Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) #94529552 válasza dethroner (#8000) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha laptopról mindent le tud játszani, akkor tényleg felesleges. Tartaléknak meg ott van a tv belső lejátszója is.

(#8002) peter_23 válasza BBéci (#7999) üzenetére


peter_23
csendes tag

Ejnye-ejnye! Miért kell rögtön rosszra gondolni. Trial verzió is létezik a világon, nem?! :K cyberlink.com-on elérhető

[ Szerkesztve ]

(#8003) peter_23 válasza devil-k (#7998) üzenetére


peter_23
csendes tag

Mintha úgy kezdtem volna a hozzászólásomat: "Ha érdekel a véleményem...." Szerinted ez mit jelen? Segítek.: Azt, hogy ez az én véleményem és mindenki maga dönti el, hogy elfogadja-e vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#8004) Ciccuka


Ciccuka
veterán

3D videót le lehet játszani 2D-ként PC-n?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#8005) devil-k válasza Ciccuka (#8004) üzenetére


devil-k
nagyúr

Igen!

- mozi bolondéria -

(#8006) lexxjani


lexxjani
csendes tag

Sziasztok!
Van egy aktiv 3d képes tv-m!
Össze van dugva a laptommal hdmi kábellel!
Több 3d-s filmet is megnéztem már rajta, és nem volt problémám addig amíg, meg nem akartam nézni egy feliratos filmet.
A felirattal nem tudtam mit kezdeni, mivel széthúzta a tv-m 3d beállítása!
Tudtok e olyan programot amely az egymás melletti képek megjelenítéséhez állítaná a feliratot.
A Km player az egymás felett lévő képekhez tud lehetőséget nyújtani!
Ki milyen megoldást tudna a problémához?

(#8007) TIT válasza lexxjani (#8006) üzenetére


TIT
veterán

Szia!

Ne km playerezz,powerdvd vagy totalmedia és 3d felirat van akkor mennie kell.

(#8008) Ragnar_ válasza lexxjani (#8006) üzenetére


Ragnar_
addikt

Half OU, SBS 3Dhez a '3D subtitler' nevezetű progival lehet feliratokat 3D-síteni. Megadod a bemeneti feliratot, a film felbontását, változtathazó a betűtípus, betűnagyság stb. Aztán átkonvertálja az adott feliratot SBS, vagy OU 3Dre, (a felirat mélységét is meg tudod adni.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#8009) Ciccuka válasza devil-k (#8005) üzenetére


Ciccuka
veterán

De pontosan hogy?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#8010) devil-k válasza Ciccuka (#8009) üzenetére


devil-k
nagyúr

TotalMedia Theater c. program.

- mozi bolondéria -

(#8011) msboos válasza peter_23 (#7955) üzenetére


msboos
csendes tag

Szia,
Nálam is ugyanaz a hiba mint nálad sajnos. A 3d filmeket csak 2D ben játsza le a power dvd.
Le tudod pontosoan írni hogy nálad mi hogyan van beállítva és mitől lett pontosan jó a 3d lejátszásod?
Előre ius köszönöm.
Üdv.: J

(#8012) szkink


szkink
aktív tag

Szép estét.

Lenne egy kérdésem azokhoz akik használják a PDVD-t remélem van itt olyan emberke :)) a kérdés beállítás vagy valami más?Eddig a MPC-HC-t használtam osztott 3d lejátszásra,de a minőség reményében át tértem a BD25 és BD50 formátumú filmek nézésére,a PDVD kép lejátszással nincs is gond hanem a hanggal,még pedig a vas (onkyo 608) valamiért nem keveri be automatán a hang formátumot a MPS-HC-nál nem volt ilyen probléma,erre keresem a megoldást.(pdvd beállítás?)

(#8013) Gombinyó válasza szkink (#8012) üzenetére


Gombinyó
őstag

A hangkimenetet kell beállítani HDMI-re (gondolom azzal van összekötve) vagy SPDIF-re. Ha ez megvan utána be lehet állítani azt is, hogy ne PCM-be, hanem kódolatlanul továbbítsa a hangot.

