Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#105801) csuvicsuva válasza CactuS (#105800) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Bizony, gyerekek ellen minimum nyolclépcsős azonosítás kell. :K :DDD

Esetleg keress rá a Microsoft Familyre akár itt, azt hiszem l.skywalker írt róla egy beállítási kisokost.

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#105802) Moby válasza vonSux (#105781) üzenetére


Moby
addikt

Oké, csak én se szűrök elő mindent, mert nekem is komplett zsánerek maradnak ki. Amúgy lehet nem lenne haszontalan egy topikot nyitni akár a gamepassban elérhető ajánlott játékoknak, vagy valami ilyesmi. Vagy ha ide legalább mindenki firkálna valamit. De ez olyan, hogy nekem sincs mindig időm meg energiám erre. Mindkettőből egyre kevesebb :)

(#105803) icemad válasza CactuS (#105800) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Itt az előző link a magyar nyelvű oldalhoz. [link]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#105804) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem gamepass címekből ezek tetszettek nagyon:

My friend Pedro
Donut County (ez inkább gyerekeknek való)
Carrion
Rain on your parade (ez is inkább gyerekeknek)
Dead cell
Grounded
Sea of Thieves

Amelyik még benne van, azt nyugodtan próbáljátok ki, szerintem remek játékok.

Ezen kívül van még pár indie címem, amelyik érdekes lehet másoknak is.

Dysmantle: tipikus zombi apokalipszis túlélő játék. Azért lehet érdekes, mert a játéktéren található dolgok 99%-a elpusztítható. Így szerezhetünk anyagokat az eszközeink fejlesztéséhez. Videó: [link]
Egyébként ugyanazok csinálták, akik a Crimsonland és Tesla vs Lovecraft című twin stick shootert is.

Party Hard 1-2 : érdekes és többeknek ismerős lehet a kezdő szituáció. Főhősünk ugyanis nem tud aludni a szomszédban tartott buli miatt. Ezért a legnyílvánvalóbb megoldást választja, változatos módon megölni mindenkit. Elég jó kis akció/puzzle játék. Videó: [link]

Graveyard Keeper: Stardew Valley klón, amiben nem egy farmot, hanem egy temetőt kell menedzselni. Nagyon durva fekete humor jellemzi, ezért angoltudás kell hozzá. Videó: [link]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#105805) beyruth82 válasza icemad (#105804) üzenetére


beyruth82
veterán

Nekem game passos címek közül ezek tetszenek:
Alice madness returns
F1 2021
Wolfenstein összes
Dishonored összes
Deathloop
It takes two
Fallout 4
Halo Infinite
Lost in random
Jedi fallen order
The outer worlds
The evil within 2
Atomic Heart
Az összes AC, Tom Clancy's és Far cry-ok amik valaha bent voltak (bár ezeket mind megvettem mielőtt bekerültek volna).

Sea of Thivesre nagyon kivancsi vagyok sokak kedvence.

(#105806) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

azon gondolkodtam,hogy veszek egy series s-t a projektorhoz csak még nincs meg az audio része. xboxból ki tudok szedni wireless hangot? legjobb lenne olcsó bluetooth hangfallal vagy valami hasonló? delay se probléma csak annyi kell,hogy a hoki,fifa ne legyen néma

Life, Uh, Finds A Way

(#105807) Wesder válasza hombre[EU] (#105806) üzenetére


Wesder
félisten

Nincs benne BT.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#105808) icemad válasza hombre[EU] (#105806) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ott a projektor lehetőségeit kellene átnézni. SS-nél ugye csak hdmi játszik, de valószínűleg a projektoron más lehetőség is van. Akár optikai kimenet, akár Bluetooth, akár hdmi arc, esetleg rca.

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#105809) Wesder


Wesder
félisten

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#105810) hombre[EU] válasza icemad (#105808) üzenetére


hombre[EU]
veterán

egy 3.5mm van rajta és usb-a. fent van, mellé befér az S, de nem akarok kábelezni. hát akkor valami usb dongle vagy jack transmitter fog kelleni

Life, Uh, Finds A Way

(#105811) 30z.Samu válasza Wesder (#105809) üzenetére


30z.Samu
félisten

Abszolút megérdemelt. :K

Sic Parvis Magna

(#105812) icemad válasza hombre[EU] (#105810) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Jack transmitter működni fog, csak nagy lesz a késés.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#105813) Döglött Róka válasza hombre[EU] (#105810) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tudom nem akarsz kabelezni de en ebbe az iranyba mennek

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#105814) 30z.Samu válasza Döglött Róka (#105813) üzenetére


30z.Samu
félisten

Pedig kábelezni jó... ;]

Sic Parvis Magna

(#105815) Pacee90


Pacee90
tag

Sziasztok!
Konzol vásárlás előtt állok és a PS5 és az X között vacillálok. Kérdezem leginkább azokat akiknek mindkettő van itt a csoportban. Melyiket érdemes most megvenni inkább? Nem vagyok egy nagy gamer, nagyon sok időm nem is lesz játszani, de szeretnék egyet venni, de nehéz döntés.

