az a 4S) iPhone 5-nek...

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#20) Jhonny06 válasza manchester85 (#19) üzenetére


Jhonny06
veterán

Annyi modell még nem jött ki, hogy egyértelmű következtetéseket lehessen levonni.. a 4-es is valószínűleg csak véletlen volt, mert az előtte lévő modellek teljesen össze-vissza jöttek és nem követtek semmiféle számozást. Már az idei iPhone-t is mindenki az 5-ösnek tippelte. Ez nem a Fibonacci-sor..

(#21) manchester85 válasza Jhonny06 (#20) üzenetére


manchester85
addikt

"hogy egyértelmű következtetéseket lehessen levonni"

iPhone= mert iPhone

iPhone 3G = mert 3G hálózatokra képes csatlakozni

iPhone 3GS= mert gyorsabb lett, de alapjában véve nem volt komolyabb újítás

iPhone 4= mert ez a 4. generáció, nem, nem véletlenül lett kiválasztva egy szám. :DDD

Igen, 5-ösnek tippeltük, mert azt hittük, folytatódik a számozás, de nem így lett. Viszont egy egyszerű numerikus megjelöléssel nem lehet 5-nek hívni a 6-ot, ugye ezt belátod te is? :U

"a 4-es is valószínűleg csak véletlen volt"

Ez tetszett. :DDD Véletlen az, hogy marika néni elcsúszik a lépcsőházban, nem a világ legkomolyabb műszaki gyártójának termékmegnevezése. Utána nézhetsz 1000 helyen, miért 4 a neve.

Ez pedig a 4S leírása:

"The iPhone 4S is a touchscreen slate smartphone developed by Apple Inc. It is the fifth generation of the iPhone"

Tehát a 4S az iPhone 5, csak nem ez lett a neve. De ez tök nyilvánvaló szerintem. A 4S valószínűleg a For S rövidítése, ami feltételezhetően For Steve-re, vagyis "Steve emlékére" utal. Hogy mi lesz a neve a következő modellnek, azt senki nem tudja, de simán iPhone 5-nek elég nagy logikátlanság lenne nevezni. Az iOS szoftverek is numerikusan haladnak, modellről-modellre, mi is a jelenlegi neve? iOS 5. Kijön az iPhone 5 iOS 6-tal, vagy mégis hogy lesz szerinted? :U

i6 Silver

(#22) Shrike7973 válasza manchester85 (#21) üzenetére


Shrike7973
senior tag

Tele vagytok gondokkal :C.

(#23) Jhonny06 válasza Shrike7973 (#22) üzenetére


Jhonny06
veterán

csak ő..

(#24) daniel909 válasza manchester85 (#21) üzenetére


daniel909
addikt

iPhone= mert iPhone
iPhone 3G = mert 3G hálózatokra képes csatlakozni
iPhone 3GS= mert gyorsabb lett, de alapjában véve nem volt komolyabb újítás
iPhone 4= mert ez a 4. generáció, nem, nem véletlenül lett kiválasztva egy szám.
iPhone 4S= mert gyorsabb lett mint az iphone 4 jobb kamerája lett és Siri, de ezeken kívül semmi újat nem hozott. kiemelném h a dizájn (ami az epülnél fontos) nem változott ezért NÉGY S.
iPhone 5 = mert hoz dizájnbeli váltást és kitudja milyen innovatív dolgokat.
ezt a számozást úgy képzelem mint a SW számozásokat, a következő szint a level 5, aminek semmi köze ahoz h hanyadik iphone a sorban.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#25) fazr válasza manchester85 (#21) üzenetére


fazr
senior tag

Szerintem arra gondolt, hogy nem azért iPhone 4, mert negyedik generációs.

Ti logikátok alapján mostantól minden Apple telefon neve iPhone 4blabla lesz, mert a 4S az ötödik generációs iPhone és el van rontva a számozás, ezért soha nem léphetnek tovább.
Majd ősszel megtudjuk mi lesz a neve, mert egyelőre mindkét név mellett ugyan olyan érveket lehet felhozni.

(#26) P00By


P00By
nagyúr

Csak ennyit :C

(#27) manchester85 válasza Jhonny06 (#23) üzenetére


manchester85
addikt

Már elfelejtetted, hogy te kezdted el ezt a vitát azzal, hogy mi következik a 4 után?