(#8014) szkink válasza Gombinyó (#8013) üzenetére


szkink
aktív tag

Szia.
A HDMI be van állítva,a PCM-et hol állítsam be,gondolom a PDVD-ben keressem.

(#8015) Gombinyó válasza szkink (#8014) üzenetére


Gombinyó
őstag

Igen a hangbeállításokon belül egy lenyíló listából lehet választani.

(#8016) prolong


prolong
újonc

Sziasztok!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy pár nappal ezelőtt vettünk egy Samsung UE40H6200as Smart 3D TV-t, BD25 ISO File formátumú 3D filmet szeretnék lejátszani.
Külső merevlemezre másolva, csatlakoztatom a TV-hez, de nincs a film a találati listában.
Kérdésem az volna, hogy hogyan tudom lejátszani az iso filet?
Vagy esetleg nem lehet wifin keresztül megosztani a számítógép képét?

Előre is köszi a válaszokat.

(#8017) Probert75 válasza prolong (#8016) üzenetére


Probert75
addikt

Mert a tv médialejátszója nem tud ISO-t lejátszani. Olvasd el a hasznutasítását. Amúgy is felejtős, hisz az nem jó semmire.
Külső médialejátszóval vagy ha fentebb olvasol egy kicsit, akkor láthatod, hogy PC-vel, Power DVD-vel +1 vírtuális meghajtóval.

[ Szerkesztve ]

(#8018) devil-k válasza Probert75 (#8017) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem bírom megérteni, hogy miért várják az emberek el a TV-től, hogy ISO-t, BD-t, BD 3D-t is le tudjon játszani.

Pumma

Senkinek sem érdeke, hogy a TV-k boldoguljanak ezekkel az anyagokkal. Akkor lehúzhatná sok cég a rolót, aki BD és médialejátszók gyártásával, forgalmazásával foglalkozik.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#8019) #94529552 válasza devil-k (#8018) üzenetére


#94529552
törölt tag

Majd jövőre a 2015-ös tévék. Vagy lehetetlen?

(#8020) Gombinyó válasza devil-k (#8018) üzenetére


Gombinyó
őstag

Valószinűleg, mert tájékozatlanok a témában és vesznek egy 3D-s tévét, aminek van belső lejátszója és logikus lenne, ha már ez így megvan, akkor le is játsza azt a nyomorult 3D filmet. Talán.

(#8021) prolong


prolong
újonc

És ezzel a Power DVD + pl Daemon Tools-al megvan szépen lejátsza a videót gépen, de ezt hogy lehetne átvinni TV-re?

(#8022) Probert75 válasza prolong (#8021) üzenetére


Probert75
addikt

Egy combos videókarival, amin van 1.4-es kimenet és egy HDMI kábellel, amin ott a High Speed with Ethernet (v1.4) felirat.

[ Szerkesztve ]

(#8023) StLui válasza Gombinyó (#8020) üzenetére


StLui
veterán

Normál esetben úgy juthatnak legálisan az emberek 3D filmhez, hogy megveszik BD-n, na most innentől minek kéne tudni egy mp-nek ezt, ha úgyis kell hozzá egy BD lejátszó. A beépített MP létét max a házi készítésű videók igazolják?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8024) StLui válasza Probert75 (#8022) üzenetére


StLui
veterán

pl egy processzor saját video részével? mihez kéne az a nagyon combos videokari? nekem A10 5800 van, de ennél gyengébb is elég

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8025) Probert75 válasza StLui (#8024) üzenetére


Probert75
addikt

Akkor a fórumtársat lásd el jótanácsokkal!

(#8026) Gombinyó válasza StLui (#8023) üzenetére


Gombinyó
őstag

Arra még jó is :) Ettől függetlenül többen moziznak arról és nem foglalkoznak a hiányosságaival.

(#8027) BBéci válasza Probert75 (#8025) üzenetére


BBéci
titán

Ez remek ötlet! Sajnos StLui fórumtársunk jobban szeret mások hozzászólásába belekötni, mint egyből, a kérdezőnek hasznos választ adni. Ő már csak ilyen, nem fog megváltozni, ez van.

