Hirdetés

Vsonic GR07 színpadi fülmonitor teszt

Bevezetés:

Szeretném bemutatni nektek gyűjteményem egy komolyabb darabját, ami már egy ideje nagy segítségemre van új eszközök szignatúrájának felderítésére és így közvetlenül a fülesteszek megírásához is.

Úgy döntöttem, hogy most nem fogom fölösleges dolgokkal húzni az időtöket, (hallom ám az üdvrivalgást) ezért a kevésbé lényeges dolgokat csak címszavakban írom le.

Kiegészítők:

Klikk a nagyért

Felépítés:

A ház négyzet alapú és igen kényelmes viselet, köszönhetően a nagy szögben állítható (!) hangvető csőnek.
A fülest csak fül feletti kábelelvezetéssel lehet viselni, így kábelzaj gyakorlatilag nincs.
A felhasznált anyagok megjelenése nem túl esztétikus, de jobban megnézve látszik, hogy igen strapabíró szerkezet, rendkívül jól van megépítve. A kábel ezüst bevonatú oxigénmentes réz (SPOFC) és merev, nem emlékezős fajta. Gyorsan kirúgja magát és nem gubancolódik. A fül mögötti vezető nélkül, csak az állcsúszkával lehet stabilan viselni.
A dizájnról süt, hogy a tervezés során számoltak vele, hogy komoly igénybevétel mellett is helyt kell majd állnia.

in ear fülhallgatók karbantartása

Segédlet in ear (fülbe dugható) fülhallgatók karbantartására

nem teljes írás - ötletekkel bővülhet

Ház:
- A házat a rárakódott izzadtság/zsír stb.-től egy puha száraz ronggyal töröljük meg. Lehetőleg kerüljük a nedves törlőkendő használatát. Anyaga ne legyen könnyen szöszölődő. Ne használjunk pl. papírzsebkendőt.

- A rácsot a ház elején (fémrács esetén), amennyiben fülzsírlerakódás került rá tisztítsuk meg. Ehhez semmiképp ne használjunk szöszölődő anyagot, textilt, mert csak rontunk a helyzeten.
Kerüljük oldószerek pl. alkoholok, benzin, aceton stb. használatát, mert kárt tehetnek a fülhallgató membránjában és a rács ragasztását is feloldhatják, valamint oldják a műanyagot is.
Vegyünk egy közepes sörteerősségű fogkefét és a fülhallgatót fordítsuk ráccsal a föld felé, majd óvatos mozdulatokkal, ferdén a föld irányába húzó mozdulatokkal operáljunk.

- Melegben a szilikon gumi akadályozza a bőrt a lélegzésben, így könnyen 'bele lehet izzadni' - (vagy sportolás közben) - a fülhallgatóba. Ha ilyet érzünk vegyük ki gyakran, töröljük meg és szellőztessük kicsit a fülünket pár percig. A kialakuló pára/izzadtság bejut a házba és tönkreteszi a membránt.

Teclast T51 hifi lejátszó mini teszt

Teclast T51/Nationite Sflo:2 mini teszt

/Mint korábban már mondtam/ az mp4nation fórumán és a head-fion is számos teszt szól a Teclast T51/Nationite Sflo:2-ről, így azokon felül leírom az én véleményem a lejátszóról.

Ami volt hozzá:

Fali aljzatos USB végű töltő, több fajta dugóval – pirospont!
USB kábel
Hieroglifás user manual
Törlőkendő
Teclast R8 nyitott iem fülhallgató, ami meglepően jól szól – de erről majd máskor

Összeszerelés minősége, külcsín:

Az egész szerkezet műanyagból készült, fém részeket nem látni sehol, de ezek legalább jó minőségűek. A kijelző kristálytiszta és jól reagál a nyomkodásra. Szerencsémre nem kell hozzá túl meleg kéz, hogy fogadja az utasításokat. Azért szerencsémre, mert nekem a plaza budikban lévő érintésérzékelős kézszárítók sem kapcsolnak be soha a hideg végtagjaim miatt.
A szerkezet jól összerakott, sehol egy reszelő él, vagy elválás az illesztéseknél. A picit ferdén álló –funkcionalitásában kárt nem szenvedő- USB port felett könnyen szemet hunyok.
A hangerő szabályozás csak a ház alján lévő poti tekergetésével állítható, ami meglepően jó minőségű és normálisan adagolható, alacsony hangerőn sem találkoztam az ilyen potik rákfenéjével, a bal-jobb oldal balansz problémával. Ezzel viszont még annyi a baj, hogy a retek igen könnyen beforog a ház belsejébe a nyitott tekerőn át, így zsebből kezelve sanszos, hogy az ott terjengő papírzsepimorzsák, meg egyéb zsebszutykok könnyen benyalódnak a házba.