Tegnap bemutatkozott a Nikon legújabb belépő szintű DSLR gépe, mely több ponton is változott az elődmodellhez képest. Mindenki döntse el, hogy előnyére vagy hátrányára.
Kattints a képre a nagyobb mérethez!
Tegnap bemutatkozott a Nikon legújabb belépő szintű DSLR gépe, mely több ponton is változott az elődmodellhez képest. Mindenki döntse el, hogy előnyére vagy hátrányára.
Kattints a képre a nagyobb mérethez!
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom... Bejegyzés 8
Évek óta kísérletezem különböző formulákkal, hogy a fórumozói magatartás egyik legérthetetlenebb megnyilvánulása ellen harcoljak, vagy legalábbis magamról lepergessem. Már nem tudom kellően hangos reccsenésel elég mélyre nyomni a CAPS LOCK gombot, amikor leírom, hogy NE TEDD, így remélem a kiscicákkal érvelés segíteni fog.
A privátban feltett szakmai kérdés rossz! Valahol a kokainkereskedelem és az állatkínzás között félúton található, amit a bejegyzés végére érve minden sötétben bujkáló privátbanüzengető ellenforradalmár is be fog látni.
Először is szögezzük le: Nekem technikailag mindegy, hogy hol válaszolok, hiszen a válaszom megírása a nyílt fórumon és privátban is ugyanannyi utánajárást és gépelésre fordított perceket jelent. Azzal, hogy nem adok választ privátban, tehát nem sok összefüggést mutat az ujjaimban található ízületek kímélésével vagy éppen a lustasággal.
Ez a bejegyzés rövid lesz, de sokaknak hűsítő fellélegzésként fog hatni. Aki követi az LG G4 fórumtopikot, az tudja, hogy gyakran előkerülő vitatéma a "bootloop hiba" én pedig ezzel kapcsolatban kerestem meg az LG Magyarország sajtóosztályát, hogy hivatalos állásfoglalást közöljön a témában.
A válasz Kónya Beátától (regional PR specialist) érkezett. A kérdéseim az alábbiak voltak:
1.) Létezik a "bootloop" néven emlegetett hibajelenség? Ha igen, az mely LG G4 gyártási időszakokat érinti?
2.) Az LG Magyarország csupán 1 év jótállást biztosít a független készülékekre, sok felhasználónál ez már lejárt vagy hamarosan le fog járni. Az LG Magyarország márkaszervizei a szavatossági idő alatt is javítani fogják az ezzel meghibásodott készülékeket?
Honnan tudom a legfrissebb KDZ-t letölteni? Hol érem el az LGUP-ot? Kaphatok linket az LG Bridge-hez? Lehet ugyan a keresőt használni az LG G4 topikban, de tény, hogy egy átlátható lista ezerszer többet segít a leggyakrabban felmerülő kérdések megválaszolásában. Ennek a posztnak most csak ez a lényege, a vonatkozó leírásokat (pl: flash menete) nem tartalmazza.
A lista folyamatosan frissül, ha valami nincs benne, jelezd nekem az LG G4 topikjában és pótolni fogom!
KDZ és IMG fájlok:
H815-höz való európai ROM-ok:
◆ Android 5.1 V10D (KDZ / IMG)
◆ Android 5.1 V10E (KDZ / IMG)
◆ Android 6.0 V20B (KDZ)
◆ Android 6.0 V20C (KDZ)
◆ Android 6.0 V20D (KDZ)
◆ Android 6.0 V20G (KDZ)
Kijött az LG G4-re az első főverzió frissítés, így a nyalókát hátra hagyva a felhasználók 5.1-ról átléphetnek 6.0 Marshmallow-ra. Mivel az OTA és LG Bridge általi frissítés nem egyszerre ér el mindenkihez, így adja magát, hogy a türelmetlenebbek rögtön flashelnék az LG világában használatos KDZ-t.
Az alábbi módszer az LGUP nevű szoftver használatát taglalja, mely sokkal egyszerűbb, mint amilyennek tűnik. Fontos, hogy csak a te készülékeddel kompatibilis KDZ-t flasheld! Ezeket megtalálod a "Letöltendők LG G4-hez" című posztban.
