Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

"színes derengés" :C ezt elmentem magamnak :D
Sok színes sz@r :U

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) villamos


villamos
őstag

Elsőre egészen jónak tűnik a konfiguráció, még 4.0 pci-e interfésszel kommunikáló SSD van benne. De mint tudjuk, az ördög a részletekben rejlik. A kaki a palacsintában ott van, hogy az A520 chipset csak 3.0 pcie -t támogat... :U Ezzel egyetemben visszafogja a VGA teljesítményét is, hiszen az is 4.0 -s.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#3) janeszgol válasza villamos (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Inkabb az ssd-t fogja vissza. A vga-t nem nagyon.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#4) nyakdam válasza janeszgol (#3) üzenetére


nyakdam
aktív tag

Valószínüleg a VGA-t is mert csak x8-as a 4060-as sorozat.

(#5) Predatorr


Predatorr
őstag

Jobb' szeretném, ha vakációzás helyett a hardvereim kább működnének. :U

Villamos: Arról nem is beszélve, mennyire tekinthető szakembernek v megbízható partnernek, aki 5-ös Ryzen mellé 3200MHz-es RAM-ot pakol. :Y Csak a szokásos készletkisöprés, konfig alapján e téren analfabéta szülőknek.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#6) ceia


ceia
őstag

Szerintem nem rossz az a konfig ennyiért, csak a pcie 3.0 mondható rossz megoldásnak. A ház ugyan vitrines, de legalább az elején van a szellőzőrács, mögötte két ventivel - már ennek is örülni kell.
Bár, utánanéztem, sajnos az a rács valójában nem az, aminek látszik. Valójában csak elszórtan lyukak vannak a rácsozat mögött - ez most miért kellett? kép kép

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#7) villamos válasza ceia (#6) üzenetére


villamos
őstag

Egyébként van a házról teszt... [link]
Beleférnek kicsit nagyobb toronyhűtők is.

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#8) Angie™ válasza Akula (#1) üzenetére


Angie™
addikt

Azért mert neked nem tetszik, még nem biztos, hogy az sz@r. :U
Nekem sem tetszik nagyon sok minden, mégsem szoktam ilyen formában véleményt alkotni.
Ha picit részletesebben kifejted a véleményedet, az teljesen más, pl: Az esetek többségében az RGB LED-es ventilátorok azonos gyártón belül, a hasonló kategóriás ventilátorokhoz képest, általában kevesebb levegőt mozgatnak meg, mint a hagyományos, RGB nélküli társaik.. Teljesítmény szempontjából ezért, az esetek többségében érdemes a sima ventiket választani, de ha valakinek többet számit egy kis fény, mint pár fokkal hűvösebb gépház, akkor az az Ő döntése, de én biztosan nem azt választanám..
Mennyivel jobban hangzik, mint az sz@r..
Bocs :R

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#9) bartos96 válasza Predatorr (#5) üzenetére


bartos96
tag

Mi a baj a 3200 as rammal? Itt fórumon is azt ajánlják.

(#10) himpike válasza bartos96 (#9) üzenetére


himpike
aktív tag

3600MHz jobb lenne, általában minden proci bírja. Az A520 nem overclockolós prociügyileg a gyenge VRM okán, gondolom nem akartak erőlködni a JEDEC szabványon túli dolgokkal a RAM esetén sem. Nagy difi egyébként nem lenne, igaz árban sem...
Az Infinity Fabric limitje is 1800 körül jön be általában, ezért nevezte meg az AMD sweet spotnak a 3600MHz-et.

(#11) victorhun7 válasza bartos96 (#9) üzenetére


victorhun7
tag

nekem 2400 van és működik

(#12) Viktor77 válasza bartos96 (#9) üzenetére


Viktor77
titán

Semmi, nekem is csak 3000-esek vannak, pár fps-ért nem cserélek.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#13) Predatorr válasza bartos96 (#9) üzenetére


Predatorr
őstag

Hát, nem kell azokra hallgatni. :P R5 sweet spot 3600, R7 6000MHz.

Viktor78: nyilván nem az FPS miatt az a sweet spot. Persze, akinek hobbija jól lelassítani egy jó processzort, tegye! :R

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#14) Viktor77 válasza Predatorr (#13) üzenetére


Viktor77
titán

Köszönjük a kinyilatkoztatást.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#15) Angie™


Angie™
addikt

Örülök neki, hogy a cikkben viszontláttam a jelenlegi monitoromat, a Samsung G40B-t. Közel fél éve használom és nagyon meg vagyok vele elégedve. A 240 Hz nagyon bejövős, remek előreprogramozott szemkímélő gyári profilok vannak rajta, amit folyamatosan használok, a g-sync pedig nagyon kell a tökéletes játékélményhez. Talán egyetlen apró dolog jutott eszembe, amit negatívumként tudok elmondani róla. A gyári crosshair.. :U
Egy sima kis pont elég lett volna kedves tervező mérnökök.. Ezt erős “költői” túlzásnak érzem.. :(

Mondjuk még mindig jobb, mintha nem lenne, egy 25 évvel ezelőtt egy alkoholos filctollal oldottuk meg ezt a problémát. :K

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#16) Armagedown


Armagedown
őstag

Mit tudnak többet ezek a mechanikus billentyűzetek a membránosnál, azon kívül, hogy drágábbak és kattognak, mintha muszáj volna?

