Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) strife


strife
tag

Nagyon jó írás lett, és teljes mértékben igazad van. Igaz én sajna is meg nem is, nem éltem abban a korszakban, amiről írsz, de az akkori zenéknek valahogy tényleg van egyfajta varázsuk. Haverom apjának még van egy régi bakelites lejátszója meg pár "régi" rock lemeze, azon hallgatni igaz, hogy kicsit recseg és nem üt akkorát mint a mai zenék, de valahogy olyan mintha lelkük lenne és ez a hangzás úgy egybevéve mindennel valahogy többet tud adni. :) Még egyszer grat nekem nagyon tetszett

(#2) sparc


sparc
tag

Tetszett az írás nagyon.
A bakelit lemeznek egyébként sokkal jobb minősége van mint a cd-nek vagy akár a dvd audiónak, persze ehhez megfelelő rendszer kell , mondjuk egy csöves erősítével. Hallgattam már pl Iron Maiden bakelitet egy elég jó rendszeren és csodálatosan szólt.

(#3) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Húú dejó írás!

Most is épp Iron Maiden szól, live, 320kbps mp3 meg 2.1, de már nem az igazi:/ A régi zenéknek tényleg volt egyfajta hangulatuk, sokkkal jobbak mint ezek az "új" zenék

Smoke & Torque

(#4) Jadro


Jadro
veterán

A könnyeim is kicsordultak. Takt kazetta. :) Pár évvel fiatalabb vagyok és más zenei irányzatot komáltam, de ezek a magnós évek bennem is mély nyomot hagytak.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#5) Sanyix


Sanyix
őstag

Nemsemmi, elképzeltem ezt az életet, már amennyire tudom :)
Nem lehetett rossz, persze a munkán kívül :)

Én kimaradtam ezekből, hiszen 86-ban születtem, de azért befigyelnek a dvd-ken, és cd-ken az iron maiden, megadeth, metallica, black sabbath stb albumok, és most még régebbiek felé kanyarodok (pink floyd, deep purple), nem is voltam soha rocker, tehát nem öltöztem és viselkedtem úgy, mindig is mindenevő voltam, mindenféle zenét tudok élvezni az erőltetett szarokon, a nyáltenger zenéken, és az r&b visítozáson kívül. Szóval előfordul, hogy valami kemény metál után meghallgatok egy A State Of Trance-t, vagy valami zúzós drum & bass-t, sőt akár DM-et is (szentségtörés, eretnekség tudom XD).

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#6) Jamby18


Jamby18
senior tag

:C :C Tetszik,hogy minden egyes részletre emlékszel,abból az időkből.Ha szeretsz abban a világban élni, vagy abban éltél látod emlékszel minden kis apróságra. Tesla,Hitachi,oda-vissza játszós, első walkman :K jó hallani az ilyet, illetve olvasni.

(#7) guga


guga
Közösségépítő

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#8) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Akkoriban a zenészeknek fel kellett játszani a zenei anyagot, hogy lemez legyen belőle. Az énekes sem járt különbül. Megtették egyszer, sokszor, míg tökéletes nem lett a mű. Arról nem is beszélve, hogy vágyták az elismerést, a sikert. Érthető, hogy volt érzelem a zenékben.
Ma már lehet kész zenei alapokat vásárolni, az énekes botladozását javítja az elektronika. Nem a szórakoztatás a cél, hanem a sok pénz.

Guga, nem volt unalmas az életed. Ugyan "elernyedtél", de szerintem most sem unatkozol.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#9) Franticfox


Franticfox
tag

Ezekben a fiúkban még van energia, ha valakinek hiányzik: [link] :)

''Monas apó legyintett. Két kézzel is.''

(#10) ABnormal


ABnormal
őstag

Látom az írásodból,hogy nagyon szereted a zenét,csakúgy mint én...esetleg,ha szükséged van rá ilyen formában tudok segíteni,hogy ne hiányozzon annyira az az album...,nekem is kedvencem ám :D

[ Szerkesztve ]

(#11) Móci


Móci
addikt

Nemsemmi írás, köszönöm, hogy megosztottad velünk!