A leírást nem én készítettem, hanem attika79 a PDA Fan Club-on, de engedélyt adott az újraközlésre, amit ezúton az egész közösség nevében köszönünk! Innentől át is adom a szó neki:
Ez a leírás az eltelt évek miatt részben elévült lehet, kérlek titeket, hogy ezt ne az AOSP 4.4.4. ROM telepítési útmutatójaként kezeljétek, hanem a CWM Recovery-n keresztüli ROM flashelés leírásaként, melyben az AOSP 4.4.4 ROM csak példaként szerepel! (Frissítve: 2017.03.20-án)
Az öregecske Samsung Galaxy S Advance megítélése roppant vegyes, mivel ha a gyári rendszerre azt mondjuk, hogy a szoftverfejlesztés szégyene, akkor valójában bókolunk neki, mert sokkal rosszabb ez puszta szégyennél. A házibarkács megoldásokkal viszont egy egészen agilis telefont kapunk, ami mai játékok futtatásán kívül szinte mindenre alkalmas a maga szerény módján. A már egy éve elérhető AOSP 4.4.4. Android a legfrissebb stabil ROM a készülékre, ráadásul a telepítése is rendkívül egyszerű.
Múltkoriban már írtam a kiszivárgott Nikon D4 és Fujifilm X-Pro 1 gépekről. Ezeket mindkét gyártó valóban elhozta a kiállításra és az idő előtt napvilágra került infók mindkettő esetben igaznak bizonyultak.
Most tartunk a második napon (ez volt 11-én) és csak ez a két nagyágyú lenne említésre méltó, de hála a Réponses Photo magazinnak idő előtt lelőtték a poént.
Egymást érik a gyártók menetrend szerint szállított kompaktjai. Van alsó, közép és felső kategóriás ultrazoom a kínálatban... mindegyik valamelyik korábbi modell tovább fejlesztett változata. Egyedül a Polaroid tűnik ki kicsit a sorból SC1630 jelű kompaktjával.
Ugyan nem ő az első aki Android operációs rendszerrel felvértezett fényképezőgépet készít, de ő lehet az első aki ezt nem csak Ázsiában értékesíti.
Na most, hogy a gamer díjátadók egymást érik, túl vagyunk egy rangosnak mondható Video Game Awards-on is, éppen itt az ideje, hogy magam is elmerengjek azon, hogy mit is hozott a 2011-es év.
Leszögezem, hogy nem vagyok hardcore játékos, elsősorban munkaeszközöm a PC, így a felsorolásból könnyen lehet, hogy kimaradnak olyan darabok amik egyébként bizonyára említésre méltóak lennének, de én nem játszottam vele. Az is megeshet, hogy a tavaly ilyentájt megjelent játékokat is ide veszem, mert az elmúlt egy évet nem a naptárhoz szorosan ragaszkodva értelmezem. Na de lássuk az általam legjobbnak ítélt alkotásokat, többé-kevésbé kategorizálva.
A legjobb MMO
Ugyan maga a játék nem idén vált publikussá, de a béta fázisból ez év áprilisában lépett ki az európai kliens egy elég hosszú nyílt teszt után. Már az Open Beta alatt megtetszett a játék, de egyéb elfoglaltságaim miatt nem sok időm jutott rá, viszont nyár elején belevágtam az akkor már teljesen élesben futó játékba is. A World of Tanks szerintem egy igazán követésre méltó példa lehet minden fejlesztő előtt! Alapvetően free-to-play, de egy mikrotranzakciós rendszert rittyentettek össze, hogy legyen miből etetni a szervereket, meg az otthon maradt éhes szájakat. Na de mi is az a plusz benne amiért példaértékű alkotásnak tartom? Egyrészt már maga az alapkoncepció is remek! Nem sűrűn találkozni a bejáratott sémáktól és kliséktől ennyire távolra rugaszkodott MMO-val! Másrészt pedig az üzleti modell alapja, hogy a játékost hagyják játszani ingyen és korlátozások nélkül, ám a megvásárolható extrák nem hoznak markáns előnyt az ingyen játszókkal szemben, csak könnyebbé és gyorsabbá teszik a fejlődést. Ezt pedig egy remek harc- és fejlődési rendszer egészíti ki.
