Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:36

LOGOUT.hu

ZTE v5 Red Bull (v9180 - WCDMA)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6901) nimfas válasza Senais (#6894) üzenetére


nimfas
addikt

Most ketten írtatok kétfélét egymás után...
Te azt hogy Miui-ról csak gyárit tegyek, az előtted szóló hogy mehet Cwm-ből a mentés.

Ez azért fura, mert Sensation alatt Recovery-ben csináltam egy full takarítás, és az pucolt mindent az SD-n kívül és azt tettem fel amit akartam.

Tehát felteszem a Miui-t, majd a Stock romot a gyári Recovery-vel, majd cwm-el a hungobungo 1.15-öt?

Kissé kacifántos... Nemde?

(#6902) peestike válasza Laza... (#6895) üzenetére


peestike
senior tag

igen, ezt észben tartom.
többször írtad már, a jó tanácsokat azért megfogadom. :)
cwm az megy szépen rendben, nem variálok. főleg mivel minden eddigi romról van mentés.

nimfas: a hosszabb út kacifántosabb valóban, de elvileg tuti.
a rövidebb meg nem tudom miért ne működne, eddig nekem működött, több telónál is...
nem tudom más esetleg hogyan használja.

[ Szerkesztve ]

42 - Nincs is jobb, mint egy kis kötöttség, ami ellen az ember kényelmesen lázadozhat.

(#6903) Senais válasza nimfas (#6901) üzenetére


Senais
aktív tag

kacifántos, de külföldi fórumokon is azt írták, hogy miui-ról mindig a gyárira térj vissza... hiszek az ottani janiknak + Lazának is (főleg hogy volt már nála pár miui-s tégla)

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#6904) wwenigma válasza tobias40 (#6899) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Normal telefonalasnal nem mukodik akkor kalibrald ujra!

Miui-rol visszateresnel meg azert nem art a gyari mert miui belepiszkal a radios reszbe is...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6905) tobias40 válasza wwenigma (#6904) üzenetére


tobias40
veterán

Újra kalibráltam,holnap tesztelem majd a tartóban telefonálás közben.

Miui nekem nincs ha nekem írtad.. :U

(#6906) Dave Crank válasza nimfas (#6901) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Az egyértelműség kedvéért:
Custom recovery: CWM, Philz touch, TWRP(kerüldd!!)
Gyári recovery: eVx...
Custom rom pl.: Mokee, CM, Miui...
Stock rom (gyári) : 1.15 (H115), 1.16(H116)!
CSAK! az számít stock romnak, amit gyári reco-ból kell flashelni! Gyári reco flashelese Laza progijából!
Ha custom rom van fent(teljesen mindegy, hogy melyik custom), akkor gyári recoból flashelj egy stock romot wipe-k után(3wipe van gyári reco-nál)!
Stock rom flashelese után lehet flashelni Laza progijával a CWM-t, amivel felrakod a custom rom-t wipa data/fact, wipe cache, format system, advenced-wipe dalvick cache után! Rom telepítés után (legyen az gyári, vagy custom) gapps telepítése CWM-ből!
Backup & restore:
Ahogy már leírták, mentést csak a mentett rom verzió újratelepítettjére húzható vissza.
Szóval ha van egy pl.: CM12 01.26-s mentésed, akkor húzd fel a CM12 01.26-s custom rom-t, amire a wipeok után mehet a restore.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#6907) nimfas válasza Dave Crank (#6906) üzenetére


nimfas
addikt

Na... ez így elég érthetőre sikerült :) Köszönöm!

Végén van egy számomra új dolog :
"Szóval ha van egy pl.: CM12 01.26-s mentésed, akkor húzd fel a CM12 01.26-s custom rom-t, amire a wipeok után mehet a restore."

Ez HTC alatt úgy nézett ki, hogy amit recovery alatt mentek az ment mindent, rendszert, programokat.... és ha ott recovery alatt csináltam egy visszaállítást wipe után ami mindent pucolt kivéve az SD kártyát, akkor kész voltam.