Én is jobban szeretem a régebbi jóféle zenéket (Maiden, Cult, Motorhead, Metallica, Sabbath, stb).
Valahogy van hangulatuk. A mai futószalagon történő gyártás mellett egyre inkább ezekhez nyúlok vissza, s kevés mostanit hallgatok.

Apám révén én csak minimálisan részesültem az igazi régebbi kazettás, bakelites korszakból ( 84-es vagyok ), de sikerült egy szalagosmagnót beszerezni általánosban, na az hatalmas élmény volt!
Kazettáztam én is azért bőséggel, s mekkora szám volt (nekem inkább) 99-ben az első írott audio cd-m 1000 Ft körüli áron!
Utánna mi is írtunk párat rokonéknál 4X íróval, s 'töltöttünk' 56k-s modemmel, jobbesetben 5k-val.
Az sem volt rossz annyira...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#12) Kai Hansen


Kai Hansen
tag

Mit meg nem adnék én azért, hogy hozzáérhessek Kai gitárjához, jézusom..:D
Tényleg, amúgy ez a gitár volt az?

(#13) Flame_


Flame_
tag

Atya ég :D guga még nem olvastam el csak a pestre felköltözésig, de maximális tisztelet! :R Nagyon jó írás, köszöntem!

(#14) Crystalheart válasza Móci (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hát, nekem apám metálénekes, úgyhogy kijutott. A jó meg rossz oldalából is. Mindenesetre annyi előnye mindenképp van a dolognak, hogy megvolt az elrettentő példa az alkoholizálásra és cigarettára. Ettől függetlenül metálos lettem én is, és azt hiszem, az is maradok. (No meg legalább megtalálom apámat a YouTube-on. :D) Ebbe már csak a későbbi politikusi imázs szólhat majd bele a népszerűség érdekében ;]

Komolyra fordítva, érdekes, nem érzem, hogy nagyon letennék én a jövőben a mostani stílusomról. Nemcsak elvagyok vele, de nekem ez az én egyedi világom egy hitvallás. Tudom, megalomán, irreálisnak tűnő, de én mégis racionalista vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#15) guga válasza Kai Hansen (#12) üzenetére


guga
Közösségépítő

Hello Kitty :DDD

Nem az volt, hanem [ez] ;] nincs megfelelő szmájli, de egy léggitárost beszúrnék :DDD piszok nehéz gitár volt, azt is láttam, amit linkeltél.

Nagy csalódás volt, amikor kivált és megalapította a Gamma Ray-t, bár az is cuccos zene volt, nagyon sokáig hallgattam fülessel az első albumot.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#16) guga válasza ABnormal (#10) üzenetére


guga
Közösségépítő

esetleg,ha szükséged van rá ilyen formában tudok segíteni

Te békéscsabai vagy :B valamit már boltoltam veled, utaltál pénzt, vagy én utáltalak téged :DDD
Nem tudtad, hogy az, amit... az illegális, most nagyon szeretnélek megkövezni, jó dulván :DDD
Mindenesetre küldök egy privit ;] :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#17) guga válasza Crystalheart (#14) üzenetére


guga
Közösségépítő

Erősíts meg a hitemben, hogy nem Beatrice :DDD mert már van egy ismerősöm, akinek a faterja a Ricsében gitározik. A katonai behívómat Feró aláírta, mert bevonulás előtt elmentem Bcsabán egy koncertre.

Hja, nem, rájöttem, a te apád Bíró Ica, a Metal Lady :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#18) guga válasza Vakegérke (#8) üzenetére


guga
Közösségépítő

Ugyan "elernyedtél

Szikrát sem, csak más a feladat, a vitalitás ugyanaz :D
Olvastam az utolsó írásodat, de nem szerettem volna semmit mondó, üresjárat, kommersz hozzászólással gazdagítani, ahhoz túl nagy falat s komolyabb hangvételt igényelne.
Egyelőre, szerencsére nincs ilyen jellegű tapasztalatom, nem is tudok tanácsot adni, mérföldekkel előttem jársz.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#19) guga


guga
Közösségépítő

A többieknek újra csak:

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#20) Kai Hansen válasza guga (#15) üzenetére


Kai Hansen
tag

Nagyobb csalódás volt az a két album amit utána kiadtak még Kiske éneklésével szerintem, bár kíváncsi lennék, hogy lett volna ha nem lép ki az együttesből.

