A beszerzés
Ezmiez – a méretek kedvéért egy szabványos SD kártyát tettem mellé.
Az egyik itteni fórumon akadtam erre a kütyüre (köszönöm szépen még egyszer vgyuri kollegának, hogy válaszolt a kérdéseimre), és egyből elnyerte tetszésem a hosszú üzemidő, az értesítések kijelzése, no meg a rendkívül kedvező ára miatt, arról nem is beszélve, hogy nem kell külön kábel, hanem egyből USB-re dugva tölthető (és kb. fél óra alatt teljesen fel is tölt).
Volt már okosórám, de sajnos el kellett adnom, azóta is többször gondolkodóba estem, hogyan tudnám pótolni, hiszen időnként hiányzott, hogy ha értesítésjelzés vagy hívás jött, vajh mi törpént?
De a számomra megfelelő megoldások többe kerültek, mint amennyit rászántam volna... egészen addig, amíg bele nem futottam a Teleshop legújabb, legjobb, csak nekem szóló ajánlatába a fentebb is említett fórumbejegyzésbe.
Lényeg a lényeg, miután itt is körülnéztem, találtam egy bejegyzést Jarod1 tollából, és az ott, valamint a fórumban leírtak alapján bizonyossá vált, hogy nagyon rosszul nem járok egy ilyen eszközzel, hát be is rendeltem a gearbestoldaláról.
Még keresgéltem róla infókat, de sajnos egy helyen nem láttam magyarul leírva mindent, így úgy voltam vele, amint megkapom, írok egy rövidebb szösszenetet az engem érdeklő részekről.
Megérkezett, nézzük az alapokat
10 nap alatt meg is érkezett, ilyen csudálatos dobozban:
A dobozban nem volt más, csak a szilikonszíjas cucc, meg a leírás.
Maga a szíj egyébként szerintem elég nagy és elég sűrűn lyukasztott ahhoz, hogy a legtöbb csuklóra kényelmesen felhelyezhető legyen.
A leírásban kb. annyi volt, hogy töltsem fel a kütyüt, töltsem le az appot (én ezt szedtem le), párosítsam, örüljek neki.
És lőn.
A hozzá tartozó Zeroner app
Az appot telepítve be kellett regisztrálni (nem kért külön email-aktiválást, egyből engedett is belépni), majd irány a Device Connection, és párosítottam.
Elsőre párosult (bár el kellett telnie jó pár másodpercnek, mire megtalálta egymást a telefon és az i5, de van ez így a kékfogas eszközöknél)
Kapcsolódás után szinte egyből szinkronizálta a dátumot és az időt, így ezzel nekem nem volt gondom.
Amúgy csakúgy, mint az órára (karkötőre?), az appra is a minimalizmus jellemző.
De nekem bejött.
Lehet benne állítani a lépésszámlálás módját – telefon vagy eszköz
Meg lehet neki mondani, hogy mégis mire figyelmeztessen az óra
Van itt napi megtett séta-cél, ülés-emlékeztető (beállítható napra-órára, mikor zargasson, hogy NeüjjéHe!), ébresztés, 12/24 óra váltás, angolszász mértékegységek használata, alvás-észlelés (ha huzamosabb ideig nem mozog az óra, elkezd rögzíteni, milyen alvás-szakaszban mennyi időt töltöttél szerinte), rángatás-érzékelő (ha felemeled a kezed, megmutatja, mennyi az idő – ha ez ki van kapcsolva, akkor csak érintésre fogja ezt megtenni), és az emlékeztető-fény ki/be kapcsolása.
És a menüpont, ami miatt megvettem: az Értesítés-kijelzés!
Itt lehet beállítani, hogy híváskor mutassa-e, hogy ki hív (naná), valamint küldjön-e értesítést üzenet, Facebook, Twitter, Whatsapp vagy Skype eseménynél.
Az SMS alkalmazás kiválasztásánál lehet trükközni, hogy ne SMS-t, hanem mondjuk a Gmail-es e-maileket mutassa az óra.
Beállítható persze több más app is, nálam ezeket a lehetőségeket ajánlotta fel, sajnos csak egyet engedett választani…
Szerintem a célnak megfelel.
Az értesítésnél látszik, hogy melyik appban milyen ember írt, meg az első pár karaktere a szövegnek. (Ez pont elég ahhoz, hogy el tudjam dönteni, előkapjam-e hejjdegyorsan a telefont, vagy nem kell mindent eldobni a kezemből.)
Na meg persze lehet az alkalmazáson belül frissíteni is.
Röviden és tömören ennyit az appról.
Összegzés
Amúgy szerintem egész olvasható, alapvetően jól látszik – persze közvetlenül erős napfényben annyira nem látható, hisz nem e-ink, de ilyenkor a telefonom kijelzőjét sem mindig látom... árnyékban viszont teljesen látható.
A kijelzőt oldalra simítva lehet megnézni az időt (felfelé húzva a dátumot), és ha tovább taperolod, lehet megnézni a megtett lépéseket, vagy bekapcsolni az alvó módot (felfelé húzva kikapcsolni a kütyüt, vagy jelzést küldeni a telefonra, hogy csipogjon #lostmyphone).
