Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #41133696


#41133696
törölt tag

A Steam előnye szerintem abban is rejlik, hogy nagyon kellemes automatikus frissítési rendszere van, a játékok biztonsági mentését is remekül végzi a kliens - a tömörítésnél rendesen használja a több magos processzorokban rejlő lehetőségeket, és hát az azonnali üzenetküldő rendszere is kiváló.

(#2) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Még ha az árak is normálisan lennének átváltva akkor még nagyobb előnyük lehetne.
50 dolcsi az nem 50 euro :W

(#3) Hunter2 válasza v!ct0y (#2) üzenetére


Hunter2
addikt

Én is pont ezt akartam írni.

(#4) D1Rect válasza Hunter2 (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen...Esetleg az árszabásnál is érdemes lenne számolni a dobozos disztribúción megspórolt összegekkel. Egyszerűbben: legyen olcsóbb. :U
Egyszerűen vicc, hogy néha a dobozos olcsóbb mint az akciós steam...

[ Szerkesztve ]

(#5) wednesday válasza D1Rect (#4) üzenetére


wednesday
őstag

Akciót nem számítva inkább minden esetben drágább a steam főleg új címek esetében.
De szerintem ennek az az oka, hogy ezen az áron is sokan megveszik. Ezért nem fogják olcsóbban adni, plusz az akciós áraknál is pár euróval többet tudnak elkérni. Nem mindegy, hogy a 60 vagy az 40-50 eurót felezik.

Mondjuk a Steamnek is van forgalmazási költsége, nemcsak a dobozosnak. A szerverparkot fenntartani, etetni villannyal stb.

(#6) #41133696 válasza wednesday (#5) üzenetére


#41133696
törölt tag

Hát, például az l4d2 olcsóbb €-ban számolva is, mint idehaza forintban.

(#7) Franklin válasza v!ct0y (#2) üzenetére


Franklin
addikt

Az eurós árban viszont már benne van a VAT (áfa), ami a dolláros árra még rájönne.

Bár tudom sovány vigasz :-)

(#8) Ice!?


Ice!?
őstag

Szerintem ez a százalék csak nőni fog.

(#9) D1Rect válasza wednesday (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

Persze, de nem hiszem el, hogy többe van a digitális terjesztés mint a hagyományos.

(#10) wednesday válasza #41133696 (#6) üzenetére


wednesday
őstag

Valószínű azért mert az saját cucc. A többi game esetében nem a Valve dönti el az árakat, hanem kiadók.

D1Rect: Szerintem se, de a kiadók valószínű itt nagyobb hasznot is tudnak zsebre vágni és nekik ez a lényeg. Ha egyre népszerűbb és keresettebb lesz a digitális terjesztés, lehet árfelhajtó hatása. AZ MW2-esetében is azon morfondíroztak, ne 50 hanem 60 dollár legyen az ára, mivel nagy rá a kereslet.

[ Szerkesztve ]

(#11) v!ct0y


v!ct0y
veterán

Jó vannak jó akcióik is pl most a Fuel of war 2.50 ért meg multkor a TF2 is ennyi volt.
De pl a MW2 60 euro amit ha mai áron nézek az 60x269 = 16140 Ft boltba ugyanez dobozba 9990Ft és hát azért nem mind1!

(#12) D1Rect válasza wednesday (#10) üzenetére


D1Rect
félisten

Ez akkor is ökörség. :W

(#13) wednesday válasza v!ct0y (#11) üzenetére


wednesday
őstag

És mégis vezeti az eladási listát a steam-en is az MW2. És sajnos ez a nem mind1. :(
Mert el lehet kérni érte ennyi pénz.

[ Szerkesztve ]

(#14) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Az árak nem nekünk vannak, ennyi, tényleg gáz hogy ennyibe kerülnek, de ha most áltagot nézzük keresnek németbe 2000-3000 eurot most abból 40-60 euro semmi, és így nem is meglepő hogy veszik, nálunk az a gáz hogy mivel Európaiak vagyunk, azt hiszik nálunk is euro van, de más országot is beszívattak ezzel, legyen Ft-ba azt szevasz :)

[ Szerkesztve ]

(#15) Morden24 válasza D1Rect (#12) üzenetére


Morden24
nagyúr

A helyzet az, hogy nem úgy állnak hozzá, hogy mínusz doboz + logisztika + média, hanem úgy, hogy plusz kényelem meg egyebek. Ergo az ő olvasatukban ez egy extra szolgáltatás, és az, hogy így is veszik a népek, azt mutatja, hogy igazuk van.