(#21) ABnormal válasza guga (#16) üzenetére


ABnormal
őstag

Te békéscsabai vagy - negativ
valamit már boltoltam veled, - negativ
utaltál pénzt, - negativ
vagy én utáltalak téged - kérdőjel :D

a többi stimmel :)

Találomra kihúztam négy LP-t :) ,de jó zenék ezek...

(#22) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Édes Istenem, mintha ezer éve lett volna az a világ, amiről írtál... Ugyan én csak harminc éves vagyok, így kimaradtam a kemény dolgok elejéből, de speciel az unokatesóm bizony olyasmi volt, mint te, és az ő hatására már ötödikes korom tájékán volt felvarrós farmerdzsekim szegecsekkel, meg Iron Maiden-poszterem, meg Running Wild-kazettám... És azok a régi helyek, a régi koncertek, amikről évekig beszéltek! Ma már történelem, és nem lesz még egyszer ugyanolyan, nem lesz ugyanaz a rajongás, amikor mindent letölthetsz és nem kell hónapokig a lemezboltba járni vagy cserélgetni, nem lesz már országjáró koncertkövetés, soha nem lesz már ugyanaz a csordaszellem, a hihetetlen piálásos kőkemény bulizás, ahogy csak akkor és azok...
Mondjuk a nyári Iron Maiden a Szigeten azért biztató volt, meg a Cult 2007-ben vagy mikor. Pocakos, kopasz, gyerek(ek)kel érkező családapák és anyák, műanyagpohárból híg sört ittak és újra vad, fiatal rockerek lettek, az igazi fiatalok meg felvették velük a versenyt :)

(#23) Crystalheart válasza guga (#17) üzenetére


Crystalheart
senior tag

:DDD

Nem - ugyan Feróval egy faluban lakunk, meg jól is ismerjük (én személy szerint nem annyira), de úgy zenekarilag nincs köze hozzá :D Amúgy apám pár éve már nem él velünk. (Ha gondolod, ennél bővebben már csak privátban.)

[ Szerkesztve ]

(#24) Eastman


Eastman
őstag

Átérzem. ;)

...ja, ennyit azért még hozzáteszek...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25) Omega81


Omega81
senior tag

Nagyon jó írás. :)
Amúgy 3 éve nem ott a Blahán futottunk össze egy gyors kajára, amikor a NorthPole 1000-et és az ajándék hőpasztát hoztad? :D

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#26) guga


guga
Közösségépítő

ABnormal! OK, akkor melyik városban laksz? Farmerbolt stimm?

Bozodi János! A neved nem az egészséges erotika c. filmből kölcsönözted? Vagy tényleg így hívnak :F :D

Crystalheart! Privibe jöhet :DDD

Omega! Titkosügynöknek készülsz, hogy így vág az eszed :F nem blaha és meki, hanem astoria és burgerking :DDD ott és akkor siklott ki az életem, amikor először megláttalak :DDD :punepa:

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#27) Omega81 válasza guga (#26) üzenetére


Omega81
senior tag

:DD kma bzui :P

értékelt üzletek: 42+ 0-

(#28) Kagemusha


Kagemusha
csendes tag

Ezer éve nem olvastam ilyen jót...

Szintén vidéki kisváros, kamaszkor a 80-as években, sokáig semmi zenei érdeklődés, majd a "Kettőtől ötigben" hallottam a Scorpionstól a Coming home-ot és minden eldőlt... :)

Zenebeszerzési lehetőség közel egyenlő a nullával, az ember jobb híján a rádióból próbált beszerezni ezt azt (Akkor még a "Heavy metal kedvelőinek" műsor se volt, ezúton is köszönet Göczey Zsuzsának, hogy minden héten leadott egy vadonatúj lemezt, pl Maiden 7th Son, csúcs volt). Sőt, az első Scorpions klipet a Zenebutikban láttam, Still loving you, mi más... :) Aztán osztálykiránduláson az egyik lány Kecskeméten megvette a World Wide Live-ot, természetesen azonnal kazettára másolás, egy évig jóformán nem is hallgattam mást

Aztán következő nyáron bejött a Helloween, csak hallgattuk leesett állal a Ride the Sky-t, a "döbbenetes" sebességet meg Kai hangmagasságát...

