Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik

Hozzászólások

(#951) L@ssie


L@ssie
csendes tag

És tényleg! bocsi, de még csak újonc vagyok (még csak nem:( is lelkes)...
lehet h nem is nálad van a hiba, hanem az illetőnél. :F ha esetleg megírod mit kellene tölteni és kitől mekkpróbál6om neked...:U

Légy hüvös! A hidegben felébred az ember!

(#952) e=mc² válasza L@ssie (#951) üzenetére


e=mc²
őstag

Nem az illetőnél van a hiba, hanem a bcdc++ 4.032ay-ban, nálam, mivel több embernél tapasztaltam...Mellesleg ugy is ha már forrásként adom hozzá ( tehát nem róla kezdtem tölteni).

Ambulimax Provider

(#953) L@ssie


L@ssie
csendes tag

akkor passz... nekem is kiírja ezt néha, de utána megy rendesen (ugyanazt használom)
problémám eddig annyi volt vele, h amikor lenyomtam, akkor is futott tovább, csak a feladatkezelőből tudtam kilőni.

Légy hüvös! A hidegben felébred az ember!

(#954) velizare válasza e=mc² (#945) üzenetére


velizare
nagyúr

ha éppen csatlakozni próbál valakihez, akkor a tőle letöltendő file állapotjelzője a letöltési listában minden esetben ''Fut''. ha 2 kb-os txt-t akarsz letölteni, ha 2gigás dvd-t, ez mindig így van. egyébként szvsz a czdc-vel jobban járnál, de ez az én személyes véleményem, nem akarok belemenni egy ''melyik legjobb kliens'' vitába.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#955) redsas


redsas
tag

Háj!
Tud valaki működő külföldi hub-listát??

qamu74///http://qamu74.deviantart.com/

(#956) redsas válasza redsas (#955) üzenetére


redsas
tag

Nekem csak ez müszik.
http://dreamland.gotdns.org/PublicHubList.config.bz2

qamu74///http://qamu74.deviantart.com/

(#957) L@ssie


L@ssie
csendes tag

adok néhányat, van köztük magyar is, válogass!

---------------------> Nemzetközi publikus hublisták:
http://dcgui.berlios.de/PublicHubList.config.bz2 http://www.hublist.org/PublicHubList.config.bz2
http://www.1stleg.com/PublicHubList.config http://free.x3.hu/bflash/PublicHubList.config
http://www.dcinfo.org/publichublist.config.bz2 http://www.imperialnet.org/PublicHubList.config.bz2
http://guinevere.no-ip.org/publichubs.config

---------------------> Magyar publikus hublisták:
http://www.dcinfo.org/hungaryhublist.config.bz2 http://dcinfohublista.dyn.hu/hungaryhublist.config
http://free.x3.hu/bflash/HungaryHubList.config
http://vnet.hu/csonti1/hublist.config
http://b-team.tx.hu/publichublist.config
http://guinevere.no-ip.org/hungaryhubs.config

Légy hüvös! A hidegben felébred az ember!

(#958) tkesy


tkesy
őstag

Van valakinek 5lete arra, hogy hogyan lehet fenn az ember egyszerre a KOLI-n és az ELITE-n?

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#959) F-ECT$ válasza tkesy (#958) üzenetére


F-ECT$
titán

Ez most komoly kérdés, vagy lemaradtam valamiről?

Dive ever, work never.

(#960) tkesy válasza F-ECT$ (#959) üzenetére


tkesy
őstag

Komoly....:(

Mivel, hogy az Elite-n kitalálták, hogy ezen a hubon mostantól mindenki 1000-el fog tölteni a másiktól, ezért kissé radikálisan lekorlátozták a nyitható slotok számat...