(#105816) Wesder válasza Pacee90 (#105815) üzenetére


Wesder
félisten

Attól függ mivel akarsz játszani. Ha FIFA meg társai, akkor kb tökmindegy.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#105817) hombre[EU] válasza Döglött Róka (#105813) üzenetére


hombre[EU]
veterán

mondjuk nem is a kábelezés a probléma,mert nem lefelé húznám,hanem akkor a terasztetōhöz rögzítem valami tartóval...de wireless könnyebb lenne az élet :D

Life, Uh, Finds A Way

(#105818) l.skywalker válasza hombre[EU] (#105817) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Van olyan HDMI Extractor ami már BT képes.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#105819) RudY válasza Pacee90 (#105815) üzenetére


RudY
addikt

Pont azért van mindkettő, hogy ne kelljen dönteni. :DDD
Egyébként nem is annyira nehéz a döntés, ha a Game Pass kínálata megfelel neked, akkor máris megoldott, ha viszont a Sony exkluzívjai szimpatikusak, akkor is egyértelmű. ;)

(#105820) AMD Power válasza RudY (#105819) üzenetére


AMD Power
titán

Engem anno 2017-ben a Game Pass vett meg. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#105821) negyven2 válasza beyruth82 (#105805) üzenetére


negyven2
veterán

Március 16-án jön a Season 9 belőle:

Sea of Thieves Season Nine: Official Content Update Video

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#105822) Pacee90 válasza RudY (#105819) üzenetére


Pacee90
tag

Igen, pont ez a gond. Sony exclusive címek nagyon érdekelnek, de a game pass meg nagyon csábító. Elden ringet szeretném elsőnek végig vinni mindenesetre.

(#105823) hombre[EU] válasza l.skywalker (#105818) üzenetére


hombre[EU]
veterán

na tessék...nyertél :D halleluja kína

Life, Uh, Finds A Way

(#105824) beyruth82 válasza AMD Power (#105820) üzenetére


beyruth82
veterán

Én is game pass miatt döntöttem xbox melett mikor pc-ről váltottam konzolra az elszálló videókari árak miatt. Akkor még nem volt ps+. Pár sony exkluzív miatt azért néha fáj a szívem de összessegében elégedett vagyok. Mondjuk jóval kevesebb game passos jatekkal jatszom mint megvásároltal de ezt az elején még nem tudtam azt hittem konzolra minden játék 20+ ezer és csak game passozni fogok majd. :DDD
Aztan láttam ms storeban a leértékelt pár ezres játekokat és elkezdtem a véget nem érő bevásárlásokat. Azért időről időre mindig akad egy játek game passban ami kedvencé válik.

(#105821) negyven2

Season 9? Akkor kampány/story része nincs is csak multiplayer? Lehet mégse lesz az én játékom akkor...

[ Szerkesztve ]

(#105825) Rigormortiis válasza Pacee90 (#105822) üzenetére


Rigormortiis
addikt

Az Elden Ring pont nincs bent egyik szolgáltatásban sem :D Nekem van mindkettő. Ha csak a Game Passt nézzük az mindenképp erősebb ajánlat a PS Plus-hoz képest, viszont ha kimaradtak az előző generáció PS exkluzív címei, azok mind benne vannak a Plus-ban, kivéve a TLoU part II. Még az újabbak közül is vannak már (Demons Soul, Forbidden West). Szóval mindkettő jó deal, szerintem az exkluzívok alapján dönts.

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#105826) Döglött Róka válasza beyruth82 (#105824) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Lehet egyedul de pvpve. Van sztori, tolhatod, de barmikor kirabolhatnak.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#105827) negyven2 válasza beyruth82 (#105824) üzenetére


negyven2
veterán

Van benne Story rész is, de ez alapvetően egy PvPvE játék. Lehet egyedül is játszani, vagy csapatában, de mindenféle képen lesznek más játékosok is a térképen. Akik sajnos a story küldetésekbe is bele tudnak avatkozni.

