Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) berVi


berVi
senior tag

Igazan leszokhatnanak mar a gyartok a HDMI-rol, csak a baj van vele :(

(#2) Cifu


Cifu
nagyúr

Most végülis van valami valódi oka annak, hogy például a Radeonokon nincs HDMI 2.0, vagy csak arról van szó, hogy GPU szintű módosítás szükséges ahhoz, hogy megjelenjenek az ilyen videókártyák? :F

berVi: Miért mi baj van vele? A TV-ken pont, hogy szinte csak ilyen bemenet van már...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#3) berVi válasza Cifu (#2) üzenetére


berVi
senior tag

Azon kivul, hogy technikailag szarabb, mint a DP, meg dragabb is. A DP egy royalty-free VESA szabvany, a HDMI utan meg fizetsz.

A TV-ken mindig is HDMI volt, de csak az EU-ban, USA-ban nem hasznalja senki, es szerencsere itt is kezd mar vegre kiszorulni.

(#4) Menthirist válasza Cifu (#2) üzenetére


Menthirist
veterán

Tudtommal az AMD UVD-je az oka hogy nem lehet csak úgy hdmi 2.0-t rátenni a kártyára. Meg lehet hogy más indok is van mellette, én erről olvastam még régebben valahol.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#5) Cifu válasza berVi (#3) üzenetére


Cifu
nagyúr

Bakker, szinte mindenben tévedsz...

Azon kivul, hogy technikailag szarabb, mint a DP, meg dragabb is.

A sima DP-n nincs CEC (Consumer Electronic Control), teljes sávszélességet max. 3 méteres kábelen tudod elérni, nincs ARC (Audio return channel), és így tovább...
A HDMI specifikus dolgokat, mint a CEC vagy ARC a DP++ tudja például, ami viszont nem mindig van támogatva a videókártyáknál.

A DP egy royalty-free VESA szabvany, a HDMI utan meg fizetsz.

Displayport: 0,2 US$ royalty
HDMI: 0,04 - 0,15 US$ royalty

(forrás)

A TV-ken mindig is HDMI volt, de csak az EU-ban, USA-ban nem hasznalja senki, es szerencsere itt is kezd mar vegre kiszorulni.

Hajrá, építs össze DP-vel egy házimozirendszert... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) Joshi válasza Cifu (#5) üzenetére


Joshi
titán

Erről a két hsz-ről mi a véleményed? Hsz1, Hsz2
Sok mindent hallottam a DP-ről is és a HDMI-ről is, de általában a DP-ét tartják jobbnak.

(#7) Cifu válasza Joshi (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az első hsz-t nehéz értelmeznem, ha jól látom arról lenne szó, hogy a dinamikusan változó frissitést nem támogatja a HDMI 2.0. Ez valóban így van, de lévén médialejátszásra van kitalálva, annyira nem meglepő. TV-ken amúgy sem valószínű a Freesync megjelenése, szóval ez esélyesen később se nagyon fog belekerülni (bár ki tudja).

A második hsz. lényege az, ami miatt én is megtettem a #2-es hsz.-t. Mert hozzád hasonlóan én sem értem, hogy miért nem lehet 2015-ben támogatni normálisan a HDMI 2.0-át. Az oké, hogy aligha fog valaki Fury-t használni HTPC-be, de azért az már annyira nem elképzelhetettlen, hogy egy Fury-t 4K-s TV-hez akarjon kötni...

A DP jobb számítógépes felhasználásra, monitorokhoz. A HDMI viszont házimozihoz, médialejátszásra lett kitalálva. Igen, jó lenne, ha egy közös szabvány lenne kettő helyett, ezért vigye el a fene a VESA-t is, hogy megint két szabvány van párhuzamosan, ahelyett, hogy a HDMI-t kibővítették volna a DP-ben megjelent képességekkel.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8) Joshi válasza Cifu (#7) üzenetére


Joshi
titán

Meg mondom őszintén, hogy én nem használom a CEC és ARC-ot pedig van erősítőm is. A Panasonic UHD TV-ben van DP port, mert ha egy VGA-ra lehet pakolni mindenféle csatit, akkor a TV-re is lehetne. :U

(#9) Cifu válasza Joshi (#8) üzenetére


Cifu
nagyúr

Én használom a CEC-t, és tök jó dolognak tartom azt, hogy egy távgergentyűről tudom az erősítőt és a TV-t is kezelni (plusz még akár külső lejátszót is), sőt, amikor már nem akarom használni, elég kikapcsolnom az egyiket, és a többi automatikusan kikapcsol vele.

A DP-vel az a gond, hogy nem házimozihoz találták ki. Erősítő se nagyon van még DP be- és kimenettel. Szóval tök jó, hogy rákötöd a TV-re DP-vel a videókarit, de a hangot utána mindenféle mókás módon viheted csak tovább az erősítőbe (fülhallgató kimenetről például ;] ). Szóval ez így kényszerpálya...

A probléma annyi, hogy a HDMI 2.0 szabvány megvan két éve, és lehetett előre látni, hogy a 4K@60Hz plusz hang átvitelt CEC-el mással nem tudod megvalósítani. Az erősítőgyártók sem igazán tudnak mit kezdeni a helyzettel, a max., hogy ráírják az erősítőre, hogy DP++ esetén a HDMI 2.0 bement használható.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) tecsu válasza Cifu (#9) üzenetére


tecsu
addikt

"Szóval tök jó, hogy rákötöd a TV-re DP-vel a videókarit, de a hangot utána mindenféle mókás módon viheted csak tovább az erősítőbe (fülhallgató kimenetről például."

A célnak megfelelő - mókanélküli - vonalkimenet miért nem jó?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#11) Cifu válasza tecsu (#10) üzenetére


Cifu
nagyúr

Milyen vonalkimenetre gondolsz, amivel pl. átviszel az erősítőbe egy Dolby TrueHD audiofolyamot?

Vagy arra gondolsz, hogy pl. a számítógépben van egy hangkártya, és annak az analóg kimenetéről viszed az erősítőbe a hangot? Gyönyörű megoldás, 4K-s TV, negyedmilliós videókártya, valami bika AV erősítő és erre analóg módon, négy darab Jack -> 2 RCA kábellel viszed át a hangot, amit az PC-s fog lekódolni... :U

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) pakriksz válasza Cifu (#2) üzenetére


pakriksz
őstag

mert a hdmi csatlakozó egy hulladék. Behajlanak az érintkezők, elvesztik a rugalmasságukat, én 2 éve a 3. hdmi kábelt használom, mert egy idő után kontakthibás lesz, különösebb mozgatás nélkül. De már ránézésre is elég hitvány cucc az a hdmi csatlakozó.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#13) Cifu válasza pakriksz (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Behajlanak az érintkezők, elvesztik a rugalmasságukat, én 2 éve a 3. hdmi kábelt használom, mert egy idő után kontakthibás lesz, különösebb mozgatás nélkül.

No offense, de talán nem megfelelő minőségűt használsz. Én is találkoztam hitvány minőségű HDMI kábelekkel, de van olyan kábelem, amit még 2008-ban vettem, és a mai napig használom. Pedig azóta kétszer teljesen átrendeztem a nappalit, és a nagytakarításokkor minden szét van húzva. Szóval valóban használva van, mégis tökéletesen működik.

Sőt, most belegondolva jó két éve én egyáltalán nem vettem HDMI kábelt. Per pillanat két gépem van, mindkettő HDMI-vel van LCD TV-re kötve. A nappaliban 4 kábelem van, a számítógépszobában egy (HTPC, kábelTV beltéri és Box360 -> erősítő illetve erősítő -> LCD TV, a számítógépszobában számítógép -> LCD TV).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) tecsu válasza Cifu (#11) üzenetére


tecsu
addikt

Ez a legjobb módszer jelenleg. De viheted digit kimeneten is, nem értem mi a problémád és hogy jön ide a fejhallgató-kimenet?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#15) Joshi válasza Cifu (#11) üzenetére


Joshi
titán

Szerintem a DP 1.2 tud hangot átvinni, a monitoromban van hangszóró és van hang is. :K

(#16) Cifu válasza tecsu (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hát pont ez. Ott a megoldás, HDMI 2.0-ás erősítő és TV kapható. A számítógépes kimenet az, ahol hiány van.

