Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) milkabrams


milkabrams
őstag

Akkor gondolom a szemcsés képernyővel ebben a frissítésben nem törődtek.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#2) Plumpy


Plumpy
aktív tag

Milyen szemcsés kijelző?

Plumpy - A kultúrbölény

(#3) milkabrams válasza Plumpy (#2) üzenetére


milkabrams
őstag

Találsz róla rengeteg infót ha rákeresel ilyesmire mint: S24 ultra grainy screen.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#4) dnelb válasza Plumpy (#2) üzenetére


dnelb
veterán

Egyes modelleknél az oled tv-knél is jelentkező szemcsésedés jelentkezik ha 5 centiről nézed sötétben 0% fényerő mellett. :D Hater trollok új kedvence.

[ Szerkesztve ]

(#5) milkabrams válasza dnelb (#4) üzenetére


milkabrams
őstag

Alacsony fényerő mellett, ami nem 0%, de sajnos nem csak 5 cm-ről látni. Az egyes oleledekbe nem tartozik bele a tabletem, laptopom és az előző telefonom, ugyanis ezek mind oledes cuccok és nem látni ilyent. Amúgy egy 600 ezres telefonnál had legyenek már olyan igényeim, hogy legyen legalább úgy összerakva mint az amit 2019-ben vettem 200 ezerért.

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#6) LosBlancosRM válasza milkabrams (#5) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Visszaküldted ezért az S24U-t? Vagy bevizsgáltattad? Kíváncsi vagyok, mit mondtak rá.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#7) milkabrams válasza LosBlancosRM (#6) üzenetére


milkabrams
őstag

Még nem, várok a frissítésre. Ha nem segít akkor várok pár hónapot, amíg nem kezdenek ezzel valami a gyárban vagy amíg ki nem derül, hogy ez ilyen. Reddites felhasználó a 3. telefont küldte vissza ezzel a hibával, én inkább várok. Nem olyan látványos, nincs hátránya a használatban, de ennek akkor sem örülök.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#8) dnelb válasza milkabrams (#5) üzenetére


dnelb
veterán

ez is olyan dolog ha nem olvastál volna erről az életben nem vetted volna észre :U

(#9) klaya86 válasza dnelb (#4) üzenetére


klaya86
senior tag

Egyik oledes telefonom sem volt szemcsés, akármilyen alacsony fényerő mellett sem. Nyugtasd magad ezzel a hülyeséggel, hogy normális.. :W

(#10) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Csurgassák lefelé is azokat a kamera frissítéseket, mert az összes Ultra visszamenőleg szenved a shutter lagtól. Egyszerűen szar a szoftver.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#11) milkabrams válasza dnelb (#8) üzenetére


milkabrams
őstag

Konkrétan nem vettem észre mert nem figyeltem, de valami fura volt a szürkékkel, hát pont ez.
Ez akkor is probléma, ami nem megengedhető ennyi pénzért, meg fele ennyiért sem. Persze ha valaki elvakult fan, annak bármit le lehet nyomni a torkán, akkor sem fogja megkérdőjelezni az adott gyártót :C
De ebből nem szeretnék vitát. Ha neked megfele akkor használd egészséggel, csak akkor tessék elfogadni, hogy egyre nagyobb problémák lesznek mert a vásárlókat nem zavarja.

[ Szerkesztve ]

Ó, nagy volt az én lelkemnek bűne,/ és olyan nagy a rá mért kárhozat,/ égi fény rá hiába vetülne/ és enyhülést a sír sem tartogat:/ lent végtelen korokon át ont rá kegyetlen, bús átkokat.

(#12) Tin


Tin
veterán

Csak jöjjön már, ennyit promózni egy frissítést...

(#13) dnelb válasza klaya86 (#9) üzenetére


dnelb
veterán

én nem látom csak 0% fényeron közelről így abszolút nem érdekel :D

(#14) malor válasza milkabrams (#5) üzenetére


malor
aktív tag

Nokia N9-nél hasonló gond. Teljesen sötét helyiségben, a kamera appot elindítva nem volt homogén a kijelző. Futottam vele egy nagyobb kört akkor a szervizzel, de nagyon megbántam. Semmi értelme nem volt, nem ismerték el hibának. A hétköznapokban sem zavart, csak egyszerűen piszkált a dolog. Sajnos a telefont sikerült valahogy "rongálni" a szervizes kollégának (ha jól emlékszem a ház repedt meg, amit persze átvételkor nem vettem észre.