Volt egy lelkészgyerek, aki holland egyházi kapcsolatokon keresztül tudott - többek között sátánistának mondott :C - zenéket beszerezni, lassan beindult az élet, minden fiú metálrajongó volt, az egyetlen elfogadott lágy zene a Dire Straits volt, az összes többi nyálasnak minősült, ne feljtsük el, az országban minden rádió, strandhangszóró Modern Talkingot játszott (a vicc, hogy ma már ez ugyanolyan nosztalgikus érzéseket kelt bennem, mint ha valahol meghallom a Scorpionst)

87: megismerem a Metallicát, elsőre nem tetszett, másodszorra se, harmadszorra leesett a tantusz, de nagyon, azóta is meghatározóak nálam, felőlem írhatnak akárkik akármit a Death Magneticről, ha meghallom James hangját, nagy ívben lesajnálom minden gondomat. Akkor még azt is kazettáról kazettára másoltuk, torzult rendesen, nekem például a Justice-on nem tűnt fel a basszus hiánya, mert a Ride-on meg a Master-en se hallattszott :) Ma reggel is a Ride-ot hallgattam a kocsiban, mi mást

Remélem, még fogom őket élőben is látni, mint ahogy jó volt látni a Maident is Debrecenben meg a Szigeten, jó volt látni azt, hogy mintha nem telt volna el azóta 20-25 év, nyomják és lelkesek

Persze jött azóta sok jó zenekar, de azoknak az éveknek a hangulatát nehéz lesz überelni, ráadásul nem is tudom melyik volt az utolsó olyan zenekar, aminél nem jött elő az "ezt már hallottam valahol" érzés...

Úgyhogy még egyszer gratula a cikkhez, egy korszak életérzésének tökéletes felidézéséhez, és gratula a családhoz is! (Az én fiam gitározni tanul, tetszett neki a Maiden koncert és jól tudja, ki volt az a Cliff Burton...)

(#29) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Nem számítanak akkora hipersztároknak, de nekem mégis a Manowar a kedvencem immár 2 éve a heavy metál terén. A rossz számaikat nem hallgatom. :D (Mondom h megalomán vagyok...) 20 éves vagyok amúgy, szóval azt a kort csak legföljebb videón láthatom.

(#30) Eastman válasza Kagemusha (#28) üzenetére


Eastman
őstag

[link] + [link] :K

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) Dr. Oid válasza guga (#26) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Bozodi János! A neved nem az egészséges erotika c. filmből kölcsönözted? Vagy tényleg így hívnak :F :D

bevallom,Timar Peter meltan nagysikeru alkotasabol loptam a nevet :) az is megvan,hogy kit hivtak igy? :D

(#32) guga válasza Dr. Oid (#31) üzenetére


guga
Közösségépítő

Hja, alapmű, nagy kedvencem, nagyon sokszor megnéztem kedves Bazodi elv :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#33) Vakegérke válasza Dr. Oid (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Mivel guga nem mondta meg, hadd mondjam én. A tűzoltóról van szó, Koltai játszotta.
Egyébként kedvenc filmem a "Sörgyári capriccio" mellett. :K

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#34) ABnormal válasza guga (#26) üzenetére


ABnormal
őstag

farmerbolt sem stimmel,a városka pedig matyóföld fővárosa :D,hidd el,nem ismerjük egymást...

...ki ne emlékezne a kefírrázásra abból a bizonyos filmből... :D valóban alapmű...

(#35) Eastman válasza Vakegérke (#33) üzenetére


Eastman
őstag

Nikotonéhség?! ...és jön az állatorvos a Wartburg tetőcsomagtartójára gumipókozott kecskével. :DDD :))

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#36) guga válasza Eastman (#35) üzenetére


guga
Közösségépítő

Nikotonéhség?