Nekem pl. max 128Kbit-es a feltöltési sebeségem ezért:
- az Elite szab. szerint: összesen max 3 slotot nyithatok és max 3 hubon lehetek fenn, ( = 1slot/hub )
- míg a Koli szab. szerint pedig: ahány hub annyiszor 3 slot. Jelen esetben ez min. 6 slotot jelent... ( = 3 slot/hub )

A két szabályzat pedig ''kissé'' üti egymást.... :(

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#961) I_Am válasza tkesy (#960) üzenetére


I_Am
veterán

Kolin nem ahány hub annyiszor 2 slot? :U

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#962) velizare válasza I_Am (#961) üzenetére


velizare
nagyúr

bizonyos esetelben igen.
a kolin a kapcsolatodtól függően kell beállítanod a slotjaidat (pl. adsl, chello, etc), az elite-n, meg még jópár másikon meg feltöltési sebességtől függően. nem is olyan apró a különbség...
gratulálok annak, aki ezt kitalálta, és nem tudta egységesen elfogadtatni, mert ezzel valszeg frankón kinyírta az egyébként nem olyan rossz ötletet.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#963) tkesy válasza I_Am (#961) üzenetére


tkesy
őstag

Megnéztem + ki is próbáltam:

3 slotot engedélyeztem és kapcsolodtam 3 hubra. Eredmény:

Koli: min 3 slot / hub = 9 slot --> szétkapcsolva,
Elite: max 3 slot --> benmaradtam,
Independence: min 2 slot / hub = 6 slot --> szétkapcsolva.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#964) I_Am válasza velizare (#962) üzenetére


I_Am
veterán

Köszönöm, de tudom a hub/slot arányokat. (régi motoros vagyok)

'' a kolin a kapcsolatodtól függően kell beállítanod a slotjaidat (pl. adsl, chello, etc), az elite-n, meg még jópár másikon meg feltöltési sebességtől függően. ''

Amugy ez egy és ugyanaz. A feltöltési sebességednek megfelelően kell állítanod a limitet is és a slotokat is. (valamint ennek megfelelően van hub limited is)

128K-nál eddig egyedül az Elite csinálja a 3 slot-ot. De amugy is híresek voltak világ életükben a különcségeikről.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#965) Xelo


Xelo
addikt

Melyik az a DC fajta amit legjobban ajánlotok és magyarul is tud?:D
Én most BCDC++ használok.

(#966) I_Am válasza Xelo (#965) üzenetére


I_Am
veterán

czdc 0.403

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#967) Dufresne válasza Xelo (#965) üzenetére


Dufresne
addikt

Énis BCDC-t használok és szerintem egész jó, de tényleg CZDC-ről is jókat hallottam, szóval sztem kettő közül bármelyik.

(#968) velizare válasza I_Am (#964) üzenetére


velizare
nagyúr

'' a kolin a kapcsolatodtól függően kell beállítanod a slotjaidat (pl. adsl, chello, etc), az elite-n, meg még jópár másikon meg feltöltési sebességtől függően. ''

Amugy ez egy és ugyanaz. A feltöltési sebességednek megfelelően kell állítanod a limitet is és a slotokat is. (valamint ennek megfelelően van hub limited is)


nem ugyanaz. a 384/64es, és az 512/128as, de még 768/akármennyi is ADSL, tehát kolin 2 slot/hub mindegyikre. viszont az első uploadja 60kbit, ami elite-n: 2slot, max 2 hub, a 128ra más, a harmadikra meg már megint más.
erre ne magyarázd már meg, hogy egy és ugyanaz.

konkrétan ez megy az elite-n:
xx/56 kbit és ez alatt..... 1 slot...............max 1 hub
xx/64 kbit-ig................. 2 slot................max 2 hub
xx/128 kbit-ig................ 3 slot................max 3 hub
xx/256 kbit-ig................ 4 slot................max 4 hub
xx/512 kbit-ig................ 5 slot................max 5 hub
xx/1Mbit-ig................... 6 slot................max 6 hub
xx/2Mbit-ig................... 10 slot...............max 7 hub
xx/4Mbit-ig................... 20 slot...............max 8 hub
e felett ................... 30 slot..............max 10 hub

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#969) I_Am válasza velizare (#968) üzenetére


I_Am
veterán

koli:

28.8Kbit/s: 1 slot/HUB, maximum 1 slot (1 HUB)
36.6Kbit/s: 1 slot/HUB, maximum 1 slot (1 HUB)
56Kbit/s: 1 slot/HUB, maximum 1 slot (1 HUB)
ISDN: 2 slot/HUB, maximum 4 slot (2 HUB)
SATELLITE: 2 slot/HUB, maximum 6 slot (3 HUB)
ADSL: 2 slot/HUB, maximum 6 slot (3 HUB)
CHELLO: 2 slot/HUB, maximum 6 slot (3 HUB)
CABLE: 3 slot/HUB, maximum 15 slot (5 HUB)
FASTDSL (min. 768/512Kbit/s): 3 slot/HUB, maximum 15 slot (5 HUB)
FASTSAT (min. 768/512Kbit/s): 3 slot/HUB, maximum 15 slot (5 HUB)
LAN T1: 5 slot/HUB, maximum 30 slot (6 HUB)
LAN T3: 5 slot/HUB, nincs korlát

És a legtöbb hubon a dsl-t egynek veszik. nem különböztetik meg a 64/128K-s uploadot, csak a fastdsl-t.

Eddig csak az elite-en találkoztam ezzel a fajta különc limitálási szokással.

És mit ne magyarázzak meg? Azt, hogy amit írtál az egy és ugyanaz? (egyedül annyit irtam el, hogy a feltöltéstől függ a hub limit, mert az kapcsolatfüggő. De nagyjából igaz is amit írtam, mert lehet párhuzamokat húzni a kapcsolat típusa illetve a feltöltési sebesség között)

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#970) velizare válasza I_Am (#969) üzenetére


velizare
nagyúr

ácsi. más a kapcsolattípus, és más a feltöltési sebesség. ne keverjük össze a kettőt. igen, a feltöltési sebesség függ a kapcsolattípustól, de 64kbites és az 512kbites uploadot azért már eddig is kemény dolog volt egy kapalap alá venni. elite-ék finomítottak a szabályokon, és azért valamennyire iagzuk van benne. a gondom az egésszel az, hogy nem tudták (még) egységesen elfogadtatni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#971) I_Am válasza velizare (#970) üzenetére


I_Am
veterán

Az egy dolog, de Én most nem arra reagáltam, hanem:

'' a kolin a kapcsolatodtól függően kell beállítanod a slotjaidat (pl. adsl, chello, etc), az elite-n, meg még jópár másikon meg feltöltési sebességtől függően. ''

Amugy ez egy és ugyanaz. A feltöltési sebességednek megfelelően kell állítanod a limitet is és a slotokat is. (valamint ennek megfelelően van hub limited is)

nem ugyanaz. a 384/64es, és az 512/128as, de még 768/akármennyi is ADSL, tehát kolin 2 slot/hub mindegyikre. viszont az első uploadja 60kbit, ami elite-n: 2slot, max 2 hub, a 128ra más, a harmadikra meg már megint más.
erre ne magyarázd már meg, hogy egy és ugyanaz.


erre.

szerk: és melyik jópár másikon? Ezt most azért kérdezem, mert régen nem járok magyar hubokra. (mint azt most is irtam kolin fél órája)

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#972) velizare válasza I_Am (#971) üzenetére


velizare
nagyúr

768/512es cable vs. 768/512es adsl.
cable 3 slot/hub, adsl 2 slot/hub. máris nem ugyanaz, pedig a paraméterei névleg egyeznek mindkettőnek.
ip alapján ellenőrízhető, hogy melyik szolgáltatótól van az ipse, szal még csalni se tud. a fastdsl meg önkéntes alapon/nehezen meghatározható kapcsolatra működik manapság. adsles max akkor írja be, ha nagyon őszinte, vagy több hubra akar felmenni, azaz ha neki jó.

jópár másikra meg kitöröltem a logot, amit írtak, de a mátrixra biztosan emlékszem közülük, de az időpontra, hogy mikortól lesz, arra nem. utánajárok.

mod: utánajártam. nem lesz a mátrixon sem, valamiért visszaléptek. pedig az előzetes hírek szerint ők váltottak volna.

[Szerkesztve]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#973) I_Am válasza velizare (#972) üzenetére


I_Am
veterán

'' 768/512es cable vs. 768/512es adsl. cable 3 slot/hub, adsl 2 slot/hub. máris nem ugyanaz, pedig a paraméterei névleg egyeznek mindkettőnek. ''

Ezt most a koli-ra írtad?

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#974) Biaggio válasza I_Am (#966) üzenetére


Biaggio
őstag

CZDC nagyon jó, régebben BCDC volt nálam is, de ugye klienst kellett cserélni. Sok kliens fagyott, aktív/passzív problémái voltak, így kötöttem ki végül ennél és remekül bevált (kop-kop). :))

(#975) velizare válasza I_Am (#973) üzenetére


velizare
nagyúr

akár...