A fejhallgató kimenet az egyetlen általános opció, hogy a TV-ből az erősítő felé küld a hangfolyamot.

OK, nem én vagyok az, aki emiatt kaparja a falat, de ha én adnék ki komoly összeget egy 4K-s TV-re, és egy megfelelő házimozira, nem picit lennék morcos, hogy a hangot képtelenség normálisan eljuttatni az erősítőbe akár a legmodernebb videókártyából. Jó, az is tény, hogy a 4K-s tartalom terén sem nagyon lenne mit nézni, de hát az már egy másik probléma... :)

Joshi: Hol írtam én olyat, hogy a DP nem tud hangot átvinni? A problémám annyi, hogy DP-s erősítő nem nagyon van, ennek hiányában pedig a maximum, amit tehetsz, hogy a 4K-s TV hangszóróin jön a hang. Ami esélyesen ugyebár nem térhangzás lesz.

Az egész ugyebár onnan indult, mert az első hsz.-ben lehordták a HDMI-t, hogy milyen sz@r, és pusztuljon ki, a DP meg milyen jó. Én meg rámutatnék, hogy ez konkrétan rohadt nagy tévedés...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#17) Joshi válasza Cifu (#16) üzenetére


Joshi
titán

Az tény hogy a DP kompromisszumos ha a házimozi is képbe kerül, mondjuk nekem most a HDMI 2.0 is az, mert az AV erősítőm csak 1.4-es. :D Egyébként ha DP-ről megkapja a hangot a TV, onnan optikai kábellel simán átvihető a többcsatornás hang is az erősítőre. Igaz hogy itt is lehetnek problémák, mert pl az LG nem viszi át a DTS hangot, meg ugye az optika nem támogatja a HD Audió szabványokat.
Na ezt kibeszéltük, köszi az infókat. :R

[ Szerkesztve ]

(#18) #72042496 válasza Joshi (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha a VGA-t rákötöd HDMI-n a TV-re és optikán vezeted vissza a hangot, akkor játékok alatt is csak sztereó hangot kapsz.

(#19) Locutus


Locutus
veterán

Kár ezt sokat ragozni, baromi nagy ballépés volt az amd.től, hogy nincs hdmi 2.0 az új kártyáikon se.
Ezen pedig az átalakító sem segít ahogy elnézem, mert azzal meg a freesync nem fog működni.

Én azért még mindig reménykedek egy 55ös 4k gsync oledben hdmi 2.0-val :D

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#20) Madárpók válasza Locutus (#19) üzenetére


Madárpók
aktív tag

HDMI csatlakozós monitorral vagy TV-vel soha nem tudna működni a FreeSync mert nincs benne a HDMI szabványban. Ezen az sem segítene ha lenne a kártyán 2.0.

[ Szerkesztve ]

(#21) nyunyu válasza Joshi (#17) üzenetére


nyunyu
félisten

Egyébként ha DP-ről megkapja a hangot a TV, onnan optikai kábellel simán átvihető a többcsatornás hang is az erősítőre. Igaz hogy itt is lehetnek problémák, mert pl az LG nem viszi át a DTS hangot, meg ugye az optika nem támogatja a HD Audió szabványokat.

Sokpontegyet masolasvedelmi okokbol nem lehet atvinni, ha az nem a media forrasa es a hangert felelos eszkoz kozott megy.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#22) Madárpók válasza nyunyu (#21) üzenetére


Madárpók
aktív tag

Akkor sem ha a tartalom amit a gép éppen lejátszik az nem másolásvédett?