Magam is erős :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#37) guga válasza ABnormal (#34) üzenetére


guga
Közösségépítő

Igazad van, mert akivel leveleztem s postáztam neki, ill.- pénzt utalt annak a nickje ABoriginal és egy békéscsabai farmerboltban dolgozik :DDD

Viszont privi megy :B

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#38) Vakegérke válasza Eastman (#35) üzenetére


Vakegérke
veterán

Neked is Wartburg? Pont jó bele! :)

Elég szépen eltértünk az írás témájától.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#39) Dr. Oid válasza Vakegérke (#38) üzenetére


Dr. Oid
aktív tag

Tűz van! Tűz, bazmeg!

nem szamit,hanyszor latom ezt a filmet,mindig sirok a rohogestol rajta...

(#40) Vakegérke válasza Dr. Oid (#39) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tűz esetén organizálni kell. Nem tudtad? :)

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Ez is nagyon jó írás!
Valamivel viszont nem értek egyet!
Én fiatalabb vagyok, és természetesen ennek köszönhetően teljesen más a zenei ízlésünk!
én pont azt mondom, hogy a 70-es 80-as és a 90es évek elei zenék egy rakás sz*rt nem értek, érnek.. mármint nekem.. mert én a mai "modern" zenét hallgatom, 20év múlva is azt fogom mondani, hogy a mai mostani zenék a királyak, és az ez előtti, ez utáni zene semmit nem ér...
Általában minden korszaknak más és más zene tetszik, jön be! Ez így is van jól! Véleményünk lehet egy-egy korszak zenéiről, de szerintem nem kéne álltalánosítani!

(#42) Vakegérke válasza bacsis (#41) üzenetére


Vakegérke
veterán

Igazad is van, meg nem is.

Hogy mit hallgatsz, szíved joga. Hogy mi a véleményed más zenékről, az is.
Magamtól idézek:
"Ma már lehet kész zenei alapokat vásárolni, az énekes botladozását javítja az elektronika. Nem a szórakoztatás a cél, hanem a sok pénz."
Ugyan mondd, hol van a mai zenében annyi virtuóz, mint azok az előadók, akiket lenézel?
Csak három nevet mondok. Gary Moore, Santana, Jimi Hendrix.

"én pont azt mondom, hogy a 70-es 80-as és a 90es évek elei zenék egy rakás sz*rt nem értek, érnek.. mármint nekem.."
Nos igen, ez a Te véleményed. Hogy az én véleményem mi az általad szeretett zenéről, azt inkább nem fejtem ki.

A Rolling Stones 1963-ban alakult meg, és még ma is teltházzal koncerteznek. Nem kizárt, de kétlem, hogy az általad szeretett (és esetleg tisztelt) előadók még a pályán lesznek nagypapa korukban.

"...20év múlva is azt fogom mondani, hogy a mai mostani zenék a királyak..."
Kiknek is? Az akkori fiataloknak. Ők pedig cirka azt vágják majd a fejedhez, amit most Te a mienkhez.

Kemény vagy, ez tetszik. Csak szemellenződ ne lenne, mert az nem tetszik. Mint ahogy az sem tetszik, hogy egy rakás trágyának nevezed kedvenc zenéinket.
Hiszed, vagy sem, ezzel nem akarlak megbántani.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#43) bacsis válasza Vakegérke (#42) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Tudom hogy nem akarsz megbántani, mintahohgy én sem akartalak téged se senki mást!
És pontosan így lesz ahogy mondod! Majd megkapom gyerekeimtől, hogy, mekkora fos amit hallgatok, és zenének nevezek!
Említettél 3 nevet, Bocs életembe nem hallottam róluk, mint ahogy gondolom te sem tudod ki Máté Szabolcs, ;)
A Rooling Stonest mármint a nevet ismerem, gondolom pár zenéjüket is, de magamtól nem jönnék rá hogy pl az ő dalukat halgatom éppen.. Mint ahogy lehet te is halgattál már pár Akhon vagy Eminem számot (Csak hogy ismertebb neveket említsek) s közben azt sem tudod kik ők :P
Nem akarok,akartam vitába bonyolódni senkivel, csak szerettem volna kisebb nagyobb sikerrel kifejezni, hogy minden korszaknak más és más stílusú zenék jönnek, be és ezáltal más nézeteik is vannak vagy lehetnek egy adott korszak zenei világáról... :R
Upsz még annyit, hogy az nekem sem ttetszik, hogy te meg az én kedvenc zenéimet, előadóimat nézed le, pl, hogy nincs a zenéikben annyi virtuóz?
Hallgass Belgát, Sub Bass Monstert, esetleg Hősöket, és Figyeld a szövegüket, mondanivalójukat, hátha rá jössz, hogy te is szemellenzőt viselsz :P ;)

