Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Magnum_


Magnum_
nagyúr

Egesz vallalhatonak tunik

I humbly and respectfully decline™

(#3) KisDre


KisDre
senior tag

Vajon a toll Wacom AES technológiájú lehet?

KisDre.artstation.com

(#4) Chrys_


Chrys_
addikt

Most gondolkoztam el a Samsung Slate-PC cseréjén. Ez a kieg. bill-el együtt nagyon jó gép, relatív jó áron (bár ezek a csúcs gépek mind drágák).

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

"265 000 forint körüli várható ára soknak tűnhet"

Annak tűnik. Persze nem én vagyok a célközönsége. :D

(#6) tlac


tlac
nagyúr

egy hdmi kimenet azért beleférhetett volna még az árba

(#7) kakuk.tamas válasza tlac (#6) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Megoldás

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#8) tlac válasza kakuk.tamas (#7) üzenetére


tlac
nagyúr

nem látom, hogy ez menne-e win-nel is

(#9) Cassi válasza Fred23 (#5) üzenetére


Cassi
senior tag

Az ASUS láthatóan kezd kivonulni a középkategóriából, 250e alatt lassan csak hulladékot árulnak. Valahol megértem a dolgot, kell a nyereség, de így hosszú távon teljesen aláássák a felhasználói bázisukat. Természetesen a többi gyártó sem különb.

(#10) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az árcédulánál kicsit megszaladt a toll. Na nem sokat, de pont annyit hogy ne legyen jó vétel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#11) Fred23 válasza Cassi (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nem is tudom, mikor vettem utoljára új műszaki cikket. Inkább várok 1-2 évet, és máris megfizethető minden. Nem jó dolog csúszva megkapni, amit szeretnél, de még mindig inkább ez. Persze más, ha valaki megteheti... -és tegye is, hogy nekem majd később féláron eladhassa. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12) prolad


prolad
őstag

Szimatikus darab, a csatlakozók és az akksi külön plusz pont a billentyűzetnél. Viszont ennyiért már lehetne alap 256-os SSD (nem csak itt, a többieknél is).

(#13) N!GhTyka


N!GhTyka
tag

Kár a fényes kijelzőért.... azon kívül tökéletes tablet. Még az áron lehetne faragni -50-et.

(#14) pomorski


pomorski
őstag

Tetszik a készülék, az ára is vállalható.

(#15) TOBYMACK


TOBYMACK
tag

"Igaz, nem olyan lendülettel, mint néhány éve, de továbbra is pörög a tabletpiac."

Szabad szemmel látható, hogy nem.

Piszkos krumpli, törött mogyoró, zsákodba nem való, Te áldott Télapó!

(#16) panaro


panaro
csendes tag

Hát igen, az ára és a megjelenési ideje. Ez okoz dilemmát. Most vagy várok rá, vagy gyorsan megveszem az Acer Switch 11-et 200e.-ért. Vagy még tovább várok a még drágább Transformer 3-ra, esetleg egy olcsóbb Acer Switch 12-re. Vagy megvárom, amíg ötösöm lesz a lottón, és veszek egy Surface Pro 4-et. :D

[ Szerkesztve ]

(#17) Khelben válasza dementor (#2) üzenetére


Khelben
nagyúr

Teljesítmény? Még az erősebb Core m-et is elveri egy i3U. Még akkor is, amikor épp nem throttlingol, pedig az sűrűn megesik vele.

(#18) doooo válasza panaro (#16) üzenetére


doooo
veterán

Én is ilyesmiket nézegetek már egy ideje, pát hónap múlva aktuális lenne a vétel, de inkább kuporgatok egy Surface-re... ezek a Core M-mel szerelt gépek nem nyertek meg maguknak, a Core i procik sokkal jobbak. Meg lássuk be, a Surface nem csak prociban jobb mint ezek. Esetleg ha addig lesz valamilyen alternatívaként egy Fujitsu, vagy hasonló, és olcsóbb lesz valamennyivel a Pro 4-nél, akkor lehet, hogy arra teszem le a voksom végül, de nem valószínű ilyesmik megjelenése mostanában.

(#19) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Nekem tetszik, de az ára kicsit magasabb az indokoltnál szerintem.

(#20) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Szépek ezek a gépek,de komolyan nem értem az embereket,hogy egy mobiltelefonba való cpu-val szerelt (jó kicsit sarkítva) gépet miért vesznek ennyiért?ennyire fontos a hype,minden sz@rt meg kell venni ami új,még akkor is ha drága,és gyenge? :U

(#21) panaro válasza doooo (#18) üzenetére


panaro
csendes tag

Sajnos ahhoz nekem nem elég a pénz, feleséget is kellene cserélnem. Pontosabban, ha hazaállítanék egy félmillás géppel, a feleségcsere magától megoldódna. Ennyit nem ér egy kütyü. Egyelőre. :D ;]