Egyúttal azt is írtad, hogy nem jött még ki annyi modell, hogy ki lehessen kalkulálni a számozást. Ez némiképp ellentmond a #5-tel, ami szintén a te hozzászólásod.

Most meg, hogy elfogytak az amúgy is vérszegény és gyermeteg érveid, személyeskedsz. :)

Fazr!

De, azért 4, mert az a 4. iPhone.

Daniel!

Mihez képest 5? Eleve azért volt 3G, mert a mobilhálózat támogatottságára utalt. Tehát nem úgy kell számolni, hogy 3, aztán S, 4 aztán S. A 3G egy mobilkommunikációs hálózat, semmi köze a számozáshoz!

Persilnél a pont.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#28) persil válasza Jhonny06 (#9) üzenetére


persil
nagyúr

Az iPhone 4s az ötödik telefon, tehát, ha sorszám alapján mennénk, akkor iPhone 6 lenne a következő...

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#29) persil válasza whitezo88 (#10) üzenetére


persil
nagyúr

az iPhone 3g valóban a 3g miatt kapta nevét, a 3gs(peed) pedig a hardver erősödése miatt kapta a speed utónevet, csak úgy, mint a 4-es iPhone után, a 4s is. Ami egyébként az ötödik generációs iPhone, szóval a következő már a 6. telefon lesz.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#30) Maxentius


Maxentius
addikt

Ehhez csak annyit, hogy az üzlet szokás szerint többet ér, mint holmi emberi lelkek...

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#31) manchester85 válasza Maxentius (#30) üzenetére


manchester85
addikt

.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#32) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Az Apple csillaga már leáldozóban, sajnos lassú folyamat lesz, de a tényt nehéz lenne vitatni...

[ Szerkesztve ]

(#33) persil válasza =Mentor= (#32) üzenetére


persil
nagyúr

iPhone 4s megjelenésének első napján több, mint 1 milliót rendeltek elő.
És ez csak egy termék.

De valóban leáldozónak tűnik...

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#34) manchester85 válasza =Mentor= (#32) üzenetére


manchester85
addikt

Ja, nehéz lenne vitatni. Konkrétan minden számadat cáfolja ezt a bődületes marhaságot. :DDD

i6 Silver

(#35) buktagt540 válasza =Mentor= (#32) üzenetére


buktagt540
senior tag

Én inkább úgy mondanám,hogy már nem olyan nagy dolog mint régen volt.De azért az iphone még mindig iphone :)

(#36) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Mindegy hogy i5 lesz e vagy sem de a kinaiak már a 6 ost klónozták.... :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#37) GALARDO válasza =Mentor= (#32) üzenetére


GALARDO
addikt

Összekevered a Nokiával. ;]

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#38) BloodyEddie válasza =Mentor= (#32) üzenetére


BloodyEddie
őstag

Amúgy nézed néha az eladások számait?

(#39) adamssss


adamssss
veterán

Lehet én vagyok a hülye, de itt miért beszélget mindenki iphone5-ről amikor a cikk az ipad3-ról szól...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#40) whitezo88 válasza =Mentor= (#32) üzenetére


whitezo88
nagyúr

azért ha lenne cégem, szeretném ha így áldozna le :)

(#41) mitulabattyi válasza adamssss (#39) üzenetére


mitulabattyi
aktív tag

;]

(#42) tdk.112 válasza manchester85 (#21) üzenetére


tdk.112
aktív tag

A 4S valószínűleg a For S rövidítése, ami feltételezhetően For Steve-re, vagyis "Steve emlékére" utal.

iPhone 4 bejelentése: 2011. 10. 04.
Steve Jobs halála: 2011. 10. 05.

Tehát már hónapokkal Steve Jobs halála előtt tudták, hogy a közeljövőben meg fog halni, és ezért már a halála előtt elnevezték 4S-nek a következő iPhone-t? Ezt most komolyan mondod? :W

"... és ebben hordtátok a tabletet?"