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17) pengwin válasza Armagedown (#16) üzenetére


pengwin
addikt

1. Nem romlik felismerhetetlenségig a minőségük max. 1 év használat után. Az emberek 90%-a olyan rossz minőségű membrános billentyűzeteket használ, amikben már fél év után köze sincs a membránnak az újkori állapothoz.
2. Ha megtanulsz rajtuk normálisan gépelni, akkor sokkal kevésbé terhelik az izületeidet, mert nem kell tövig ütni a kapcsolókat mint egy membrános billentyűzeten.
3. Ha elromlanak, akkor meg lehet őket szerelni.

Üdv, pengwin

(#18) Armagedown válasza pengwin (#17) üzenetére


Armagedown
őstag

Nem romlik el egy membrános billentyűzet sem 1 év után, nekem ennél idősebb billentyűzeteim is vannak és semmi bajuk.Amikor valamelyik tönkrement, akkor sem a membránok adták be az unalmast, hanem az elektronika ment tönkre.
Olcsón lehet memrános billentyűzetet kapni, én német kiosztású Microsoft, Cherry, Logitech billentyűzetet veszek a bolhapiacról, ha kell egy másik.
Az izületekről nem tudok nyilatkozni, nem gépelek sokat.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#19) pengwin válasza Armagedown (#18) üzenetére


pengwin
addikt

Félreértesz, nem azt mondom, hogy fél év alatt elromlik egy membrános billentyűzet, csak az állaga folyamatosan romlik. Sajnos a legtöbb membrán hihetetlenül gagyi anyagból van, ami nagyon hamar elkezd keményedni, merevedni.

Lehet jó egy nem mechanikus billentyűzet, csak az a baj, hogy akkor nem lesz olcsó. Ami meg manapság olcsó, az sajnos hihetetlenül gagyi.

Van itthon jó membrános billentyűzet ami szerintem 20+ éves és még mindig nagyon jó használni (Packard-Bell cimkézésű BTC gyártmány), csak sajnos manapság nehéz ilyet kifogni. Édesanyám ollós, fehér Cherry Stream 3.0-ja is egy nagyon kulturált billlentyűzet, csak sajnos ma ezeknek az árában ma már ipari hulladékot lehet kapni, nem billentyűzetet. Például a Stream 3.0 kereken 3 éve 8350 Forint volt, és a hasonló minőségű ollós billentyűzetek ma vagy nem léteznek magyar kiosztással, vagy drágábbak, mint egy belépő mechanikus billentyűzet.

Szerintem egyszer próbálj ki egy olcsó használt mechát... én nemrég adtam el egyet 7500-ért, és 5500-ért vettem egyet ismerősnek (mindkettő magyar kiosztású volt). Egyik sem egy vagyon, és sokkal jobb ezeket használni, mint egy újonnan 3-5 ezres Lenovo, HP, Dell vagy Logitech kukaszökevényt.

Üdv, pengwin

(#20) Akula válasza Angie™ (#8) üzenetére


Akula
őstag

Kis érzékeny... :DDD :DDD :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#21) Angie™ válasza Akula (#20) üzenetére


Angie™
addikt

Elnézést kérek, elég mély hullámvölgyben vagyok és néha túlreagálok mindent :R

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#22) spect80 válasza pengwin (#17) üzenetére


spect80
senior tag

A hangját se felejtsd ki.
Nekem is kellemes nosztalgia a 80as évek végéről, mindenki másnak a családban agyrém

(#23) OuTs1dR válasza spect80 (#22) üzenetére


OuTs1dR
csendes tag

Van legalább 200 fajta switch, többek között linear meg silent linearok, amiknek alig van hangja.

Üdv, Ádám

(#24) pengwin válasza spect80 (#22) üzenetére


pengwin
addikt

Szerintem ha használják akkor az átlag kacat gumidóm is hangos.

Mechanikusnak jobban lehet szabályozni a hangját, és ha nem akarod tövig püfölni a kapcsolókat akkor szerintem nincs is komoly különbség egy dómos akármihez képest.