A Story küldetéseket is lehet egyedül játszani, de sokkal jobb és könnyebb ha vannak mások is veled.

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#105828) Döglött Róka válasza negyven2 (#105827) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Pontosan, a sea of thieves szigoruan tarsasaggal a legjobb. Nem is ertem, hogy itt mert nem tolja senki.

Es nincs olyan, hogy fel oras menet :D

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#105829) beyruth82 válasza negyven2 (#105827) üzenetére


beyruth82
veterán

Értem már. Köszi! :R

(#105830) negyven2


negyven2
veterán

Sea of Thieves: Voyage of a Lifetime - Official Documentary Trailer

"Introducing Sea of Thieves: Voyage of a Lifetime! From never before seen prototype footage to developers and fans discussing what it means to #BeMorePirate, mark your calendars and join us on March 20th to celebrate five years of the seas we share with this brand new documentary."

[ Szerkesztve ]

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#105831) negyven2


negyven2
veterán

"Zombies can’t swim. Famously underutilised anti-zombie measure. Walking Dead would have been over in one series if Rick Grimes had used his brain and gone to the Everglades."

(#105832) Bad Pritt válasza negyven2 (#105831) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

A Lamplighters League-et a Harebrained Schemes fejleszti, akik a Shadowrun trilógiát meg a legutóbbi Battletech-et is készítették, szóval tuti jó kis taktikai játék lesz.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#105833) IntelKiller7 válasza negyven2 (#105831) üzenetére


IntelKiller7
Topikgazda

Meg jo, hogy most lett nextgenre remastered Cities. :C

Battlefield Hungary FB csoport: https://tinyurl.hu/OrvU/ | XO GT: Alwin4K

(#105834) Scholes9 válasza csuvicsuva (#105783) üzenetére


Scholes9
nagyúr

:( :DDD ;]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#105835) homerhamm válasza IntelKiller7 (#105833) üzenetére


homerhamm
addikt

Nextgen? Az az Xbox Future XXL? :P

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#105836) Steve1207


Steve1207
veterán

Baromi jó ez a Wo Long, az elejében nehézkes volt, de most úgy belelendültem egy bő nap alatt, hogy 4 próbálkozásból lement Aoye is, pedig én aztán rohadt béna vagyok ezekben.

.

(#105837) Rigormortiis


Rigormortiis
addikt

Szuper a Grid Legends! Én imádtam a régit, a pár évvel ezelőttit is és ez is szörnyen jó! Úgy beleszaladt 10 óra, hogy észre sem vettem :DD

Galaxy S23U, S21FE 8/256, Buds 2 Pro, Watch 5, Tab S8+, Playstation 5, Switch Oled

(#105838) mötálhed válasza Steve1207 (#105836) üzenetére


mötálhed
tag

Akkor van remény :DD nekem ez az első souls-like játékom és még mindig az első boss-t kínzom :Y :DDD

(#105839) Norb79


Norb79
őstag

Ezt a ma megjelenő outer worlds spacers choise kiadást én nem találom vagy tényleg nincs még fent az xbox honlapi storeban?
Többi platformon azonnal megjelent a pre-purchase, itt meg semmi. A konzolon magán mondjuk nem néztem.
Ami érdekelne, hogy playanywhere cím lett e végül, mert az alap kiadás ami a gpu-ban van, az nem elég, hogy külön “app” pc-n és xboxon, de ráadásul külön mentéses is, így aztán kétszer játszottam végig. :)Harmadikra, upgradelve, dlc-kkel jó lenne már egy crossplatformos playanywhere megoldás, akkor tuti rányúlnék rögtön. :)

(#105840) Moby válasza mötálhed (#105838) üzenetére


Moby
addikt

Elsőnek szerintem választhattál volna valamelyik jobbat is (nem lett volna nehéz) :DDD

(#105841) mötálhed válasza Moby (#105840) üzenetére


mötálhed
tag

Lehet igazad van. Mit ajánlanál souls-like szüzesség elvesztésére ami azért a kontroller testi épségét sem veszélyezteti? :D

(#105842) Moby válasza mötálhed (#105841) üzenetére


Moby
addikt

Nioh-kat mondanám, ha lenne xbox-ra, de nincs sajnos. Az Elden Ring viszont hasonlóan könnyű, viszony jóóóóval több ennlél a Wo Longnál, meg az tru souslike. Ez a Wo Long inkább a Nioh-k és a sekiro szerelemgyereke. Egy nem túl szép gyereke. :DDD Elmegy, nem erről van szó, de fényévekre van a Nioh-któl, vagy a soulsoktól, és ha lenne beleszólásom, ehelyett inkább csináltak volna egy Nioh3-at, még ha többet is kellett volna várni rá.

(#105843) hipó válasza Pacee90 (#105815) üzenetére


hipó
tag

Az utóbbi években elkezdték sorban kiadni a ps exkluzív címeket pc-re, így ha van otthon pc, akkor meg lehet lenni ps nélkül, nem sok mindenről maradsz le.
Az xbox olcsóbb is, illetve ha a megjelenítő fullhd, elfogadod a korlátokat (jóval kevesebb a tárhely), akkor lehet, hogy a series s is megfelel.
Szerintem aki ismerkedik a konzolokkal, a jelenlegi generációból az xbox-al jár jobban.

(#105844) csuvicsuva válasza Norb79 (#105839) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Én sem találom. Az eredeti játék sem volt Play Anywhere, szerintem ez sem lesz. A kiadó maradt a Private Division, az Obsidian meg nem unatkozott.

Aztán lehet, hogy durrantanak megint egy nagyot és egyből jön Game Passbe, de mivel a kiadó a Take Twohoz tartozik, így meglepődnék rajta. Mindenesetre kedd van, elvileg jön az első GP bejelentés.

[ Szerkesztve ]

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#105845) csuvicsuva


csuvicsuva
őstag


Aktuális Deals with Gold (DwG) akciós lista
Március 14. ~12:00 - ig érvényes ajánlatok:

This Week's Deals with Gold and Spotlight Sale - Xbox Wire

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

(#105846) frankdelgado válasza Pacee90 (#105815) üzenetére


frankdelgado
őstag

Ha nagygépet akarsz venni, akkor történetorientált és igazán szórakoztató játékokkal akarsz játszani, akkor a ps5-öt javasolnám neked, ráadásul nagyon sok játék magyar felirattal érkezett és érkezik oda, már ha ez esetleg szempont. Persze egy jó pc-vel a ps4-es játékokat eléred, de gondolom azért akarsz konzolt venni, mert nem akarsz pc-zni. Ráadásul ps-en még virágzik a használt lemezes kereskedelem, ami boxon gyakorlatilag halott. Ha kevesebbet akarsz költeni veszel egy series s-t, előfizetsz a gamepassra, azt abból turkálsz , ami van.

(#105847) Norb79 válasza csuvicsuva (#105844) üzenetére


Norb79
őstag

Én is pont ebben bízok, hogy véges mennyiségű idejük volt és ezért összehúzták közös appba a dolgot, aka playanywhere.

(#105848) Farkassacred válasza hipó (#105843) üzenetére


Farkassacred
őstag

Ez nettó baromság. Jelenleg egyértelműen a box teljesít rosszabbul a generációban, nem beszélve a röhejes, semmit se változott kontrollerükről..
A másik meg, hogy nagyon sok ps ex cím ki se jön pc-re, és azt sem tudhatod, hogy a kiszemelted megjelenik e ott. Az örök várakozás, senkinek se ajánlanám soha.

(#105849) temes69 válasza Pacee90 (#105815) üzenetére


temes69
aktív tag

Nekem van mindkettő. A XSX-en csak a game pass megy. Pár havonta előfizetek és akkor pörög a box, addig meg pihen. Többnyire amúgy a sony exekkel játszom. Mondjuk most pont a Hogwartsot tolom ps-en. Azért vettem ps-re mert véleményem szerint a dual sense sokkal jobb mint a boxos gamepad(a dio4et is ezért fogom psre venni). Mondjuk én nem vagyok egy hc gamer, inkább csak 7végente játszom.

[ Szerkesztve ]

(#105850) csuvicsuva válasza Norb79 (#105847) üzenetére


csuvicsuva
őstag

Ezt be akartam linkelni múlt héten, csak elfelejtettem. Most gyorsan átolvastam és itt sem tesznek róla említést, ellenben ha megvan a játék és a DLC-k, akkor lesz 10 euro/dollár/3500+ Ft upgrade lehetőség.

The Outer Worlds: Spacer’s Choice Edition Is Much More Than Just a Visual Upgrade

"Nincsen más, csak a hit és a dac / A tiéd csak az marad, amit másoknak adsz"

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.