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#976) I_Am válasza velizare (#975) üzenetére


I_Am
veterán

#969 vastagon kiemeltem neked még előtte. ;)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#977) Tithian válasza I_Am (#966) üzenetére


Tithian
őstag

Jó az, csak sok nagyobb külföldi hubon ban jár érte.
Akkor már inkább StrongDC :)

</örök nyugalom> Mottó: "Te nem vagy én, ezért ..."

(#978) Kain


Kain
senior tag

Hello!

Meg lehet olyat csinálni,sima dc++ ból,az unfinished fileokat átvinni más dc kliens alá,és onnan folytatni?És a ha igen hogyan?

(#979) CuKoR válasza Kain (#978) üzenetére


CuKoR
senior tag

Nemlehet...fejezd be az adott kliensel...vagy kezdd el ujra a másikkal...
verzioszám eltérés lehet de dc variáns változás nem

Szval DC401 - > DC403 OK
de DC401 - > BCDC 401 nem OK

Szeleshát Szőlőbirtok Szekszárd - www.szeleshat.hu

(#980) Kain válasza CuKoR (#979) üzenetére


Kain
senior tag

THX!

(#981) F-ECT$ válasza velizare (#972) üzenetére


F-ECT$
titán

Chellonál:
768/256
1024/512.

Dive ever, work never.

(#982) velizare válasza I_Am (#976) üzenetére


velizare
nagyúr

ip alapján ellenőrízhető, hogy melyik szolgáltatótól van az ipse, szal még csalni se tud. a fastdsl meg önkéntes alapon/nehezen meghatározható kapcsolatra működik manapság. adsles max akkor írja be, ha nagyon őszinte, vagy több hubra akar felmenni, azaz ha neki jó.
én is... :P
az egy dolog, hogy van rá kategória, viszont megfelelő ellenőrzés hiányában szinte senki nem használja.
de nagyon eltértünk az eredeti témától, ami ugye az volt, hogy a jelenlegi hub/slot szabályzat kapcsolat alapú, azaz egy 384/64esre ugyanaz vonatkozik, mint egy 512/128ra, míg az elite-féle új szabályzat kizárólag upload alapú, tehát az előző példa már nem áll. a kettő függ egymástól, de nem egy és ugyanaz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#983) I_Am válasza velizare (#982) üzenetére


I_Am
veterán

Jajjj könyörgöm, fogd már fel végre, hogy Én a kolira irtam, hogy egy és ugyanaz (egy kalap alá veszik a 64 és a 128.as uploadot). vetted? Mert ugy csinálsz mintha nem olvastad volna kezdőbetűtől a mondatot lezáró irásjelig a mondataimat, hanem csak bizonyos részleteket. Felesleges folytatni, mert ebben a formában elbeszélünk egymás mellett. Koli-n majd megkereslek és priviben leértekezhetjük ha nagyon ragaszkodsz hozzá.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#984) L@ssie válasza CuKoR (#979) üzenetére


L@ssie
csendes tag

miért ne lehetne, elég sűrűn cserélgettem már semmi probléma nem volt vele, tök faján működött. :))

Légy hüvös! A hidegben felébred az ember!

(#985) PumaBoy


PumaBoy
csendes tag

Szerintem a --== MATRIX HUB ==-- és az Independence HUB a két sirály HUB. Bármi, amire csak szükségem volt, itt megtaláltam: zene, film, játék, program !!! :P

Elképesztő, hogy egy server elbír egyszerre 5000 ember-t ''kezelni'', mármint egy idő múlva már milliós nagyságrendben fogunk lógni egy HUB-on ???

Egy biztos, nem volt hülyegyerek aki kitalálta ezt a ''megosztásos'' témát !!! :C

PumaBoy {CS 4ever !!!}

(#986) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Strong DC-ben valaki tudja, hogy az Avi previewwal hogyan lehet minél többet megnézni egy videóból?

I am having fun staying poor.