[ Szerkesztve ]

(#44) guga válasza bacsis (#43) üzenetére


guga
Közösségépítő

Eminem már most leszállóágban van :D én ugyan kedveltem, de nincs akkora spiritusz a csávóban, hogy 30 év múlva is libabőrös legyen tőle a hátam.
1940-től folyamatosan jöttek a meghatározó zenei áttörések. Az amerikai blues csapatok 1950 után a 60-as évek végéig.
Ez mondjuk annyit tesz, hogy ha meghalnak az 1980 előtt született emberek, akkor ezeket a zenéket már csak a zenei múzeumban lehet megtalálni.
De egy, olyan, mint a pink floyd, vagy doors, ...sorolhatnám. A mai dj-k felhasználják, visszanyúlnak és beépítik a zenéjükbe.

De mondhatnám azt is, hogy fiatal vagy és később a környezeteddel együtt változik a zenei igényed is.
Én sohaq nem hallgattam komoly zenét, fasságnak tartottam. De mióta énekeltem kórusban, a karvezető előadása, felvezetése egy-egy művel kapcsolatban megszerettette velem, azóta hallgatok komoly zenét is :D
De ahogy az írásból kivehetted némi öniróniával, elég sok zene megfordult a fejemben. Venom és Mike Oldfield, a világ két vége :D

Nahhh, meg az sem mellékes, hogy a mi időnkben az volt a fantasztikus, hogy 100km-ert kellett utazni, hogy friss zenéket szerezzünk, többen mentünk, vonattal és egy egész napunk ráment. Szabadságot kellett kivenni, vagy lógni a suliból. Ez neked már nem fog megadatni, épp ezért nem is képvisel a zene akkora értéket az életedben.

Mondok neked egy érdekességet, van egy együttes a Credance Clear Water Revival. Jóval a megszületésem előtt élték a fénykorukat, már javában Budapesten éltem, mikor a kezembe került egy bakelit. Azt hetekig hallgattam a szobámban, annyira megfogott a hangulata és azzal a szemlélettel róttam az utcákat, amit attól a zenétől kaptam.
Keress rá a youtube-n, elég furi zene, közöm sem lehetett hozzá, mint ahogy neked sem a Rolling Stones-hoz vagy a Ramones-hez :D
Szóval korai még állást foglalnod, nem tudhatod mi jön még az életedben.

S még egy apróság, nekem, nekünk egész napos elfoglaltság volt bakelitet hallgatni. Összejöttünk teával, sörrel, marihuana-val és reggeltől másnap reggelig csücsültünk a hangfalak előtt, dehogy lehetett pizzát rendelni. Halászlékocka :DDD
S látod mára meg ott tartok, hogy egy Sokol 403-ast hallgatok, faszául bejön rajta a Kossuth rádió.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#45) Crystalheart válasza bacsis (#43) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"és Figyeld a szövegüket, mondanivalójukat"

Tudod, ha nekem az kell, akkor Adyt, Radnótit, Móriczot vagy hasonlókat olvasok, ha meg zene kell, akkor az elsődleges szempont a zene. Azt nem nevezem igazi zenének, amit én a szinte primitív tudásommal könnyedén összedobhatok egy zeneszerkesztő progiban. Hogy milyen mértékegységgel mérem? Művészet legyen, zsenialitás.

