Ilyen a mai társadalom?

Sopron mellett élek, nyugis helyen, sokat vagyok a városba, barátnőm is oda tartozik. Lassan féltem elengedni egyedül, teli van a város parasztokkal, beszólnak neki, füttyögetnek, dudálnak, követik. Nem zavarta őket múltkor, hogy kézen fogva sétáltunk, dudáltak meg beszóltak ugyan úgy. Most ettől ők menők, vagy megkönnyebbülnek, vagy ezt élvezik? Szerintem szánalmas..

Ez még mondjuk, hogy "semmi".

Ma barátnőmtől megyek a buszomra, Schönherr malom utcából a Kőszegi út aljáig, és egy kisebb rövidítőnek mentem, ami a Schönherr végből a Lehár F. utcának a közepéig elvisz, egy kis rét szerűség. A felénél járok, amikor nem magyar nyelven ordít valaki tőlem 20 méterre, hátranézek, két srác, nagy volt a fű, sokat nem láttam, meg napszemüveg volt rajtam, rajtuk. Pár méter múlva magyarul ordít, hogy megdöglesz, hátranézek, láttam, hogy valami van a kezébe, talán kés. Na ott elkezdtem futni teljes erőmből, mivel volt nálam 30.000Ft, egy LG KP502, egy LG KU990, egy 10.000Ft-s Vans napszemüveg, és egy 10.000Ft-s Tyra sapka, ennél kevesebbért már öltek. A Híd utcai kereszteződésig futottam, úgy hallottam, hogy jönnek utánam, de hála istennek nem. Kicsit pihentem a maradék úton, majd a Kuruczdomb sornál újra futottam a kőszegi úti buszmegállóig.

Kérdem én, ez mi? Ellenségem nem nagyon, a srácok talán romák, tőlük meg főleg nincs. Mi lett volna, ha zenét hallgatok, és nem hallom, hogy ordítanak? Minden esetre inkább pár perccel előbb elindulok máskor, de hosszabb útnak megyek.

És egy kép az útról:

Szerk: Mi van, ha megszúr, napi 5x járnak arra, abból 2x én, és 1x barátnőm, a többi idegen. Beraknak a fűbe, senki sem vesz észre..

Még van hozzászólás! Tovább