Belbecs, tesztfotók
Az SD kártya (amiből minimum Class 4-est ajánl a gyártó), és az elemek behelyezése után azonnal életre kelthető a masina, a dátum, és idő megadása után a menüben még gyorsan leformáztam a memóriakártyát. Elsőre kicsit ijesztőnek tűnt a sok gomb, a programválasztó tárcsa, valamint a rengeteg beállítási lehetőség, de aggodalomra semmi ok, kezdésnek ott van az automata (Auto), a témafelismerés (SR Auto), vagy a téma automatika (SP) üzemmód. A további funkciókban pedig a haladó felhasználók lelhetik örömüket.
Számomra egyelőre ideális az Auto mód, de a manuális módok kiaknázásához még egy kis tanulás, és rengeteg gyakorlás szükséges. A teszt fotókat borús időben, kézből készítettem, a zoom alkalmazásakor előny a biztos kéz, vagy ha kéznél van egy állvány.
Tesztképek
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
Egy (nem általam készített) tesztvideó:
A rövid ismeretségünk miatt a teljesen feltöltött akkumulátorokkal elkészíthető képek mennyiségéről sajnos még nem tudok nyilatkozni, de első blikkre tarthatónak tűnik a 2-300 kép, amit az ismertetőben írnak. Persze erősen függ a vaku használattól, és az akku teljesítményétől, én jelenleg Varta ReadyToUse 2400 mAh akkukat használok.
A funkciók, és menüpontok részletes ismertetésétől most eltekintenék, összefoglalásként annyit szeretnék írni, hogy bizonyára nem ezzel a géppel leszek a National Geographic fotósa, és nem volt alkalmam kategória társaival összehasonlítani, számomra mindenképpen megérte az árát, és aki az enyémhez hasonló fényképész (nem)tudással rendelkezik, valamint hasonlóak az igényei, annak bátran merem ajánlani a Fujifilm Finepix S2980-at.
Köszönöm, hogy elolvastad a Logoutra írt első cikkemet (bemutatómat), a segítő szándékú kritikákat örömmel fogadom. :)