Üdv, pengwin

(#25) Rowon


Rowon
veterán

Ez a Keychron billentyűzet nekem tetszik. Olyan egyszerű, letisztult, funkcionális, mégis elegáns.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#26) Predatorr válasza pengwin (#17) üzenetére


Predatorr
őstag

10 éve van kb. néma, membrános, tricolor trust billentyűzetem, kutya baja, szinte 0 mozgásúttal a legfinomabb gépeléshez (és játékhoz is jó), ömlött bele ragacsos almalé, 5* kellett vízzel átöblítenem (nem vízálló), került 8000Ft-ba egykor. VOLT asus strix mecha szarkupacom, 1 év gar bejártával több gombja alig érzékelt már, megvetemedett a nyák, biciklibelsővel kellett alábélelni, h rendesen világítson. Tényleg jobb. :C Most van volcanom, az elég jó gépeléshez is (de sosem lesz egy szinte csak érintős membrános), de a membránosnál semmi nem jobb erre. Ja, a trust kupakja az A betűnél picit kopott, nyilván aránytalanul sokat térek ki balra. :Y :B

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#27) ughhh


ughhh
senior tag

Keychron V3-nak nagyon igényes a kinézete, igazából nem láttam még jobban kinéző billencset.

(#28) Bossp


Bossp
addikt

Ez az alaplap tényleg hatalmas kapufa :D főleg hogy azért ekézik a 4060 ti-t mindenhol mert pci-e 3-al a 3060 ti szintjét tudja csak.

[ Szerkesztve ]

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#29) chris-v válasza Bossp (#28) üzenetére


chris-v
senior tag

600W-os táp is eléggé határos. Minimum 550W kell a 4060Ti-nek. Szóval egy kicsit még lehetett volna ezen a téren tolni, egy 650, vagy inkább egy 750-es táp jobb választás lenne.
Ahogy feljebb is írta valaki, ez inkább készletkisöpréses gép. Belerakva mindenféle, csak vegyék, vigyék a kevésbé hozzá értők.
Aki ért hozzá, az úgy is maga rakja össze.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#30) Bossp válasza chris-v (#29) üzenetére


Bossp
addikt

Mi az hogy minimum 550 kell neki? Mennyit eszik? 200at max? :D simam ossze raksz velr olyan configot amihez egy minosegi 350es is eleg.

"1 lehetsz vagy 0 vagy élő vagy hulla!"

(#31) chris-v válasza Bossp (#30) üzenetére


chris-v
senior tag

Az hogy a 4060Ti kártya fogyasztása nem kevés, így a javasolt PSU hozzá 550W. ÉS akkor még ott a gép többi komponense.
A 600W-os táp sem ad le 600W-ot. A leírás szerint egy "sima" 80+-os táp van a szettben, ami 80%-os hatásfokkal tud működni. Tehát effektíve max 480W a teljesítménye.

Ha AMD kártya lenne elég lenne az 550W táp, mert azok kevesebbet fogyasztanak.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#32) cucka válasza chris-v (#31) üzenetére


cucka
addikt

Kb. minden tévedés, amit írtál :)

A 4060ti fogyasztása csutkára hajtva kb. 160 watt, szóval de, videokártyák között ez nagyon kedvező. Kedvezőbb, mint a hasonló teljesítményű AMD kártyák fogyasztása.

A tápokra azt a teljesítményt írják rá, amit le tudnak adni.
Tehát de, a 600 wattos táp 600 watt teljesítményt le tud adni. És közben mondjuk felvesz a hálózatról 700 wattot, a kettő különbsége a veszteség, ami hőként távozik a tápból.

(#33) chris-v válasza cucka (#32) üzenetére


chris-v
senior tag

Azért mert a TDP-je 160W attól még nem elég neki a 160W-os táp
https://www.pcguide.com/psu/guide/best-for-rtx-4060-ti/

De igazad van, nem nagy a fogyasztása ennek a kártyának, így javítanék amit állítottam, valóban elég a 600W ennek a konfignak.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#34) cucka válasza chris-v (#33) üzenetére


cucka
addikt

Minden komoly tesztben mérik a fogyasztást is, ott meg tudod nézni. A 4060ti egy 160 wattos kártya.

Szóval ha adott egy 95 wattos proci és egy 160 wattos kártya, azt bőven elviszi egy nem túl öreg minőségi 500 wattos táp, úgy, hogy még van benne bőven biztonsági tartalék.

Nem nagy tudomány, össze tudod adni a fogyasztási értékeket, és kijön, mennyi az annyi.

(#35) pengwin válasza chris-v (#33) üzenetére


pengwin
addikt

Ez a táp para nevetséges... nálam egy túlhajtott 980Ti és egy Ryzen 5700X simán elvannak egy 650W-os EVGA tápról... és a 4060Ti még túlhajtva sincs a közelében egy alapjáraton hajtott 980Ti-nak.

Az RTX 3000-es széria nagyobb kártyái tudtak olyan fogyasztási tüskéket produkálni, amik miatt szükség volt nagyobb tápegységekre, de ez a ##60-as kategóriát már egyrészt nem érintette, másrészt azóta a gyártók megoldották ezeket az anomáliákat.

Egy 4060Ti egy hozzá illő CPU-val, WiFi 6/7-tel, pár SSD-vel simán elvan egy 400-450W-os bronz tápegységgel is.

Üdv, pengwin

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.