Ezért nem értem, hogy miért kell egy ugyanolyan "üres" rendszert feltenni ahhoz, hogy a mentés visszamenjen. Ezek szerint itt nem menti le az egész cuccot, csak a programokat és a rendszert magát nem?
Illetve a wipe nem pucol le mindent???

(#6908) Upo válasza nimfas (#6907) üzenetére


Upo
addikt

Az egyik az "telepítő" zip, a másik meg restore. Úgy lehetne talán elmagyarázni, hogy a "telpítő"-ben lehetnek egyéb parancsok is, amik konfigurálnak-beállítanak dolgokat, partíciókat/filerendszereket állíthatnak, rendszer zintű dolgokban turkálhatnak. Nem csak az a néhány partíció van ám pl. a telefonon amit a cwm lement! A gyári rom telepítő pl. képernyőt kalibrál, de lehetnek még dolgok amiről nem tudunk.
A restore az csak visszamásolja a fájlokat az előkészített partíciókra és kész. Jobban jársz ha követed az utasításokat, de a te dolgod. Hátha megspórolod azt a 2-3 percet, és így megmarad a kockázat izgalma is.

Nem tudom milyen HTC lehetett, de akkor elég szegényes lehetett a felhozatal ha ez elég volt.
Régi sima első Desire volt asszonynak, a kicsi tárhely miatt ott aztán volt variáció, átparticionálások, file rendszer váltás, komplett partíciók sd-ről és társai, na azt egy cwm restore-al nem tudtad volna megoldani, ott keményen kellett másokat is flashelgetni amik megcsinálták a szükséges műveleteket.
Aztán 2.3 - 4.0 váltásnál is voltak "átálló" zipek amit telepíteni kellett, ami átformázta ext3-ról ext4-re, és még sorolhatnám.

Egy cwm wipe nem fog neked pl. ext4-ből f2fs-t csinálni, egy ext4-es romra restore-olsz egy f2fs-est akkor öröm nézni mekkora tégla lesz. Előtte át kell forázni, vagy az "eredeti" üres romot feltenni ami átformázza. Annyi lehetőség van már manapság, nem olyan egyszerű mint régen. De ha gondolod akkor menj a saját fejed után, csak aztán ne gyere hogy nem szóltunk.

[ Szerkesztve ]

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#6909) doongoo válasza martin555 (#99) üzenetére


doongoo
addikt

benéztem

[ Szerkesztve ]

(#6910) nimfas válasza Upo (#6908) üzenetére


nimfas
addikt

Köszönöm, újabb új dolgokat tudtam meg :) Sok minden más megvilágításba került...

Azért a szegényes felhozatal... Gyári Sense rom, Sense nélküli rom, MIUI rom, CM11-12 rom, Viper rom és társai : HTC Sensation Rom-ok

De ha többen ezt javasoljátok akkor így csinálom, nem szeretnék egy 45eFt-os téglát :)

Köszönöm utólag is mindenkinek aki értelmesen elmagyarázta hogy miért kell így csinálni, de komolyan!

Üdv.

(#6911) tobias40


tobias40
veterán

Hi!

Ma is teszteltem a dupla koppot és uaz a tapasztalat mint tegnap,tehát az akkku idő nálam felére esett uanolyan használat mellett mint azelőtt!
Ez azért kicsit sok sztem.....
Igaz hogy megy mellette folyamatosan a 3G,gps,és Bt de ezek mentek eddig is!
Tehát akinek számít az akku idő az gondolja meg,kell-e így neki! :Y

Ja és a kijelzőt továbbra is a pover gomb-al tudom csak lekapcsolni,telefonálás közben! :W (ha nem telefonálok szépen lekapcsol 1 perc után)

Más:tudtok olyan tárcsázót ajánlani ami nem csak a nevek között keres amikor ütöm be a betűket hanem a teljes kontakt adatok között is?Tehát pl a cégnévhez beírt adatokat is "nézi"! :Y
Most a DW Contacts & Phone & Dialer-t használom de ez nem tudja..