@Medocsabi Ha a hype-ra hajtanék, nem Windowsos cuccot vennék. Tudtommal az nem menő. :) Van olyan felhasználás, amelyhez ez szerintem ideális. Nekem otthoni és munkahelyi, tablet és notebook is lenne egyszerre. Nagyon fontos, hogy aktív tollat is támogat. Lehet rajta gépelni, de kényelmesen kézzel jegyzetelni, sőt, a Windows Inknek köszönhetően a dokumentumokat kézzel "dekorálni". Így a munkahelyen a papírhasználatom gyakrolatilag nulla lesz (nem kell megbeszélésekre anyagot nyomtatni, hogy tudjak rá jegyzetelni), sőt, talán a rendszergazdák lesznek olyan jók, hogy beillesztik az eszközt a munkahelyi hálózatba. Így esetleg az irodai PC-met is ki tudná váltani. Nem tudok arról, hogy az asztali Office és más hasonló programok futtatása kicsit is gondot okozna neki. A gép könnyű, mégis elegendően nagy a képernyője a munkához, és nem hal bele, ha egyszerre három ablakban dolgozom. Otthon pedig csak egy sima tablet, ami szintén jól jönne. Emellett persze gyönyörű is, nem tagadom. A T300CHI legalábbis az. Viszont a proci miatt magam is gondolkodom az Acer Switch Alpha 12-ben, ahogyan említettem is. Abban iU-k vannak. Viszont ez meg tovább bírja szusszal.

[ Szerkesztve ]

(#22) secretgarden válasza Medocsabi (#20) üzenetére


secretgarden
aktív tag

En a passziv hutes miatt szeretem oket. Utalom a ventillator-zajt, barmilyen halk is. Mondjuk nekem eleg egy Pentium N3700 is :-)

(#23) Peter13 válasza Medocsabi (#20) üzenetére


Peter13
senior tag

Szerintem ez is csak nézőpont kérdése: én meg azt nem értem, hogy mi a fenének kell laptopba elengedő erejű processzort hajtogatni egy telefonba? :) (ahelyett hogy egyéb értelmes dolgokat találnának ki, mint pl nagyobb akkuidő).
Általános irodai felhasználásra egyébként ez bőven nem gyenge, és semmivel sem kerül többe (sőt!), mint egy belépő üzleti lenovo vagy dell notebook (otthonra kicsit luxus, ez igaz, de biztos van akinek oda is belefér)

A teszthez: nekem tetszik ez a cucc. Kompromisszumos, mint minden ilyen gép, de szerintem jól belőtték és értelmesen rakták össze...FullHD-val jöhet, és az árát is elfogadhatónak érzem. :K

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#24) tejbele


tejbele
csendes tag

Valóban csinos

Üdv, Tejbele

(#25) rudi válasza panaro (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Éppen az általad írt feladatra való a Fujitsu variációja a témára, a Stylistic R726, amiről épp most korrektúrázom a cikket. Core i-s, vPróval, szóval számol mint a fene, miközben vállalati környezetbe is szépen be lehet illeszteni. Aktív tollas, korrekt dokkolós, mobilnet modemes és kibír egy munkanapot az akkuja. Nem tökéletes az sem, meg az Asushoz képest drága, de kifejezetten érdekes darab, vállalait irányból nézve szerintem most a legjobb megoldás - bár a hasonló ThinkPadet még nem láttam testközelből.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) panaro válasza rudi (#25) üzenetére


panaro
csendes tag

Köszi, hogy felhívtad a figyelmem. Sajnos ennél drágább gépet nem engedhet meg a feleségem ;), a munkahelyem pedig nem járul hozzá. Mindazonáltal nagyon várom az újabb cikket. Segítenek a választásban.

(#27) Gusztáv válasza rudi (#25) üzenetére


Gusztáv
addikt

A HP-tól egy Elite x2 1012-t nem tudtok szerezni tesztelésre? Ennek az Asus-nak a tolla a kép alapján kísértetiesen hasonlít a Dell Venue pro sorozathoz adott borzalomra, de ne legyen igazam.

Laci

(#28) panaro válasza Gusztáv (#27) üzenetére


panaro
csendes tag

Én is úgy tudom, hogy az Asus, az Acer és bizonyos modellekhez a Dell ugyanazt a Synaptics tollat használja, használta. Vagyis szerintem jól látod. A neten megoszlanak a vélemények. Neked saját a rossz tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

(#29) Naughty9011 válasza panaro (#16) üzenetére


Naughty9011
tag

http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_362339.html

Mate 10 pro

(#30) panaro válasza Naughty9011 (#29) üzenetére


panaro
csendes tag

Nem pont ilyenre gondoltam, de nagyon köszi a tippet.

(#31) rudi válasza panaro (#28) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha minden igaz, a Fujitsu Stylistiv R726 is Synaptics tollas. Én nem vagyok egy tollguru, de a Windows böködéséhez kellően jónak találtam, az viszont tény, hogy a rajzolással komolyabban foglalkozó fórumokon általában előnyben részesítik vele szemben a Wacomot és az N-triget is. Persze, urban legendek mindenhol vannak.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) nincskanál


nincskanál
tag

Papír szerint jó kis cucc. De ez az összes asus cuccra igaz volt eddig, amivel találkoztam. Papír szerint jó. Csak használat közben derült ki eddig mindről, hogy lehal a rendszer rajta, eltörik a zsanér, túlmelegszik, stb... Szóval megbízhatatlan vackok.

