Hirdetés

Üzleti feltételeim

Itt találhatóak pontokba szedve azok a "szabályok", vagy ha jobban tetszik irányelvek, amik szellemében a Hardveraprón kötöm üzleteimet.

Vételár: a hirdetéseimnél szinte minden alkalommal megadok vételárat, és ettől nem szeretek eltérni. Ha kiírom, hogy az ár fix, akkor az ár fix, alkudozással kéretik nem is próbálkozni.
Amennyiben az árnál "megegyezés szerint" szerepel, ott értelemszerűen egyénileg mehet az "árképzés", persze csak kulturáltan :)

Fizetési módok: készpénz (lehetőleg HUF, devizától sem zárkózok el, de ez esetben előre tessék szólni!), banki átutalás, vagy akár PayPal. Bitcoin/Litecoin párosról is beszélhetünk.

Érvényesség: Egy hirdetésemre addig lehet érdeklődni amíg kint van, up-olástól függetlenül. Ha eladtam, azt jelzem a hirdetésben, és azután érvénytelenítem, ha a vevőtől megkaptam a visszajelzést. Ha jegelve van, azt szintén jelzem.

VHS digitalizálás

Kedves olvasó!

Én már egy ideje foglalkozom VHS kazetták digitalizálásával, de tapasztalataim szerint a legtöbb ember nincs is tisztában magával a fogalommal, hogy ez mit is jelent, miért jó, sőt, miért szükséges. Ez a rövid írás az ő kedvükért készül.
Bevezetésképpen egy rövid összefoglaló/összehasonlítás a két adathordozóról a VHS kazettáról és a DVD-ről, majd a digitalizálás módszerének és lehetőségeinket rövid leírása következik.

VHS:

A VHS kazetta egy mágnesszalag alapú adattároló. A videókamera a fényinformációt (vagyis a lencséje előtt lévő képet) villamos jellé alakítja (árammá és feszültséggé), majd a kazetta szalagját a villamos jelnek megfelelően "felmágnesezi". Tehát az információt (a képet) a kazetta szalagjának mágnesessége hordozza. A szalag mágneses tulajdonságai könnyen megváltozhatnak, és idővel megváltozik az értékük, ezért a rajta tárolt kép sem lesz azonos a felvételkor készített képpel. A VHS kazetta mágneses elvéből adódóan mind lejátszáskor, mind a polcon pihenve, mind másoláskor folyamatosan veszít minőségéből. Egy átlagos kazetta élettartama kb 20 év, és a szalag elszakadása adatvesztést okoz.

Gigabyte GZ-X2, avagy Elite másképpen

Az átlagos ember szereti a lehető legkevesebbet költeni a gép egyik alapvető részére, a gépházra. Abból a szempontból én is közéjük tartozom, hogy szeretném olcsón megúszni, viszont azért vannak elvárásaim. Ilyen például: 12cm venti elöl-hátul, oldalt szellőző (lehetőleg ventihellyel), elöl USB, audio csatlakozók... valamint nézzen ki jól. Igen, mindezt olcsón.

[kép]

Sok tesztet és árlistát átböngésztem, képeket néztem a kiszemelt példányokról a google-ön, és a végén néhány versenyzősre szükült a kör. Az abszolut befutó a tulajdonságai és az ára miatt a Cooler Master Elite 330-asa lett volna (amiről teszt is készült a PH!-n), de mivel a gépház az egyetlen alkatrész, amit nem vagyok hajlandó Pestről hazacipelni (Kiskunfélegyháza, kb 100km-re a fővárostól), ezért az itthoni boltok kínálatát kellett végignéznem. Nosza, körbe is jártam kis városkám boltjait, és két olyan versenyzőt találtam, ami úgy ahogy megfelelt volna: a Point of View Turbine házát, az oldalán a hatalmas ventivel, és egy másik boltban egy Gigabyte házat.