Verziókövetés a Google Code-dal (SVN)

A projektoldal bemutatása

A projekt lapja a következő két címen érhető el: http://projektneve.googlecode.com vagy http://code.google.com/p/projektneve. A projektneve értéke a létrehozáskor megadott projektnév.

A projekt oldala 6 lapra oszlik.

A projektek 6 elemes menüsora
A projektek 6 elemes menüsora

Projekt home (Kezdőlap)

Summary (Összefoglaló)

Projekt összefoglaló

A összefoglaló lapon találjuk a projekt leírását, balra tőle egy oldalsávot. Ez az oldalsáv tartalmazza az összes információt a projektről, úgy mint csillagozások száma, aktivitásmérő, licenc, címkék (automatikusan kereshetőek az azonos címkével rendelkező projektek), a tagok listája és a te saját tagságod szintje, gyorshivatkozások a projekt RSS/Atom hírlevelére valamint a kiemelt letöltésekre/Wiki-lapokra és az egyénileg definiált külső oldalakra.

Updates (Frissítések)
A frissítések rész tartalmazza a projekthez tartozó összes frissítést, ide értve az SVN-könyveléseket, valamint a Wiki lapok, hibajelentések és letöltések módosításait.

People (Tagok)
A tagok részen láthatjuk a tagok listáját, tagsági szintjüket és feladataikat (Duties). Ha tulajdonosok vagyunk, azonnal hozzáadhatunk tagokat, valamint egy tagra kattintva módosíthatjuk a tag jogkörét, feladatait és megjegyzéseit.

Downloads (Letöltések)
A letöltések listája. Kereshetünk a letöltések között, vagy újat tölthetünk fel. Fontos, hogy egy letöltés maximum 100 MiB méretű lehet. A letöltés sorában a nyílra kattintva azonnal letölthetjük a fájlt, vagy a névre kattintva az információs lapra jutunk.

Az információs allapon egy QR-kódot találunk amivel gyorsan elérhetjük a fájlt mobil eszközről.

Wiki
A Wiki lapok listájának felépítése hasonló a letöltésekéhez. Kereshető lista, egy gombbal az új Wiki-lap felviteléhez. Egy Wiki-lap megtekintése közben kommentelhetünk,

Issues (Hibabejelentések)
A hibajelentési lista szintén egy hasonló felépítésű oldalt tár elénk.

Source (Forráskód)
A forráskód lap három fülre tagolódik, azonban ezt a lapot megnyitva nem automatikusan a Checkout fül töltődik be, hanem a profilunkban beállított.

A felső sorban kereshetünk a fő ág mappájának (alapesetben: /trunk) fájljaiban egy megadott szövegrészlet után. Kérhetünk változtatás-utánajárást (code review) is. Ennek használatával egy speciális hibajelentést adunk fel, amelyben arra utasítjuk az ezzel foglalkozókat, hogy nézzék át a beküldött módosításunkat esetleges hibák/észrevételek után.

Checkout

Checkout

Ez a lap általános információval lát el minket a checkout mikéntjéről.
FONTOS! A Google Code rendszerében ha a munkakönyvtárunkat később commitolni szeretnénk, mindenképpen a HTTPS protokoll használatával kell végeznünk a checkoutot.

Browse (Tallózás)

Tallózás

Ezen a lapon böngészhetjük a tárolónk tartalmát. Bal oldalt egy fastruktúra (1.), felül egy címsor (2.), jobb oldalt pedig egy fájllista (3.) található. Egy fájl nevére kattintva betöltődik annak tartalma és információi. A Rev oszlopban található számra kattintva az adott változtatás (revízió) lapjára, az Author (szerző) nevére kattintva pedig a fejlesztő profiljára lépünk.

Ha nincs kedvünk/időnk az SVN klienset használva fájlokat feltölteni, használhatjuk a beépített fájllétrehozó/feltöltő eszközt a Create vagy Upload (4.) linkre kattintva.

Változtatások
A változtatáslistában az összes feltöltött módosítás szerepel csökkenő sorrendben. Egy sorban kattintva az adott változtatás allapjára jutunk. A változtatások kommentálhatóak.

Egy adott fájl tartalmának böngészése
Ha rákattintunk egy fájl nevére, a fájl tartalmát böngésző részre jutunk. A bal oldalon található a fájl tartalma (szintaxiskiemelés a legtöbb programozási nyelv esetén üzemképes), jobb oldalt pedig a részletek, úgy mint: legfrissebb változat könyvelési megjegyzése, régebbi változatok, fájlméret, tulajdonságok.

A felül található ceruza ikonra kattintva betöltődik a webböngészős szerkesztő.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Előzmények