(#33) panaro válasza rudi (#31) üzenetére


panaro
csendes tag

Köszi.Szerintem nekem meg fog felelni. Jegyzetelésre és ábrákra szerintem tökéletes. De van a Twitteten egy Windows Ink közösség, megkérdezem őket is.

(#34) Gusztáv válasza panaro (#28) üzenetére


Gusztáv
addikt

Igen, én a munkahelyem használok ilyet több géppel is (Dell Venue 11 pro 5130, 7130, 7140). Van 3 tollunk, egy első generációs (fekete) és 2 db v2-es változat (ezüst). Mostanra ebből talán egy működik megbízhatóan, a többit van amikor érzékeli a tablet, van amikor nem. Ilyenkor jön a elem kivétel, meg a rimánkodás, anyázás, a hegy erőteljes kopogtatása a kijelzőhöz, még szerencse, hogy GG :D . De új korában sem volt annyira meggyőző a cucc, a kapcsolódással nem volt gond, de a nyomásérzékenység nem igazán működött.
Van HP Elite x2 tabletünk is, ahhoz Wacom toll van, na az jobb. De a Surface 4-em tolla messze a legjobb ezek közül.

[ Szerkesztve ]

Laci

(#35) panaro válasza Gusztáv (#34) üzenetére


panaro
csendes tag

Köszi. Hát ez nem túl biztató... :(

(#36) no1r


no1r
őstag

azon gondolkodom már egy ideje, hogy egy ilyen készüléken (vagy adott esetben egy i5-i7 Zenbookon gt940m-el) vajon lehetne e egyszerűbb videókat vágni Resolve-al...
nem próbálkozott véletlenül valaki még ilyesmivel?

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#37) Naughty9011 válasza no1r (#36) üzenetére


Naughty9011
tag

youtubeon kaphatsz erre választ.... Amugy persze , hogy lehet, Atom processzorral biztos több idő, de egy m5-m7-i5-7-el nyugodtan bele lehet vágni ilyesmibe.
https://www.youtube.com/watch?v=RtS9GdH2A50, ez még az első Surface pro volt, azóta sokkal gyorsabbak lettek.
A lényeg , hogy 4GBal egyenlő , vagy több memória legyen benne, ilyenekkel tele van a Gearbest.com, de azért olvass utánuk, vannak olyan gépek amelyek problémásak(gyenge wifi, vagy egyáltalán nincs wifi a rossz tervezés miatt) de vannak nagyon jó gépek is.
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_331050.html
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_366651.html
http://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_362339.html

Mate 10 pro

(#38) no1r válasza Naughty9011 (#37) üzenetére


no1r
őstag

igen tudom, de én kifejezetten a Resolve-al valóvágásra / színezésre gondoltam.
Mivel annak ugye köztudott a zabálhatnékja, cserében profi és ingyenes.
egy HP Elitebook 840 pl elég könnyen megadja magát (i5 8Gb ram intel GPU)

a gúny a győztesek kiváltsága - https://www.instagram.com/nimrodnyul/

(#39) Bluesummers


Bluesummers
őstag

"burkolata pedig fémből készült" + passzív hűtés ... elvileg jó páros. Tesztelt már ilyet valaki?
https://www.cpubenchmark.net/cpu_lookup.php?cpu=Intel+Core+m7-6Y75+%40+1.20GHz&id=2641 alapértelmezetten 1,2GHz ... aha, oké.
"Ha viszont hosszú percekig kell maximumon pörögnie, akkor órajele lecsökken 2 GHz alá, és ilyenkor már a mobil Core i3-mal is alig tud lépést tartani."
Ahogy gondoltam, parasztvakítás, Core M alacsony fogyasztás ide vagy oda, ez akkor sem lesz teljesítés passzív hűtés mellett, vagy akkora throttlingot kapsz, hogy nem igaz egy idő után, s már nem is lesz olyan kellemes megfogni a gépet.
Van jó ventilátor, halk működéssel. HP Elitebook 8460p-s szériáikban is már ilyen volt, vagy az összes ThinkPad T/X/W széria ami csak létezik (L és Edge-t ide NEM veszem bele!) teljesen korrektek a mai napig. Nem tudom kinek kell ennyire a passzív hűtés :P

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#40) Bluesummers válasza dementor (#2) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ahogy Khelben írta, ez minden csak nem teljesítmény ;)

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#41) Bluesummers válasza secretgarden (#22) üzenetére


Bluesummers
őstag

"Mondjuk nekem eleg egy Pentium N3700 is" --> látod ezért van neked venti zaj, mert ilyen hulladék procihoz olyan hulladék ventit is adnak, ráadásul N3700-zal semmire nem mész. Újnak új, de sz@rt sem ér....7 évnél régebbi procik is lehagyják, pl. Core2Duo P9700 :C

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.