(#8019) Pumma
Inkább a lejátszható formátumok csökkentése várható, mint a bővülése, mert hatalmas a nyomás a szerzői jogot védelmező szervezetek irányából.
Például az OPPO ezért tiltotta le firmware frissítésben előbb az ISO, majd az m2ts fájlok lejátszhatóságát. Az újonnan kiadott példányok már eleve nem kezelik ezeket.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8028) StLui válasza BBéci (#8027) üzenetére


StLui
veterán

Akárcsak te, a vállalhatatlan stílusodat sem nagyon szeretnéd megváltoztatni, ami normális emberi kommunikációra alkalmatlanná tesz téged.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8029) StLui válasza Gombinyó (#8026) üzenetére


StLui
veterán

Így van, engem sem érdekelne nagyon, ha lenne olyan tévém, és nem szeretnék 3D-t nézni, sőt inkább néznék felezettet, mint költsek külön MP-re.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8030) StLui válasza Probert75 (#8025) üzenetére


StLui
veterán

A saját tapasztalatomat tudom max leírni, ez pedig ennyi:
Van egy A10 procim, annak a videóját használom, telepítettem xbmc-t és PDVD-t és használom, semmi gondom nem volt vele, innentől nem tudom miket kéne extraként állítgatni. Annyit viszont tudtam, hogy nem kell hozzá semmiféle erős videokártya, így ezt a félrevezető információt kijavítottam. Persze mivel se te se BBéci nem szeretitek PC-s lejátszást ezért ez nem tetszik nektek, de semmi gond.

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8031) BBéci válasza StLui (#8028) üzenetére


BBéci
titán

Nézzük már meg, hány érdemi választ adtál itt a fórumon és én mennyit!
A hátra lévő kis időre már jó lesz a fórumos stílusom olyannak, amilyen. ;) Szerencsére az IRL kapcsolataimban soha, senki nem emelt kifogást.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8032) devil-k válasza StLui (#8030) üzenetére


devil-k
nagyúr

" Persze mivel se te se BBéci nem szeretitek PC-s lejátszást ezért ez nem tetszik nektek, de semmi gond."

Nem a "szeretésről" van szó, hanem az egyszerűségről. Az a jó a médialejátszóban, hogy "plug and play", ergo nagyon könnyű kezelni, még annak is, aki nincs otthon ilyen téren. A PC lejátszás okozhat bonyodalmakat, de ezt Te is látod, mivel minden 2. nap megjelenik egy ilyen problémás kérdés ebben a topikban. Ráadásul sokan akarnak úgy PC-ről lejátszani, hogy a hardveres felszereltségük nem éri el a minimum szintet.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#8033) szkink válasza Gombinyó (#8015) üzenetére


szkink
aktív tag

Még csak most tudtam gép elé ülni ezer melóm volt,köszönöm az infót,megtaláltam,remélem sikerül próba csak holnap.

(#8034) Jassz válasza prolong (#8021) üzenetére


Jassz
tag

Nem kell combos gép hozzá. Nekem több mint 5 éves configom van valami régi core processzorral, valamint egy 5770-es videokártyával és tökéletesen megy HDMI-n keresztül a 3D BD25 a pcről a tvre .
Szintén Power DVD + pl Daemon Tools-al :)

(#8035) m3gtr válasza Jassz (#8034) üzenetére


m3gtr
senior tag

Az elég érdekes mivel az Ati kártyák 6xxx-től felfelé tudják csak a 3D-t.

Asus Prime z590- i7 11700kf 3.6 -Asus Radeon RX 6800 16G 2 x16 gb ram 3200mhz Kingston FURY Beast

(#8036) BBéci válasza Jassz (#8034) üzenetére


BBéci
titán

Miért jó a BD25? Átkódolják, tömörítik, butítják az eredeti tartalmat, képet és hangot is, annak érdekében, hogy ráférjen egy írható lemezre.

