Hirdetés

Az nvflash használata linux alatt LG Optimus 2X telefonokhoz

A fórumon érkezett egy kérés, hogy írjak pár szót az nvflash linux alatt történő használatáról. Ebben a bejegyzésben szeretném közelebbről körbejárni ezt a témát, útmutatást adva linux-ot használó fórumtársaimnak.

Az itt leírtak végrehajtása komoly működésbeli problémákat okozhat a telefonban, illetve a garancia elvesztésével járhat. Mindenki csak saját felelősségére fogjon neki.

Mi az nfvlash

Az nvflash egy segédprogram, melynek segítségével az Nvidia Tegra2 alapokon nyugvó platformokat (például az LG Optimus 2X telefon) lehet flash-elni.
Ahoz, hogy az nvflash programmal hozzáférjünk a készülék memóriájához, APX móda kell váltani, melyet O2X esetében úgy érhetünk el, hogy az aksit kivéve
nyomva tartjuk a hangerő fel és le gombokat, majd csatlakoztatjuk az USB kábelt. Az APX mód az un. BootROM-ban van tárolva, tehát nem lehet megváltoztatni, illetve
véletlenül felülírni. Ebben a módban a készülék csak néhány alap parancsot képes elfogadni amivel alacsony szinten tudjuk módosítani (flash-elni) a belső memóriák (partíciók) tartalmát.

Hogyan főzzünk magunknak – azaz egyedi ROM készítése LG Optimus Pro (C660) telefonra

Készítettem egy leírást arról, hogy hogyan tudunk magunknak főzött ROM-ot készíteni. Mivel a dokumentum túl hosszúra sikerült, úgy döntöttem, hogy nem itt a blog-on, hanem pdf-ben teszem közzé. Természetesen ezen blogbejegyzés hozzászólásaként várom építő jellegű kritikáitokat.

A dokumentum letölthető innen.

Fordítás: tun.ko modul

Folytatva a tegnap elkezdett - nevezzük sorozatnak -, tovább mélyedtem a C660 Cyanogenmod rejtelmeibe. Hirtelen ötlettől vezérelve - és mert nem találtam más használható megoldást - fordítottam egy kernel modult.

Előzetesként annyit, hogy szerettem volna vpnc klienst használni (VPNC Widget), de tun.ko kernel modul hiányában nem tudtam életre kelteni. Kutatásaim során eljutottam a tun.ko installer applikációhoz, ami arra hivatott, hogy telepítse, illetve betöltse a megfelelő modult a telefonhoz. A weboldal szerint támogatva van a Cyanogenmod-ot futtató C660 is. Természetesen ez a megoldás nem működött, ugyanis a letöltött modul kernel pánikot okozott és minden egyes vpn indításkor újraindította a telefont.

Ekkor jött az ötlet, hogy mi lenne ha megpróbálnék fordítani egy saját tun.ko modult.

Ami kell hozzá:

- Linux (én ezt használom, de működhet Windows-on is) - Ubuntu 10.04 LTS
- Az LG specifikus CM kernel forrása
- Code Sourcery ARM EABI Toolchain
- Egy erős gép vagy sok türelem :-)

LG Optimus Pro - Magyar fizikai billenytűzet kiszotás CM alatt.

Megvettem életem első (na jó második, ha az Xperia X10 Mini Pro-t is számolom) full querty billentyűzetes Androidos telefonját.

Természetesen a gyári ROM-nak vannak hiányosságai. Például az egyik legidegesítőbb, hogy 10 percenként feldob egy ablakot, hogy "Kevés a rendszermemória".

Mivel nagy CyanogenMod rajongó vagyok, feltettem a legfrissebb CM 7.2RC1-et ami a C660-ra készült. Vannak hiányosságai, de használható, stabil és jobban kihasználja a rendelkezésre álló kevés memóriát.

A legfontosabb "hiba" amit javítottam a fizikai billentyűzet kiosztása, ami alapból angol querty.

A következőt csináltam:

- Fogtam a nandroid backup-ot amit az eredeti LG ROM-ról csináltam és kimásoltam az system.img-ből a következő fájlokat: kbd_pp2106.kcm.bin és kbd_pp2106.kl. Az előbbi a key kódokat, míg az utóbbi a tényleges kiosztást tartalmazza.

- Biztonsági mentést csináltam a meglévő fájlokról és "telepítettem" az új magyar kiosztást tartalmazó fájlokat.