Hirdetés

PSP Street Teszt

Bevezető:
Ha már volt játék teszt, nem maradhat el a PSP teszt sem. Volt már 1001-es Fat Psp-m is de olyan jó állapotú volt, hogy féltettem barbár énemtől ezért 2 éve megváltam tőle., De nem rég szereztem be egy Street-et 15 ezerért, alig használt, 8gb memória kártyával és 6.60 Gen flashel. Most pedig egy kis PSP történelem következik. Mint mindig, ez is Európában jelent meg legkésőbb. Megjelenési Dátumok: Japánban 2004. december 12, Amerikában 2005. március 24, Európai Unióban és Ausztráliában 2005. szeptember 1. Szóval, mondhatom, hogy egy 10 éves játékkonzolról (kézi) van szó, melyek kaptak átalakításokat, és ezekre is ki fogok térni, meg az evolúcióra.

Megjelent Verziók:
- PSP 1000 (Fat)
- PSP 2000 (Slim & Lite)
- PSP 3000 (Brite)
- PSP N1000 (Go)
- PSP E-1000 (Street)

Funkciók:
Játékra lett első sorban készítve, de a 6.60-os (legfrissebb) frissítés óra ezek a funkciók lettek elérhetőek: csatlakoztatható hozzá kamera, GPS modul is ráköthető, lehet internetet böngészni, online rádió hallgatásra is alkalmas, mp4 és mp3 lejátszása is lehetséges rajta, PS3 távirányító is funkcionalitása(persze itt vannak korlátok játékok terén), Skype (Írni nem tudunk benne, de fülhallgatós mikrofonnal tudjuk használni), Playstation Store elérése játékok letöltésére és vásárlására.

Az Slim & Lite az alábbi funkciókat is tartalmazza a fentieken felül:
TV-kimenet, USB-kábelen keresztüli akkutöltés, játék közben az UMD-ről a memóriába menti az olvasott adatot, Memory Stickről vagy UMD lemezről is képes olvasni az adatokat.

Hardver:

- Méretek: 170mm hosszú, 74mm magas, 23mm vastag(slim & lite 18.9mm)
- Súly: 260 gramm (slim & lite 189 gramm)
- Kijelző: 480×272 felbontású 16,77 millió szín megjelenítésére képes, 16:9-es képarányú és 4,3 hüvelykes melynek fényereje maximálisan 200 cd/m².
- Főmemória 32 mb (slim & lite 64 mb)
- Grafikus memória: 4 MB DRAM. A PSP grafikus alrendszer 512 bites buszt használ
- WLAN-protokoll támogatás: 802.11b/g

Amivel a slim & lite többet tud:
- Erősebb Wi-Fi kapcsolat.
- Töltési idő rövidebb az UMD adatok átmeneti memóriába való mentése miatt
- Megnövelt akkumulátor-élettartam az alacsonyabb energiafogyasztásnak és az USB-porton keresztül történő töltésnek köszönhetően.
- Videokimenet
- Újratervezett D-pad és gombok
- A WiFi kapcsolója átkerült a konzol tetejére
- Új UMD design
- A hangszórók új helyen vannak, a képernyő tetejéhez közel
- A Memory Stick bővítőhely új helyre került, bár így sérülékenyebb, mint a régi változatnál

Ezek az adatok és információk a Wikipedia segítségével jöttek létre, de a továbbiakban csak saját kútfőből építkezek, és végre elkezdem a saját konzolom tesztjét is.

Street konzol (ami nekem van):

Nos ennyi kitérő után, áttérek a saját konzolomra, mert elvégre is azt szeretném tesztelni nektek, de mivel képeket is szúrok be, remélem nem fog zavarni senkit, hogy nem a sajátomat használom fel erre a célra, hanem amit a neten találok éppen. Mivel ez még inkább játék orientált, így olyan funkciók is kikerültek a gépből, mely már a legelsőnél is alap volt. Nincs Wi-fi, Hangszóróból is egy van, akkumulátor beépített így ha tönkremegy akkor nem olyan egyszerű megrendelni/kicserélni, valamint az UMD kinyitása is kézzel való kipattintással történik. A fizikai kinézetéről belinkelek egy képet, melyen bekarikázom azt a részt, mely a legkellemetlenebb változást hozta:


Remélem jól látszik, azok olyanok mintha érintő gombok lennének, de nem, egy elég nehezen kezelhető billenő kapcsolók, melyek kifejezetten nem tetszenek, sőt eléggé idegesítőek és nehezen lehet alkalmazni a hozzájuk való funkciókat. Kár volt ezt is megváltoztatni. A termék hátlapja matt ami sokkal jobb a fényesnél, mert nem gyűjti az ujj lenyomatokat, és nem is csúszik. Analóg karja is beljebb van helyezve, így alig van tapintható felület amin játszani tudna az ember, főleg ha kezed mérete kicsit is átlagos vagy a feletti. Anyaghasználat persze továbbra is első osztályú és masszív. Játékfelhozatala 3 ezer felett stagnál, persze ebbe beletartozik, hogy Japánba is fejlesztettek rá rengeteget. Nagy címek is ellátogattak erre a konzolra a teljesség igénye nélkül: God Of Warból 2 rész, Need For Speedek is szép számmal jelentek meg rá, Chras is belátogatott, de a Prince Of persia se akart kimaradni a listáról. Mára már megcsappantak a játékok fejlesztése, mert leváltotta a Ps Vita, de akkor is szép számú játékkal büszkélkedhet a maga mögött hagyott évek során. Nem vitatom a létjogosultságát, még a mai napig is jobb játékélményt biztosít, mint az Androidra fejlesztett játékok és persze sokkal hosszabb játék időt is kínál. Számomra tökéletes vétel volt, amit nem bántam meg. Aki játékra akar készüléket venni a Go kivételével, bármelyik tökéletes választás számára, mert mindegyik biztosítja az élményt. Akkumulátor teljes fényerőn, negyed hangerőn 5.5-6 óra volt egyhuzamban történő játék során, ami nem rossz. A mai Tabletek tudják ezt a folyamatos időt biztosítani, ilyen igénybe vételek mellett(persze a legnagyobb átlag, vannak ott is üzemidő bajnokok, de az esetek többségében ez a helyzet.). A gépezet hardverét figyelembe véve erőteljesen csapkodom össze a két tenyeremet, mert bizonyos játékok grafikája döbbenetes. Hihetetlen ebből a hardverből mit ki tudtak hozni a fejlesztők, ami a mai napig lefoglalja az embert és nem ad szájhúzásra okot a látványvilága. Viszont a kijelző betekintési szöge borzalmas, mert csak egyetlen szögből lehet látni normálisan a képet, utána a színek invertálódnak, elsötétednek és a kép nem is látszik, de ennyi pénzért az ember ne legyen telhetetlen, úgy is csak egy szögben használva játszik vele az ember nem fogja forgatni. A többi funkcióját min a zene lejátszást, videót nem teszteltem, mivel arra van más alkalmasabb készülékem. De ha kézikonzol, akkor vitathatatlanul PSP!

Összegzés:
Pozitívumok:
+ Játék felhozatal
+ Ide is megjelentek az exclusive játékok
+ Játék idők
+ Anyag használat
+ Támogatás
+ Optimalizáltság
+ Grafika
+ Üzemidő
+ Most már mondhatni a játék árak is nagyon kellemesek
+ Hangzás (még a mono is jó hangerejű)
+ Mostani árfekvése

Negatívumok:
- Betekintési szög (2014-es szemmel)
- Street billentyűzete (alsó rész és az irány gomb)
- Csak a konvertált/rá kiadott filmeket viszi

Ergonómia: 7/10
Összeszerelési minőség: 9/10
Játék felhozatal: 10/10
Kézre állóság: 6/10
Anyag használata: 9/10
Kijelző mérete: 7/10
Kijelző minősége: 5/10
Üzemidő: 9/10
Ár/Érték aránya (2014-ben): 10/10
Hangzás: 7/10 (sztereó: 9/10)
Felhasználói felület: 8/10
Szolgáltatások: 7/10 (többi változat: 9/10)
Kezelhetőség: 8/10
Sebesség: 10/10
Szoftver rugalmassága/bővíthetősége: 6/10

Ennyi fért bele a mostani tesztbe, remélem tetszett, ha igen olvasd el az előző irományomat is:
[link]

Ha igény van rá az Xbox 360-amról is írok egy tesztet. Mindenkinek köszönöm a figyelmet, és zárásnak egy vicces kép!


Ha tetszett a firkálmányom olvasd el az előzőt is: [link]
Köszönöm mindenkinek a figyelmet!

Hirdetés

Tovább a fórumba.