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#6912) rasky válasza tobias40 (#6911) üzenetére


rasky
senior tag

Nekem egyáltalán nem merített a duplakopp annó, a BT az igen, ha kapcsolódva volt, akkor az nagyon...

(#6913) nimfas válasza tobias40 (#6911) üzenetére


nimfas
addikt

Hali, próbáld ki az exdialer tárcsázót.
Két tapival nekem nem ilyen vészes a helyzet, tegyél fel GSam Battery Monitor és Wakelock Detector programot. Tuti vmi ébren tarja a telón.

(#6914) tobias40 válasza nimfas (#6913) üzenetére


tobias40
veterán

Próbáltam már az exdialert is az sem tudja,amit eddig néztem egyik sem... :(
Ok,azokat felteszem,mindkettő kimutatja hogy mi eszi az akksit?

Lehet hogy nem a dupla kopp-tól van de azóta esett vissza az akku idő drasztikusan mióta azt felraktam..

Amiket feltettem a telepítéséhez lehet törölni most már vagy kell még a használathoz? :F

De CSAK a hívás közben tartja ébren!Lehet a tárcsázó tehet róla?Ha igen hol keressem ezt a beállítást??
És mit kell beállítani? :)

[ Szerkesztve ]

(#6915) Laza... válasza tobias40 (#6914) üzenetére


Laza...
addikt

Nézd meg ezt

Never give up!

(#6916) nimfas válasza tobias40 (#6914) üzenetére


nimfas
addikt

Nekem nem marad bekapcsolva telefon közben az LCD ha a fülemben van a telefon... Tuti a tárcsázót hibája.

(#6917) tobias40 válasza Laza... (#6915) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi!
Ez egy kiegészítés csak vagy egy teljes értékű dual simes tárcsázó? :F

(#6918) tobias40 válasza nimfas (#6916) üzenetére


tobias40
veterán

Füledben a TELEFON? :C

Nem a bt fülest akartad írni?

(#6919) Laza... válasza tobias40 (#6917) üzenetére


Laza...
addikt

Passz, igazából csak keresgéltem... azaz a próba Rád vár :)

Never give up!

(#6920) KTU válasza tobias40 (#6911) üzenetére


KTU
addikt

Nálam a gyári tárcsázó a névjegyekhez tartozó jegyzetben és becenévben is keres.
A többit nem próbáltam.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#6921) tobias40 válasza KTU (#6920) üzenetére


tobias40
veterán

A gyáritárcsázó nekem nem tetszett mert kicsik a betűk a gombokon és nem látom sajnos...
Lehet tudni fejből is tudom a helyüket de nekem sajna nem lett jó...
Meg tiszta fehér az egész és nehézkesen tudtam vele keresni is..

A DW az mindenben megfelel nekem csak ezt nem tudja. :(

(#6922) weinmaker válasza tobias40 (#6921) üzenetére


weinmaker
őstag

Én nem veszem észre, hogy a duplakopptól jobban merülne a teló. A tárcsázót meg bármilyen rom-on azonnal cserélem a pixelphone pro-ra. Ezt szoktam meg, nekem ez az etalon.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6923) CoolBoy323 válasza weinmaker (#6922) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Abban nem lehet beallitani, h sepregetessel valtson a kapcsolatok, tarcsazo, kedvencek kozott?

Szvsz az AOSP 4.2 tarcsazo a legjobb a vilagon, de nem talaltam még sehol meg igy kulon :(

(#6924) 426os válasza tobias40 (#6921) üzenetére


426os
őstag

Ha még nem találtál rá: Settings>Display>Font Size. Itt a betűméretet tudod megnövelni és ez mindenre hatással lesz. Hátha segít.