(#8035) m3gtr
Ugyanezt olvastam mindenhol, szóval tényleg furcsa.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8037) dethroner válasza Jassz (#8034) üzenetére


dethroner
veterán

Azt áruld el légyszi hogy a hdmi a tévére átviszi-e a DD vagy DTS hangot nálad?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#8038) BBéci válasza dethroner (#8037) üzenetére


BBéci
titán

Miért ne vinné át? Az a dolga. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8039) Probert75 válasza StLui (#8030) üzenetére


Probert75
addikt

"Persze mivel se te se BBéci nem szeretitek PC-s lejátszást ezért ez nem tetszik nektek, de semmi gond."
Hol írtam én bármikor is, hogy nem szeretem a PC-s lejátszást? Nekem nincs médialejátszóm, mindig mindent PC-ről játszok le. Egy épített HTPC-m van, ami igen erős akár játékra is. Azért írtam a médialejátszót, mert valóban egyszerűbb a beüzemelés és használat. Ha a PC nem viszi rendesen, akkor nehéz kideríteni mi a gyenge láncszem.

[ Szerkesztve ]

(#8040) dethroner válasza BBéci (#8038) üzenetére


dethroner
veterán

Csak mert többek között te magad is ezt állítottad a samsung topikban :K

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#8041) StLui válasza dethroner (#8040) üzenetére


StLui
veterán

Ne keverd össze azt, hogy átviszi e dts hangot a samu tévére valami, mondjuk azzal, hogy ezt a dts hangot kiadja-e (továbbítja-e) a samu az optikai kimenetén mondjuk az erősítőnek (mert ezt valóban nem teszi)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8042) Jassz


Jassz
tag

Nem értek hozzá, de az egészen biztos hogy egy sapphire radeon 5770 vapor-x 1gb kártyám van a gépben és megy a 3D szépen.

(#8043) StLui válasza Jassz (#8042) üzenetére


StLui
veterán

ISO fájlt játszol le? Nem mkv-t?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#8044) Jassz válasza BBéci (#8036) üzenetére


Jassz
tag

Lehet hogy egy digitális népművelőnek nem optimális, de nekem és a gyerekeknek tökéletesen megfelel :)

(#8045) Jassz válasza StLui (#8043) üzenetére


Jassz
tag

ISO-t igen. Nem is gondoltam, hogy elvileg nem mehetne a videokártyámmal.
Most dolgozom, de ha hazaérek majd lefényképezem, ha úgy hihetőbb.

(#8046) BBéci válasza dethroner (#8040) üzenetére


BBéci
titán

Bizony, kevered a dolgokat.

(#8044) Jassz
Még nem árultad el, hogy miért pont a BD25-öt választod? Ugyanonnan beszerezhető az érintetlen csonkolatlan változat is. Ismétlem, a BD25 Blu-ray lemezre írásra készül.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8047) #94529552 válasza StLui (#8030) üzenetére


#94529552
törölt tag

Tévedés, BBéci nem a PC-n való lejátszást nem szereti, hanem magát a 3D-s filmeket.

(#8048) BBéci válasza #94529552 (#8047) üzenetére


BBéci
titán

Igazán boldog lennék, ha nem velem foglalkoznál, hanem a topik témájával.
Ha már szóba került: nincs bajom a 3D filmekkel, akit azok boldogítanak, nézze bátran, senkinek semmi köze hozzá. Engem kielégítenek ugyanazok 2D változatai is.
Amit nem szeretek, az a szemüvegben történő filmnézés. Mindegy, hogy 2D, vagy 3D.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#8049) #94529552 válasza BBéci (#8048) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nyugi, csak helyesbítettem a kollégát, mert az egyik hsz-edben leírtad, hogy utálod a 3D-t. Isten óvjon engem, hogy veled kelljen foglalkozni. Csupán beszélgetünk. Ez fórum!

(#8050) Jassz válasza BBéci (#8046) üzenetére


Jassz
tag

Ha arra gondolsz miért nem BD50, akkor annak csak annyi oka van, hogy egyelőre még csak 1db 1 terrás winchesterem van, ami így is gyorsan betelik, a filmek nélkül is. Szóval csak pénzkérdés.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.