(#43) Zoona válasza waccamár (#4) üzenetére


Zoona
aktív tag

Ha egy cég kiépített maga köré egy image-t akkor azt köteles tartani, mivel ezzel fogja meg a fogyasztókat, nem értem mi a problémád ezzel a dologgal, ezt akármelyik cég megcsinálja, mert ez a normális

Diablo 3 Battletag - Jessa#2832

(#44) gybazsi válasza adamssss (#39) üzenetére


gybazsi
senior tag

Akkor már 2 hülye is van itt, mert ez nekem is szemet szúrt. :DD

"az LFA a LegFaszább Autó rövidítése" - Bazsó Gábor (Totalcar)

(#45) daniel909 válasza adamssss (#39) üzenetére


daniel909
addikt

mert semmit nem tudunk az ipad3-ról és a másik téma érdekesebb

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#46) manchester85 válasza tdk.112 (#42) üzenetére


manchester85
addikt

Honnan tudod, hogy mikor nevezték el? Ez aztán végképp nem igazán számított semmit a fejlesztés menetrendjében, hogy mit vésnek az iPhone szó után.

"Tehát már hónapokkal Steve Jobs halála előtt tudták, hogy a közeljövőben meg fog halni"

Egy áttétes rákos beteg a betegségtől függően hónapokra előre tudhatja, hogy meg fog halni, így igaz. Jobs is tudta, ebben biztos lehetsz. Nem véletlenül mondott le augusztusban a vezérigazgatói székről. Azt senki nem tudja, hogy a 4S mire utal, de több helyen is felvetődött, hogy Jobsra utal. Ugyanakkor egy szóval nem mondtam, hogy ez így is van, ez csak egy feltételezés. Egy nappal később halt meg, és? Élő emberek nevéhez is kötöttek már létesítményeket, márkaneveket, ráadásul a hír, amihez épp írunk meg pont arról szól, hogy az iPad 3 Jobs születésnapján lesz bemutatva. :DDD

Verjed csak nyugodtan tovább a fejedet a falba.

i6 Silver

(#47) Cathulhu válasza manchester85 (#46) üzenetére


Cathulhu
addikt

Aham, tehat sokkal valoszinubb, hogy azert lett 4S mert for Steve, es nem azert mert az elodmodell "csak" rancfelvart valtozata, amit raadasul mar egyszer hasznalt is igy elnvezve a ceg. Aham, biztos.
Romantikus kis marhasag...

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#48) manchester85 válasza Cathulhu (#47) üzenetére


manchester85
addikt

Write only? Idézek magamtól:

"Ugyanakkor egy szóval nem mondtam, hogy ez így is van, ez csak egy feltételezés"

Innentől fogva ez nem vita tárgya, hisz egy szóval nem mondtam, hogy márpedig így van. Szerintem tudatosan van belecsempészve a kétértelműség, hisz míg a 3GS-nél egyértelműen meg van határozva, mire utal az S, addig itt nem. De mint írtam, én igazából ebben nem is akartam állást foglalni, ezért se értem, hogy mit akarsz tőlem. :U A vita arról szólt, hogy miért fogják/nem fogják iPhone 5-nek hívni a következő modellt, ezen lényegében nem változtat ez a kérdés, és egy percig se írtam, hogy ez márpedig így van, csak egy feltételezés volt. Nyugodtan lehet neked igazad. :)

i6 Silver

(#49) Cathulhu válasza manchester85 (#48) üzenetére


Cathulhu
addikt

Kosz a write-only jelzot, idezek toled:

A 4S valószínűleg a For S rövidítése, ami feltételezhetően For Steve-re, vagyis "Steve emlékére" utal

Kerem kapcsolja ki.

Az uj verzio meg nyilvan nem iPhone5 lesz, mivel a 6. keszulek, hogy abban a vitaban is allast foglaljak.

Ha meg on akarnek lenni, iPad3 varos, de ezt a szulinapi pletykat fenntartasokkal kezelem.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#50) manchester85 válasza Cathulhu (#49) üzenetére


manchester85
addikt

Feltételezhetően, valószínűleg. Ha azt mondom, hogy hibáztam, és "lehet, hogy" illetve "talán" szavakra módosítom, akkor megnyugszol végre? Egyébként meg ettől még továbbra is igaz, hogy a részemről ez az elmélet a legerősebb értelmezésben is "feltételezés" volt. Idézhetsz még párat, biztosat egyik esetben se írtam.

i6 Silver

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.