.

(#6925) tobias40 válasza 426os (#6924) üzenetére


tobias40
veterán

Az "big"-re van állítva mégis aprók a betűk a tárcsázón! :F

(#6926) tobias40


tobias40
veterán

Még vmi eszembe jutott:
A sensort nem lehet beállítani hogy villogjon vmilyen színnel ha volt nem fogadott hívás,sms,email érkezett stb..??
ZTE V987-en ez is volt..
Vmint amikor felélesztem a kijelzőt és ott van egy dátom idővel együtt,ezeknek a méretét nem lehet megnövelni,legalább a dátumét?(az idő mérete jól látható)

(#6927) 426os válasza tobias40 (#6926) üzenetére


426os
őstag

A szenzor az egy szenzor (érzékelő), nem tud fényt kibocsájtani. A régi telefonodon sem a szenzor villogott, hanem a mellette lévő értesítő led. Itt az nincs, hanem a home gomb körüli gyűrű helyettesíti, hozzáteszem teljesen jól (nálam legalábbis csak nagyon ritkán akad be egy-egy pc-n már elolvasott email miatt, egészen a kijelző felélesztéséig)

[ Szerkesztve ]

.

(#6928) KurtCobain válasza 426os (#6927) üzenetére


KurtCobain
őstag

A közelség érzékelő pirosan világít működés közben. :P Próbáld csak ki sötétben.

Mmm'kay?

(#6929) 426os válasza KurtCobain (#6928) üzenetére


426os
őstag

Na jó, ez érdekes, tényleg világít (ennek utánanézek hogy működik). De hogy ezt csak vaksötétben lehet látni abban biztos vagyok. Ebből kifolyólag értesítő ledként használni lehetetlen.

.

(#6930) tobias40 válasza 426os (#6927) üzenetére


tobias40
veterán

Köszi,ezt nem tudtam hogy az értesítés amikor kéken villog.. :C

(#6931) asdf_ válasza 426os (#6929) üzenetére


asdf_
veterán

Gondolom egy infra led es egy infra vevo egymas mellett, ha kozel van a fejed es elegendo sugarzas verodik vissza a vevore, akkor az kozelnek van erzekelve, es leoltja a kijelzot.

(#6932) KurtCobain válasza 426os (#6929) üzenetére


KurtCobain
őstag

Persze, nem lehet annak használni, csak gondoltam kötekszem kicsit. :D

Mmm'kay?

(#6933) Laza... válasza tobias40 (#6930) üzenetére


Laza...
addikt

Ez komoly? :DDD

Never give up!

(#6934) 426os válasza asdf_ (#6931) üzenetére


426os
őstag

Én is infrának gondolnám, csak ugye azt nem szokás szabad szemmel látni. De ezek szerint mégis :)

tobias40: Csupa meglepetés ez a telefon.

[ Szerkesztve ]

.

(#6935) tobias40 válasza weinmaker (#6922) üzenetére


tobias40
veterán

Jónak tűnik,holnap próbálom!
A fizetős miben tud többet?
Hol tudom beállítani benne az alapértelmezett simet minden kontaktra?

Laza:igen komoly mert nem figyeltem rá hogy miért villog... :B
Jó lenne egy "használati" a telóhoz hogy ne tegyünk fel felesleges kérdéseket hanem utána tudok kérdezni...

[ Szerkesztve ]

(#6936) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

Én is FoxPuppy féle H115-ről szeretnék gyári H116-ra áttérni, úgy mint ebben a hozzászólásban Jim74.