(#15) Thom!


Thom!
veterán

Én ettől a kamera frissítéstől és a továbbiaktól sem számítok semmiféle csodára mivel évek óta a legtöbb dolgot képtelen megoldani a samsung csak utána kell olvasni a dolgoknak.

Nincs azon a szinten mint a google hogy az apple de ezzel nem azt akarom mondani hogy rossz.

(#16) joey04 válasza Tin (#12) üzenetére


joey04
titán

nincs ez túlpromózva, csak a híroldalak kaptak rá nagyon. nekem a kijelzővel semmi bajom, kamerával annál több.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) klaya86 válasza dnelb (#13) üzenetére


klaya86
senior tag

Attól, hogy téged nem zavar, mert TE nem látod, csak 0 fényerő, még valós probléma és gáz. Más lehet, hogy már 20-25 % fényerő mellett észre veszi.

(#18) dnelb válasza klaya86 (#17) üzenetére


dnelb
veterán

Más lehet, hogy már 20-25 % fényerő mellett észre veszi.
Kétlem, redditen is az az egybehangzó vélemény(annak az 50 embernek a 30k tagból) hogy csak minimál fényerőn látják, este az ágyban.. Túl van fújva keményen, ugyanugy ahogy a vivid probléma. Akit annyira zavar annak meg visszakell vinni :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Aryon87


Aryon87
félisten

Szarnak egy másikoldali pofon lesz a kamerafrissítés, azt ugyanolyan marad. Se az S22U esetében, se az S23U esetében nem látok semmi javulást. Nulláról kellene újraírni a szoftvert, de erre képtelenek.
És azért 600K+ árért már várni a kamerafrissítést elég gáznak tartom. Tartok tőle, hiába várom majd a 25Ultrát, az se fog csodát tenni.

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#20) -Valinas-


-Valinas-
senior tag

Én is látom a grainy szürkét, amit azért nem értek, mert egyik korábbi Galaxy modellnél sem jelentkezett ez a hiba. Anno volt, hogy nem volt homogén az AMOLED, pl. egy szürke háttérnél a teteje rózsaszínes volt, az alja pedig zöldes a kijelzőnek. Ez azért volt ha nem tévedek, mert egy nagyobb panelből vágják ki a kijelzőket, és ha épp a szélét kaptad, akkor így jártál. Ezt már nem tapasztalom, de ez a grainy cucc tényleg elég feltűnő már 20%-os fényerőn is. Még egyszer: kibírható, de vajon eddig miért nem volt ilyen?

(#21) Hallosz


Hallosz
senior tag

Nem tudom, hogy használtam-e valaha 0% fényerőn bármelyik telefonom :F

Mert lakni, muszáj.

(#22) zzola


zzola
félisten

Ideje volt.

(#23) -FreaK- válasza Plazmacucci (#10) üzenetére


-FreaK-
veterán

Az S24U esetében ezen pont javítottak, még nem iPhone szint, de már jobb mint korábban. 333ms-ről 238ms-re csökkent a shutter lag.

[ Szerkesztve ]

(#24) LosBlancosRM válasza Aryon87 (#19) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Szerintem meg a gms hiánya gáz 600k-ért. Lapozz már.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#25) Plazmacucci válasza -FreaK- (#23) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Ezért gondolom, hogy nem lenne akadálya a 23-ra is letolni ezt az updatet. Ne mondja nekem senki, hogy ez azért jobb mert gen 2 vs gen 3.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#26) zolikaDB válasza Plazmacucci (#25) üzenetére


zolikaDB
veterán

De ez nem csak a One UI 6.1-re tölthető?
S23-ra ha egyáltalán elérhető lesz, az akkor lesz, amikor megkapja a 6.1-et.

(#27) Plazmacucci válasza zolikaDB (#26) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Én nem állítottam hogy a 23 megkapta vagy megkapja.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#28) Pug válasza milkabrams (#1) üzenetére


Pug
veterán

Hat mivel a mura effect HW-bol fakad, igy nagyon sok mindent nem fognak tudni vele kezdeni SW alapon.....

(#29) Pug válasza Pug (#28) üzenetére


Pug
veterán

Mondjuk az erdekes, hogy a Mobilarena meg meg se emliti a Grainygate-et, mikozben ettol robbant fel az internet lassan mar 1-2 hete....

(#30) kali_c


kali_c
tag

Frissített :DD
Határozottan szép színes a panel.
Köszönjük

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.