Nem minősítem le azt a zenét, amit szeretsz, mert bár nem hallgatom egyiket sem, de úgy gondolom, vannak köztük jó darabok, művészetbe illőek. Csak nem sok, és a többségre nem igazán fognak emlékezni. (Pláne ezekre a magyarokra... Megvan a lesújtó véleményem a mai magyar kultúráról. A minőséget ha keressük, akkor sem igen találjuk, mindegy, a populáris művészet melyik ágát tekintjük.) Míg megsaccolom, egy Edda - Hűtlent még 50 év múlva is felismernek majd a magyar emberek, hogy Edda - Hűtlen, talán még a refrénjét is előre tudják majd. De 100 év múlva is telt házak előtt fogják játszani Az Operaház fantomját az egész világon, ez ilyen. Eminemről meg a nagyobbakról még el tudom képzelni, hogy néha beteszik majd betétdalként gettós filmekbe... :D

[ Szerkesztve ]

(#46) Eastman válasza bacsis (#41) üzenetére


Eastman
őstag

...majd rájössz!

Na, én meg bedobok addig egy technot az !1978-as! lemezről. ...ami így a jutjúbon hallgatva persze "sz@r", de bakelitről neuronokra bontja az agyadat! :Y

Boldog gyerekkorom. Tokjából szakadtak az ablakok mikor Apám Kraftwerket hallgatott: The Man Machine

[ Módosította: philoxenia ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#47) Lenry


Lenry
félisten

egyik legféltettebb kincsem apu Iron Maiden - Number of the Beast és Peace of Mind bakelitjei...
de nagyon sokat hallgattam... még ma is.. csak ma már iPodon
az öreg Tesla és hangszórói pedig a SoundBlasteremet szolgálják hűségesen

#41: Vakegérke Ugyan mondd, hol van a mai zenében annyi virtuóz, mint azok az előadók, akiket lenézel?
pont ugyanott, ahol akkor is voltak... eldugva... akkor is megvolt a hulladék a médiában, most is megvan
nekem a Pain of Salvation, Ayreon, Devin Townsend jelentik az igazán jó zenét, kevesen ismerik, pedig nagyon jó.

az akkori nagyokat ne a mai "celebekhez" hasonlítsd, mert ezek tényleg senkik.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#48) Eastman válasza Lenry (#47) üzenetére


Eastman
őstag

Ayreon :R :R

...közben feldobtam itthon a The Man Machine-t. Oda#&sz elég rendesen. Mondjuk a kb 40 éves csöves erősítőm sokat hozzátesz. :K Imádom a zenét!

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ragtime, swing, dixiland....Ezeket is szeretem, pedig tényleg elég régiek...
De a most, sőt holnap és holnapután /2030-ban :D / megjelenő zenék között is fogok találni magamnak valót, biztos vagyok benne. :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#50) guga válasza philoxenia (#49) üzenetére


guga
Közösségépítő

Én is szoktam csemegézni a jelenkor zenéiből. Meghallgatom a Belgát, Sub Bass Monster, Animasound System, ...blá.
De, mint jeleztem, nincsenek, olyan kiemelkedő zenekarok, akkora áttörés, mint a régebbi időkben produkáltak.
Részben a rendszerváltozás is tehet róla, mert nagyobb értéket képviseltek már csak, amiatt is, hogy folyamatos kontroll alatt voltak, akármit nem énekelhettek.
Nahhh, most ehhez képest érdemes meghallgatni a Belgát :D

De vegyük az Istvan a Király-t. Azóta készültek már musical-ok, de az István utolérhetetlen. Az össze lett válogatva zeneileg s előadóilag egyaránt.

Vagy nézzük Halász Juditot. Nekem felnőtt fejjel volt tőle 2 bakelitom és kedveltem :D azóta is vannak gyerekdalok, de pár hónapos tündöklés után elbuknak.

Vagy a hangoskönyvek és mesék. Karinthy utazás a koponyám körül dupla bakelit. Alap :B Süsü a sárkány összes bakeliten, csak azt tudja, hogy mit jelent, aki benne volt és ha Süsü megszólalt, eszedbe sem jutott Bodrogi.
Töröcsik Mari a lúdas matyiban, karcosra hallgattam :D vagy a Kis herceg.

1980-90-ben sokkal színesebb és szélesebb volt a választék. Azt gondolom, ha igény lenne rá, akkor most is kitermelődnének az, ilyen produktumok.

Sebestyén Márta lemezei, ilyesmi már nem készül.

De én még Horváth Istvánt is szerettem a hej rigó, rigóval :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.