Az, hogy egy zérópiacos porfészekben mit gondolnak az áraikról, kb. akkor sem fogja őket érdekelni, ha egy ember nem vásárol Magyarországról. :(

Sectumsempra - For Enemies

(#16) Zenty válasza BalaNce87 (#14) üzenetére


Zenty
őstag

dehogy hiszik azt nagyon is jól tudják, hogy közép és kelet eu közt nincs rendben az árazás. De a valve mindig is amcsival foglalkozott inkább, úgy hogy nem érdekli őket.

Vannak olyan kiadók ( igaz sajnos nem sok) akik a magyar bérekhez igazították egyes játékaikat. Például az Ncsoft annak idején a Guild Wars hét ezer körül adták megjelenéskor. Máshol az euban 13 ezer körül volt. Vették is itthon rendesen és őszeségben jól is járhattak.
Hasonlóan kéne eljárni a többi gamenél is.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#17) hoffman_ válasza Morden24 (#15) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Tökéletesen egyet-érthető hozzászólás. És milyen szomorú :(

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18) wednesday válasza Zenty (#16) üzenetére


wednesday
őstag

De a Valve milyen jogon árazhatná be más kiadók termékét?
Tök mind1, hogy amcsival vagy nem azzal foglalkoznak. A valve a saját fejlesztésű játékai áráról dönthet max.

(#19) BalaNce87 válasza wednesday (#18) üzenetére


BalaNce87
addikt

Azt hogy milyen jogon szól bele nemtudom, de nyilván van befolyása, nem is kicsi, ezek a magas árak jók nekik mivel a valve nem kis részesedést kaphat abból a pénzből ami bejön persze itt nyilván nem a valve játékokra gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#20) ollie válasza wednesday (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De nem a Valve árazza be más kiadók játékait. Miért nem lehet ezt megérteni?

***

(#21) Zenty válasza wednesday (#18) üzenetére


Zenty
őstag

hol írtam, hogy más kiadók termékeit árazzák be....?
És nem tök mindegy, mert ezért sz@rok az árazások is. A valve sajátjai se a magyar árakhoz szabottak.
Egyébként nem teljesen igaz, hogy nem ők szabják meg. Alapvető árazása van a játékoknak, amiből a valve mint forgalmazó hasit, valószínűleg minden eladott játék után. Tehát annak a kiadónak aki a játékát stemen akarja tudni úgy kell kalkulálni, hogy valvenak is tudjon belőle fizetni.

[ Szerkesztve ]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#22) Morden24 válasza Zenty (#21) üzenetére


Morden24
nagyúr

A valve sajátjai se a magyar árakhoz szabottak.

Na mondjuk a hazai sörön kívül mi van a magyar árakhoz szabva? :DDD
Ezen már disputát folytatni is totál diszfunkcionális. El kell könyvelni, hogy le vagyunk szarva. És a legnagyobb poén az egészben, hogy ezért még csak okolni sem lehet a Valve-ot, vagy bármelyik másik céget.

Sectumsempra - For Enemies

(#23) BalaNce87 válasza Zenty (#21) üzenetére


BalaNce87
addikt

Pontosan, kb én is ezt írtam feljebb.

(#24) D1Rect válasza Morden24 (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

A lemeznyalogatók szemszögéből ez nem kényelmi szolgáltatás, hanem lehúzás.
Nincs meg a megjött a postán/ideszóltak a boltból, nincs a mikor érek haza, nincs kézikönyv... Még drágább is.
Azóta is bánom az Orange Boxot. :(
(tudod mennyi különböző ízű lemez van abban?)

(#25) Morden24 válasza D1Rect (#24) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nincs meg a megjött a postán/ideszóltak a boltból

Hú, na mondjuk a Magyar Postánál igazából ezt annyira nem is hiányolom. Rengeteg cuccot rendelek egyébként külföldről, és közröhely, amikor az ember néha figyeli a csomag útvonalát (ha van rá lehetőség).

De persze ez csak aféle off :)

Amúgy milyen ízűek? Sejtettem, hogy nem véletlenül "orange" box :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#26) Killing


Killing
addikt

Nem a torrent? ;] :DDD

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#27) D1Rect válasza Morden24 (#25) üzenetére


D1Rect
félisten

Igen, néha gyorsabban ideér a csomag Európa másik végéről, mint BP.-ről az ország egyik pontjára... :U

Különbözőek, kóstold meg. :))

(#28) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Az az éredekes, hogy eleinte tényleg igaz volt a digitális vásárlásra, hogy a költségek hiánya miatt olcsóbban adták. Mára ez már abszolút nem igaz. Pedig nem kell neki tok, lemez, papír. Mondjuk tömeggyártás során ezek a költségek minimálisak, de biztos vagyok benne, hogy jót spórolnak gy rajta!!! :(((

(#29) #65675776 válasza Killing (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Piacról van szó. Hogy jön ide a torrent?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.