(#23) Melorin


Melorin
addikt

Segíheti?

(#24) Laci.M válasza pakriksz (#12) üzenetére


Laci.M
senior tag

A hiba nem a HDMI érintkezőben van, hanem veled. Én a mai napig azt az olcsó kábelt használom amit még kb 4 éve a Samsung LE32C650 tévémhez kaptam a bolttól ajándékba, vagyis a lehető leggagyibb, legolcsóbb kábel. A tv a monitorom, és a notebookot külön is használom, úgyhogy hetente minimum 10 fel-le dugás van neki, amikor munkaeszköz is volt a lapos akkor mégtöbb is volt. Számold ki, hogy ez a 4 év alatt hányszáz (vagy inkább ezer) ki-bedugás volt. Tudom nem erre való, de bírja. Ha meg tönkremegy veszek majd megint egyet 1200 Ft-ért. (Nem kell (sajnos) HDMI sokpontvalamennyi, sima fullHD átvitel elég nekem.

Aláírás

(#25) Stevenstyle válasza Joshi (#17) üzenetére


Stevenstyle
senior tag

No Offense kedves kolléga, DE ez így ebben formában nem felel meg a valóságnak!

(#21) nyunyu hozzászólásában ott van a válasz a miértre!

Ezért változtatott anni a Samsung is a tavalyi H6400 Tv széria firmware-en, ennek illetve annak ellenére amit írsz pont az LG készülékei (tavalyi WebOS-es LB széria biztos, de az idei WebOS 2-es készülékek is) azok amik nem követik a szabványt és bizony át megy a DTS is gondolkodás nélkül!

(#26) pakriksz válasza Laci.M (#24) üzenetére


pakriksz
őstag

én nem tudom kontakthibássá tenni, és görbítani a negatív hullámaimmal, úgyhogy nem velem van a probléma. Ránézésre is egy hulladék az egész csati.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#27) Cifu válasza pakriksz (#26) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nem ránézésre, hanem gyakorlati alkalmazásban viszont csaknem tökéletesen működik, mondom ezt cirka 50 házimozi és TV rendszer beüzemelése után. A maximum, amivel találkoztam, hogy eleve gagyi volt a kábel, de az egyből kiütközött, illetve az, amikor véletlenül megrántották a kábelt, de ilyenkor is a csak a kábel csatlakozó feje sérült meg, és ez még sokkal jobb eset, mint ha például a TV vagy erősítő csatlakozóját tépte volna ki.

Az egyetlen dolog, ahol most már azt mondom, hogy lehetne előre lépni az az USB 3.1 Type-C csatlakozóknál is alkalmazott kétoldali csatlakozás, vagyis amikor szimetrikus a csatlakozó, így nem pedig nem küzdesz azzal, hogy most jól próbálod bedugni, vagy fejjel lefele. De ez amúgy a DP esetében is megvan (bár a DP-nél nemrég ugye belevették a Type-C csatlakozót is a lehetséges megoldások közé, ám ilyen még nem jelent meg).

Szóval akárhogy is nézzük, semmi sem igaz abból, amivel az első hsz.-ben előhozakodtál. Nem, nem royalty-free a DP, nem, nem készül eltűnni a HDMI, és nem, nem marhaság a HDMI, és nem mindent vivő megoldás a DP...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) GRaul


GRaul
őstag

Hol a fenebe vannak mar ezek a termekek? :O

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#29) carpediem007


carpediem007
tag

Én is várom már nagyon, egyenlőre nem találom sehol :-(

(#30) Qukac


Qukac
tag

Én tervezek egy 4k tvt de a 750 Ti-men csak DP van és ha 4k 60 fpst akarok átvinni kell egy hdmi 2.0. Valaki külföldről/belöldről tud shopot ahol kapni lehet?

(#31) Attis Radeon


Attis Radeon
tag

Találtam egy linket.
Hátha :)
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.