(#987) Fred23


Fred23
nagyúr

CZDC-t használok,de mióta feltettem az SP2-t,ötpercenként restart van ! Melyik DC van jóban az SP2-vel ? :F

(#988) F-ECT$ válasza Drizzt (#986) üzenetére


F-ECT$
titán

Hogy érted azt, hogy ''minél többet''? Ha 5MB-ot töltesz le, akkor 5MB-nyit tudsz megnézni.

Dive ever, work never.

(#989) Biaggio válasza Fred23 (#987) üzenetére


Biaggio
őstag

Nekem a legfrisebb CZDC az SP2-vel hibátlanul megy. Nem lehet más hibaforrás? XP beépített (sz@r) tűzfalát lekapcsoltad, ugye? :))

(#990) Biaggio válasza F-ECT$ (#988) üzenetére


Biaggio
őstag

Nem, valami miatt nem. De szerintem igazából a minőség megvizsgálására és a film azonosítására szolgál a betekintés, és ehhez pont jó a program:)

(#991) #54715584


#54715584
törölt tag

ha éppen nem töltődik a film, akkor nem kell semmilyen preview progi, vagy fogod és átmásolod vhová, csak nem szabad beletekerni, mert behalhat a lejátszás...

(#992) Angie™


Angie™
addikt

Segítség!!!

Nem tudok keresni a BCDC++ és s CZDC++ -ban..

Akármit írok be a keresőbe, akármelyik hubon, nem csinál semmit..
Ezmiért van??

vagy valaki tud mondani egy verziószámot ezekből a programokból, amik tökéletesen működnek ??

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#993) Angie™ válasza Angie™ (#992) üzenetére


Angie™
addikt

up??

keresésnél, csak azokat a találatokat írja ki amiket én osztottam meg ;);) :U:U:U

mi van ezzel a programmal ???:D:D:D:D

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#994) Fred23 válasza Biaggio (#989) üzenetére


Fred23
nagyúr

Váltottam DC++0.4034-re,és babán megy a gép,nó fagyás vagy restart ! Nem értem,mi lehetett a problem a régivel,mert tényleg csak az SP2 változott,aminek a tűzfalát nem kapcsoltam ugyan ki,csak engedélyeztem rá a CZDC-t.Használok még Avast-ot,meg Ad-aware-t,de ezek csak nem zavarhatnak be a DC-nek ?! Bárhogy is,ezzel a stramm,bendnyú DC++-al semmi baj sincs.

(#995) Gambit válasza Angie™ (#993) üzenetére


Gambit
őstag

Kikapcsoltad az Xp tűzfalát?

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#996) Angie™ válasza Gambit (#995) üzenetére


Angie™
addikt

Hát tényleg a tűzfal kavar be.. ha kikapcsolok mindent csak akkor működik a dc++. Viszont a tűzfalban mindent engedélyeztem, még sem volt hajlandó keresni.. nem éretem, hisz régen is tűzfal mellett működött..:))

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#997) Gambit válasza Angie™ (#996) üzenetére


Gambit
őstag

Haszálj rendes tűzfalat, ne a windows-ét. (Remélem, X-COM ezt nem olvassa, nem akarom megbántani... :B) Én Zone Alarmot használok, de szinte bármelyik megteszi.

''Akár hiszed, hogy meg tudsz csinálni valamit, akár nem, mindenképpen igazad van.'' - Henry Ford

(#998) Angie™ válasza Gambit (#997) üzenetére


Angie™
addikt

HMMM, Zone Alarmról beszélek..:D

Az Sp2 beépített tűzfala egy nagy nullla, fel sem raktam már csak az sp1-et.. :DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#999) gabe_


gabe_
őstag

Énsem tudok keresni. (outpost firewall)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#1000) Biaggio válasza Angie™ (#992) üzenetére


Biaggio
őstag

Legalább negyvenkettő, azaz 42 féle verziót próbáltam ki ebből a programból (nDC, zDC, CZDC, BCDC, DC, StrongDC, stb.) és emiatt kötöttem ki végül a legfrissebb CZDC-nél.

Valami miatt a következő problémákat produkálja a program:
1. lefagy
2. nem megy a keresés
3. hibás a letöltött file
4. nem megy a letöltés

Én is boldog lennék, ha valaki megmondaná, miért nem működnek rendesen ezek?
Talán valami BSA ármány???:DDD

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  DC++ topik
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.