Tovább a teljes íráshoz...Tovább olvasom... Bejegyzés 3
Forrás: IndepVisual
Kora ősszel Budapesten forgatták a Call of Duty és a Jeep közös reklámfilmjét, most megtekinthető a végeredmény.
Oké, tudom. Kezd kicsit sok lenni a videojátékos vonatkozású kisfilmekből, de hát az ősz már csak ilyen, igyekszik mindenki kiadni még a karácsonyi szezon kapujában a húzócímeket. Engem ugyan sem a terepjárók sem a Call of Duty nem hoz különösebben lázba, ám ennek a filmnek az egyik különlegessége, hogy Budapesten forgatták. (Meg úgy őszintén szólva nálam ebben ki is merül a figyelemreméltó tulajdonságok sora).
A forgatásba sikerült nekem is belebotlanom, noha előtte egy nappal már tudtam róla, hogy becses fővárosunk ad otthont a munkálatok egy részének, de nem számítva arra, hogy egy délutáni séta közben a lábam elé omlik egy kifejezetten nagy stáb és a háborús övezetté alakított budai rakpart, így nem is volt nálam felszerelés mellyel illő módon megörökíthettem volna. Füstgép, törmelékek, beöltözött katonák, a főszereplőnek szánt Jeep Wrangler és az őt üldöző szovjet vasak... csupán ennyit lehetett látni, illetve azt, hogy sokszor... nagyon sokszor újra vették a snitteket.
Sokak szerint én minden sztorit az őskortól kezdek felvezetni... no a Pong-ig nem akarok visszamenni, azért megemlíteném a multizás hőskorát, mikor a vének még azt hitték erről a szóról, hogy kártyázni szeretnénk cukorkával a szánkban! Mindenesetre most csak egy kis múltba merengő nosztalgiázás következik, aki csak a Battlefield harmadik részéről alkotott véleményemre kíváncsi az lapozhat!
A multis FPS-ek világában olyan nagy remekeket tudhatok magam mögött, melyet a mai fiatal gamer generáció főként csak az erre szakosodott történelemkönyvekből ismerhet. Emlékszem azokra az időkre mikor még kinevettük azt aki azt mondta, hogy egy napon nem lesz szükség LAN kábelre a multihoz, hanem mindenki otthon ülve, interneten keresztül fogja kiosztani a príma fejlövéseket. Ezekben az időkben éltem át első multis élményeimet olyan őskövületekkel, mint a Quake 2 és a Counter-Strike. Utóbbi ráadásul ekkor még tényleg csak egy Half-Life MOD volt semmi több! Volt aztán itt még Quake 3, Return to Castle Wolfenstein és Medal of Honor: Allied Assault. Majd jött egy DICE nevű csapat és azt mondta: Csinálunk nektek olyan multis lövöldét ahol a map két sarka között járművekkel is száguldozhattok, földön, vízen és levegőben egyaránt! Ugyan nem ez volt az első játék melyben a géppisztolyt letéve tankba pattanhattunk, de ez volt az első mely megteremtett egy kategóriát, melynek egy évtizeddel később is ő a királya!
ma A Roborock nem véletlenül piacvezető sok régióban. A csúcsmodelljük valóban univerzális és tényleg magára lehet hagyni, de mostanra már más gyártók is tudnak hasonlót.
ph Megnéztük az e-sportolók által nagyon kedvelt egeret, a Superlight 2-t, illetve a vezeték nélküli TKL billentyűzetet.
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Axon Labs Kft.
Város: Budapest
ph A vállalat 2025-ben két gyárban is megkezdheti majd a tömeggyártást.
ma A Tab A10 Pro vékony és vékony pénztárcára is találták ki.
ma A OnePlus 13R és Ace 5 egy ugyanazon telefon lehet kétféle szitázással.
ph Az új színváltozat elvileg korlátozott mennyiségben érkezik.
gp A GMod lett hivatalosan a legtöbb példányban eladott PC exkluzív játék.
gp Számos játék szerezhető be az eredeti áránál olcsóbban, érdemes lehet a teljes listát átböngészni.
ph A Ryzen AI PRO 360U inkább korlátozást kínál, mint előnyt a gyári modellhez viszonyítva.