Hirdetés

Gép fogyasztás mérés ODIN GT-vel

A mostani irásom nem arra a célra születtett, hogy teljeskörűen bemutassam a Gigabyte Odin GT tápegységet, hanem, hogy adatot szolgáltassak nektek arról, hogy egy mostani "újabb" gép fogyasztása mennyi a belső tápegység ágakon, átlagos felhasználási esetben. Egyéb tesztekben általában az összteljesítményt szokták üresjáratban illetve terhelve megadni, de mindig is kiváncsi voltam, hogy valójában mekkora áramok mehetnek ezeken a vezetékeken, a mérésre az Odin GT tápegység elektronikája, kiolvasáshoz a hozzá adott szoftver került alkalmazásra.

A kijelzett összteljesítmény értékét, összehasonlítottam a High Power táp által kiadott értékekkel ugyanezen a konfiguráción. Sajnos egyéb teljesítmény mérő műszerem nincs, így azzal nem tudom összehasonlítani.

Tápegységek linkjei:
High Power 560W:[link]
Odin GT 550W: [link]

3DMARK VANTAGE

Mai napon letölthetővé vált a Futuremark legújabb teszt programja,amelyet gyorsan le is töltöttem és telepítettem kisebb nagyobb hajtépések közepette.

Na de kezdjünk is bele...

A telepítő állománya viszonylag gyorsan lejött, mérete 471 MB-t. Telepítés gyorsan lefutott, Aigea Physx 7.09.13 -at telepíti, miközben a DirectX fájlokat is frissiti. Bár a frissitést kétkedve fogadom hiszem a hivatalos Aigea oldalon Physx 7.11.13-at is le lehet tölteni.

Feltelepült a gépre a tesztprogram, az igényelt próba kulcsal elindult nagy nehezen a program (többször nem volt elérhető a Futuremark honlapja, és a kulcsot nem tudta leellenőrizni/regisztrálni).


A próba (trial) verzióban csak egyszer lehet lefuttatni a tesztet úgy, hogy a végén lássuk a számszerű eredményeinket, illetve a teszteket nem is tudjuk szelektálni a programban.













Thermaltake Spirit RS hűtő vs. Revoltec réz hűtő

Minap megérkezett Londonból (köszi Robsonnak) az új memória hűtőm (az itthon 2 hónap óta beszerezhetetlen) Thermaltake Spirit RS. Rögtön nekiláttam, hogy az eddig fentlévő réges régi Revoltec rézhűtővel összevessem, mit it tud valójában.

Az eredetileg lévő rendszert láthatjátok az alábbiakban:

[kép]
Teljesméretű kép itt [link]

beépítve az új hűtést:

[kép][kép]
[kép]
Teljesméretű kép itt [link],[link],[link]

Nézzük az eredményeket: A hőmérsékletet az Aerocool FP-01 előlap hőmérséklet érzékelőjével olvastam le (digitális infrás hőmérővel annó összevetettem a pontosságát ami +-0.5 C volt, tehát gyakorlatilag megegyező volt az infrás hőmérő értékével.A mérési pont a hűtő memórián lévő részének közepe.

A környezeti hőmérséklet: 28 C

Revoltec Hűtéssel: a Kingmax 4x1GB (1.85V,800Mhz)- es ramok 45.5 C mutattak alapjáraton, terhelve a hőmérséklet felkúszott 51 C fokra.

Thermaltake Spirit RS memóriahűtővel:
Nos a hőmérséklet értékek gyakorlatilag egy értéken voltak, akár terhelve akár terheletlen esetet néztem: 35-36 C, melegséget kézrátéttellel gyakorlatilag csak a hőcsövön éreztem, a fekete aluminium bordán minimálisat éreztem középtájékon.

A Zalman 9700 LED processzorhűtés maximum fordulatszámmal működött, igy elvileg a levegő azonos sebességgel mozgott felettük mindkét esetben.De látszik, hogy a Thermaltake Spirit RS hőcsövén lévő lamellái, jobban a processzor hűtő előtt vannak, így a szívóhatásból származó légmozgás hatékonyabban viszi el a hőt róla.
A környezet hőmérsékle: 28 C volt.