Viszont nekem jó lenne ha megmaradna a ROOT, meg a CWM. Miben térjek el az általa leírt sorrendtől?
Vagy ezeket majd a végén újra meg kell csinálnom?
(amúgy korábban már feltettem a stock-h116-X9180 kernelt)

[ Szerkesztve ]

(#6937) Laza... válasza easy...rider (#6936) üzenetére


Laza...
addikt

Első:

Ha nem a gyári reco van rajta, akkor visszaflasheled
- updtae.zip-et felmásolod
- hangerő fel + bekapcs indítasz.
- wipek > majd install
- utána bootolsz CWM-be, előtte felmásolod a telóra a gapps, root zipeket >> install zip

Újraindítod, örülsz

Never give up!

(#6938) weinmaker válasza tobias40 (#6935) üzenetére


weinmaker
őstag

A sima megáll asszem egy hét után, hogy vedd meg a prót :D

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6939) asdf_ válasza tobias40 (#6921) üzenetére


asdf_
veterán

Gyari rom eseten easy mode a baratod. Megsem, mert nincs benne nevjegyzek (epic fail).

[ Szerkesztve ]

(#6940) Laza... válasza asdf_ (#6939) üzenetére


Laza...
addikt

Jah, tényleg, ha az sem elég, 10+" tabletet kell venni :K :D

Never give up!

(#6941) tobias40 válasza weinmaker (#6938) üzenetére


tobias40
veterán

Megvettem,jónak tűnik,holnap tesztelem.
Csak nem értem hogy a 790 ft-ból miért lett 1003 ft a vételkor?(árfolyam miatt,vagy írt vmi tax költséget és azért?)
Mindegy mert már megvettem,remélem nem bánom meg :)

Más:"Lehet hogy nem a dupla kopp-tól van de azóta esett vissza az akku idő drasztikusan mióta azt felraktam..
Amiket feltettem a telepítéséhez lehet törölni most már vagy kell még a használathoz? :F"

[ Szerkesztve ]

(#6942) 426os válasza tobias40 (#6941) üzenetére


426os
őstag

tax=áfa.

.

(#6943) asdf_ válasza tobias40 (#6941) üzenetére


asdf_
veterán

Elso vasarlasod volt gondolom, ekkor beterhelnek probakent 1 dollart/eurot/akarmit. De asszem csak zarolt osszeg lesz, majd valamikor visszakapod/jovairjak/ennyi credited lesz a google-nal/akarmi. Vagy jol ratoltak az immar eloirt magyar afat. Szerk: szamoltam, ez utobbi.

[ Szerkesztve ]

(#6944) weinmaker válasza tobias40 (#6941) üzenetére


weinmaker
őstag

Ja, rámegy a fa. Nem tudom, hogy te megbánod e, de nálam ez az etalon tárcsázó, évek óta.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#6945) tobias40 válasza weinmaker (#6944) üzenetére


tobias40
veterán

Holnap már megmondom a tapasztalatot,1000 ft nem a világ főleg ha beválik..(elsőre szimpatikus)

(#6946) Senais válasza tobias40 (#6941) üzenetére


Senais
aktív tag

dupla kopp törlés, cwm-ből
[link]

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#6947) easy...rider válasza Laza... (#6937) üzenetére


easy...rider
őstag

Köszi!

Az természetes hogy a wiping nagyon lassú? 10 perc kb 1 wipe :F

(#6948) Senais válasza easy...rider (#6947) üzenetére


Senais
aktív tag

gyári rommal normálisnak mondható :)

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#6949) Senais válasza Senais (#6948) üzenetére


Senais
aktív tag

vagyisna, gyári recoveryvel

"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal." - Woody Allen

(#6950) dealerman


dealerman
senior tag

Wifivel kapcsolatban : 300-as router mellett is csak 72 Mbps a kapcsolati sebessége a telónak,hol ott 150-nek kellene lennie,két routernál is néztem,nem tudom,hogy ez az új cm12 lenne a ludas ?

WiFi Connection Manager
progival nézem :)

Max 18 Mbit-et tudok így mérni speedtest-en,ez kb csak a fele mint amit várnék :D

[ Szerkesztve ]

underground techno will never die

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.