Milyen asztali játékos számítógépet vegyünk Karácsonyra?

Bevezető és belépő játékos szint

Sziasztok!

Mostanság sok ismerősöm körében felmerült a téma, hogy mégis milyen asztali gépet vásároljanak, vagy éppen mit kéne fejleszteniük a gépen. Mindenki szeret játszani, így lentebb láthatjátok, hogy szerintem mit és miért érdemes vásárolni játékok céljából. A hetedik oldalon találhattok irodai / otthoni nem játékos felhasználásra ajánlott konfigot.
Az árak során egyetlen cég árait néztem, így nem kell minden egyes alkatrészre külön szállítási díjjal számolni, ugyanakkor más cégeknél egyes termékek lehet, hogy olcsóbban kaphatóak, de a végösszegben túlzott eltérés szerintem nem lehetséges.
Az alaplapoknál, memóriáknál és videokártyáknál nem kell a példában leírt termékekhez ragaszkodni, mindig az adott kategóriában elérhető legolcsóbbat kell venni, nálam most éppen ezeket adta ki a rendszer a legolcsóbbnak.

Hát akkor íme a lista, gépház, DVD-író és perifériák nélkül:

B1. Belépő szint játékra, AMD:

Battlefield 1-re 4 magnál több?

Bevezetés

Kedves Olvasók!

Tudom, hogy a többség (elég gyakran én is) a cikk megnyitása után a konklúzióra ugrik, de aki teljes képet akar, annak előre szólok, hogy vegye a fáradságot, és olvassa végig a cikket, mert direkt nem fogom az összes tapasztalatot összegezni az utolsó oldalon.

Ennyi előszó után csapjunk is a magok közé.

A profilomra kattintva láthatjátok, hogy a hatmagos processzorok tulajainak táborába tartozom.
Én csak netezek és játszom a gépemen, semmi munka, vagy egyéb hobbi, ami igényelné az extra számítási kapacitást. Az AMD érkező (vagy mire megjelenik ez a cikk, már meg is érkezett) processzorai végre elhozhatják a processzorok "ár-forradalmát", hiszen nagyon lesarkítva az előzetes árak alapján azonos pénzért extra 2 magot kapunk majd, tehát pl. egy mostani négymagos i7-6700k/7700k áráért egy hatmagos i7-5820k/6800k teljesítményt kaphatunk, és ez igaz lesz később minden kategóriára. (ha helyesek a feltételezéseim).