Hirdetés

New York - Manhattan - 1 nap alatt

Délelőtt

Első hallásra furcsának tűnhet - Manhattant bejárni 1 nap alatt? Nem sikerülhet! Nem is sikerült, de arra éppen elég volt, hogy a város légkörét átérezzük, és egy életre szóló élménnyel legyünk gazdagabbak. Hogyan is jött a dolog? Ez már nem az a távolság, hogy egy fapados járattal reggel kiugrok, és már ott is vagyok. Amerikában élő rokonoknál laktunk 10 napig, és különböző okok miatt 1 napot tudtunk New Yorkra szánni (egy későbbi alkalommal aztán lett 2 napunk is NY-ban, de arról majd máskor).
A képeket jómagam készítettem, ezért a minőségért előre elnézést.

Philadelphia mellett laktunk, így hát felültünk a vonatra (NJ Transit), és azzal indultunk Manhattan felé. Trentonban szálltunk fel a vonatra, itt.

Digitális érdekességek

Sziasztok!

Ez az első írásom a Logoutra, mint látjátok eléggé újonc vagyok még itt. Dany007 "Belegondoltál már?..." c. írása kapcsán jutott eszembe egy téma, ami egy ideje izgatja a fantáziámat, kíváncsi lennék a véleményetekre a dologban.

Tudjuk ugyebár, hogy a digitális világban a zenék, a képek, és minden adat gyakorlatilag bitekkel van ábrázolva. Ha veszünk egy 10*10 pixeles képet, ahol egy képpont csak fekete vagy fehér lehet, akkor ott 100 képpont lesz. Ezen a 100 képponton azért már viszonylag sok ábra, betű, vagy akármi felrajzolható.
Na de a lényeg: mi van, ha mi egy számítógéppel legenerálnánk az összes lehetséges verzióját a 10*10-es kétszínű képnek? Ha jól számolom, akkor 2 a 100adikon darab képünk lenne. Ebben aztán minden benne volna: felfelényíl, balranyíl, "A" betű, stb.stb.
Csak győzzük kiválogatni :)

De most jön az, amiért megírtam ezt a postot:

Tegyük fel, hogy ezt nem egy 10*10-es 2színű képen csináljuk, hanem mondjuk egy 1280*1024-es, 16 millió színű képen?
Ekkor a lehetséges képek száma: 16 millió az 1280*1024-ediken..