A projektoldal bemutatása (II.)
Az Administer opcióval az adminisztrációs lapra jutunk. Itt állíthatjuk a projekt tulajdonságait.
Project Summary (Összegzés)
Ezen a lapon állíthatjuk a projekt címét, leírását, címkéit, logóját. Felvihetünk egyedi linkeket, ezek három csoportba rendeződnek: külső linkek, Google Groups vitacsoportok és blogok. Ha használjuk a Google Analytics látogatottsági elemzőt, a követőkód (amivel az Analytics megkapja, hogy látogatták az oldalt) is megadható.
Project Members (Tagok)
A tagok lapon a taglistát állíthatjuk. Három szövegdobozba kell beírni a tagok e-mail címeit egymás alá. (A részletes leírás, feladatlista és jogkör a projekt kezdőlapjának Tagok részében szerkeszthető.)
A tagok három kategóriába sorolhatóak:
Owner (Tulajdonos): A projekt fő adminisztrátora, bármit módosíthat. A projektet létrehozó fejlesztő ezzel a jogkörrel indul.
Committer (Fejlesztő): Olyan tagok, akik dolgozhatnak a projekten (változtatások feltöltése, Wiki-lapok szerkesztése, letöltések adminisztrálása), de nem férnek hozzá a projekt beállításaihoz.
Contributor (Hozzájáruló): A hozzájárulók jogköre semmivel sem nagyobb egy átlagos vendég (nem projekttag) jogkörénél, azonban a nevük megjelenítésre kerül. Ide felvehetőek a pl. SVN-eléréssel nem rendelkező/magához a programozáshoz nem értő tagok, akik segítenek a hibakeresésben/kiszolgálják a felhasználókat.
Downloads (Letöltések)
A letöltések beállításainál felvehetjük a letöltések címkéit, a formátum:
címke neve = leírás.
Beállítható, hogy egy letöltés egy adott prefixumú címkehalmazból legfeljebb csak egy darabbal rendelkezhet (így pl. beállítható, hogy a címkét csak OpSys-WIndows vagy csak OpSys-Linux címkével láthassuk el (a prefixum értelem szerűen OpSys-)).
Konfigurálható továbbá a megjelenő oszlopok felépítése és a listázott elemek rendezési elvét. Ha csökkenő rendezést szeretnénk egy oszlopon alkalmazni, a nevét egy mínusz jellel (-) kell megelőznünk.
Wiki
A letöltési beállításokkal teljesen megegyező felület. Azonban a Wiki sajátosságai miatt itt bekerült pár plusz beállíthatóság is.
Be-/kikapcsolhatjuk a hozzászólások engedélyezését és kérhetünk e-mail értesítőt a hozzászólásokról. Beállítható a minden Wiki-lapon megjelenő oldalsáv neve valamint (ha több nyelvre lefordítottuk a Wiki-lapokat) az alapértelmezett nyelv kódja (pl. hu, en).
Issues (Hibajelentések)
Egy szintén a letöltésekével megegyező felület, azonban itt több címke is beállítható. Léteznek úgynevezett globális címkék, ezek a megjelölés és kategorizálás szerepét látják el. A státusz-címkék pedig a bejelentés státuszát adják meg. Külön kell definiálni státuszcímkéket a lezárt és a még nyitott bejelentésekhez.
Lejjebb haladva beállíthatóak sablonok. Amikor valaki egy új bejelentést szeretne beküldeni, sablonok közül kell választani. Megadható a sablon pár mondatos leírása és szövege. Beállítható, hogy a felhasználó köteles legyen a leírást módosítani, vagy ez opcionális.
A sablonok lehetnek rejtettek a nem projekttagok elől. Beállíthatóak automatikusan a címkék, így egyszerűen hozhatunk létre sablonokat a programunk különböző részeinek defektjeihez. A hibák tulajdonosa is fixálható, ha ez elmarad, automatikusan a beküldőhöz rendelődik hozzá.
Még lejjebb kérhetünk e-mail értesítőt a hibákról egy megadott e-mail címre, állíthatjuk a megjelenő oszlopkat. Felvehetőek még szűrők. A szűröknek meg kell adnunk az ÖSSZES címkét. Ha minden címke megtalálható a hibajelentésen, akkor történik a beállított dolog. (Pl. extra e-mail értesítő egy másik címre.)
Source (Forráskód)
A forráskód beállításoknál a forráskód menüelem preferenciái kezelhetőek. Átválthatunk Mercurial rendszerbe és onnan vissza. Megadható az alapértelmezett böngészési kezdőmappa (ahol a Source -> Browse fül megnyitja a mappalistát), valamint az alapértelmezetten felajánlott checkout mappa.
Ha valami balul sült el (pl. érzékeny személyes adat került fel a rendszerbe), kérhetjük a tároló teljes megtisztítását.
Be-/kikapcsolhatóak a korábban megismert változtatás-utánajárási kérések. E-mailes értesítőt kérhetünk a felküldött változtatásokról, valamint egy megadott webcímet "megnyitva" is elküldhető az értesítés (ha rendelkezünk ennek feldolgozására képes webszerverrel). Hátránya, hogy csak a projekt neve és a változtatás száma adható át, más nem. Így a webszerverünknek kell később kibogoznia (pl. egy PHP szkripttel) a változtatás részleteit.
A Process review and issue update commands in commit log messages opció használatával automatizálható lesz a hibajelentések lezárása. Tehát, ha a változtatási megjegyzésbe beírjuk a következő szövegrészt: (fixes issue azonosító ID) akkor az adott ID-ű hibajelentést automatikusan lezárja.
Tabs (Fülek)
Ha szeretnénk a korábban leírt 4 fül (letöltések, wiki, hibajelentések, forráskód) helyett egy Wiki-lapot betölteni, annak a nevét kell a megfelelő sorba beírni. El is rejthetőek a megadott fülek.
Advanced (Fejlett)
Ezen a legutolsó fülön pedig a projekt TELJES törlését kérhetjük (ez csak egy bizonyos idő után zajlik le), és megtekinthetjük a tárterületkvótánk állapotát.
A megtelő tárterületet megnövelhetjük egy speciális igénylési procedúra szerint. Az igény benyújtása után az adminisztrátorok elbírálják a kérésünket.
A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!