Én egy 2014-es Dual Sim Moto G telefonnal használom 13-as CyanogenMod (20160625-Nightly) ROM-mal, nekem nem volt vele problémám, kaptam értesítést e-mailről, Facebook chatről, és hívásról is, bátran tudom ajánlani.
Néhány kép a kijelzőről:
Manuális frissítés
Megpróbálkoztam egy manuális frissítéssel is, amiről az xda fórumán írnak.
Figyelmeztetek mindenkit, hogy ezt csak SAJÁT felelősségre próbálja ki, semmilyen felelősséget nem tudok vállalni az esetlegesen felmerülő hibákért!
Javaslom a művelet megkezdése előtt legalább egyszer figyelmesen átolvasni ezt a részt, sok kellemetlenségtől kímélheted meg vele magad.
Relatíve egyszerű a folyamat, csak picit hosszúnak tűnik...lássuk hát:
Először megnéztem a verziószámokat (upgrade/update menüpont, nekem 1.1.1.0 volt az alap firmware és 2.2.2 az app verzió). Majd leállítottam és töröltem az előzőleg feltelepített Zeroner app-ot, és feltelepítettem az XDA fórumán fellelhető legfrissebb módosítottat. (Ha a link nem jó, nézd meg az eredeti fórumot, lehet, hogy már frissebb is van).
Aztán hogy ne zavarjon be, be is zártam (beállítások-alkalmazások-Zeroner-kényszerített leállítás) – persze az is egy lehetséges megoldás, hogy telepítés előtt kerül fel a frissítés, és akkor nincs mit bezárni.
FONTOS! Törölni kell a telefonon levő Zeroner mappa összes hex végződésű file-ját (*.hex), mert az bezavar!
Felmásoltam a telefonra az új firmware file-okat (nekem az 1.1.x.x-es verzió kellett, ebből a mostani legfrissebb a 2018-11xx), a legújabb módosított app-ot (Zeroner 3.3.4), a DFU mode bekapcsolót - amivel át lehet tenni a kütyüt firmware-másolási-állapotba, és az nRF Master Control-t, amivel fel lehet másolni magát a firmware-t. Utóbbi hármat nem árt telepíteni, hogy használni is lehessen. De a folyamathoz egyelőre csak a DFU Mode és nRF Master Control appokra lesz szükség.
Most, hogy már minden megvan, el is lehet kezdeni.
Fontos, hogy legyen bekapcsolva a bluetooth, és nem árt, ha már korábban párosítva volt a két eszköz (nekem az előző telepítés miatt ez teljesült), no meg persze egy kis türelem, sajnos az eszköz hajlamos lassan reagálni (5-10-20 másodperc)
Először a DFU mode -ot kell elindítani, és rábökni a 'scan' gombra.
Itt meg kell találnia a karkötőt, és már csak ki kell választani.
Ezután lehet elindítani a DFU módba váltás lehetőségének mutatását - Enter DFU Process.
Itt érdemes még egyszer ellenőrizni, hogy a Zeroner mappában tényleg nincs-e .hex, ha nincs, akkor az eltökéltséget a nagy szürke gomb lenyomásával lehet nyomatékosítani.
Ennél a pontnál a karkötőn villogni/világítani fog egy fehér led és elalszik a kijelző.
Ezután háttérbe lehet küldeni ezt az appot, és elindítani az nRF Master Control-t.
Meg kell keresni az eszközt (scan).
Amint megvan, rá is kell csatlakozni (connect).
Itt mindenféle címet ki fog írni, nem kell kétségbe esni, rá kell nyomni a DFU gombra (jobb felső sarok a három függőleges ponttól balra, a biztonság kedvéért odaraktam egy csudálatos PIROS nyilat).
Itt az Application-t kell választani.
Majd a firmware .hex file-ját.
Kivételesen nem szeretnénk extra dolgokat (init packet) kiválasztani, így itt most 'No' következik.
És el is kezd szépen vánszorogni a bitkolbász, amit a telefon kijelzőjén lehet nyomon követni.
FONTOS! NE ALUDJON EL A KIJELZŐ, MERT FÉLBESZAKADHAT A FOLYAMAT!
Nekem ez a rész a beszámolókhoz képest nagyon sokáig tartott – kb. fél órát.
Amint végzett, újraindul az okoseszköz, és már lehet is használni.
Van róla videó is, ha valakinek úgy egyszerűbb:
Zárszó
Szerintem érdemes volt befrissíteni, így lett néhány extra funkció (pl. több sportbeállítás az appban, függőleges/vízszintes órakijelzés kiválasztása a kütyün), és úgy néz ki, tovább is bírja így akksival.
Amúgy az új Zeroner app azért is jobb, mert már bármilyen másik app értesítéseit át lehet küldeni az i5-re:
Annyi hátránya akad, hogy a leveleknek csak a küldője és a tárgy látszik, a szöveg megnézéséhez görgetni kell, és itt sem látszik minden. Szerintem ez bőven megfelelő (főleg ennyiért).
Észrevettem azt is, hogy bár a kütyün félrehúzom az értesítést, a telefonon megmarad, és bizonyos idő után hajlamos újra elküldeni az értesítést a kütyüre. De ezzel szerintem együtt lehet élni...
Röviden és tömören:
Nekem Megérte.
Köszönöm, hogy elolvastad az írásomat! ;)