Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap típusa??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) vasi14


vasi14
csendes tag

Kaptam egy alaplapot, no címke rajta, hogy tudnám megnézni, hogy milyen típus? Win98-as rencerbe pakoltam bele....:0

(#2) Keitaro válasza vasi14 (#1) üzenetére


Keitaro
addikt

Az alaplap nyákján nincs feltüntetve valahol? Gyártó vagy valami

(#3) #25954560 válasza vasi14 (#1) üzenetére


#25954560
törölt tag

a nyakra is ra szoktak szitazni a tipusat valahova
ha az sem, akkor a rajta levo chip-ekrol elhet megutdni eztazt (intel/via/sis/ali/nforce/...)
keress az alaplapon magan valami olyasmi azonositot, hogy ket betu es par szam, mittomen MS-6851 vagy GA-5AX vagy barmi, ami nagyobbal van irva, mint az ic-k/ellenallasok azonositoi...

(#4) Ronin válasza vasi14 (#1) üzenetére


Ronin
aktív tag

AIDA?

(#5) #25954560 válasza Ronin (#4) üzenetére


#25954560
törölt tag

csakugyan :D

(#6) Fátum Doki


Fátum Doki
csendes tag

Sziasztok! AOPEN AK79GMax alaplap a PC World 2003. júliusi száma szerint otthoni amd-s platformként ''legjobb vétel''. A problémám egyben a deszka ''előnye'' is: tartalmaz integrált Geforce4MX grafikus processzort is. Ezzel egy időre megúszom a VGA vásárlást (a jelenlegi TNT2-nél biztosan jobb... nem vagyok egy hc gamer) - de később akadhat-e gondom, ha veszek egy normális videokártyát? Minden javaslatot/segítséget előre is köszönök, maradok tisztelettel: Dr.Doom

(#7) Goose-T válasza Fátum Doki (#6) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha van rajta AGP slot, akkor nem okozhat gondot, az alaplapi VGA-t tutira ki lehet kapcsolni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#8) Clyde22_ válasza vasi14 (#1) üzenetére


Clyde22_
tag

Az ilyen lapok (amikre elsö ránézésre nem látszik a típusa) általában nem nagy(nevü) gyártók lapjai (MSI, ABiT, ASUS...). Nézegesd a bal szélsö PCI vagy ISA slot külsö oldalát (Matsonic lapoknál ott a jelzés), vagy a lap hátulját.
Az AIDA is jó, azért néha szokott tévedni....

Ne egyél a sárga hóból!

(#9) Fátum Doki válasza Goose-T (#7) üzenetére


Fátum Doki
csendes tag

Kösz, Goose. AGP slot természetesen van. Azért kérdeztem, mert sokan nem kedvelik az effajta megoldást és az okokra szerettem volna megismerni (hátrányok...?). Nekem átmenetileg jó lesz az integrált VGA, majd jövőre meg vmi izmosabb. Kösz mégegyszer, üdv: Doki

(#10) Fátum Doki válasza Goose-T (#7) üzenetére


Fátum Doki
csendes tag

okokra=okokat

(#11) rog válasza Fátum Doki (#9) üzenetére


rog
addikt

sznobizmus? :)

komolyabban:
regebben az integraltsag az jelentette, hogy bovithetetlenseg.
illetve az miatt, hogy integralt megoldasok teljesitmenye, esetleg minosege elmarad a bovitokartyakon levoktol, a koztudatban az integralt = gagyi terjedt el.

de egy nforce2-re pedig sok mindent lehet mondani, de hogy gagyi azt nem :)

(#12) Fátum Doki válasza rog (#11) üzenetére


Fátum Doki
csendes tag

Hálás vagyok, csak megerősítitek a döntésemet. Hail&Kill!

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Alaplap típusa??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.