Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz 7Heads Drago #160 üzenetére

    Felőlem dolgozhat...
    Megengeded neki :F Ezt a nagylelkűséget :R

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • tildy

    nagyúr

    válasz 7Heads Drago #160 üzenetére

    Felőlem dolgozhat csak legalább legyen már ideje arra hogy 30 éves koráig szüljön gyereket, ne 40 évesen kelljen orvoshoz járni hogy sikerüljön.
    Ott tartunk, ahol a part szakad:
    -te akarod megmondani a nőnek, hogy mit csináljon. Ha a kedvesedről párodról van szó, ezt úgyis meg tudjátok beszélni. Ha nem róla, akkor meg mi közöd hozzá?

    Dr. faustus: ;] ilyet nem mondtam. Csupán általánosít, holott mások (más nők ) életéhez semmi, de semmi köze.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • Sipi

    addikt

    válasz 7Heads Drago #160 üzenetére

    Még egyszer megpróbálom...

    Nem érdekel, nem szólok bele abba, hogy ki mikor szül, dolgozik, mit csinál. Egyén dönti el. Nem értekeztem semmit arról, mikor kell/érdemes szülni. Való igaz, főleg orvosi szempontból jó minél előbb. Nem mentem bele abba sem, hogy a gyerekvállalás idejének milyen pozitív, negatív hatásai vannak. Ezt a témát mások már pedzegették. A gyerekvállalás egy részben szocializáció kérdése, manapság nem kell 15 évesen szülni, hogy a huszonharmadik gyerek is meglegyen 40 előtt.

    Amit illene észrevenni:

    1. A világ változik. Minden korban és civilizációban mások az elvárások, a lehetőségek. Attól, hogy ti valamilyen soha nem létezett, utópisztikus eszmében hisztek, ez nem örökérvényű (sőt, nem is érvényes, s mint jópár tanulmányból kiderül, nem is feltétlenül igaz). Amit ti elvártok és a szokásjoggal igazoltok, soha nem létezett. Ez egyfajta férfiszemszögű ideológia, régebbi korokból mozaikszerűen összerakva. Kiválogatva mindazt, amitől egy férfi kiteljesedhet, ugyanakkor teljesen ki lesz szolgálva, lustálkodhat kedvére, s ezért jóformán semmit sem kell adnia. Ilyen fajta ''családmodell'' létezett ugyan, de nem mindig és nem mindenhol. Emellett rengeteg másfajta is van - mi több, szinte mindegyik jobb, mint ez. (Jobb a gyerekeknek, a nőnek, anyagilag, szellemileg. Egyes férfiaknak persze rosszabb, mert így nincs hangvezérlésű térdelős sörtartó.)

    2. Épp, hogy bezárod őket. ELVÁROD, hogy mire és mikor legyen ideje. A párodtól esetleg elvárhatod, ha közösen megbeszélitek, de a párod nem az összes nő. Kegyesen MEGENGEDSZ nekik olyanokat, amelyek szerinted a férfi dolgai, nőnek semmi köze hozzá.

    Mindennek semmi köze ahhoz, hogy ki mikor vállaljon gyereket. Az egész téma arról szól, hogy ti ELVÁRTOK dolgokat, MEGSZABTOK feltételeket. A ti felfogásotok az egyedül üdvözítő, az ettől eltérő nők modernkedő feminista hülyék. (Kíváncsi vagyok, engem minek gondolhattok...) És nem értitek meg, hogy ennek egyáltalán nincs köze ahhoz, hogy akkor most ki mikor szüljön. A hozzáállás az, ami sértő és magasabbrendű lenézés.
    Ezt nevezhetném leugatásnak, tehát nincs értelme moderálni, mert az összes ilyen hozzászólás áldozatul esne.

    Sipi

    Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés